Yeni modamız hayırlı olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Yeni kısaltmalar, yeni dümenler. Hayatta iyi şeyler olmaz.

AKK'yi Kaldıran Kablonet AST'yi Getirdi

AKK ve AKN gibi kavramlar hayatımızdan çıktı derken Kablonet, AST isimli bir kavramla yeni döneme giriş yaptı. Peki AST nedir?
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

LP'nin geçen gündemlerden birinde bahsettiği ve baskısı ve PDF'si yok dediği "Gerhard Gadow - Tanrıların Arabaları Yok" kitabı aklıma geldi az önce ve araştırdığımda PDF'sinin internette bulunduğunu gördüm. Hiç fena taranmamış. Haliyle yasal değildir ama nadirkitap.com'da bile bulunamaması nedeniyle en azından bilgiyi paylaşma maksatlı hatırlatma yapmış olayım. Okumak isteyenler kısa bir aramayla bulabilirler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Battlefield 5 Ray Tracing TESTED - Is RTX Worth It? | The Tech Chap

Does Ray Tracing Destroy your Framerate? Battlefield 5 now supports Ray Tracing with Nvidia RTX 2070, 2080 and 2080 Ti cards - but is enabling DXR worth it? ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#turknet standart 35 megabit tarifeden 15 TL farkla 100 megabite kadar olan tarifesine geçtim, geçenlerde bina kablolarını değiştiren T. Telekom görevlisi aletle ölçüm yaptığında altyapının 100 megabit gördüğünü söylese de telefonda görüştüğüm Türknet müşteri temsilcisi denediğinde altyapımızın 88 megabite kadar çıkabildiğini söyledi. Söylediği değerler için bu hız normal midir 100 megabit tarife kullananlar varsa karşılaştırabilirler mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 19 / 49
 • zaltun @zaltun

  bende turknet 100mbitteyim.sn de 85 mbit-90 mbit arası görüyorum.

 • Batuhan @achfighter

  100 mbit kullanıyorum. Aldığım hız 8mbit. velkam tu turknet.

  • Gökhan @gkhn

   Tez zamanda yakanızı kurtarmanız dileğiyle hocam. Ben arkama bile bakmıyorum.

  • Yasin Ustaoğlu @yasinusta

   10 yıl TT adsl kullandım son yıllarda (16 mbit'e kadar) 13/0.6 mbps hız alıyordum. Taahhüt bitiminde faturam 60 tl'den 75 tl'ye çıktı 2 ay sonra ise 94 tl oldu. Üstelik bulunduğum bölgeye vdsl bile vermiyordu TT. Türknet vdsl'e geçtim (YAPA değil), 26/2 mbps hız almaya başladım, 64.99 tl'ye. Şimdi yan mahalleye taşındım. Aldığım hız 35/3 mbps (YAPA değil). TT'de son dönemlerinde yaşadığım anlamsız hız düşüşleri artık yok. Steam'de 4 MB/sn indirme hızları görüyorum.

   Sanırım yaşanan sıkıntılar altyapı (yani TT) kaynaklı. Misal 30 haziranda eski adresimdeki hattımı yeni adresime nakil için başvurdum. HÂLÂ nakil gerçekleşmedi. Geçen ay tekrar eski adresime geri nakli için başvurdum. İnanılmaz ama o da gerçekleşmedi Sebep "port yok". Telefon ettiğimde de sosyal medyadan mesaj attığımda da BTK üzerinden şikayet ettiğimde de TT'un verdiği cevap hizmeti aldığınız ISS'ye başvurun oldu.

  • Gökhan @gkhn

   @yasinusta Hattı değiştiren Telekom görevlisi arkadaş bu port olayını şöyle açıkladı, Telekom çalışanları ne kadar az port verilirse o kadar prim alıyormuş sanırım arkadaş biraz alengirli anlatsa da kabaca olay buymuş kolay kolay port açılmamasının. Sokaktaki kutuda yedek port olabiliyor demişti bir de. Baktırabilirsiniz belki.

 • Ziya Erkara @zerkara1905

  Cat6 kablonun markası neydi acaba ben de değiştirdim değiştirmeden önce 18 falan alıyordum ortalama bir kablo alıp değiştirttim 27 alıyorum. Diğer servislerde ve turknet sitesinde de 75 gösterse de 27 alabiliyorum. Kablo markası vs fark ediyorsa değiştirip denemek lazım 🙂

  • Gökhan @gkhn

   Türk Telekom görevlisi arkadaşların yanındaki şuna benzer kutulu bir kabloydu, markası varsa da göremedik ama çok özellikli olduğunu sanmam 🙂 Hızınızdaki düşüklük ilginçmiş, Türknet ne söyledi bununla alakalı peki. Bina içindeki kablolar eskidir belki.

 • alipektas @alipektas

  Modemden dsl ayaarlarını kurcalayarak hızı biraz daha artırma şansın olabilir aslında. Hangi modemi kullanıyorsun? Değerlerini görmek isterim açıkçası, mahsuru yoksa paylaşırsan sevinirim 🙂

Rocket League fikri meğer çok eskiymiş.

Arcade Game: Car Polo (1977 Exidy) [Re-Uploaded]

Vehicle type soccer game. Emulation of the Game lacks sound. Info: Re-Uploaded for not only better video quality but also for the correct original aspect ratio.
BeğenFavori PaylaşYorum yap