Merhaba arkadaşlar takıldığım bir konu var da yardım lazım. B sınıfı ehliyet için gerekli olan 3 ödeme var.

1-B sınıfı ehliyet harç ücreti 613 TL
2-Sürücü belgesi değerli kağıt bedeli 165 TL
3-Polis teşkilatı güçlendirme vakfı hizmet bedeli 31 TL

Bu ücretlerden 1. Ücreti vergi dairesi internet sayfası üzerinden kredi kartı ile ödedim. Ancak diğer ücretler nereden nasıl hangi adımlarla ödenecek yardımcı olur musunuz(online ödeme yöntemleri olursa daha iyi olur)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 23

Merhaba arkadaşlar, bir sorun hakkında fikrinizi almak istiyorum.
İ5 3210m işlemci, 6 gb ram, 630m 2 gb ekran kartı, 240 gb SSD bulunan, günlük gereksinimleri rahatlıkla ssd den dolayı da çok seri olarak karşılayan bir 7 yıldır kullandığım bir laptopum var.
7 yıllık olmasına rağmen hala pili 3 saate yakın götüren bir laptop, ancak yaklaşık 1 aydır "bazı zamanlar" pil %60 a doğru yaklaştığı zaman laptop da inanılmaz bir yavaşlık ortaya çıkıyor tepkileri çok yavaşlıyor.
Görev yöneticisinden baktığımda işlemci frekansının görselde görüldüğü üzere 0.60-0.80 gibi asla görmediğim değerlere kadar düştüğünü görüyorum.
Bu neden olabilir, pil artık gerekli voltajı veremediği için olabilir mi ya da Windows bazlı bir sorun mu var acaba fikirlerinizi bekliyorum. (bazen olan bir durum olduğu için pilin woltaj yetersizliği olduğunu sanmıyorum)
2. Görselde pc normale döndüğü zamanda 4K video oynarken işlemci frekansı ve pil durumu mevcut

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Peki yüzde 60 larda yada sorun çıktığı anda sen adaptörü taktığında ne oluyor ? veya yüzde 60 lar da diyelim aleti kapatıp bir daha açıp kontrol edersen ? adaptörde yapmıyorsa, işte res atmana rağmen düzelmiyorsa pil gidik, windows altından da onun ömrünü öğrenmen de zor çünkü baya eski bir cihaz. 7 yıldır aktif kullanıyorsun diyelim. hergün olmasa bile normalde 2 günde bir illa şarj'a takarsın diyelim. 7 yıl kabaca 2500 gün ediyor, böl 2'e eder sana 1250 pil döngüsü doldur boşalt demek e normal olarak öyle 1250 kere doldur boşalt'a dayanabilen pil neredeyse yok gibi birşey, e haliyle ömründen yer içinde kaç cell varsa 6 veya 8 neyse bunlardan biri ufak ufak ölür diğerleri sağlam kalsa bile bilgisayarın istediği voltajı tam sağlıklı veremez. PC'de bunu anlıyorsa hızı düşürür ama öyle dramatik bir düşüş olursa kendini kapatır. Ha veya bazen oluyor diyorsun belki başka bir yerde sorun var ? yazılımsal veya donanımsal olabilir eski bir cihaz.

  • 'Mahmut Demirci @mahmut_demirci

   Sorun çıktığı anda adaptör bağlantısına geçtiğimde performans eski haline dönüyor bu da dediğiniz gibi pilin artık belirli bir yüzdeden sonra artık istenilen voltaj gereksinimini sağlayamaması laptop unda kendini korumak için işlemci frekansını düşürmesine neden oluyor. Eski bir cihaz ancak hala en ufak bir sorun çıkarmadı, çizik yok denebilir. Adaptör ile yola devam edeceğiz yine pili bence bunca yıla rağmen iyi dayandı. Pil upgrade yaparak daha yıllarca aramızda bulunacak gibi duruyor

  • Orcun @orcun

   @mahmut_demirci Bence sıkıntı dediğim gibi pilden, yeni pil aldıysanız da denersiniz zaten.

  • 'Mahmut Demirci @mahmut_demirci

   @orcun aynen denemekte fayda var, verdiğiniz bilgi ve düşünceler için teşekkür ederim 🙂

 • Joe @joe

  Güç tasarrufuna giriyordur. Windowsun gösterdiği değerler doğru olmayabilir. Yavaşladığı zaman pildeyken yüksek performans moduna alın bakalım değişiklik olacak mı.

 • bzn7 @bzn7

  Sistem soğutma ilkesini kontrol edin. İşlemci o kadar düşük frekanslara genelde güç tasarrufu için değil termal strese girdiği için düşer. Yavaşladığı zamanlardaki sıcaklık değerlerine bir göz atın derim.

  • 'Mahmut Demirci @mahmut_demirci

   Sıcaklık değeri yük altında olmadığı için gayet stabil ve düşük 28-35 aralığında değişiyor. İşlemcinin normalde gördüğü frekansların da altına düşmesi pile işaret ediyor yeterli voltaj belirli bir yüzdeden sonra verilemiyor galiba o yüzden de pc kendini korumak için frekans düşürüyor.

 • Burag Kalaycıyan @winkl3

  Benim ki 4 aylık laptop olmasına rağmen adaptöre takılı kullanıyorum.Hiç bir zaman direkt pil üstünden kullanmadım laptopları.Tabi ki ara sıra boşaltıp,dolduruyorum hemen ölmemesi için,ama laptopların pil verimliliğini düşünürsek özellikle yüksek performans modunda pek bir şey veremiyorlar.Dolayısıyla nerede olursak olalım prizde kullanmak daha mantıklı oluyor.

Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır Teknosa'ya gitmiyordum. Bugün gittiğimde bütün çalışanların sırt bölümünde "mi" logosu olduğunu gördüm. Ancak mağazada bir adet incelemek için cihaz, satın almak için ise, "siz satışını yaptığımız bir modeli söyleyin, getirtelim" şeklinde satış yapıyorlar. Çalışanlar da model ve özellik konusunda xiaomi ile ilgili pek bilgili değil. Cihazların bulunmadığı yerde haliyle aksesuarlar da yok.
Anlamadığım kısım, diğer markaların aksine böyle bir baskıya(logoya) sahip olup da konuya bu kadar uzak olmaları bana saçma geldi.
(sırtlarında mı logosunu görünce bir gururlandım nedense orasını karıştırmayın 🙂 )

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9
 • Root61 @root61

  İkinci fotodaki abinin bıyıklar efsane 😀. Sattıkları xiaomi telefonların fiyatları piyasaya göre bir hayli fazla. Marka da halk tarafından bilinmeyince böyle yola başvurmuşlar bence. Misal şu diyalog kesin geçiyordur.
  Satış elemanı:Buyur abi bunu veriyim. Uçuyor,kaçıyor.
  Alıcı:Yav bunun markasını bilinmedik.
  Satış elemanı: Abi bunu teknosa getiriyor. Bak kıyafetini bile giyiyoruz. Hem uçuyor,kaçıyor bu.
  Amazon un 1600 e sattığı Xiaomi mi a2 teknosa da 2500 lira.

  • 'Mahmut Demirci @mahmut_demirci

   Hem fiyatlar yüksek hem de abi bu uçuyor kaçıyor diyecek ürün ellerinde yok getirelim falan diyolar. Madem bu işe bu kadar yoğunlaştınız, satacak gösterecek ürününüz olsun elinizde, herşey bir tarafa da aynen o bıyıklar neydi öyle ya 😂 abinin benle konuşurken sadece sesini duydum ağız hareketlerini göremedim, maşallah diyelim.

 • Hakan @xqn

  satış danışmanlığı işi yapan birinin anlattıkları var. ilginç şeyler söylüyor. İzlemek isterseniz.. https://www.youtube.com/watch?v=YYCCZQ9WY-E

 • Joe @joe

  Bursa teknosaya gitmiştim geçen. Bildiğin mi standı vardı. 10 tane de model koymuşlardı baya hoşuma gitti. Baktım bana anlatmaya çalışıyor, dedim dur yeğenim. Çıkardım cebimden emaneti (mi5) sustu 😁

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Bence xiaomi dağıtmış teknosalara bu arkadaşlarda aa bedava diye giymişler hepsi bu 😂

Merhaba arkadaşlar, youtube uygulamasına girdiğimde evde televizyon olmamasına rağmen (öğrenci evi) yayınlama ekranı simgesi gözüktü bastığımda ise Toshiba bir tv bilgileri gözüktü. Modem arayüzünden bağlı cihazlara baktım cihaz görünmüyor. Yine de biri şifreyi mi çözdü diyerek yeni şifre belirledim. Yine macleri kontrol ettim evdekiler tek tek bağlandı. Ancak o Toshiba tv yine youtube uygulamasında belirdi. Modemin cihazlar kısmında hala gözükmüyor. Ne yapmak gerek hiçbir şey anlamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar, Xiaomi Mi Note 3 cihazım var
Şuan sıfır piyasası 2200-2400 civarı geziyor
Hepsiburada satıcılı, delta garantili olarak aldım
17 ay falan garantisi mevcut
12+12 ois arka kamera 1.8 diyafram
16 ön kamera 2.0 diyafram
Hiçbir yerinde çizik yok, kılıf ve ekran koruyucu ile kullanıldı.
Kutu aparat falan herşeyi var.
Bunu ne kadara satarım sizce

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Huawei mate 20 modelindeki gittikçe yeşillenen ekranlar için LG den şüpheleniyorlarmış, bu güne kadar üretilen sorunlu ekranların %91 i LG'nin tezgahından çıkmış.

Yıllardır, ghost screen soruları ile gündemde olan ekran üretme acizi olan bir firmaya nasıl güvenip de böyle bir telefonun ekranları emanet edildi anlamadım.

Yıllardır üzerlerinde olan lekeyi atmak için belki de bir fırsattı ancak yine ellerine yüzlerine bulaştırmışlar. Yılların firması, yüzlerce mühendis çalıştırıp, milyonlarca dolar arge yatırımı yapan bir firma nasıl olur da sorunsuz bir panel üretmekte aciz olur anlamıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba gençler, evdeki kombi ile sıkıntılarımız var
Su sıcaklığını ister 45 derece yapalım ister 65 yapalım.
Su bir türlü ısınmıyor, sadece ılık oluyor.
Kombi üzerindeki ekranda suyu açtığımız zaman anlık sıcaklık gözüküyor 85-90 dereceleri gösteriyor ancak 30-35 derece ancak veriyor denebilir.
Kombi basıncı normal
Ayrıca "İ" butonuna basınca 5.31 gibi bir ibare var bu nedir anlayamadık bilgisi olan var mı?
Ne yapmak lazım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16

Dün gece a-101 önünden geçerken gördüm, ve hala mı üretiliyor mu yoksa ne kadar ürettiniz de hala elinizde kaldı şoku içinde kaldım. İlk piyasaya çıktığı fiyat ile satılması ayrı bir gariplik, bir de ota ile güncelleme diye özellik olarak belirtmişler. İnsan az utanır android 9 çıktı hala orada 4.2 yazıyor. Bu kadar yıldır depoda kalan telefonların pil sağlıkları ne durumda olur orası da ayrı konu tabi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün rast gele hepsiburada da gezerken birşey farkettim
"yerli üretim" şeklinde bir ibare gelmiş ve bir casper notebook da bununla karşılaştım.
Daha sonra arkadaşımda bulanan casper notebook un altını kaldırdım baktım ve "made in Turkey" yazan bir etiket bölümü gördüm, sonra acaba bu etiketin altında ne var diye baktığımda başka bir etiket vardı onda da "made in P. R. C" yazıyor sadece etiketi mi Türkiye'de ürettik bu neye göre yerli üretim sahtekarlığa girmiyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10