Merhaba, uzaktan dersler sırasında kulak içinde saatlerce kalacağı için ergonomik olan, mikrofonu iyi denebilecek ve uygun fiyatlı bir kulaklık bakıyordum, Umut'un yurt içi kulaklık tavsiyeleri videosunda belirttiği kulaklıkta karar kılmak üzereyim ancak video da dahil hiçbir yerde mikrofon yorumu göremedim. Benzeri bir model Huawei AM115 için ise daha karışık yorumlar var. Linktech H10, H70, H303 gibi modeller de gözüme çarptı ama markayı sevsem de kulaklık olarak pek güvenemedim. Bu fiyatlara sizlerin önereceği uzun senaslarda kulağı acıtmayacak, mikrofonu iyi denebilecek bir earpods tarzı kulaklık var mıdır? @umtk #KulaklıkTavsiyesi

OPPO MH135 3.5mm Jack Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık

OPPO MH135 3.5mm Jack Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık, çok şık bir dizayna sahip olmakla birlikte ergonomik bir yapıya sahiptir. Kulak içine oturan silikonlu başlıklar yerine EarPods tipi bir...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Umut Koçak @umtk

  Mikrofondan beklentiniz olmasın bu ürünlerde pek görüşme yaptırırlar ama

  • Gökhan @gkhn

   Şu an Moto e4'ün kutusundan çıkan earbud kulaklığı kullanıyorum görüşmeler için, sesin biraz kısık olması dışında pek şikayet gelmedi. Beklenti seviyemi daha net anlatabilmek adına söylüyorum. Mikrofon önemli ama mükemmel olmasına gerek yok, ortalama bir ses de yeterli ama asıl önemli şey ergonomi ve saatlerce kulağım acımadan kullanabilmek.

  • Umut Koçak @umtk

   @gkhn bu tip ürünlerde beklentiniz olmadan alacaksınız başka türlü iyi ürün olamaz.

 • Yasin @yasin

  Şunu önerebiliriz videoda da belirtmiştik. Huawei ve Oppodan daha iyi.
  https://youtu.be/_8qP_Ml54NM?t=490 Videodaki attığım dakikada testi var.
  https://www.amazon.com.tr/General-M100379-Mikrofonlu-Kulaklık-Garantili/dp/B07YZXYQB8

  • Gökhan @gkhn

   Teşekkürler hocam, hem yurt içi hem yurt dışı videonuzu izledim, müzik dinlemek için Audio Technika CKS 90 kulaklığa sahibim mesela ancak silikonlu modeller bir süreden sonra kulağı yormaya başlıyor, o nedenle kulağımda saatlerce varlığını hissetmeyeceğim bir model bakıyorum, arkadaşın earpods tarzı kulaklığını denediğim kısa sürede oldukça rahat gelmişti bana, o nedenle bu tarz bir şeyler bakıyorum. Farklı önerileriniz de varsa dinlemek isterim.

 • onimarsynn @onimarsynn

  Huawei AM115'i Amazon'dan 22 liraya aldım. Uzun kullanımlar sonrası G230 beni bunalttığında ara sıra AM115'i kullanıyorum. RTX Voice ile mikrofon deneyimi beklentimden ve G230'dan iyi. Ekstra yazılımsız olarak test etme imkanım olmadı ama fiyatına göre bence iyi bir kulaklık.

  • Gökhan @gkhn

   Teşekkürler, bu tarz modelleri orijinal bulmak problem maalesef, siz nereden/hangi satıcıdan satın almıştınız? Memnun olduğunuza göre orijinaldir yüksek ihtimalle. Kontrol edilebilecek bir barkod vs. var mıydı kutuda acaba?

  • onimarsynn @onimarsynn

   @gkhn Haklısınız, başka bir yer olsa ben de tereddüt ederdim ancak satıcı Amazon'du. Kutunun önünde Bilkom etiketi var, sağ yan tarafında ise parlak QR kodlu bandrol var.

   Ben bu kulaklığı almadan önce Earpods almayı düşünüyordum ama fiyatı 200 lira civarlarında olduğu için vazgeçtim. Bilindik marka, Earpods tarzı en uygun kulaklık bu olduğu için bunu aldım. Özellikle tekrar belirtmek istiyorum RTX voice ile performansından memnunum. RTX voice olmadan hiç denemedim.

  • Gökhan @gkhn

   @onimarsynn Ses performansının muhteşem olmasına gerek yok hocam, daha çok görüşmelerde kullanılacak. Hem RTX Voice yazılımına cevap verebilecek kapasitesi varsa bu da iyi bir şey olsa gerek. Kötü bir kulaklık yazılımla çok da iyileşmez diye düşünüyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim, son olarak benim için asıl önemli olan rahatlık (göreceli olsa da) ve denediyseniz mikrofonla ilgili de yorumlarınızı duymak isterim. Amazon üzerinden araştırayım ben de hala kendisi satıyor mu diye.

  • onimarsynn @onimarsynn

   @gkhn Rahatlık konusunda açıkçası beni tatmin etmedi. Ben kulak içi kulaklık kullanamıyorum, telefonla tabletle vs Urbanears Stadion Active kullanıyorum. Bilgisayarda da o tarz bir kulaklık kullanmak istediğim için AM115'i tercih ettim ama beklediğim rahatlıkta değil. Uzun kullanımlarda rahatsız ediyor. Urbanears Stadion Active ve Earpods'un kulaklıkları hemen hemen aynı boyutta, AM115 ise biraz daha büyük olduğu için uzun kullanımda kulağı rahatsız edebiliyor. Mikrofonu Logitech G230'dan daha iyi ama şunu belirtmemde fayda var, G230'un mikrofonu emsalleri arasında en kötülerden birisi. Discord görüşmelerinde iş görüyor, başka programla hiç kullanmadım.