Selamlar, bir usb - diske ihtiyacım var ama içine çok nadir dosya yazdıktan sonra çok uzun yıllar kullanılmayacak. İçindeki veriyi koruması çok önemli. Böyle bir cihaz öneriniz varmı ?
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gump @runforrest

  SSD olmasında fayda var. Veri çok önemliyse, kaybedildiğinde üzecek ve yerine konulması imkansız vs. bir şey ise başka bir yedeğin farklı lokasyonda tutulması da lazım. Buluta güveniyorsanız rar olarak sıkıştırıp parçalayıp da yükleyebilirsiniz.

 • berrram @berrram

  Bence böyle bir senaryoda mümkünse klasik hdd kullanmak daha mantıklı. Depolama yapılan çipe bir şey olursa veriler büyük ihtimalle çöp olur ancak en azından ortada fiziksel olarak erişilebilecek bir katman olursa kurtarma ihtimali ortaya çıkar.

 • CanSimit @cansimit

  Verileriniz önemliyse, birden fazla diske yedekleme yapın. Mekanik diskleri en az yılda 1 kere çalıştırın. En fazla 3 yılda bir diskleri yenileyin. Ben olsam en az 1 mekanik disk kullanırdım, SSDlerin veriyi uzun süre tutmada (özellikle düşük sıcaklıkta saklanacaksa, sistemde takılı olmayacaksa) problemleri olabiliyor.

#ikinciel #satılık
Steam bakiyesi satan varmı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Azazil @azazil

  Eskiden bu işi yapıyordum. Ciddi paralar dönüyordu. Ancak ban yedim 🙂
  Yeni hesabımda cesaret edemiyorun 🙁

  • Ponce @ponce

   Mantığı nedir ki hocam? Sattığından ucuza nasıl mal ediyorsun?

  • Azazil @azazil

   Aracı siteler kullanarak steam bakiyesi alıyordum. (Cs GO, Dota2 İtemleri) bunları komisyonumu koyarak tekrar satıyordum. Örneğin 300lira ya satılan bir silahı 150TLye alıyordum. Bunu ya pazarda satıp steam bakiyesine çeviriyor ve bakiyem ile insanlara oyun satıyordum. Mesela 100TL olan oyunu 85 90TL ye Gift yöntemi ile gönderiyordum. Hem alıcı indirimlere ek böyle bir fırsat yakalamış oluyordu hem de ben kâr ediyordum. Bazen de direk aldığım itemi tekrar uygun fiyata komisyonumu koyarak nakit satıyordum.
   Alan memnun satan memnundu. Çok sayıda işlem gerçekleştirdim. Zamanla bu ticaretime ek olarak Steam Random Keyler de satmaya başladım.

   Ancak bir gün şerefsizin biriyle (600günfilan oldu) bi aracı site üzerinden işlem yaptım. Şahıs bana çaldığı steam hesabı üzerinden itemleri vermiş. Ben bunu nerden bilebilirim. Adam steam hesabını çalmış. İçindeki silah vs neyse bana site üzerinden satmış. Ee şimdi takas yaparken steamde ben kendisine bir şey vermedim. Çünkü ben ödememi site üzerinden gerçek para olarak yaptım. 2 gün sonra steamden mesaj geldi. Hırsızlığa karıştığınız için hesabınız sonsuza dek kapatıldı diye 🙂 Steamle iletişime geçtim. Benim ödemeyi nakit yaptığımı, hırsız olmadığımı vs ama (EVET biliyorum benim yaptığım da steam kurallarına aykırı ama hırsızlık değil sonuçta) hiç bir şekilde hesabımı açamayacaklarını söylediler.
   60 Level Steam İçersinde yüzlerce oyun ve binlerce itemlik envanteriyle tarihe karışmış oldu 😀

Bilgisayarla haşir neşir olmaktan 100 kg a yaklaştım ( 1.69 boy ) Yaşadığım yerde kardiyo yapma olanağım pek yok. Kondisyon bisikleti almayı düşünüyorum. Şu tarz birşey işimi görürmü yoksa daha ucuza halledilirmi ? ( Sert kullanırım ) Bilgisi olan yardımcı olabilirmi ?

https://urun.n11.com/dikey-bisiklet/dynamic-spin-bike-dikey-kondisyon-bisikleti-P254189077?gclid=Cj0KCQiAw5_fBRCSARIsAGodhk8xnnfJ_wJ_59_TOwWxkGGx3o7fKdQ17DAWTl2D5C-O8BX2WwlGRjgaAm9rEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

#TeknoYardım

Dynamic Spin Bike Dikey Kondisyon Bisikleti - n11.com

Dynamic Spin Bike Dikey Kondisyon Bisikleti 971,00 TL ve ücretsiz kargo ile n11.com'da! Dynamic Dikey Bisiklet fiyatı Fitness & Kondisyon kategorisinde.
BeğenFavori PaylaşYorum yap