Bir hafta ya da on gün Almanya’da olacağım gibi. Gittiğimde gsm hattı almak istiyorum. İleride yerleşme durumum da olduğu için uzun süreli de kullanmak durumunda kalabilirim. Almanya’da yaşayan ya da biligisi olan, özellikle internet kotası yüksek bir operatör ve tarife önerebilecek var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • akke4323 @akke4323

  Kısa süreli kullanımlar icin prepaid almanız mantıklı olur. 7-10 günlük kullanım icin Lebara tavsiye ederim, uzun süreli yerleşirseniz o2/Vodafone taahhütlü hatlar düşünülebilir.

 • eballack @eballack

  Prepaidler gereksiz pahalı(o2 vodafone ve telekom için)ve interneti az oluyor. Faturalı bakın derim uzun süre kalacaksanız. Geçici 10 euroluk falan lyca falan düşünebilirsiniz.

 • 3dfx @3dfx

  Aldiye gidiyorsun. (Bizim bim gibi bisey) Aldi-Talk aliyorsun, 12,99 olmasi lazim, icinde 10 euro bakiye yüklü geliyor, internetten aktiflestir pasaportla falan yapiyorsun kolay zaten. Sonra 15 euroya sirf 5 gb internet alabilirsin yada 20 euroya sinirsiz telefon sinirsiz sms + 5gb internet. Ben 7,99€ya 1,5gb internet + sinirsiz telefon ve sms kullaniyorum. Internet bitince hiz düsüyor zaten tek, ay sonuna kadar kullanabiliyorsun.

  Almanyada kotalar biraz düsük ama taahhütsüz daha yüksek bisey alabilecegini pek düsünmüyorum.

@umtk selamlar. Senden bir konuda fikrini rica edeceğim. Samsung A8 2016 almayı düşünüyorum. 1600₺ fiyata bir tek rakip olarak Huawei P Smart’ı buldum. Onun da SAR değeri çok yüksek. Kendim için alsam alacağım cihazlar senin fikirlerinle paralel hemen hemen. Fakat eşim illa Samsung istiyor. O fiyat civarındaki cihazlar da çok çöp Samsung’da. A8 oreo güncellemesini de almış bu hafta. Bana mantıklı gibi geldi. Samsung cephesinde ne önerirsin?

Not: İmla düzenlemesi yaptım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eşime doğum günü hediyesi telefon alacağım. Bütçem açıkçası çok yok. 6 taksit olaylarına gireceğim mecbur. Şu anda Note 3 kullanıyor ama artık cihaz çok fazla eskidi.
Yoğun sosyal medya kullanımı, fotoğraf ve video çekimi ve e-posta kullanımı için bir öneri rica edeceğim. Ekranı minimum 5,5 inch olan 1.500₺’yi çok fazla geçmeyen bir cihaz bakınıyorum. (2000₺’ye çok çıkmak istemiyorum) Biraz marka takıntısı var. O nedenle Meizu veya Xiaomi modellerinden direkt vazgeçtim. Sony XA1 Plus aklıma yatmıştı ama kronik sorunları olduğunu okudum. Samsung, Huawei, Honor vb markalardan önerebileceğiniz bir model var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

#akış Apple uygulama mağazasında bir açık var sanırım. Geçenlerde bir uygulama alıp beğenmeyip para iadesi almıştım. Sonrasında Apple hesabımla alakası olmayan bir e-posta hesabıma bu posta gelmiş. 😊 Zamanında fena fişlenmişiz anlaşılan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ASUS ZenPad C 7.0 (Z7010CG) tablete wipe data işlemi yaparken güç tuşundan elim kaydı. Şu ekranda kaldı. Hiç bir tuş kombinasyonu işe yaramıyor. (Gerçi power tuşu biraz zor algılıyordu.) Cihazı kapatmanın başka bir yolu var mı sizce? Yoksa pilin boşalmasını mı beklemeli?
#akış #TeknoYardım #android

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış
Benim emektar S4 annemin kilitleme tuşu ile arası iyi olmadığından ıskartaya çıkacak. 3 GB RAM'i olan WhatsApp ve telefon görüşmesi dışında kullanılmayacak bir cihaz almam gerekiyor. Distribütör garantili çok da pahalı olmayacak önerisi olan var mı? Vestel V3 5580 baktım ama bilemedim. #xiaomi de servis yüzünden sıkıntı yaratırsa diye çekiniyorum. (kendime alsam bir dakika düşünmeden alırım)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14
 • Furkan Emir @furkanemir

  @kabukgoz anneme gm5plus babama gm4g aldım sorun yok taş gibi çalışıyorlar hatta az önce 5plusa güncelleme geldi

 • Orcun @orcun

  @xdaft Malesef böyle olamaz dostum. Bak beni az çok biliyorsundur veya görmüşsündür, önerirken genelde tek model önermem. Ve illa ki sorunu sıkıntısı varsa belirtirim. Çünkü çok öyle aldırdım, benim zaten 2. işi telefon tablet notebook elektronik cihaz tamirciliği, o kadar çok aldırdım ki sayısını bile unuttum. Kimseye yani git benzeri şekilde '' ayfon al '' demem,diyemem. Hani eğer mantıklı görmüyorsak o zamanda önermeye gerek yok. Elektronik sonuçta şans işidir.

 • Orcun @orcun

  @xdaft Bu sayılanlar ama ufak tefek değil, sıkıntı orada yani. Elbette her cihazda sorun var. En basitinden xperia z2 ekran ile kasa arasındaki açıklıktan insanlar konuşurken sakalları kıllarını kapıyordu telefonu kulaktan çekilce kılı çekiyordu.
  Veya Xperia c serisi bunlarda kronik ya ekran ayrılması ya da sararması veya kapanıp açılmama gibi sorunlar var.
  Kimi Mi5 veya mi5s ler içinde lg ekranlıysa ghost screen vs. de var. Veya lg G serisi V serisi çoğu telefonda bootloop sorunu gibi. Bunların hepsi 1 veya daha çok cihazda görülüyorsa kronik ama sıralaması nasıl baktığınıza bağlı. Z2 kıl çekiyor diye kasa ekran arası yapıştırması eleştirildi. Veya ekranı ghosting olan mi5 ler eleştirildi sorunlar yaşandı. deltaya gitti geldi insanlar genelde mağdur edildi. E şimdi bunlar boş yere sorun yaşamıyorlar. Ama işte hep diyorum bunları belirtirken uyarmak lazım sadece. Olabilir şans işi tabi dediğim gibi.

 • Orcun @orcun

  @xdaft Gm6 o kadar çok yok,ısınma, ön kamera sorunu, ısınıp kasadan ekranı ayrılan falan var resmini ekledim. İşte bildirim ışığı hiç sönmeyen güncelleme bazlı sorunları okudum. GM6 çok pahallıya çıkıp birden düştü, ama alanda o yüzden pek olmadı. Kullanıcısı gm5 plus'a göre daha az. Emin değilim tam ama 1100 lira falandı. Sonradan işte 800 lere 700 küsür lere kadar indi.

#akış #TeknoYardım
Doldurulabilir kartuşlu ve Wi-Fi özelliği olan ucuz bir hepsi bir arada yazıcı almam gerekiyor. Önerebileceğiniz modeller var mı acaba? Çok sık baskı almayacağım ama evde bulunması ihtiyacı doğdu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
kabukgöz paylaştı.

şöyle bir şey gördüm, bilmiyorum konuşuldu mu ya da cidden bir tehdit yaratıyor muydu; bilenler yorumlasın.
http://www.marufcetin.com/2017/08/e-devlet-sisteminde-yandex-skandal.html?m=1

#HaftalıkGündemeMalzeme @gamsizm #akış

E-Devlet Sisteminde Yandex Skandalı

Çocuğun üniversite kaydı için www.turkiye.gov.tr adresine girdiğimde kaynak kodunda yandex.ru sitesinden çalıştırılan bir javascript ko...
BeğenFavori PaylaşYorum yap