Arkadaşlar merhaba;

TeknoSeyir ve PC Labs tarafındaki teknoloji editörlüğü görevim 1 Ağustos itibariyle sonlandı. Ekipten herkese, çalıştığımız süre zarfı boyunca verdikleri destek sebebiyle teşekkür ederim.

Üyelerimize ve bize şu ana kadar destek veren / destek vermeyen herkese de ayrıca teşekkürler.

Herkese hayırlı günler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17
 • ledzep @ledzep

  Yolunuz açık olsun Yunus bey. Özleyeceğiz sizleri, tekrar dönmeniz dileğiyle...

 • kirazerik @kirazerik

  hayatta başarılar dileriz. ŞİRKETlerde (büyük harfle yazma sebebim eleştiri değil) böyle ayrılıklar olur. İlla bir ama olacak tabi ki yazacaklarımda 🙂 Elbette şahıs bazında değil ama kurum bazında bir kaç noktaya değinmek istiyorum.
  Ekran arkasında Yunus kardeşimizin görev tanımını bilmiyordum ama ekran önünde ve yeni web sitesinde APPLE (artık bunu böyle yazmanın vakti geldi) ürünleri kullananlara hitap ediyordu. Gerek haber gerekse algı olarak. Böyle görev tanımı varmıydı bilmiyorum (site içeriklerine ürün veya servis apple ürün kullanıcısı bakış açısı). Ama bir kişinin bu görevi üstlenmesi gerektiğini düşündüğümü eskiden de bazen sert bazen gereğinden fazla açık şekilde (meslek hastalığı) beyan ettim.

  Ama bir kaç gerçeği konumlandırmakta fayda var. Anket değerlendirmesinde kullanıcı profili arasında APPLE ürünleri kullanıcısının fazla olduğunu artık bizde öğrendik. Siz zaten gerekli analiz raporlarından biliyordunuz.

  buradan hareketle teknoseyir açıkça biz ICT nin bireysel kullanıcı tarafına bakan ürün ve hizmetleri değerlendiren bir kurumuz diyorsa; Apple ürünlerini veya uygulamalarını incelemesi veya ürünlerin apple kullanıcısına bakan yönlerini aktarması gerekir. Peki diğer siteler de apple a vurgu varmı diye sorularsa. cevaben
  1) ben zaten orada değilim burayı tercih ettim
  2) teknoseyire kıyasla kat kat fazla
  3) en azından kibarca aşağılama yok
  cevapları verilebilir.

  Ben eskiden beri teknoseyir'e kurumsal bir şirket gözüyle baktım. Tekrar ediyorum şirket ifadesi hakaret değildir. bu adamlar evlerine ekmek götürmek zorunda. Şirketlerde consumer understanding departmanları var. takipçileriniz arasında apple kullanıcıları var dikkate alınız uyarısını Yunus'un ayrılığı bahanesiyle bir daha gündeme getirmek istedim.

  Elbette şöyle de denebilir. Teknoseyir kitlesi editörlerin doğallığı ve titizliğine hayran. adamlar neden beğmedikleri bir şeyi, kullanmadıkları bir platforma dair bakış açısı sunsunlar denebilir. Belki de Apple gıcıklar. (bu arada teknoseyir ios gazetelik uygulaması çok şıkdı pardon alakasız oldu ama 🙂

  Buna okey derim. o zaman bu beyan edilir.(eylemleri ile belli kesimlerin yöneticisi olanlara alıştık; yazdığım siyasi değil işletme bilimi açısından türkiyedeki bir hastalıkdır.) bir teknolojik içerik oluşturma şirketi kurumsallığında uzak bir şekilde hayatlarına devam ederler. (Bu aralar microsoft un ios'a çıkardığı uygulamalar çok şık. Yeni CEO etkisi pardon araya yine haber kaynadı 🙂 )

  Ama en azında apple haberlerinin sosyalde paylaşılması en azından bir beklentidir diyebilirim.

