#Xiomi telefonlar artık internette satılan telefon damgasındanda kurtulmuş dün kipada iphone 6 nın yanına koymuşlar mi5s i kanlı canlı gören insanların aa bu neymiş ne güzel telefonmuş neden bu kadar ucuz bozuk mu acaba gibi tavırlarını gülerek izledim yarım saat boyunca isin şakası bi yana xiomi almak ama görmek isteyenler için büyük bir fırsat olmuş

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

#HamdiAbiFANClub #HamdiAbiGündeme #akış bu haftaki gündem değerlendirmesinin yaklaşık 24 saatte 2500 e yakın dislike alması bu kararın bir kez daha düşünülmesine mümkünse eski düzene dönmek için bişeyler yapılmasına aracı olur umarım ...@hkellecioglu @gamsizm @leventp

BeğenFavori PaylaşYorum yap
@furkan paylaştı.

Hadi yine iyisiniz 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 30

distribitör garantisi veya paralel ithalat olayları nedir bilgisi olan arkadaşlar bilgi verebilir mi ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 18
 • Ş.A.Y. @sahin

  Distribütör ifadesi bile yeterli olmayabilir (Paralel ithalat yapan firma da kendisine distribütör diyebiliyor). Fark arkadaşların söylediği gibi büyük küçük ithalatçı aslında. Güvenilir olarak görülen ve fiyatı pahalı olan ürün "resmi distribütör" garantilidir. Garantisi sağlamdır yani. Ama paralel ithalat veya sadece distribütör yazan ürünler ise ucuzdur, garantisini sağlayan firma genellikle merdivenaltıdır diyebiliriz.

 • Mustafa ÜNLÜ @mustafaunlu

  Türkiye de o büyük firmalar ürün garantili olduğu halde serviste sana para ödetmek için kırk dereden su getiriyorlar. "Abi garantisi biziz" diyende durum nasıl olur artık sen düşün.

 • @furkan @afy

  @yunusemre ben goldtan çok alışveriş yaptım böyle paralel ithalat falan filan olaylarını bilmiyordum o zaman tabi mesela tv aldım ayağı çıkmadı yolladım geri yenisi geldi direk falan pek sıkıntı yaşamadım tablet falanda aldım ama su paralel ithalat olayı nasıl oluyor merak etmiştim yani söylediğin gibi baktım şimdi mesela nexsus 5 de ithalatçı firma diye belirtilmiş ..

 • @furkan @afy

  @cihan-ince @mustafaunlu @sahin yani ithalatçı olunca olay ne oluyor mesela telefon arama yapmıyor diyelim bozulmuş gold samsunga yollamadan alıp kendi içini açıp kendi mi yapıyor mümkün değil bence böyle bişi gene onu yapacak olan samsungtur o zaman distribitörle ithalatçının farkı ne oluyor

  • @furkan @afy

   tamam şimdi anladım işte 😀 teşekkür ederim peki söle birşey yapsak ürünü 200-300 tl ucuza aldık o fiyat farkıylada sigorta yaptırdık hem telefon veya tablet düştü kırıldı derdimiz olmayacak hede 1yıl garanti derdimiz olmayacak kafamız rahat olacak @cihan-ince

  • Ş.A.Y. @sahin

   Gold değil yanlış anlaşılmış o kısım 🙂 Gold aracı yine. Mesela ben büyük bir telefoncuyum diyelim 1000 tane Z1 ithal ediyorum ve satıyorum, yada Gold gibi mağazalara veriyorum. Telefonda bir arıza olduğunda da Gold ile işiniz yok direkt olarak bana geliyorsunuz. İthalatçı ben olduğum için garantiyi de ben sağlıyorum . Bu durumda telefonun garanti şartları benim insafıma kalmış. Yani sizin Gold'dan aldığınız ve benim ithal ettiğim telefonu Sony servisi hiçbir şekilde yapmaz. Farkı oluşturan kısım burası. Sony servisi sadece resmi distribütörün getirdiği ürünlerle ilgilenir. Hatta sizin ürününüzü ücreti karşılığında bile tamir etmeyebilir.

#TeknoSeyir @gamsizm @leventp @hkellecioglu @yunus-emre incelemelerin saatleri mi değişti acaba normalde inceleme bu saate kalacağı zaman bilgi verilir bizde ona göre hareket ederdik herhangi bir bilgi verilmemesinin ve incelemenin hala gelmemiş olmasının sebebi nedir acaba ???

BeğenFavori PaylaşYorum yap

arkadaşlar s3 mini kullanıyorum düşük donanımda akıcı calışabilecek dahili video oynatıcısı olan internet tarayıcısı önerebilirmisiniz operada video oynatılamıyor youtube de bile mesela #android #teknoseyir #yardım #uygulama .

BeğenFavori PaylaşYorum yap