Life Is Strange 2'nin ilk bölümünü bir süre önce indirimde satın alıp oynamıştım. Oyuna ilk oyun kadar çok coşmamıştım ama az önce Steam'de Square Enix yayıncı haftası indirimlerinde rast gelince ikinci bölümünü de ucuz ucuz alırım dedim. Sayfasına girdiğimde gördüm ki ikinci bölüm ayrı olarak satın alınamıyor. Bütün bölümleri bundle olarak almanız gerekiyor.

Bu nasıl bir mantıktır anlam veremiyorum, gerçekten sinirlendim. Biz tam fiyat verip karşılığında da bir oyunun tamamını satın alıp oynuyoruz, tamam. Sen oyununu bölüm bölüm satacaksan, öyle satmak istiyorsan ona da tamam. Ama sen paranın tamamını bana ver, ben sana oyunu taksit taksit vereceğim demek nedir gözünüzü seveyim? Ürünün verilip parasının taksitle alınması hayatımızın bir parçası da, paramız alınıp ürünü taksitle vereceğim dendiğinde, bir dakika az önce ne oldu demeyecek kadar gerizekalı mıyız biz?

Hayatımız boyunca gidip çamaşır makinesi, elektrik süpürgesi alıp parasını taksitle ödedik. Şimdi tersi mi bize dayatılacak? Pazarlama dünyasında sonraki büyük "şey" bu mu yani?

Bu nasıl satış stratejisidir? Bu satış stratejisi bile değil, insanların ceplerinden önceden parayı nasıl alalım da sonradan vazgeçemesinler stratejisidir resmen. Life is Strange 2'yi bundle olarak almayacağım ve şu anda ilk bölüm için ödediğim para cebimden çalınmış gibi hissediyorum.

Sabah sabah Metro Exodus oynamak için açtım. Update gelmiş, o yüklenirken Steam'e bir bakayım dedim. Bakmaz olaydım, sinirlendirdiler ciddi ciddi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Emre @emre64

    Life is Strange serisinde sadece ilk bölümler ayrı. İlk bölümü oynayıp beğenmezsen paran boşa gitmesin diye. 2 saati geçebilir çünkü. İlk Life is Strange'in ilk bölümü ücretsiz. Ama bana çok pahalı geldi Life is Strange 2. Çok istesem de alamadım. Keşke dediğin gibi olsaydı ama, parça parça alıp oynamak koymazdı 😂

  • LD3 @lvntd

    Tamam ilk bölümü ayrı satıyorlar beğenmezsek paramız boşa gitmesin diye de, geri kalanı alırsan hemen vermiyorlar işte. Parayı hemen alıyorlar ama.

    Bu arada yanlış anlaşılmasın. Ben oyunu beğenmedim. İlk Life is Strange'de zamanı geri alma mekaniği bize sunulan şeyi biraz oyunlaştırıyordu, bir şeyler yapıyorduk yani. 2'nin oyun kısmı nerede ben anlamadım. Madem indirime girmiş başladığım şeyi bitireyim de bittiğinde söyleyecek iki çift lafım olsun diye ikinci bölümü alacaktım.