gif'te görüldüğü üzere alt menüyü açarken tıkladığım anda menünün geri dönüşü, bu esnada ilgili pencerenin başlık kısmında (yanıt vermiyor) mesajı alıyorum. bu bahsettiğim geri dönüş kimi zaman 2 mouse tıklaması ile sabit (menü açılmış) olarak geliyor, kimi zaman 5-6 tıklama sonra. ilginç ilginç arızalar....

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uzunca bir aradan sonra tekrar selamlar. Yine ben, yine bir sorun. :)))

Sorun şöyle: Windows 10 işletim sisteminde F klavye kullanıyorum, klavyem birden Q yazmaya başladı ve klavye düzeni eklememe/çıkarmama rağmen, farklı klavye düzenleri eklememe rağmen halen Q yazıyor. Bilgisayarı resetledim sorun halen devam ediyor. Var mıdır buna bir yorumu olan?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

selamlar

Roger Waters, Pink Floyd'un ünlü şarkısı The Wall'ın haklarını iki seneliğine Türkiye'deki İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı'na (İZEV) verdi (telif hakkının bitmesine 2 aydan az bir süre kaldı) ve Türkçe sözler yazıldı. Video şu anda 5.5 milyon izlendi, eğer 10 milyon izlenme alırsa; engelli dostlarımız için bir yaşam köyü kurulmasına maddi destek sağlanmış olacak.
Sadece 6 dakikanıza malolacak, desteklerinizi esirgemeyin...

https://youtu.be/3dnzLM_N-2Q

yaymak adına, elinizden ne gelirse 🙂

İZEV - Yaşam Hakkı - Duvar (Roger Waters - Pink Floyd - Another Brick in The...

Yaşam Hakkı - Duvar (Another Brick In The Wall) Söz-Beste: Roger Waters Editör: Roger Waters Overseas Ltd / BMG Rights Management (UK) Ltd c/o Zeplin Edisyon...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım

Merhaba.

Asus N16 modem sahibiyim. Bilgisayarımda kablo ile normal şekilde twitch izleyebiliyorken, telefonumda vpn ile bağlanmadan twitch videolarını oynatamıyorum.
Modemde bir ayar sıkıntısı var gibi geliyor zira başka modemlerle telefonda twitch videoları vpn bağlantısı yapmadan izlenebiliyor.

Bu tür bir durumla karşılaşan var mı aramızda? Ne önerebilirsiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar...

Yine enteresan bir sorunla karşı karşıyayım: Bilgisayarımın masaüstüne her ne olduysa, çift belge oluşuyor.

Yeni bir txt belgesi açıyorum, masaüstünü yenilediğim zaman aynı belgeden iki tane oluşuyor. İkisinden birini sildiğim zaman ise, açtığım belgeyi kullanamıyorum. Simgeler de tuhaf davranıyor. Kılavuz çizgileri şaşıyor falan.

Masaüstü de Ortak Masaüstü olarak değişmiş.

Sorun nedir bilen var mı acaba? Nasıl düzeltilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış Dostlar selam...

Fotoğrafta gördüğünüz gibi bir excel tablosunda; üstteki renkleri buton haline getirip, butona basıldığında sadece o butonun renginde olan satırların gözükmesini, diğer tüm satırların kaybolmasını sağlamanın bir yolu var mıdır? Yani ben CCCCC butonuna bastığımda sadece ürün C ve ürün D satırlarının tamamı gözüksün, diğer satırlar gözükmesin istiyorum. Bir nevi arama gibi kullanacağım.

