@gamsizm @hkellecioglu @teknoseyir
MSI GS73VR Stealth Pro 7RF-255XTR ile Monster Tulpar T7 V10.1.1 arasında kaldım
ekran özelleği bakımından,MSI da 120hz 5ms tn panel var, monsterda ise ıps g-sycn panel var. monsterın g-sync li olması süper ama 75 hertz olması kötü, murat abiminde dediği gibi 120hz monitörler çok güzel artık 60hz bırakmak istiyorum.bana tavsiyeniz ne olabilir ekran konusunda.yabancı forumlarada baktım biraz 120hz 5ms tn panel daha iyi diyolar oyun için.görüş açıları nasıl acaba görüp birebir test etme şansım yok işte samsunda oturduğum için. ist.da olsam.
edit:120hz monitörde güzel bir görüntü almak içinde 120fps verecek bir kart lazım 1060 bunu yapamaz. peki neden koskoca msi bunu düşenemiyormu 1050ti moedelinde bile 120hz monitör kullanmış.bu durumda 75hz ıps monitör dahamı mantıklı oluyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6
 • Hakan @i12mini

  Ben kendime alsam 120hz alırdım (2 senede 4k cs go saatim var)

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Şuan TN panelli bir DELL Laptopdan yazıyorum. Keşke alet I7 4500U değilde I5 4200U vs olsaydı ama ekranım IPS olsaydı... Azıcık doğrulduğum anda ekranın açısını direk değiştirmem gerekiyor 5-10 derecek açı farkında dahi görüntü anlaşılamayacak hale gelebiliyor, özellikle karanlık sahneleri olan bir filmde yada koyu tonlu bir grafikte tam karşıdan bakmayınca görüntüyü algılamakta sorun yaşıyorsunuz. Benim açımdan IPS/PLS olması yenileme hızından çok daha önemli.

  Her gün saatlerce FPS oyunu oynamıyorsanız TN Panelli bir monitörü kesinlikle seçmezdim.

  • tekno55 @tekno55

   yorumunuz iin tşkler, ama msi da kullanılan panel bahsettiğiniz kadar adi deyil, görüş açıları ıps kadar deyil tabikide ama ona yakın, ıps panellerde gecikme sorunu oluyor diye onu terhih etmek istemiyorum.ama henüz karar vermedim araştırmaya devam...

 • tekno55 @tekno55

  @ufkabakan Bilgisayarı aldım incelmesni yaptım https://teknoseyir.com/inceleme/msi-gs73vr-7rf-273tr-inceleme burdan ulaşabilirsin, ekran performansından bahsettim orda.

 • turan engin gülşehir @turanengingulsehir

  İyi günler çok zamanınızı almak istemiyorum yazınızı okudum. MSI GS73VR 7rf bir ürün var temiz ikinici el 8 bin verilir mi yoksahttps://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/MONSTER-TULPAR-T7-V19-3.html buna mı yönelmeliyim arada 1300 tl fark var msi donanım olarak biraz düşük ama ismine ve kalitesine değer mi? Teşekkürler