Turk telekom da puan diye bisey mi var? Telefon alırken puanin varsa uyguna alınır mı? Bayilerden bu puanla piyasanin altinda telefon alınabiliyor mu? Birinden duydum ama hiç inanasım gelmedi üstüne fazla bile kitlerler diye düşünüyorum. Bi bilgisi olan var mı bu konu hakkında. Nette araştırdım ama pek açıklayıcı bir şey yok

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows'un bugları az daha yazdığım tezi kaydedemeyecektim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Laptopun sesini vlc media player daki gibi %200 alıp artırmanın bir yolu varmıdır? Tarayıcıdan bir yayın ya da youtube videosunda. Chrome kullanıyorum. Tarayıcıya eklenti felan denedim ama ses artırmada başarılı bir uzantı pek bulamadım. Windows ayarlarını denedim ama ses ayarlarında ekolayzer gibi bi destek yok. Realtek audio yüklü ama onda da ayarlar kısıtlı. Flim izlerken vlc ses artırmada mükemmel. Onun gibi birsey, film dışında da artıracak bir şey var mıdır? Hoparlör demeyin, o varda laptop bu sonuç olarak çoğunlukla taşınıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 16

Şu sorunu çözmemiz lazım; şimdi sorun şöyle, flash bellekden ssd'ye film aktarırken saniyede aldığım hız 130,140 mb. Ama ssd'den flash belleğe film aktarırken 10 mb'ı geçemiyor.
SSD MODELİ: Toshiba OCZ TR200 240GB
FLASH BELLEK: Sandisk Cruzer Glide 3.0 64GB
SSD'ye benchmark yaptığımda okuma hızı çok düşük çıkıyor. Fotoğrafta göründüğü gibi. Flash belleğinde benchmark'ını yorumlarda yükleyeceğim. Sorun ssd'de midir? Fikirlerinizi bekliyorum.
Ssd'ye windows kurulu değil. Garantiye göndermek sorunu mu halledebilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 15

Toshiba OCZ TR200 240GB ssd de okuma hızım neden bu kadar düşük? Herkes forumlarda yazma hızından muzdarip ama ben bunu anlayamadım. Ssd sata 2 destekli bir laptopta harici olarak 2.5 disk takma yerinde takılı. Şöyle bir sorun da yaşıyorum; bir filmi usb3.0 olan bir flash a saniyede 35 mb gibi bir hızla pcnin kendi 32gblik emmc denilen Samsung BGND3R diskten aktarabiliyorum. Ama ssd deki bir filmi atarken 0 ile 15-20 mb arası dalgalanarak atıyor. Daha hızlı olması gerekirken daha yavaş. Aklımda deli sorular?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 22 / 23

Reklam engelleyiciler özellikle youtube da gayet iyi çalışıyor. Reklam görmemek güzel ama merak ettiğim ise bir yerde okuduğum reklam gelirlerini azalttığı yönünde, bunu teknoseyir için özellikle soruyorum, reklam göstererek kazandığını da engellemek istemem şahsen. Var mıdır böyle bir şey? Ha birde mesela katıl seçeneğinden destek verdiğimizde bunun ne kadarı teknoseyire kalıyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilgisayarım Hometech Alfa 400C. İntel Celereon N3350, 2.1GHZ, 3 GB RAM ve İntel HD Graphics 500. Donanımı budur. Ofis, internet, youtube vs. için aldığım bir laptop. 600 tl'ye kampanyadan sıfır aldım. 1920*1080 ekranı da gayet güzel. Buraya kadar her şey iyi ama youtube da 1080p50 veya 1080p60 çözünürlüklü bir video izlerken tam bir hayal kırıklığı. Dona dona ilerlemesi tam bir çile. Bu donma sadece 1080p yazan çözünürlüğü seçtiğimde bu kadar yoğun olmuyor. Yine yavaş da en azından izlenebiliyor. Bunun sebebi nedir? Çözümü var mıdır? Bütün performans artırıcı işlemleri yaptım ama hala aynı. Bir bilen varsa bir yardım edin lütfen.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 24