  Buna kaynak ayrılabilir diye düşünüyorum. Tekno SEYİR'in OKUMA amaçlı uygulamalarına içerik üretmesindense o zaman buraya yönlendirilebilir.

  Bir diğer hadise Yunus arkadaşımızın sosyalde ki ayrılık mesajının altına downsizing gibi finansal odaklı bir yönetim kararını paylaşması kurumsal etik açısından şık değil (kurumsal bir suç ve mahkeme konusudur ayrıca) . İş hayatında başına iş açar abi tavsiyesi.
  @yunus-emre @gamsizm @leventp @hkellecioglu

 • Idefix @idefix

  Yolunuz açık, her şey gönlünüzce olsun.

 • murat özdemir @muratasdash

  umarım kısa zamanda tekrar sitenin çalışanı olarak görürüz sizi

Kayıttayız! #basçek @baris_ozkok @gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12

Geçtiğimiz dönemlerde incelemesini gerçekleştirdiğimiz #Reeder A8i tabletin fiyatı güncellenmiş, ürünün 32 GB'lık versiyonu 449 TL'den satılıyor. Ek olarak 30 TL'lik e-kitap hediyesi de veriliyor.

Reeder A8i Tablet İncelemesi

Intel'in yeni nesil işlemcilerinden biriyle gelen Reeder A8i tableti inceliyoruz.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tebrikler Yandex! Seferler hizmeti üzerinden, bulunduğunuz ve gideceğiniz nokta arasını uçak, tren, otobüs ve / veya vapur seferlerini öğrenebilirsiniz.

İstanbul. Uçak, tren, otobüs ve vapur seferleri

Türkiye'de otobüs, tren ve uçak seferleri. Servisin yardımıyla, otobüs, tren ve uçak seferleri kullanarak Türkiye'de ve tüm dünyada yolunuzu planlayabilirsiniz. Türkiye'nin şehirlerinde gar ve havaalanı geliş gidiş tabloları. İstanbul'daki deniz seferleri.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

Sanal gerçeklik konusuna #Samsung'un da el attığına yönelik haberler geliyor. Firmanın, Oculus VR ile beraber geliştirdiği belirtilen ürünün Gear VR olarak isimlendirileceği ve belirtilirken, ürüne ait olduğu ifade edilen bir fotoğraf da yayımlandı.

Galaxy akıllı telefonlarla beraber kolayca senkronize olup, kullanılmaya başlanabileceği belirtilen Gear VR'ın, oyundan ziyade kullanıcılara daha çok arayüzle ilgili detaylar sunacağı ifade ediliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Turkcellciler, ürün ve servislerle alakalı bilgileri bundan böyle #Turkcell Forum üzerinden sorarak alabilecekler.

Turkcell'lilerin buluşma noktası - Turkcell Forum - Turkcell'lilerin buluşma noktası - Turkcell Forum

Turkcell servisleri, paketleri ve cihazlar hakkında tüm sorularınıza cevap bulabileceğiniz Turkcell forum hizmetinizde.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#BlackBerry, geçen sene Şubat ayında #BBM'ın Windows Phone telefonlara geleceğine yönelik çeşitli bilgiler vermişti. Aradan uzunca bir süre geçmesine karşın, bu süreçte firma tarafından herhangi bir hareket olmadı ve bilgilendirme yapılmadı. Ancak son olarak şirket, Windows Phone Mağaza'sında BBM'in beta versiyonunu yayımladı.

BBM'den tüm Windows Phone kullanıcılarının yararlanamayacağı belirtilirken, konuyla ilgili ayrıntılara yer verilmedi. Fakat, şu an itibariyle beta sürecinde olan uygulamayı indirebilmek için BlackBerry'nin izni gerekiyor. Yani BlackBerry'den davet alarak indirme işlemi gerçekleştirilebiliyor. Uygulamanın, izinsiz bir şekilde kısa süre içerisinde tüm kullanıcılara açık hale gelmesi bekleniyor.

http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/bbm/611e38dd-52a4-493c-9bec-cd4351d9d3e3

BeğenFavori PaylaşYorum yap