Bir hafta ya da on gün Almanya’da olacağım gibi. Gittiğimde gsm hattı almak istiyorum. İleride yerleşme durumum da olduğu için uzun süreli de kullanmak durumunda kalabilirim. Almanya’da yaşayan ya da biligisi olan, özellikle internet kotası yüksek bir operatör ve tarife önerebilecek var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • akke4323 @akke4323

  Kısa süreli kullanımlar icin prepaid almanız mantıklı olur. 7-10 günlük kullanım icin Lebara tavsiye ederim, uzun süreli yerleşirseniz o2/Vodafone taahhütlü hatlar düşünülebilir.

 • eballack @eballack

  Prepaidler gereksiz pahalı(o2 vodafone ve telekom için)ve interneti az oluyor. Faturalı bakın derim uzun süre kalacaksanız. Geçici 10 euroluk falan lyca falan düşünebilirsiniz.

 • 3dfx @3dfx

  Aldiye gidiyorsun. (Bizim bim gibi bisey) Aldi-Talk aliyorsun, 12,99 olmasi lazim, icinde 10 euro bakiye yüklü geliyor, internetten aktiflestir pasaportla falan yapiyorsun kolay zaten. Sonra 15 euroya sirf 5 gb internet alabilirsin yada 20 euroya sinirsiz telefon sinirsiz sms + 5gb internet. Ben 7,99€ya 1,5gb internet + sinirsiz telefon ve sms kullaniyorum. Internet bitince hiz düsüyor zaten tek, ay sonuna kadar kullanabiliyorsun.

  Almanyada kotalar biraz düsük ama taahhütsüz daha yüksek bisey alabilecegini pek düsünmüyorum.