Bir kaç gün önce Commodore 64 için yeniden yapılan Limbo'nun preview versiyonu yayınlandı. Yayınlandığı zaman indirerek Vice adlı emülatörde denemiştim ancak açıkçası bir şeyler yazmaya üşenmiştim. Konuyu PCGamer'da hazır yazılmış görünce de paylaşmak istedim. Yazıda denemeden izlemek isteyenler için Youtube videosu da var. Ayrıca oyunu tek başına yapan arkadaşın Lemon64 adlı sitedeki forum postunun linkini de veriyorum.

Bu arada, PCGamer'ın yazısını okuyan arkaşların dikkatini bir şey çekecektir. Oyunun yeniden yapımı için alışık olduğumuz "remake" terimi yerine "demake" terimi kullanılıyor. Bir oyunun yeni teknolojilere uyarlanarak ve mümkün olan her yönden geliştirilerek yeniden yapımına remake denilirken (Resident Evil 2), orjinalinden eski teknolojilere uyarlanarak yeniden yapımına ise demake deniliyor (Limbo 64).

https://www.pcgamer.com/this-commodore-64-demake-of-limbo-looks-incredible/
https://www.lemon64.com/forum/viewtopic.php?t=64140&start=0&sid=7035ce1ca064702b558558db0d00b242

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@gamsizm @hkellecioglu Şu anda canlı yayını takip ediyorum. Ancak yorum kutucuğunda yorum yazmanız yönetici tarafından engellendi mesajı var ve yoru yazamıyorum. Geçen yayın da böyleydi. Sanırım bir yanlışlık var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Nexus kullanmak bir başka 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Yaklaşık 3 hafta önce TTnet'teki taahhütüm bittiği için Turknet'e geçtim. Bulunduğum yerde verilen en yüksek hız kotasız 16 mbit adsl. Ancak aboneliğim başlatıldığından beri kopma sorunları yaşıyordum. Aldığım hizmet kaliteli bir internet deneyiminden çok uzaktı. Modem de mevcut değerlerle alabileceğim maksimum hızı 4 mbit olarak gösteriyordu.

Kopmalar nedeniyle dün arıza kaydı oluşturdum. Bugün teknik görevli gelerek ölçüm yaptı. Binanın girişindeki Türk Telekom'un kutusunda 20 db olan sinyal evime ulaştığında 6 db'ye düşüyordu. Bunu kendim de gördüğüm için teknik elemana teşekkür edip göndererek hemen kabloyu değiştirme işine giriştim. Elektrikçiye değiştirttiğim kablonun ucunu direkt modeme bağladım. Şu anda modemde aşağı yönde maksimum hız olması gerektiği gibi 16 mbit görünüyor ve bu hızı da kopma olmadan alıyorum. Sonunda bir oh çekebildim.

Demem o ki, teknik eleman geldiğinde yanında bulunup yaptığı işlemleri kendimiz de gözlemlersek, bazen sorunun gerçekten bizde olduğunu görebiliyoruz. O yüzden, teknik elemanın geleceği arıza kayıtlarınızı boş bir gününüze denk gelecek şekilde oluşturmanızı size de tavsiye ederim.

#turknet #Turknetdestek #adsl #internethızı

BeğenFavori PaylaşYorum yap