Wi-Fi 6 Router'lar Testte / Asus RT AX86U ve RT AX82U Router

Wi-Fi teknolojisinin son noktası olan Wi-Fi 6, hayatımıza girmeye başladı. Bu videoda Asus RT AX86U ve RT AX82U modellerini inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 38

Huawei Freebuds 3i Kulaklık İncelemesi

Huawei'nin Freebuds 3i kulaklığını inceliyoruz. 3i, daha önce yer verdiğimiz Freebuds 3'ün alt modeli olsa da sundukları ile üst düzey bir kulaklık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Lenovo Yoga Smart Tab X705F İncelemesi

Lenovo'nun Yoga Smart Tab, tabletini inceliyoruz. 10.1 inç tablet, özellikle tasarımı ile ön planda. Kendiliğinden ayakla gelen tablet, dik tutuş için özel bir kıvrıma ve özel hoparlör yerleşimine sahip.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Logitech Z607 5.1 Hoparlör İncelemesi

Logitech'in 5.1 ses sistemi Z607'yi inceliyoruz. Bluetooth destekli sistem, sadece bilgisayar hoparlörü değil, telefonunuza da bağlanıp ses aktarımına imkan tanıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 26
 • Alptekin @alptekinck

  Bluetooth olması satılmasına yardımcı olur 1500 lira altında kaldıkça uygun ürün ama bunlar sinema sistemi maalesef müzik için uydular çok küçük kalıyor. Ha ben pop rap gibi enstrümanı detayı az müzik dinliyorum diyenler için yine de iyidir ama metal gibi kalabalık parçalarda uydular çok küçük kalıyor tüm sesler karışıyor.

 • g4m3ware @g4m3ware

  Hoparlörlerin üzerine niye mantı yazmışlar? 😛 Saçma derecede pahalı!

 • Serhan Sukuroglu @serhan-sukuroglu_1

  Elinde sonunda AVR alıp kullanmak daha mantıklı. AVR müzik dinlemekte keyifli. Film izlemekte, Oyun oynamakta. Artık Dolby Digital günümüzde çok eski. Dolby Atmoslu filmleri Z5500, z906 çözemiyor. Artık Konsollar ve pc deki oyunlar, Netflix de diziler filmler dolby atmos destekliyor. Oyunlarda İnanılmaz kaptırıyorum.

  DTS X de avr ler için microsoft çalışıyor.

  Metro Exodus da uçan yaratıkların ve rüzgarın sağdan sola esmesi çok etkili oluyordu

  Tom Raider da mağranın içinde yamyamlar böyle önce arka hoparlörden sağ dan sola yürümesi sonra atmos tepe hoparlörden yukarı soldan sağ yürümesi beni baya germişti. Ormana girdiğimde o maymunların ağaçların yaprakları ile tepeden gelmesi çok heycanlı oluyordu.

  Ori gibi basit oyunda bile o sesler inanılmaz.

  Gears 5 de o baştaki şelale ve helikopterlerin sesleri Tepden duvarlar aşağıya düşme sesleri inanılmaz.

  Call of duty modern warfare hikaye modu çok keyifli di sesleri Borderlands 3 de
  warzone multisinde alt odadasın üste biri var ben arkadaşıma üst sağ odada dediğimde hile nasıl duyduğuma şaşırıyorlar. Sniper ateş etiğinde yüksekliğini hesaplayabiliyorsun hangi pencereden 3 aşağı 5 yukarı ateş etiğini anlıyorsun.

  Resident evil 2 de duvarda yürüyen zombiler o florasan ampullerin yanıp sönme sesleri yine geriliyorsun.

  Forzada bile bazen tepenizden ucan ucaklar motorlar tünele girdiğinizde o gerçeklik hissiyat oluşuyor.

  Bana göre bilgisayarın en çok kullanılan parçası da ses sistemi. O yüzden benim için önemli.

