Arkadaşlar merhaba;

TeknoSeyir ve PC Labs tarafındaki teknoloji editörlüğü görevim 1 Ağustos itibariyle sonlandı. Ekipten herkese, çalıştığımız süre zarfı boyunca verdikleri destek sebebiyle teşekkür ederim.

Üyelerimize ve bize şu ana kadar destek veren / destek vermeyen herkese de ayrıca teşekkürler.

Herkese hayırlı günler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Burak Çelik @brk344835

  Basarili bi yasam diliyorum yolunuz acik olsun

 • Burak Özkes @burakozkes

  Yolun açık olsun hocam . Hayatının devamında başarılar dilerim ...

 • LB @lb

  Ne oluyor ya böyle macid gidiyor sen gidiyorsun. Site eskiye göre daha fazla trafik alıyor ama eskiye göre daha fazla adam gidiyor. İlginç.

 • Exdem @exdem

  Yanlış hatırlamıyorsam özkan abinin şirkete geçiyorsunuz değilmi?

 • Y. Emre Şahin @yunus-emre

  Ekipte küçülme kararı alındı yola devam edebilmek adına. Oyuncular değişir; TS devam etsin yeter, yıllardır emek verdiğimiz yayının öyle ya da böyle bir şekilde hayatına devam etmesi en çok istediğimiz şey, biz yine buralardayız.

 • seramik_demlik @seramik_demlik

  Arada uğra , unutturma kendini kardeş 🙂 hayirli olsun , bol sans .

 • Ş.A.Y. @sahin

  Yolun açık olsun abi. Umarım herşey gönlünce olur. Buraları unutma ama 🙂

 • Anoren @anoren

  Hayırlısı olsun, şu an merak ettiğim işsiz gibi bir konuma geçtiniz sanırım yanlış mı düşünüyorum? Skypro olmaz ise plan var mı? Askerlik vs mi?

 • ledzep @ledzep

  Yolunuz açık olsun Yunus bey. Özleyeceğiz sizleri, tekrar dönmeniz dileğiyle...

 • kirazerik @kirazerik

  hayatta başarılar dileriz. ŞİRKETlerde (büyük harfle yazma sebebim eleştiri değil) böyle ayrılıklar olur. İlla bir ama olacak tabi ki yazacaklarımda 🙂 Elbette şahıs bazında değil ama kurum bazında bir kaç noktaya değinmek istiyorum.
  Ekran arkasında Yunus kardeşimizin görev tanımını bilmiyordum ama ekran önünde ve yeni web sitesinde APPLE (artık bunu böyle yazmanın vakti geldi) ürünleri kullananlara hitap ediyordu. Gerek haber gerekse algı olarak. Böyle görev tanımı varmıydı bilmiyorum (site içeriklerine ürün veya servis apple ürün kullanıcısı bakış açısı). Ama bir kişinin bu görevi üstlenmesi gerektiğini düşündüğümü eskiden de bazen sert bazen gereğinden fazla açık şekilde (meslek hastalığı) beyan ettim.

  Ama bir kaç gerçeği konumlandırmakta fayda var. Anket değerlendirmesinde kullanıcı profili arasında APPLE ürünleri kullanıcısının fazla olduğunu artık bizde öğrendik. Siz zaten gerekli analiz raporlarından biliyordunuz.

  buradan hareketle teknoseyir açıkça biz ICT nin bireysel kullanıcı tarafına bakan ürün ve hizmetleri değerlendiren bir kurumuz diyorsa; Apple ürünlerini veya uygulamalarını incelemesi veya ürünlerin apple kullanıcısına bakan yönlerini aktarması gerekir. Peki diğer siteler de apple a vurgu varmı diye sorularsa. cevaben
  1) ben zaten orada değilim burayı tercih ettim
  2) teknoseyire kıyasla kat kat fazla
  3) en azından kibarca aşağılama yok
  cevapları verilebilir.

  Ben eskiden beri teknoseyir'e kurumsal bir şirket gözüyle baktım. Tekrar ediyorum şirket ifadesi hakaret değildir. bu adamlar evlerine ekmek götürmek zorunda. Şirketlerde consumer understanding departmanları var. takipçileriniz arasında apple kullanıcıları var dikkate alınız uyarısını Yunus'un ayrılığı bahanesiyle bir daha gündeme getirmek istedim.

  Elbette şöyle de denebilir. Teknoseyir kitlesi editörlerin doğallığı ve titizliğine hayran. adamlar neden beğmedikleri bir şeyi, kullanmadıkları bir platforma dair bakış açısı sunsunlar denebilir. Belki de Apple gıcıklar. (bu arada teknoseyir ios gazetelik uygulaması çok şıkdı pardon alakasız oldu ama 🙂

  Buna okey derim. o zaman bu beyan edilir.(eylemleri ile belli kesimlerin yöneticisi olanlara alıştık; yazdığım siyasi değil işletme bilimi açısından türkiyedeki bir hastalıkdır.) bir teknolojik içerik oluşturma şirketi kurumsallığında uzak bir şekilde hayatlarına devam ederler. (Bu aralar microsoft un ios'a çıkardığı uygulamalar çok şık. Yeni CEO etkisi pardon araya yine haber kaynadı 🙂 )

  Ama en azında apple haberlerinin sosyalde paylaşılması en azından bir beklentidir diyebilirim.

  Buna kaynak ayrılabilir diye düşünüyorum. Tekno SEYİR'in OKUMA amaçlı uygulamalarına içerik üretmesindense o zaman buraya yönlendirilebilir.

  Bir diğer hadise Yunus arkadaşımızın sosyalde ki ayrılık mesajının altına downsizing gibi finansal odaklı bir yönetim kararını paylaşması kurumsal etik açısından şık değil (kurumsal bir suç ve mahkeme konusudur ayrıca) . İş hayatında başına iş açar abi tavsiyesi.
  @yunus-emre @gamsizm @leventp @hkellecioglu

 • Idefix @idefix

  Yolunuz açık, her şey gönlünüzce olsun.

 • murat özdemir @muratasdash

  umarım kısa zamanda tekrar sitenin çalışanı olarak görürüz sizi