PlayStation, Xbox ve fazlasına konulan ek vergi süresi uzatıldı - LOG

Sık sık yeni nesil oyun konsollarını konuştuğumuz şu günlerde PlayStation, Xbox ve fazlası birçok ürüne getirilen süreli vergi uzatıldı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

Selamlar, kız arkadaşımın dizüstü bilgisayarı için SSD bakıyorum, tek kriter 250 veya 240 değil 256GB olması. Lexar NS100 256GB fena yorumlar almamış, okuma yazma ve en az o kadar önemli olan IOPS değerleri de muadil SSD'lere denk veya onlardan iyi gibi göründü. 280 TL gibi fiyatlara onu değil şunu al diyeceğiniz bir model var mıdır? Teşekkürler. #TeknoYardım #ssdtavsiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar herkese, POCO F2 Pro 6/128 modelinin sarı sitelerde 3400-3500 civarına satıldığını gördüm. İlanı verenler İstanbul'daki dükkanlar. Kayıt var mı bilmiyorum, varsa da malum yollarladır kesin. Garantisi de "garantisi biziz" abi diyen satan dükkanın Allah'a emanet garantisidir eminim ama bu fiyata Snapdragon 865 alabilmek düşündürmedi değil çünkü cihazın normal piyasa fiyatı 5600 TL civarında. Fikri/tecrübesi olan var mıdır bu gibi usullerle satılan telefonlar hakkında? Model özelinde alınır/alınmaz görüşleri de önemli elbette. @umtk fikirlerini belirtirse özellikle faydalı olur. Teşekkürler şimdiden.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Bu modele daha imei tamiri yok. O satanlarda çift simli diye satıyor orjinal imeili yani ancak 1 imei'İ 120 gün kullanabilme hakkın var. 2. imei'İ de gene 120 gün kullanabiliyorsun. Ve her sene ocak ayında da bu süre sıfırlanıyor. Anca böyle kullanabilirsin şuan f2 pro'u. Bayadır uğraşıyorlar ama imei tamiri daha olmuyor bu alete ki baya sürdü aslında ? belki hiç olmayacak ?

 • arandur @arandur

  IMEI çakıyorlar bu telefonlara. Yaşanabilecek sorunlar; güncelleme alamamak, sim kartlardan birisinin devre dışı kalması, çakılan IMEI numarasının kullanım dışı kalabilmesi, bankacılık vs. bazı uygulamaların rootlu telefona izin vermemesi vs. gibi durumlar.

  • Batuhan @achfighter

   Magisk hide yapıyorsun, bankacılık vs. uygulamaları sorun olmuyor.

  • Orcun @orcun

   Buna daha imei çakma yok ama çakılsa bile bootloader dahi açılıyor falan ama xiaomi güncellemeyi hep veriyor. Orjinal romda kalınca her türlü veriyor. Eskiden vermiyordu bootloader açıksa ama artık veriyor. 9t'de baya o işi tecrübe ettim. 😀 Ben kendin pişir kendin ye olayındaydım o yüzden bendeki imei'in kapanma olasılığı yok çünkü malum cihazı parçalayıp yaktım. Ha ama telefoncu atıyorsa o iş sakat. Kapanır bir 50 daha atarsın açılır 😀 imei işini halettirdin mesela root'a gerek yok. Hani root olmasa da olur hiç sorun değil.

  • Ömer Faruk Bostan @omerfarukbostan

   Güncelleme sorun olmuyor. Root imei atıldıktan sonra kaldırılabilir. Evet genelde tek sim kayıt oluyor. Genel konuşmuşsunuz. İmei repair yapıldıktan sonra global rom kurulunca sorunsuz güncelleme alır ve root olmaz.

  • Orcun @orcun

   @omerfarukbostan Aynen global orj romda kalırsa bazı cihazlarda güncellemede imei uçma veya ayarlarından sıfırlarsan uçma olayı var ama cihaza göre de bu değişiyor. Benim 9t de mesela sıfırlarsan imei komple gidiyordu. 😀 Güncelleme de gitmiyormuş. Kimi note 8 kullanıcılarında da sıfırlamada gitmemiş güncellemede gitmiş vs. vs. ama işte global değilde eurom çakıp yoluna bakmak en temizi. Bankacılık uygulamarında birşey yok imei uçma sıkıntısı sıfır gibi birşey.

