Bu yandex navigasyon istanbulda trafik akışını kasıtlı olarak yönlendirmeye mi başladı sanki ? İbb de yapılıyor o garanti ama sanki yandex de bu olaya başladı. Çünkü bu gün resmen yeşil yerler trafik bordo yerler bomboş du!!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
emrealizm paylaştı.

Selamlar herkese. Size yaklaşık 1 yıldır oynadığım Ingress'ten bahsetmek istiyorum. Oyun Google'ın şirketi olan Niantic Project'in oyunu. Temel olarak özetlemek gerekirse gps tabanlı gerçek konum ve zamanlı bir strateji oyunu. Enlightened ve resistance olmak üzere iki takım var ve haritadaki portalları ele geçirerek bölge hakimiyeti kurmak oyunun en temel amacı. Ekteki fotoğrafta İstanbul'un anlık durumu mevcut. Sizden en önemli ricam oyuna başlamak isterseniz ENLIGHTENED'ı seçmeniz. Sayıca gerideyiz ve yeni oyunculara ihtiyacımız var. Geçtiğimiz yıl androide çıktı ve yakın zamanda ios sürümü de yayınlandı. Aklınıza takılan soruları cevaplayabilirim başlamak isteyenlere de yardımcı olurum ancak Enlightened'ı (yani yeşil takımı) seçmeniz gerekmekte :). Oyunda sosyallik oldukça ön planda ve takım olarak belirli aralıklarla tanışma ve strateji kurmak için buluşmalar düzenliyoruz. Aramıza katılmanızdan memnuniyet duyarız.

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nianticproject.ingress&hl=tr
Ios: https://itunes.apple.com/us/app/ingress/id576505181?mt=8

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11
 • Birol Vatansever @birol-vatansever

  Tamamen anlatmak zor gerçek dünya haritasında oynanan bir strateji oyunu. Haritada gördüğün yeşil ve mavi noktalar portallar. Bu portalları ele geçirerek birbirlerine linklerle bağlayıp bölgeleri elde tutmak temel amaç.

 • Birol Vatansever @birol-vatansever

  Aynen öyle takımda powerbanki olmayan oyuncu yok zaten ^^. Yağmurlu havalarda telefonları streç filmlere sarıp geziyoruz 😀

 • Demoksil @demoksil

  Aktif olarak oynuyorum. Ama Niantic'e küsüm 70 tane portal başvurusu yaptım 1 tanesi bile sonuçlanmadı yaklaşık 3 aydır. Bende onaylanana kadar oynamıcam. Bu arada edirnede benden başka kimse olmadığı için kendi halimde takılıyorum. Ara sıra çorludan falan geliyorlar heyacan oluyor.
  ajan: demoksil level:7

 • Ali Emin Uzun @aeminu

  Bu oyunun pek masum olmadığını düşünüyorum, biz oynarken sayemizde google son derece yüklü bir maliyette katlanmadan elde edemeyeceği gps bilgilerini bedavaya topluyor.

  • emrealizm @emrealizm

   Merhabalar; Aslında oyunun dışında zaten android cihaz kullandığınızda da gps verileri sürekli olarak google tarafına gönderiliyor. Bunun en basit örneği android cihazınızda gps açma bölümüne girdiğinizde 3 ayrı mod olduğunu göreceksiniz orada Yüksek Doğruluk - Güç Tasarufu - Sadece Gps diye.. Sadece Gps ve Güç Tasarufu modlarından emin değilim ama yüksek doğruluk modunu seçtiğinizde direk size gps verilerini iyileştirmek üzere verilerinizin google tarafına gönderilmesini kabul ediyormusunuz diye bir seçenek çıkıyor bunu da zorunlu kılıyor zaten kabul etmeden yüksek doğruluk modunu kullanamıyorsunuz. Dediğim gibi oyun la bağlantılı değilde zaten android cihaz kullanılması kafadan googleın kullanıcılar üzerinden milyarlarca veri toplaması demek diye düşünüyorum 🙂

Bu gün satın alıp kurduğum bir cihaz deneyimimi kısaca söylemek gerekirse... Kablosuz görüntü aktarmak için kaliteli bir çözüm arıyorsanız kesinlikle bu Gefen Hdmi extender ürünü olmalı. Hiç miracast falan uğraşmayın. Farklılıkları ne diye de soracak olursanız Miracast vb. cihazlar drivera ihtiyaç duyuyuor ama bahsettiğim cihaz hiçbir driver veya bir yazılıma ihtiyaç duymadan görüntüyü 1080p olarak masaüstünüzü doğrudan televizyona aktarabiliyor. Önerilir. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Microsoft Sql Server 2012 nin hala kurulum için pc nin restart edilmesini istiyor olması ! Vururmusun öldürürmüsün ? :@

BeğenFavori PaylaşYorum yap