Paylaş Paylaş

Samsung QVO 870 1TB SSD İncelemesi

Samsung'un QVO 870 serisi SSD'lerinden 1 TB modelini inceliyoruz. Bu serinin özelliği 1TB'tan başlayıp 8 TB'a kadar kapasite sunması.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Temp @temp

  QLC NAND belleğe sahip düşük ömürlü ve pahalı bir model.
  Evo ve Pro serisi gibi kaliteli sanıp almayın.

 • hamido @hamido

  samsung serilerinin içinde uygun olabilir ama bu fiyatlara wd blue gibi ciddi ürünler satılıyorken bunu almak tamamen mantıksız bir alışveriş olur.

 • Yetkin @tozyet

  Neden bu yavaşlama olayını bir örnekle göstermediniz?

 • izi @izi_ser

  Arkadaşlar QVO kesinlikle pişmanlıkmış. 512gb EVO 860 kullanırken hiç yaşamadığım takılma kasma gibi sorunları QVO 870 1TB disk kullanırken neden yaşadığımı dosya kopyalama sırasında yaşadığım hız sorununa rastlayınca anladım. Aşağıda başka hiç bir yazılımla değil (-ki diğer yazılımlarda aynı) Samsung Magician yazılımı ile yapılan test sonuçlarının görselleri var. 1. resim bilgisayarı ilk açtıktan 2 dk. sonra yaptığım test iken 2. resim 9 Gb bir imaj dosyasını diskin kendi içinde bir yerden başka bir yere kopyaladıktan sonra olan test sonucu. 3. resim ise bu kopyalama işlemi sırasında süre gelen grafiktir. Bir Samsung Evo diskte 450 mb ile başlayan grafiğin geldiği son durumu gördüğüme inanamıyorum. Burada 42 Gb ve üzeri tek dosya kopyalamada bu yavaşlama oluyor diyor. Ama maalesef uygulamada öyle değil. Sonrasında da aynı yavaşlık devam ediyor.
  Dip not: 2. bir bilgisayarda aynı diskten bir tane daha kullanıyorum. O bilgisayar 1 günden fazla açıktı. onda da test yaptım yazma hızı benim bilgisayarımda olduğun gibi 80 mb de kalıyor.
  Sonuç: Kesinlikle Evo 860... QVO disklerin yanına bile yaklaşmayın.

 • izi @izi_ser

  Evo 860 2 TB diskim geldi. bu disk ile 9gb olan dosyayı yaptığım aynı disk içinde başka bir yere kopyalama sonucu ektedir. Karar sizin. 🙂
  Neden 500 MB hızlarda değil demeyin sakın.iki farklı diskarasında kppyalama değil. aynı diskten okurken aynı anda yazıyor da. Hız Sata3 portu için mükemmel bence.

 • hamido @hamido

  Samsung bu diski yalnızca diğer üreticilerin pazar payından almak için üretmiş.Hem de tüketiciye onlardan daha azını, aynı fiyata vererek.