  • Ömer Faruk Bostan @omerfarukbostan

   @orcun benim 9t drain sorunu çözülmedi bende saldım. 3310 gibi kullanınca 5 saat alıyorum. Herşey açık aod + gps + lte +wifi +bt hep açık 4 saat alıyorum dedim o zaman 1 saatin lafı mı olur.

  • Orcun @orcun

   @omerfarukbostan Benim pil sıkıntım miui 11'in android 10 sürümünden beri başladı. 8 9 10 saat ekran süresi alırken 7 lere düştü. Android sistemi çok fazla pil tüketiyordu hep üst sıradaydı. Miui 12'e geçtim orjinal değil ama masik rom ya baktım pil su gibi gidiyor. Dedim okey masikten olabilir vs eurom çıkarttı stable onu geçtim üstüne 3 tane güncelleme yedi ama hala daha pil işi çözülmedi. Ha ekran süresi miui 12 ile sapıttı son 24 saati gösteriyor artık ama saçmalık. Milletin pil öldürüldü tabi yeni cihaz alsınlar diye saklıyorlar. Bu arada f2 pro için yok diyorlar ya gruptakiler ? belki bunlarında bilmediği bir yöntem var o zaman ?

 • Print My Job Anyway @type_writer

  Ben yanpirik yolları sevmiyorum. Resmî olarak gelmeyen ürünü çok ucuz ve basit bir ürün değilse almam.

 • burner @burner

  Ben de İmei çakılmayı bekleyen mi 10 8 256 sahibiyim. Poco F2 Pro için sizin bahsettiğiniz fiyatlar yok. 4000 TL üstü. Hatta baya üstüne satılmaktalar.
  Mi 10 256 olan bile 5400 TL. Ben 5100 TL'ye almıştım.
  Ha şunu belirtelim. Bu cihaz therminatör.

Selamlar, arkadaşımın annesi telefonu bozunca pahalı bir şey istemediği için 1000 TL altı bir telefon lazım oldu, o paraya pili iyi, iş görecek kameralı bir şey bulmak imkansıza yakın olduğu için gittigidiyor gibi yerlerde yenilenmiş ürünler de dahil fiyatlara baktım. Bu paraya sıfır olmak şartıyla kaçak göçek tüm seçenekler dahil en iyi ne çıkar acaba? #1000TLaltıchallenge @umtk

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mekatroniğe giriş (:

Birkaç kez değiştirsem de çok kolay kırıldığı için baş edemediğim RJ45 bağlantısının tırnağı için çareyi bu şekilde buldum. Ben tarifi bire bir uygulamadım ama faydalanmak isteyenler olursa nasıl yapılır bağlantısı şurada:

https://www.instructables.com/id/Repair-a-Broken-Ethernet-Plug/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

1.5 saatlik bir videoyu hassas şekilde kesebileceğim, CUDA destekli ücretli/ücretsiz bir program bilen var mıdır, sabahtan beri bir sürü denedim, hepsinin farklı problemleri var. Windows 10'un kendi düzenleyicisi GPU desteklemediği için çok yavaş, iş görmedi o yüzden. Avidemux da videonun başındaki bölümü kesmiyor nedense. Openshot'u da kullanamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kız arkadaşımın telefonu bozuldu, Mi 9T önerdim kendisine. Kriterleri fena olmayan kamera, büyük pil ve kronik arızası olmaması (önceki telefonu Vestel Venus V4'tü). Son telefon önerileri videosunda Mi 9T için o fiyata en iyi telefon dendi. Al, alma veya şu modeli al diyecek tecrübeye sahip olanların görüşlerini duymak isterim, teşekkürler şimdiden. @umtk

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni modamız hayırlı olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7