  • Cem Filiz @cem_filiz

   Hocam, Yamaha RX-V485 ve JBL 510 kullanıyorum. Dolby Atmos maalesef yok.. Dolby Digital bile doğru kullanıldığında oldukça etkili..Doğru kullanımdan kastım, hoparlörlerin yerleri, yükseklikleri.. Çok çok kötü yerleşimler görüyorum, evde koltukların şeklini buna göre ayarladım, elimde şerit metre ile sağ-sol hizalarını, yüksekliklerini ölçüp ona göre duvarı delip sabitledim.. Ön yanlar kulak hizası yükseklikte ve yanlış hatırlamıyorsam merkezden 30 derece açıda.. arkalar da kulak hizasından 50 cm kadar yukarıda.. ilk yaptığımızda hanıma çok tuhaf geldi, ama netflix veya diğer oyunlardan gelen DD efektlerin nasıl olduğunu duyunca çok şaşırdı.. Tabii ki Atmos daha iyidir, ama DD doğru kullanıldığında hiç de fena değil.

  • Serhan Sukuroglu @serhan-sukuroglu_1

   @cem_filiz tabiki yoksa sesler birbirine giriyor. Ben ilk pc odasına kurduğumda çok kötüydü sonra film izlediğim odada daha iyi olunca bende düzeltim daha iyi olurdu. Kurulum çok önemli ama atmos Tepeye kurduğun için çok zorluk teşkil etmiyor. 5.1 yerleştirmek daha zor. Sanki bir kürenin içindeyim gibi çalışıyor. Çok keyifli. Tek kötü yanı oyunlarda kulaklıktaki gibi çok ses açamıyorsun. silah sesleri sorun oluyor. Kış aylarında gündüzleri çamlar kapalı olunca sorun olmuyor.

 • tekno55 @tekno55

  2012 yılında çektiğiniz:Evinizin orkestra şefi AV Receiver'lara genel bakış videonun devamı hiç gelmedi abi şu serinin yenisini çekin ya ev sineması videolarının receiver incelemeleri ve hoparlörleri vs. @gamsizm @leventp

Logitech G513 Carbon Oyuncu Klavyesi İncelemesi

Logitech'in G513 mekanik klavyesi çeşitli switchlerle geliyor. Bu videomuzda GX Blue switch'li modeli inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 26
 • Onur Ortakaya @onur-18-fb

  o kadar para verecegim ve tasarım kusuru yüzünden harfler eksik aydınlanacak komik bir durum olmuş çinli merdiven altı klavyelerde bile böyle bir durum yok olmamış

 • Serhan Sukuroglu @serhan-sukuroglu_1

  G910 kullanıyorum. Sıvı temasına dikkat edin. Geçenlerde çift tıklama yapmaya başlamıştı. Contrak yagsız sprey ile temizledim. Şimdi sorun kalktı. Sıvı teması olursa kesinlikle olan tuşlara contrak sprey uygulayın oksitlenme yapmadan.

  Logitech en iyi klavyesi bence G910 dur. Hem profil geçişleri hem fazladan tuşlar. Tasarımı. Profil geçiş tuşları. Oyuna girince tuşları engelleme. Işıkları kapatma, telefon ve tablet standı, Multimedia tuşları ve önemlisi bunları fn siz yapman. G910 tek kötü yanı Bilek desteği uzun olsaymış kusursuz bir ürün olurmuş. Benim için sorun teşkil etmiyor. Fiyatıda 1.000 tl ile .1.600 tl arası değişiyor bence 1000 tl kaçmaz alınır.

 • UgurEfendy @ugurefendy

  bu ürünü uzun süredir kullanıyorum birçok sorunla karşılaştım. Öncelikle bazı tuşlarım(çok kullanmadığım tuşlarım) yerinden dokununca çıkıyor, inceledim tuşların içindeki tuşun oturmasını sağlayan küçük plastik parçalar kırılmış bunun çok kulanmadığım tuşlarda olması garip! bunlardan biri ok tuşlarından sol tuş, ikinci ve en büyük sorun bazı tuşlarda (bunlar kırık olanlar değil!) bazı zamanlar çift basması ve bazende hiç basmaması tuşlar için belirli bir basma garantisi veriliyor bu tuşların bunu geçmesi çok zor bir tanesi numpaddeki enter diğer örnek tuş space çoğu zamman çift basıyor yazımı incelerseniz m tuşunun bazen iki kez yazıldığını görürsünüz özellikle düzeltmedimm anlaşılması için ben bu klavyeyi tavsiye etmmiyorum dayanıklı değil onun dışında tepkileri iyi. ben klavyeyi agresif kullanan biri değilim bunuda belirtmek isterim(2.5 yıldır kullanıyorum). Eklemeyi unutmuşum düzeltiyorum benim tuşlarım Romer cinsi incelemedeki değil amma aynı model, tuşların kırılma sorunu gene olacaktır çift basma bunda belki olmaz onu bilmiyorumm denemedim

