Trials of Mana oyunu Denuvo kopya korumasına sahipti ve 45 günde kırıldı. Üzerinden bir seneden fazla zaman geçen PES 2020, Burnout gibi oyunlar bekliyorlar eski sürüm Denuvo olmalarına rağmen.
Denuvo'ya genel bir çözüm getirilemedi. Her bir oyun için ayrı ayrı uğraşmak gerekiyor anladığım kadarıyla. Bir oyunun kırılması öbürünü kolaylaştırmıyor. Bu durum Denuvo'yu başarılı yapıyor.Zaten bir yıl korusa işi görür oyun firması için.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung ve Apple yeni nesil telefonlarını şarj aleti olmadan piyasaya sürmeyi planlıyormuş. Büyük maliyet düşüşü olacakmış. Şarj aleti o kadar pahalı mı ki?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

windows 7'nin kullanımı hala çok yüksek. Başarılı çünkü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Alptekin @alptekinck

  Win10da çok fazla çoğu insanın işine yaramayacak ıvır zıvır var ve hantal çalışıyor. Win7 güncelliğini korusa ben kullanırdım. En güzeli win8 ve xp idi.

 • Orcun @orcun

  Win 7 hala çok iyi, hani sisteminde hdd var işte belleğin 2 gb p4 bile olsa '' OLUR ABİM ÇALIŞIRIZ İŞİNİ GÖRÜRÜZ SEN DERT ETME '' diye seni yarı yolda bırakmıyor. Harbici delikanlı yani üzmüyor. Ama win 10 öyle değil ki ?, hep yaaaaaaani yarım ağızlı böyle herşeye afra tafra yapan kadın gibi davranıyor. Tamam sende hdd var ama ben ssd isterim hdd ile olmaz bu iş bak görüyorsun amma yavaş çalışıyorum bana da yazık sana da deyip illa sana ssd dayatıyor. Bellek 4 gb ya 4 olmasın be 8 yap onu, 8 yapıyorsun ya 16 yapsan dahada iyi olur. Core 2 duo var ya bak eski püskü onda çalışırım da bebeyim bak kasıyorum yazık bana da sana da gel biz sana i3 alalım ryzen 3 alalım böyle yazık sana da bana da etme eyleme. Hani ihtiyaçları asla bitmeyen boyna yan gelip yatan erkeğini sömüren karı gibi windows 10.

  • Oguz Cavusoglu @oguzcavusoglu

   Ağzına fırın küreğiyle vurucan anca öyle düzelir 😀 Okurken kahkaha attım Allah'ta seni güldürsün 😀

  • Orcun @orcun

   @oguzcavusoglu Birde sana sormaz yani günceller vs kendi başına buyruk. Güncellemeyi indirir yükler kapatacan sistemi güncelleştir ve kapat seçeneği var sadece, yani ya güncellersin ya da fişi çek kapat boz benim dediğim olucak diyenlerden. SSD var sistemde kapat diyorsun hala daha ya yüzde 30 dayım bana elleşme git m.2 ssd al öyle gel hızlı yüklerim. Sataylan anca bu kadar işte ? zaten bok gibi ssd almışın eşek midir nedir böyle marka mı olur ya ? bugün malum günümdeyim vs. ulen parasını ben vermişim ya bana kesintisiz hizmet edecen afraya tafraya gel. Hani huyu var suyu var ondan sonra belirli dönemleri var sapıtıyor vs. hani öyle garip sistem windows 10, adamı vezir de edebilir rezil de gerçi vezir ettiğini de görmedik ya neyse. 😀

