120 m2 3+1 bir evimiz var, hem vdsl'e geçeceğimiz için hem de çekim sorunu için modem değişikliği yapacağız (şuan tp-link 8960n)
Keenetic Omni dsl düşünüyorum. İşimizi görür mü sizce?
Ivır zıvır özelikleri pek önemli değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telefonun sıfır fiyatına bakıyorum (128-8 gb ram) 3900 lira civarı. Ee sen kullandın, elin değdi diye mi ben 700 lira fazla vereceğim bu telefona.
Ürünü koymadan önce bir bakar insan der ki "bunun sıfırı şu kadar ben o yüzden biraz kırayım" ama o yeti yok. Herşeyde böyle durum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 14

Uyumayan varsa bir sorum olacak, 7 senelik lenovo laptopum var gayet temiz hala işimi görüyor. İ5 3210m işlemcisi mevcut. Aynı laptopun i7 3632qm versiyonları da mevcut. i7 3632qm işlemcisini 250 liraya buldum.
Alıp upgrade edeyim mi ne dersiniz? Değer mi?
İ5 3210m 2x2,5 Ghz(turbo 3,1) 4 iş dizisi
i7 3632qm 4x2,2 Ghz (turbo 3,2) 8 iş dizisi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 38

Merhabalar, kuzenime ders izlemek, internette araştırma yapmak, basit oyunlar, youtube için en fazla 1k bir tablet almayı düşünüyoruz. Bunlar harici fikri olan, almış olan, tavsiye verebilecek var mı? Eli yüzü düzgün bunlar gözüme çarptı. #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11

Bu tatlış şeye sizce ne kadar fiyat biçmeliyim?
Kutu, fatura, orjinal şarj aleti, kablosu herşeyi var.
Çok güzel baktım 3 nokta harici çizik yok.
Hepsiburada'dan almıştım.
Garantisi bitti 3 ay oldu.
Pili orjinal pili, ekran süresi 7-8 saat civarı(pile de iyi baktım 🙂 ).

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fiat, Renault grubu bir kaç araçta gördüğüm bir ayrıntı bir süredir aklımı kurcalıyor, bugün de yeni kasa egea ve clio da gördüm. Tamponlardaki bu kıvrım ile ilgili fikri olan var mı? Aerodinamiklik ile mi alakası var acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 43

2 sene önce michelin aldığımız fiyatlara bugün cst alabildim. Michelin, maxxis, continental'ler falan uçmuş gitmiş zaten, bu da görür işimizi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Klimamızın hep saatteki enerji tüketimini merak etmişimdir. Klimanın elektrik girişine birşey mi taksam diye düşünürken, panodaki saatten belki birşey çıkarabilirim diye düşündüm.
-Saatte T, T1, T2, T3, T4 diye sürekli sıra ile akan değerler mevcuttu.
-Saati videoya alarak T1 değerini baz aldım, yeniden T1 değerini görünce videoyu kapattım.
-2 Değer arasında 44 sn(ince şekilde hesapladım) geçmişti ve aradaki fark 0,01 kwh'di.
-Saatteki tüketimi hesapladım
-Bu tüketimi elektriğin kwh ücreti (vergiler, onlar, bunlar dahil ortalama 0,72 TL) ile çarptım.
-Saatte 0.60 TL ortaya çıktı.
- Bu değer 12000 btu A+ enerji sınıflı vestel inverter bir klima, enerji tasarrufu modu, oda sıcaklığı 24 dereceye ayarlı ve bir süre klima çalışmış ve odayı konfor düzeyine getirmiş haldeydi.
Ayrıca bu hesap bütün evde yapılan bir ölçüm olduğu için modem, şarj aleti, BUZDOLABI gibi prize sürekli takılı elektrikli aletlerde değerin içindedir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 13

Dün Mi Note 3 için Miui 12 eu stabil geldi. Şuan için %50 batarya kullanımı yaptım ve daha şimdiden 5 saati geçtim (bataryamın 2,5 senesi oldu) . Pil optimizasyonu gayet iyi gözüküyor. Son betada 6-7 saati geçemiyordum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şarj adaptörlerinin önemine hakimim, asıl gücün dönüşüm organı olduğu için iyi seçilmeli ancak kabloların da bu kadar önemli olduklarını tecrübe ile öğrendim.

Eski şarj kablom 2,5 yıl geçtiği için artık aşınmış durumdaydı, bir marketin elektronik alet bölümünden 2.4 amper destekli görece ucuz (18 tl) markasız bir kablo aldım (mavi kutudaki).

1 ay iyi gittik beraber ancak cihazımın orjinal adaptörünün giriş yerini yakmak suretiyle mefta etti, acaba sorun adaptör de mi diye başka bir adaptör ile denedim, onu da elinden zor kurtardım, bıraksam onu da yakacak.

Bu tecrübe ile anladım ki, adaptörün önemi kadar kablonun da epey önemi var, sadece iletmek yeterli değil, yeterli ve güvenilir iletmek de önemli.

Bu yüzden teknosa ya gittim QC 3.0 bir şarj aleti aldım (57 TL, turuncu kutu, ömür boyu garantili) bir de hızlı şarj destekli kaliteli olduğunu düşündüğüm bir kablo aldım (27 TL, yeşil kuru, 1 e 1 değişim Garantili, örgülü alüminyum başlıklı), mutluyum hiçbir sorun yaşamadım.

İşin özü, şu iyi olsun, bu o kadar iyi olmasa da olur gibi bir düşünce doğru değil, zayıf halka bütün sistemi bozar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap