Miui Türkiye Forumuna ne oldu bilgi olan var mı girince Azerbaycan sayfası açılıyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dell inspiron sata soketi kırıldı bu parçayı nasıl bulabilirim

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Acil şu far bağlantı soketini sökmeyi bilen var mı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Merhaba arkadaşlar Aliexpressden ilk defa 2 ay önce bir alışveriş yaptım 50 liralık falan bir üründü 2 ay içinde gelmedi satıcıdan para iadesi istedim ve sorunsuz iade yapıldı. Sabah bir kontrol edeyim dedim ürün Türkiye'ye gelmiş bugün, sonraki süreç ne oluyor gelir mi, ne zamana gelir bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese selam arkadaşlar benim aklıma takılan birşey var. Evin salonunda alalı 1 sene olan12 binlik vestel inverter klima var. Klima üzerindeki sıcaklığı 24 de yapsam aşırı soğuk oluyor 28-29 da yapsam aşırı soğuk oluyor. Yani değiştirdiğim derece oda sıcaklığına etki etmiyor gibi hissediyorum. Sizlerde olay nasıl böyle olması normal midir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telefonun(Xiaomi Mi Note 3) bir kılıfını çıkarayım elini yüzün göreyim dedim canım gibi baktığım telefon fayansa bir yapıştı sırt üstü, ağlayasım geldi. Kasada hiç çizik falan yok tek arka kapak.
İnternetten alıp değiştireyim dedim, orginal oldukları muallakta.
Orjinal olduğundan emin olduğunuz ürün, satıcı var mı acaba.
Abi bildiğin var mı @umtk

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11

Cihaza göre reklam gösterme işi mi başlamış. Bunu nasıl yapıyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar takıldığım bir konu var da yardım lazım. B sınıfı ehliyet için gerekli olan 3 ödeme var.

1-B sınıfı ehliyet harç ücreti 613 TL
2-Sürücü belgesi değerli kağıt bedeli 165 TL
3-Polis teşkilatı güçlendirme vakfı hizmet bedeli 31 TL

Bu ücretlerden 1. Ücreti vergi dairesi internet sayfası üzerinden kredi kartı ile ödedim. Ancak diğer ücretler nereden nasıl hangi adımlarla ödenecek yardımcı olur musunuz(online ödeme yöntemleri olursa daha iyi olur)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 23

Merhaba arkadaşlar, bir sorun hakkında fikrinizi almak istiyorum.
İ5 3210m işlemci, 6 gb ram, 630m 2 gb ekran kartı, 240 gb SSD bulunan, günlük gereksinimleri rahatlıkla ssd den dolayı da çok seri olarak karşılayan bir 7 yıldır kullandığım bir laptopum var.
7 yıllık olmasına rağmen hala pili 3 saate yakın götüren bir laptop, ancak yaklaşık 1 aydır "bazı zamanlar" pil %60 a doğru yaklaştığı zaman laptop da inanılmaz bir yavaşlık ortaya çıkıyor tepkileri çok yavaşlıyor.
Görev yöneticisinden baktığımda işlemci frekansının görselde görüldüğü üzere 0.60-0.80 gibi asla görmediğim değerlere kadar düştüğünü görüyorum.
Bu neden olabilir, pil artık gerekli voltajı veremediği için olabilir mi ya da Windows bazlı bir sorun mu var acaba fikirlerinizi bekliyorum. (bazen olan bir durum olduğu için pilin woltaj yetersizliği olduğunu sanmıyorum)
2. Görselde pc normale döndüğü zamanda 4K video oynarken işlemci frekansı ve pil durumu mevcut

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Peki yüzde 60 larda yada sorun çıktığı anda sen adaptörü taktığında ne oluyor ? veya yüzde 60 lar da diyelim aleti kapatıp bir daha açıp kontrol edersen ? adaptörde yapmıyorsa, işte res atmana rağmen düzelmiyorsa pil gidik, windows altından da onun ömrünü öğrenmen de zor çünkü baya eski bir cihaz. 7 yıldır aktif kullanıyorsun diyelim. hergün olmasa bile normalde 2 günde bir illa şarj'a takarsın diyelim. 7 yıl kabaca 2500 gün ediyor, böl 2'e eder sana 1250 pil döngüsü doldur boşalt demek e normal olarak öyle 1250 kere doldur boşalt'a dayanabilen pil neredeyse yok gibi birşey, e haliyle ömründen yer içinde kaç cell varsa 6 veya 8 neyse bunlardan biri ufak ufak ölür diğerleri sağlam kalsa bile bilgisayarın istediği voltajı tam sağlıklı veremez. PC'de bunu anlıyorsa hızı düşürür ama öyle dramatik bir düşüş olursa kendini kapatır. Ha veya bazen oluyor diyorsun belki başka bir yerde sorun var ? yazılımsal veya donanımsal olabilir eski bir cihaz.

  • 'Mahmut Demirci @mahmut_demirci

   Sorun çıktığı anda adaptör bağlantısına geçtiğimde performans eski haline dönüyor bu da dediğiniz gibi pilin artık belirli bir yüzdeden sonra artık istenilen voltaj gereksinimini sağlayamaması laptop unda kendini korumak için işlemci frekansını düşürmesine neden oluyor. Eski bir cihaz ancak hala en ufak bir sorun çıkarmadı, çizik yok denebilir. Adaptör ile yola devam edeceğiz yine pili bence bunca yıla rağmen iyi dayandı. Pil upgrade yaparak daha yıllarca aramızda bulunacak gibi duruyor

  • Orcun @orcun

   @mahmut_demirci Bence sıkıntı dediğim gibi pilden, yeni pil aldıysanız da denersiniz zaten.

  • 'Mahmut Demirci @mahmut_demirci

   @orcun aynen denemekte fayda var, verdiğiniz bilgi ve düşünceler için teşekkür ederim 🙂

 • Joe @joe

  Güç tasarrufuna giriyordur. Windowsun gösterdiği değerler doğru olmayabilir. Yavaşladığı zaman pildeyken yüksek performans moduna alın bakalım değişiklik olacak mı.

 • bzn7 @bzn7

  Sistem soğutma ilkesini kontrol edin. İşlemci o kadar düşük frekanslara genelde güç tasarrufu için değil termal strese girdiği için düşer. Yavaşladığı zamanlardaki sıcaklık değerlerine bir göz atın derim.

  • 'Mahmut Demirci @mahmut_demirci

   Sıcaklık değeri yük altında olmadığı için gayet stabil ve düşük 28-35 aralığında değişiyor. İşlemcinin normalde gördüğü frekansların da altına düşmesi pile işaret ediyor yeterli voltaj belirli bir yüzdeden sonra verilemiyor galiba o yüzden de pc kendini korumak için frekans düşürüyor.

 • Burag Kalaycıyan @winkl3

  Benim ki 4 aylık laptop olmasına rağmen adaptöre takılı kullanıyorum.Hiç bir zaman direkt pil üstünden kullanmadım laptopları.Tabi ki ara sıra boşaltıp,dolduruyorum hemen ölmemesi için,ama laptopların pil verimliliğini düşünürsek özellikle yüksek performans modunda pek bir şey veremiyorlar.Dolayısıyla nerede olursak olalım prizde kullanmak daha mantıklı oluyor.

Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır Teknosa'ya gitmiyordum. Bugün gittiğimde bütün çalışanların sırt bölümünde "mi" logosu olduğunu gördüm. Ancak mağazada bir adet incelemek için cihaz, satın almak için ise, "siz satışını yaptığımız bir modeli söyleyin, getirtelim" şeklinde satış yapıyorlar. Çalışanlar da model ve özellik konusunda xiaomi ile ilgili pek bilgili değil. Cihazların bulunmadığı yerde haliyle aksesuarlar da yok.
Anlamadığım kısım, diğer markaların aksine böyle bir baskıya(logoya) sahip olup da konuya bu kadar uzak olmaları bana saçma geldi.
(sırtlarında mı logosunu görünce bir gururlandım nedense orasını karıştırmayın 🙂 )

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9
 • Root61 @root61

  İkinci fotodaki abinin bıyıklar efsane 😀. Sattıkları xiaomi telefonların fiyatları piyasaya göre bir hayli fazla. Marka da halk tarafından bilinmeyince böyle yola başvurmuşlar bence. Misal şu diyalog kesin geçiyordur.
  Satış elemanı:Buyur abi bunu veriyim. Uçuyor,kaçıyor.
  Alıcı:Yav bunun markasını bilinmedik.
  Satış elemanı: Abi bunu teknosa getiriyor. Bak kıyafetini bile giyiyoruz. Hem uçuyor,kaçıyor bu.
  Amazon un 1600 e sattığı Xiaomi mi a2 teknosa da 2500 lira.

  • 'Mahmut Demirci @mahmut_demirci

   Hem fiyatlar yüksek hem de abi bu uçuyor kaçıyor diyecek ürün ellerinde yok getirelim falan diyolar. Madem bu işe bu kadar yoğunlaştınız, satacak gösterecek ürününüz olsun elinizde, herşey bir tarafa da aynen o bıyıklar neydi öyle ya 😂 abinin benle konuşurken sadece sesini duydum ağız hareketlerini göremedim, maşallah diyelim.

 • Hakan @xqn

  satış danışmanlığı işi yapan birinin anlattıkları var. ilginç şeyler söylüyor. İzlemek isterseniz.. https://www.youtube.com/watch?v=YYCCZQ9WY-E

 • Joe @joe

  Bursa teknosaya gitmiştim geçen. Bildiğin mi standı vardı. 10 tane de model koymuşlardı baya hoşuma gitti. Baktım bana anlatmaya çalışıyor, dedim dur yeğenim. Çıkardım cebimden emaneti (mi5) sustu 😁

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Bence xiaomi dağıtmış teknosalara bu arkadaşlarda aa bedava diye giymişler hepsi bu 😂