Sanki bir aralar bir yerlerde böyle bir excel belgesi gördüm gibi hatırlıyorum, var mıdır bir yolu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

#TeknoYardım Malumunuz yaz geldi, masaüstü bilgisayarımı soğutmak için -uzun süredir ertelediğim- fan takviyesi yapacağım fakat anakartta yeterli fan girişi olmadığı için arayışa girdim. Hazır elim değmişken tüm fanları (7 adet) yenilemek istiyorum. Nette şöyle bir ürüne (fotosu aşağıda) rastladım, kullanan var mı aramızda? Basit bir hub aslında, kuvvetle muhtemel anakartın cpu fan girişinden aldığı sinyal ile pvm kontrolünü sağlıyor ancak -molex girişi olmasına rağmen- güç sorunları yaşatıp anakarta zarar verebilme ihtimali var mıdır merak ediyorum. Tecrübesi olan?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar.

Evden işe, işten eve dosya aktarma amacıyla kullandığım harici disk (toshiba canvio basic 2tb) bugün işyerinde dosya kopyalanırken ansızın sistem dışı kalıp kafa atmaya başladı. Eve gelip kendi bilgisayarıma taktığımda ise her şey normal durumdaydı. Birkaç dosya okutup yazdırdım, herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Garantiye versem, bir şeyi yok diye geri gönderecekler...

Aranızda böyle bir durumla karşılaşmış olan var mı?
Ne yaptınız, neler oldu, sorun tekrar nüksetti mi, durumun sebebini çözebilen veya böyle bir durum başına gelip de "şundanmış" diyebildiniz mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam.

asus h81md anakart
4 + 4gb 1600mhz ram (markayı bilmiyor, ikisi aynı ram değil)
500gb harddisk (markayı bilmiyor)
cooler master kasa
400w fsp güç kaynağı
i5 4460 işlemci
24 inch LG monitör
powercolor rx 580 8gb ekran kartı

Arkadaşa bu sistem için 3400tl fiyat vermişler. Ben ramlerin dual channel olmaması ve en önemlisi güç kaynağının 400w olması dışında bir sorun göremedim. Ekran kartının 6 ay garantisi kalmış. Siz ne diyorsunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7
 • Smaug @smaug

  buna yakın bir sistemi sıfırdan toplamaya kalkarsak 4000 li rakamlarla oynuyoruz ama, yorumlarınızı biraz daha açabilir misiniz? @gameboy @hcaktuna

  • Reginald 'Bubbles' Cousins @digitalanimal

   buna yakın bi sistemi toplayamazsın. çünkü ekran kartı hariç çok eski parçalar. mesela 4. nesil i5 işlemci'ye yakın parça olarak 8. nesil i5 işlemci diye düşünmek çok yanlış. i5 4460 ikinci eli 400 lira iken 8. nesil i5 işlemci 1500 lira. aynı şekilde ram'ler de öyle. 8gb 1600 mhz ram'i 200-250 liraya alıyosun. yeni ram almaya kalksan cebinden 600 lira para çıkacak. bu şekilde açabiliriz olayı.

 • eballack @eballack

  Ekran kartı harici çok kötü sistem.

 • Smaug @smaug

  Güncelleme işi yaş evet onun farkındayım ama sistem bazında dediğiniz gibi güç kaynağı dışında bana da çok mantıksız bir fiyat gibi gelmedi. Tabii ki insan istiyor ki güncel bir sistem olsun ama güncel bir "ortalama" sistem için şu an 4000tl nin üzerine çıkmak gerekiyor.

 • Smaug @smaug

  @ermanyurdakann Aynı mantıkla hareket etmişiz. "400w fsp yi çıkarttırıp fiyat düşürttür, onun yerine git iyi bir 600w güç kaynağı al, bi de ram işini zorla" demiştim gündüz arkadaşa. Toplam 3550'e maloldu 12gb ram ve 600w güç kaynağı ile birlikte. Dediğiniz sıfır sistem toplama işinde de sizinle aynı durumu yaşadım. 🙂

  Aslında ben 5000tl ye monitörsüz güncel bir sistem toplamasını istiyordum, ona 10 yıl yeterdi o sistem ama durumlar malum. O kadar yukarı çıkamadı arkadaş. Nasip...