Merhaba gençler, evdeki kombi ile sıkıntılarımız var
Su sıcaklığını ister 45 derece yapalım ister 65 yapalım.
Su bir türlü ısınmıyor, sadece ılık oluyor.
Kombi üzerindeki ekranda suyu açtığımız zaman anlık sıcaklık gözüküyor 85-90 dereceleri gösteriyor ancak 30-35 derece ancak veriyor denebilir.
Kombi basıncı normal
Ayrıca "İ" butonuna basınca 5.31 gibi bir ibare var bu nedir anlayamadık bilgisi olan var mı?
Ne yapmak lazım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16

Dün gece a-101 önünden geçerken gördüm, ve hala mı üretiliyor mu yoksa ne kadar ürettiniz de hala elinizde kaldı şoku içinde kaldım. İlk piyasaya çıktığı fiyat ile satılması ayrı bir gariplik, bir de ota ile güncelleme diye özellik olarak belirtmişler. İnsan az utanır android 9 çıktı hala orada 4.2 yazıyor. Bu kadar yıldır depoda kalan telefonların pil sağlıkları ne durumda olur orası da ayrı konu tabi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün rast gele hepsiburada da gezerken birşey farkettim
"yerli üretim" şeklinde bir ibare gelmiş ve bir casper notebook da bununla karşılaştım.
Daha sonra arkadaşımda bulanan casper notebook un altını kaldırdım baktım ve "made in Turkey" yazan bir etiket bölümü gördüm, sonra acaba bu etiketin altında ne var diye baktığımda başka bir etiket vardı onda da "made in P. R. C" yazıyor sadece etiketi mi Türkiye'de ürettik bu neye göre yerli üretim sahtekarlığa girmiyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Günlerdir olan ve bitmek bilmeyen bağlantı sorunu için Türk Telekom'u aradık bir ekip gönderecek ve kablo bağlantılarını kontrol edeceklerini söylediler.
Biraz önce aradılar ve aynı şu şekilde
"Ekiplerimiz tarafından kablo tesisatınızın onarım ve bakım çalışmaları yapılmış olup internet hizmetinize kesintisiz olarak devam edebilirsiniz" dedi
Sonra aşağıya indim ve baktım ki inanılmaz bir şekilde bakım yapmışlar, hadi kablo öyle Allaha emanet duruyor da izolasyon bandınız da mı yok insan az utanır ya.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10
 • MetChak @metchak

  Türk Telekom soyulup soğana çevrildiği için adamlar eldeki imkanlarla hizmet veriyor. Buna da şükür.

 • Krycek @krycek

  Tel kablolar içerde bir yerden kırılıyor. Hız düşmesi veya dalgalanması varsa bu yüzdendir.

 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Bunu kutunun altına gelecek şekilde yerleştir tam bantla da tuttur. Kabloların bakır yerleri açık galiba oraları da iyice izole et. Yağmur suyu gelmeyecek şekilde düzgünce bir yere sabitle o siyahı da.
  Öğrenci evinde kalırken, binanın telefon hattı çok kötüydü 15 dairelik bir apartmandı ve hepsine giden kablolar kutunun dışındaydı. Biz de arkadaşımla yeni telefon kablosu aldık balkondan sarkıttık aşağıdan bağladık bizim kabloya. Ara ara arıza kaydı için gelenler bizim kabloya dokunup bağlantıyı koparıyordu yerine takmıyordu geri. Biz kendimiz uğraşıp yapıyorduk. Kablolar da apartman girişindeki kapının üstündeydi merdiven bulup çıkıyorduk hep. Kabloları düzelttikten sonra 3mb hız 24mb e çıktı 😀

 • Demoksil @demoksil

  En yakın elektrikçiye gidip boncuk al. Bir pense ike kendin bağla. İçinde jel olduğu için sudan tozdan etkilenmez. Üstüne de bant yada makaron al boncuktan biraz büyük. Evladiyeşik bağlantı olur.

Arkadaşlar bir sorun hakkında yardımınızı istiyorum.
Sorun evde internetin olmaması, durumu özetleyim.
Dün tp link'e wifi ve kablolu bağlantıda stabilite sorunu olduğu için gönderdiğim modem üst model ve yenisi değiştirilerek gönderilmiş.
1 hafta İnternetsiz kalmamdan sonra modemi heyecan ile taktım, sonra baktım ki internet yok, Turk Telekom u aradım dediler ki bölgede sorun var hallediyoruz. O esnada bende evdeki internet kablo tesisatını yeniledim. Dün akşam gibi çözüldü gibi oldu, yeterli olmasa da bağlantı vardı bugün gündüz harika bir bağlantı vardı 16 mbps kullanıyorum 16.40 mbps falan gibi hızlar aldım. Ancak saat 20.00 civarından beri internet yok, direk yok yani, turk Telekomu aradım, bizlik sorun yok, hatlar normal, modeminizde sorun olabilir diyor, modem yeni diyorum, ev içi kablo hattında sorun olabilir diyor yeni çektim diyorum kapatıp açın falan gibi saçma şeyler söylüyorlar, gündüz mükemmel olan internet yavaş yavaş kayboldu gitti ne yapacağım ben fikirlerinizi bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar tp link w8960n marka modemim var, kablolu bağlantıda ve telefonların kablosuz bağlantısında sıkıntı yok ancak, laptopum modeme 4-5 metre yanındayken bile 16 megabit olan internet hızı 2-3 megabite ve ping 20-30 dan 200-300 e çıkıyor yani anlayacağınız laptop da kablosuz İnternet yok gibi birşey ancak bu sorunu sadece bu modem de yaşıyorum, telefonun internetini açtığımda ya da telefonu modem ile araya köprü yaptığımda bu sorun olmuyor neden olabilir. Ayrıca wifi kanallarını test ettiğimde pc kapandığında işaretle gösterdiğim kanaldaki cihaz gidiyor pc yi açınca geri geliyor ve modemin kanalını işgal ediyor. Yardım ederseniz sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

merhaba lenovo z580 kullanıyorum. 4 yıl sonunda 32 lerde gezen boşta sıcaklık durumu şuan 52 lerde geziyor macun değişimi ve fan temizliğini düzenli olarak yaparım ancak durum bu. şuan cooler master mastergel nano aldım bunu kullanacağım ve sizce pc de bulunan bakır borular veya onun içinde bulunan sıvının ömrünü doldurması da buna neden olur mu? yenisini alayım mı? @gamsizm @leventp @hkellecioglu @orcun

BeğenFavori PaylaşYorum yap

arkadaşlar dün lenovo z580 ideapad bilgisayarıma windows 7 ultimate x64 format attım daha sonra açıldı sorun yok driverları kurmaya başladım çoğunu kurdum ,bios güncellemsi gelmiş onu da kurdum ancak pc yeniden başladığında lenovo yazısında sonra siyah bir ekranda kaldı. technopat ın forumunda uıfe moduyla ilgili olduğunu onu legacy yapmam gerektiği yazıyordu. yaptım açıldı tamam ama bir sorun olurmu eksisi artısı nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap