Star Wars Force Arena İncelemesi

Android ve ios’ta bulunan free to play, online oynanabilen mobil oyun. Kart temelli bir oyundur ama kartlar karakterlerin açılması için kullanılır. Bu açıdan Clash Royal oyununa benzetilebilir. Oyundaki temel amaç rakibin kulelerini yıkmaktır. Bu açıdan da League of Legends gibi MOBA ‘lara benzetilebilir. Yani değişik oyun şekillerini harmanlamışlar.

OLUMLU YÖNLERİ

-Başarılı grafikler

-Lisanslı Star Wars karakterleri, müzikleri. Karakterlerin hepsi yok şu an itibariyle ama güncellemelerle yenileri ekleniyor.

-Tamamen Türkçe

-Free to play mantığı fena değil. Free oynamak isteyenler için oyunda bir kısıtlama yok. Para ödeyenler biraz daha hızlı gelişiyor. Ama hiç ücret ödemeden de uzun zaman keyifle oynayabilirsiniz.

-Can sınırlaması yok. Sunucuda rakip bulunduğu sürece istenilen kadar oynanabiliyor. Yalnız bir süre (max 5 dakika) beklemek gerekebiliyor.

-Sık güncellenmesi güzel. Her hafta ufak tefek değişiklikler mutlaka oluyor.

OLUMSUZ YÖNLERİ

-Az oyun modu var( 3 çeşit): Eğitim modu, 1’e 1 ve 2’ye 2

-Offline oynama seçeneği yok.

-Herhangi bir senaryo, hikaye yok.

-Lag problemleri çok sık oluyor. Bir hatanın oyun kaybettirebildiği bir oyun. İnsanın sinirini bozabiliyor. Yapımcı sunucu iyileştirmesi yapıyor arada ama yine problemler var.

-Dengesiz rakipler. Size oyun arada çok güçlü rakipler veriyor. Yenileceğiniz baştan belli oluyor. Güçlü rakiplerin neredeyse hiç gelmemesi gerekir. Bunun zamanla düzelmesini bekliyorum.

SONUÇTA

Oyunda senaryo olmadığı için Star Wars evrenine aşina olmaya, fanı olmaya gerek yok. Herhangi bir oyun gibi oynanabilir. Serinin hayranı olmayan ben, oyundan sonra daha ilgili olmaya başladım.

Tavsiye edilir.

Bu arada oyun Bluestacks android emulatöründe sorunsuz çalışıyor. PC’den de oynayabilirsiniz.

http://www.starwarsforcearena.com/tr

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Autopager

Türkçe destekleyen bir firefox eklentisidir.

İçeriğinde liste bulunan web sitelerinde, listelerin otomatik olarak alt alta dizilmesini sağlar. Örneğin google'da arama yaptınız. 2. sayfaya geçmeye gerek kalmadan altına ekleniyor
( 1.resim).

Çok fazla sayıda web sitesi ve liste formatı var. Eklenti bunları nasıl analiz ediyor? Üç çeşit durum var. Birinci durumda formatı bilinen web siteleri otomatik sayfalanıyor. Formatı bilinmeyen web sitelerinde eklentinin bulutu var. Kullanıcılar oraya listeleme kurallarını yüklüyorlar. Oradan çekiyorsunuz(2. resim). Üçüncü durumda sitenin listeleme kuralını siz oluşturabiliyorsunuz. Biraz teknik bilgi gerektiriyor(3. resim).

Birkaç gün içerisinde aşağı yukarı bütün girdiğiniz sitelerin kuralları oturmuş oluyor. Zamandan tasarruf sağlıyor.

Eklentinin zayıf yönü kendi barının kapatılamaması ve bazı durumlarda kararlılık problemleri.

Lite değil normal ayarıyla eklentiyi başlatırsanız bir çok sitenin sayfalanması hazır oluyor.

Buradan çekebilirsiniz: http://goo.gl/TaZCPt

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Video Resumer

Bir firefox ve google chrome eklentisidir.

Youtube'da çok sayıda video izliyorsak mutlaka yarıda kalanlar olmuştur. Yarıda kalan videoyu tekrar başlattığımızda nerede kaldığımızı hatırlamamız gerekir. Burada video resumer devreye giriyor. Nerede kaldığımızı hatırlayıp videoyu o noktadan başlatıyor.

Çok sayıda videoyu hatırlayabiliyor. Ayrıca embed edilmiş videoları da destekliyor. Örneğin teknoseyir içinden izlenen videoları da hafızasında tutuyor.

İndirme Linkleri:
Firefox için:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/video-resumer/

Google Chrome için:
https://chrome.google.com/webstore/detail/video-resumer/bongjkoajofkfpofginnhecihgaeldpe

BeğenFavori PaylaşYorum yap

File and Folder Shortcuts

Bir firefox eklentisidir.

Tarayıcıya yeni bir bar ekliyor. Bu bara bilgisayarımızdaki klasörleri, program ve oyun kısayollarını yerleştirip tarayıcı içerisinden başlatabiliyoruz. Bütün kısayolları ekledikten sonra Firefox bir çeşit Chrome OS işletim sistemi gibi oluyor.

Eklentinin eksik yönüyse özelleştirmenin zayıf olması. Kısayolları bar dışına alamıyoruz.İkon boyut ayarları kısıtlı.

Buradan eklentiyi indirebilirsiniz:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/file-and-folder-shortcuts/?src=search

BeğenFavori PaylaşYorum yap
lorem ipsum paylaştı.

Launcher 8

merhaba arkadaşlar bildiğiniz gibi android te birçok launcher kullanabiliyoruz lp gibi sadeliği seven kişiler için bunlar çok gereksiz şeyler ama bazı insanlarda hergün baktığı arayüzün arada değişmesini isteyebilir yeni şeyler deneme yoluna gidebilir. Bu uygulamayı merak ettim ve denedim çünkü lumia ların arayüzü baya hoşuma gidiyordu .. ve androidin klasik dünyasından biraz uzaklaşmak istedim ..
launcher a gelirsek..

+aslında launcher tamamen wp8 launcher a benziyor hatta durum çubuğunuz bile değişiyor
+ana ekrana eklediğiniz kısayollar ölü değil mesela bir galeri kısayolu eklerseniz galeri resimleriniz sürekli orda dönüyor
+uygulamanın aşırı derecede tema ve duvar kağıdı benzeri desteği var gerçekten birçok farklı kombinasyon bulabiliyorsunuz
+ telefona fazla yük bindirmiyor deneme amaçlı kardeşiimin galaxy gio suna yükledim onda bile çok akıcı çalıştı
+uygulama ücretsiz fakat pro sürümüde var isterseniz ona geçebilirsiniz bazen altta pro sürüm var indir istersen diye küçücük bir pencere beliriyor
(transformers resmi olan foto kilit ekranıdır)

uygulamada farkettiğim ufak - lerde yok değil
-bazı temalarda çince şeyler var sanırım tema marketi herkese açık isteyen oluşturup tema koyabiliyor bu yüzden elin çinlisinin koyduğu temayı indirince çince oluyor olabilir
-bazı yerlerde patlayabiliyor mesela telefonu pc ye bağlayınca bildirim çubuğunda usb bağlandıyı temsil edecek bir resim yok sanırım gözükmüyor 😀

kısaca böyle hayatına değişiklik isteyenlere aynı arayüzü görmekten sıkılanlara androidden uzaklaşıp farklı bir deneyim yaşatabilir
android özgürlük .. 😀

eksiklerim olduysa yorumda belirtiniz teşekkürler ..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lx.launcher8

BeğenFavori PaylaşYorum yap