#akış
Benim emektar S4 annemin kilitleme tuşu ile arası iyi olmadığından ıskartaya çıkacak. 3 GB RAM'i olan WhatsApp ve telefon görüşmesi dışında kullanılmayacak bir cihaz almam gerekiyor. Distribütör garantili çok da pahalı olmayacak önerisi olan var mı? Vestel V3 5580 baktım ama bilemedim. #xiaomi de servis yüzünden sıkıntı yaratırsa diye çekiniyorum. (kendime alsam bir dakika düşünmeden alırım)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kabukgöz @kabukgoz

  Ben de şimdi ona bakıyordum. Dayanıklılığı nasıldır acaba? Önceki modellerde tuş sorunları ve soket sorunları epeyce vardı.

 • kabukgöz @kabukgoz

  Düşük fiyata Sony bulsam düşünmeden alırım...

 • sawgent @sawgent

  O fiyat seviyesinde malzeme kalitesi tabi ki vasat olacak. 7000 serisi alüminyum beklemek doğru olmaz. GM modellerinden birisi uygun olur. Zira saf android olduğu için en azından yazılım anlamında sorun çıkartmaz. Soket yada başka bir donanım sorunları yok.

 • Doğa @doga

  Huawei P9 Lite 2017'yi öneririm. Anneme aldık alışmada zorluk çekmedi. Performams gayet iyi.

 • Orcun @orcun

  @xdaft Nasıl duyamadınız ya ? gm5 plus larda ekran kulaklık jack'ı alt soketi sorunları birton var. GM yazık günah, gm4 gm5 bunların hepsi ıskartaya çıkartıldı dokunmatikleri ekranları yüzünden. Garantiden zaten bahsetmek dahi istemiyorum youtube'da bile birton video var. Telpa yazıyorsunuz tonla şey. Bence vestel alsın gm alacağına 10 kat daha iyidir.

 • Orcun @orcun

  @xdaft https://www.sikayetvar.com/general-mobile https://www.youtube.com/results?search_query=telpa Bunlar yalan değil elbette. E şimdi benim çevrem de alan var, patlayanda var patlamayan da var. E ama diyeceksiniz ki böyle böyle sorun yaşanabilir diye. Öyle lamburlup önerilmez. Ha alır senelerce kullanır sorun olmaz, alır kutudan bozuk çıkar gelir burada beddua okur şans işi.

 • Furkan Emir @furkanemir

  @kabukgoz anneme gm5plus babama gm4g aldım sorun yok taş gibi çalışıyorlar hatta az önce 5plusa güncelleme geldi

 • Orcun @orcun

  @xdaft Malesef böyle olamaz dostum. Bak beni az çok biliyorsundur veya görmüşsündür, önerirken genelde tek model önermem. Ve illa ki sorunu sıkıntısı varsa belirtirim. Çünkü çok öyle aldırdım, benim zaten 2. işi telefon tablet notebook elektronik cihaz tamirciliği, o kadar çok aldırdım ki sayısını bile unuttum. Kimseye yani git benzeri şekilde '' ayfon al '' demem,diyemem. Hani eğer mantıklı görmüyorsak o zamanda önermeye gerek yok. Elektronik sonuçta şans işidir.

 • Orcun @orcun

  @xdaft Bu sayılanlar ama ufak tefek değil, sıkıntı orada yani. Elbette her cihazda sorun var. En basitinden xperia z2 ekran ile kasa arasındaki açıklıktan insanlar konuşurken sakalları kıllarını kapıyordu telefonu kulaktan çekilce kılı çekiyordu.
  Veya Xperia c serisi bunlarda kronik ya ekran ayrılması ya da sararması veya kapanıp açılmama gibi sorunlar var.
  Kimi Mi5 veya mi5s ler içinde lg ekranlıysa ghost screen vs. de var. Veya lg G serisi V serisi çoğu telefonda bootloop sorunu gibi. Bunların hepsi 1 veya daha çok cihazda görülüyorsa kronik ama sıralaması nasıl baktığınıza bağlı. Z2 kıl çekiyor diye kasa ekran arası yapıştırması eleştirildi. Veya ekranı ghosting olan mi5 ler eleştirildi sorunlar yaşandı. deltaya gitti geldi insanlar genelde mağdur edildi. E şimdi bunlar boş yere sorun yaşamıyorlar. Ama işte hep diyorum bunları belirtirken uyarmak lazım sadece. Olabilir şans işi tabi dediğim gibi.

 • Orcun @orcun

  @xdaft Gm6 o kadar çok yok,ısınma, ön kamera sorunu, ısınıp kasadan ekranı ayrılan falan var resmini ekledim. İşte bildirim ışığı hiç sönmeyen güncelleme bazlı sorunları okudum. GM6 çok pahallıya çıkıp birden düştü, ama alanda o yüzden pek olmadı. Kullanıcısı gm5 plus'a göre daha az. Emin değilim tam ama 1100 lira falandı. Sonradan işte 800 lere 700 küsür lere kadar indi.