  • Oguz Cavusoglu @oguzcavusoglu

   @orcun yav hiç sorma sorunlu güncellemeyi yükler eline verir.. Bunuğğ tut teknolojisi.. Güncelleme indirilmiştir yav sen bana sormadan niye indiriyon. Güncellemeyi otomatikten kapattın sorun bitti mi hayır. Yeni güncelleme gelmiş mi diye bi kontrol edersin. G't eder gibi onu yüklemeye kalkar iptal tuşuna bassan sana ayrı dert açarım cevabı gelir.. Regl döneminde ki kadınlar gibi win10. Xp başka bir şey değil 1gb bile takır tukur çalışırdı.. Xp'ye 16gb ram tak mars'a yolculuk yaparsın. Hiç bir dert tasa yoktu. 4.Nesil i5 yetmiyor ben anlamadım gitti neyini beğenmiyor... Xp kardeş ister coreduo kullan sıkıntı yook.. Win10 seviyon mu seviyom, bazen delirtebiliyor. İşin garibi ssd ne ara doluyor onuda anlamış değilim. Sadece win10 yüklü. 😀

  • Alptekin @alptekinck

   @orcun hdd mi var dur şunu system adı altında %100 kilitleyelim de ssd alsın. Çift çekirdekli cpu mu var dur şu kapattığı antivirüsü ben açayım her dokunduğu dosyayı tarayayım da gitsin en iyi sistemi toplasın.

  • lterlemez @lterlemez

   Zaten yapmaları gereken oydu. W 7'deki güvenlik güncellemelerini kaynak koda yedireceklerdi ve uygun gördükleri ara yüz iyileştirmelerini yapacaklardı. Ama dertleri başka, Google ve Apple gibi olmaya çalıştıkları için baştan yazdılar. Çünkü, kullanıcının W 7 üzerinde çok fazla kontrolü var ve MS'in isteyip, kullanıcının istemediği güncellemeleri iteleyemiyorlar.

  • Alptekin @alptekinck

   @lterlemez keşke baştan yazmış olsalardı içinde hala 98 yılından kalma dosyalar var...

  • lterlemez @lterlemez

   @alptekinck; Hala var, çoğu pencere XP'den gelme...

 • Hasan Yılmaz @coolnquiet

  Windows 7'de hayatta görmediğim bir sürü arızayı Windows 10'da gördüm. Windows 7'de Başlat menüsünün pert olduğunu, fotoğraf görüntüleyicisinin bozulduğunu, ben senin oturumu açamıyorum dediğini hiç görmedim. Ama Windows 10'da bunları yaşadım.
  Windows 10 görsellik olarak Windows 7'nin kesinlikle gerisinde ama çok daha hantal. İstediğim, istemediğim bir sürü şeyle geliyor. Harddisk'e Windows 10 kurduysanız geçmiş olsun. Artık kullanabileceğiniz bir bilgisayarınız yok. Windows 10 arada bilgisayarınızı kullanmak istemezse o zamanlardaki boşluktan faydalanarak siz kullanabilirsiniz. Her büyük güncelleme sonrası acaba ne bozulacak diye düşünmek de cabası...

  • Samed AYDIN @picasso16

   ben de market bozuldu . Markettn indirdiğim itunesi kaldıramıyorum. Hiç birşey yapamıyorum. Kaldırıp c ye yükleyeceğim itunes i böylece müzik dosyalarının yerlerinin kaydının olduğu listeyi win7 den win 10 geçerken çıktısını almıştım.c den d ye müzikleri yer kalmayınca taşımak zorunda kaldım. Haliyle listedeki yerler boşa çıktı. kısacası itunes u kaldırmam gerek kalkmıyor. Hesap makinesi bozuldu güncellemesi yarıda kaldı market açılmıyor .Neyi denediysem olmadı. en son win 10 klavye mmouse tanımadı. diğer diske win7 kuruluydu güc bela görüntü yanssıtıp win 7 ye girdim. sonuç olarak win 10 un allah belasını versin

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   @picasso16 Kesinlikle dert hocam. Marketin de bozulduğuna rast gelmiştim. Yazmayı unutmuşum. Windows 7'yi alıp bozulmayan bir market ekleyip, üç beş görsel değişiklik yapıp Windows 10 bu diye önünüze atsalar herkes çok daha mutlu olurdu. Bazen Netflix gibi bazı uygulamalar sadece Markette olduğu için Windows 10 ilgimi çekiyor ama ana bilgisayarımda hala Windows 7 ile direniyorum. Bütün bu hataları Windows 10'u ana işletim sistemi olarak kullanmadığım halde aldım bir de.