Renkle Çalışanlara Asus ProArt PA248QV ve PA278QV

Fotoğraf Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ömer Serkan Bakır ile, Asus'un ProArt PA248QV ve PA278QV inceledik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung QVO 870 1TB SSD İncelemesi

Samsung'un QVO 870 serisi SSD'lerinden 1 TB modelini inceliyoruz. Bu serinin özelliği 1TB'tan başlayıp 8 TB'a kadar kapasite sunması.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10
 • Nostromo @nostromo

  Samsung güzel ssd üretiyor ama çoh mayış istiyor.

 • izi @izi_ser

  Arkadaşlar QVO kesinlikle pişmanlıkmış. 512gb EVO 860 kullanırken hiç yaşamadığım takılma kasma gibi sorunları QVO 870 1TB disk kullanırken neden yaşadığımı dosya kopyalama sırasında yaşadığım hız sorununa rastlayınca anladım. Aşağıda başka hiç bir yazılımla değil (-ki diğer yazılımlarda aynı) Samsung Magician yazılımı ile yapılan test sonuçlarının görselleri var. 1. resim bilgisayarı ilk açtıktan 2 dk. sonra yaptığım test iken 2. resim 9 Gb bir imaj dosyasını diskin kendi içinde bir yerden başka bir yere kopyaladıktan sonra olan test sonucu. 3. resim ise bu kopyalama işlemi sırasında süre gelen grafiktir. Bir Samsung Evo diskte 450 mb ile başlayan grafiğin geldiği son durumu gördüğüme inanamıyorum. Burada 42 Gb ve üzeri tek dosya kopyalamada bu yavaşlama oluyor diyor. Ama maalesef uygulamada öyle değil. Sonrasında da aynı yavaşlık devam ediyor.
  Dip not: 2. bir bilgisayarda aynı diskten bir tane daha kullanıyorum. O bilgisayar 1 günden fazla açıktı. onda da test yaptım yazma hızı benim bilgisayarımda olduğun gibi 80 mb de kalıyor.
  Sonuç: Kesinlikle Evo 860... QVO disklerin yanına bile yaklaşmayın.

 • izi @izi_ser

  Evo 860 2 TB diskim geldi. bu disk ile 9gb olan dosyayı yaptığım aynı disk içinde başka bir yere kopyalama sonucu ektedir. Karar sizin. 🙂
  Neden 500 MB hızlarda değil demeyin sakın.iki farklı diskarasında kppyalama değil. aynı diskten okurken aynı anda yazıyor da. Hız Sata3 portu için mükemmel bence.

 • hamido @hamido

  Samsung bu diski yalnızca diğer üreticilerin pazar payından almak için üretmiş.Hem de tüketiciye onlardan daha azını, aynı fiyata vererek.

5 Dakikada Kendi VPN Sunucunuzu Kurun

VPN, internet bağlantımızı güvenli hale getirmek için kullandığımız bir araç. Ancak hazır VPN'ler ülkemizde yasaklanabiliyor. O nedenle daha esnek bir çözüm olan kendi sunucunuza VPN kurma fikri cazipse de herkes uğraşmak istemeyebilir.

Biz de Digital Ocean sunucusuna Outline VPN kurarak çok hızlı bir şekilde nasıl VPN kuracağınızı anlatıyoruz. Outline'ı bağlantıdan indirebilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 74

#Ekonomi;

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu COVID 19 etkilerinin sınırlandırılması hakkındaki kurum talimatına aykırı işlem tesis edilmesi gerekçesiyle Akbank’a 155.5 milyon TL idari para cezası uygulanmasına karar vermiştir. Banka tutarın %75’i olan 117 milyon TL ödemesini gerçekleştirecektir. Ödenecek tutar 2020 net kar tahminimizin %2’sine denk gelmektedir.

Kaynak: YKY

BeğenFavori PaylaşYorum yap