Xiaomi 90 Fun Ultra Erkek Akıllı Spor Ayakkabısı

Merhaba arkadaşlar, xiaomi Mi5s, mi band 2 den sonra şimdi de xiaomi'nin bana bağımlılık yapmasından dolayı :) xiaomi 90 fun ultra koşu ayakkabısından aldım. Şuan baktığımızda çeşitli sitelerde 240-300 arası değişen bir fiyat var ancak ben morhipodan kampanyaya getirip 180 liraya aldım ondan sonra da siteden ayakkabı kalktı zaten.

Kargo 10 gün gibi büyük bir ömür sürdü ama sorunsuz geldi. Ayakkabı her ayakkabı gibi sıradan bir kutuda geldi, İntel in ürettiği çip de yanında ayrı mi band kutusuna benzer bir kutuda geldi.

90 Fun Ultrada ‘32-bit’ mimariye sahip ‘Intel Quark SE’ işlemci bulunuyor. İşlemci, bir madeni para büyüklüğünde ve ayakkabının içinde konumlandırılmış. Bu koşu ayakkabısı, telefonunuza bağlanıyor ve ne kadar enerji harcadığınızı, ne kadar yol katettiğinizi size gösteiyor.

Enerjisini, üzerinde bulunan pil ile sağlamakta. Ayrıca üzerinde 6-eksenli, dahili ‘kombo sensör’ bulunuyor. Telefon ile bağlantısını da ‘Bluetooth’ ile sağlıyor. Ayrıca 384kB ‘flash bellek’ ve 80kB ‘SRAM’ ile birlikte geliyor. Ayakkabıda bulunan çip sayesinde, hareket algılama, hız , mesafe ve yakılan kalori değerleri de görülebiliyor.

Koşu ayakkabıları Çin’de, Şangay RunMi Technology Co. Ltd. tarafından tasarlandı. Koşucular için çok güzel bir ayakkabı olduğu aşikar. Köpük benzeri elastik bir malzemeden yapılmış. İçinde topuklu, hava yastıklı, antibakteriyel, çıkarılabilir taban bulunuyor

‘Xiaomi 90 Minutes Ultra Smart’ spor ayakkabının ‘Siyah’, ‘Sörf Mavisi’, ve ‘Pembe’ renk seçenekleri bulunmakta ve oldukça rahat ve konforlu bir ayakkabı. Üzerinde bulunan pil, 60 gün boyunca kullanılabiliyor.


Çipin kutudan çıktığı hali ile şarjı bulunmadığı için direk şarja taktım şarj esnasında da dökümanda belirttiği üzere mi home uygulaması ile senkronize ettim uygulama ingilizce ama dökümanlar tamamen Türkçe.

Şarj işleminden sonra sağ ayak tabanında bulunan altıgen şeklinde bir boşluğa cihazı yerleştirdim. Ayakkabının kendisine gelirsek ben siyah rengi aldım ve ilk giydiğim zaman dediğim tek şey iyi ki almışım oldu. Ayakkabı çok konforlu ve ayağı müthiş sarıyor, verdiği his taban yapısı, taban dolguları konfora yönelik yapılmış.

Ayakkabı fiyatları az çok belli gidip bir nike adidas almak zaten 200 ün üstüne çıkmak demek oluyor bence bunun da onlardan hiç kalır yanı yok.

Ayağımda görenler zaten direk nereden aldın moduna geçti, ayak numarası olup da deneyenler de çok rahat ve hoş buldu. Bundan önce nike+ (bunun gibi çipli) bir koşu ayakkabım vardı 325 lira vermiştim(çip hariç) 90 fun ultra daha rahattı, daha iyi hissettirdi diyebilirim.

Özetle ayakkabı günlüğe de uygun spor yapıyorum koşuyorum diyenlere de uygun, benim gibi teknoloji benden sorulur her yerime xiaomi takacağım diyenlere de uygun :), ben şuan ilk izlenim olarak pişman olmadım, olmam gibi de duruyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9