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Windows 10 neden bu kadar kötü ve devamlı eleştiri alıyor şeklinde bir konu vardı sanırım Reddit de. Oraya yazan eski bir Microsoft yazılım mühendisi, sorunun kökeni hakkında güzel bir açıklama yapmıştı. Win7'yi geliştiren ekip senelerdir OS geliştiren, konu hakkında tecrübeli kaliteli bir ekip iken, Win10 da bu ekip dağılmıştı şeklinde açıklama yapmıştı.

  Win7 geliştirilme sürecindeyken, MicroSoft sektörde çok güçlüydü, şuan ki gibi yüzlerce Start-up, koca koca mobil app firmaları yoktu piyasada. Haliyle tecrübeli, kalifiye adamların çalışmak isteyeceği bir kaç büyük firmadan biriydi Microsoft. Win10 sürecin de ve şuan ise durum bambaşka, bu kaliteli adamlar şuan Amazon'da, Facebook'ta, ismini bilmediğimiz yarın yüz milyon dolar değerleme alacak Start-up firmalarında.

  • lterlemez @lterlemez

   Bunun da etkisi vardır ancak; MS'in, bence en büyük hatası her şeyi hemen istemesi ve takipçisi olamaması oldu. Telefon işine soyundu yarım bıraktı, üstelik tek tip Windows şeklinde yapmaya kalkıp yarıda bıraktı. W 8 bozuk çıktı, 8.1 ile toparlayana kadar atı alan Üsküdar'ı geçmiş oldu. W 10 çıktığında ise iş işten geçmişti ve normalden çok daha fazla iş yükü istiyor bana göre. Güncellemelerde ortaya çıkan sorunlardan anlaşılabiliyor bu?

TV 'yi bilgisayara hdmi' yla bağlıyorum. 5 metre kablom vardı. Görüntü gitti bir gün. Eski kablom vardı. Onu taktım. Görüntü geldi ama kısa bu kablo, 2m civarı. Bu sebeple yeni 5m kablo aldım. Deniyorum şimdi. Anakart logosu geldikten sonra görüntü gidiyor.

Anlamadım bir şey. Yeni kablo bozuk desek anakart logusunu niye gösteriyor. Var mı bir fikriniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Microsoft android'de word, excel powerpoint gibi uygulamalarını birleştirmiş. Neden ayrıydı ki zaten.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.office.officehubrow&hl=tr&showAllReviews=true

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telegram sanki yükselişe geçti gibi bu ara. Whatsapp'tan başka alternatife bakmaz diyordum kolay kolay insanlar. Telefon no gizleme hoşuna gitti herhalde milletin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#marvelstrikeforce
Bir süredir oynadığım mobil oyun. Sıra tabanlı, final fantasy oynanış stilini temel alıyor. Free to play ama free olanlar arena bölümü haricinde paralıları pek görmüyor. Freeler kendi aralarında takılıyor.
Beni cezbeden tarafları güzel grafikleri, sürekli başında durmayı gerektirmemesi, farm olayının çok sıkmaması ve savaş modu.
Savaş modu çok güzel. 24 'e 24 kişi. Bir gün sürüyor. Rakipler birbirine denkse savaşın son saatleri bayağı keyifli oluyor.
Oyunu filmleri değil çizgi romanları temel alıyor. Marvel filmlerini hiç izlemem. Bende bu sayede biraz marvel evreni hakkında bilgi sahibi olmaya başladım.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.foxnextgames.m3&hl=tr

BeğenFavori PaylaşYorum yap