Arkadaşlar elimde çalışmayan bir Sega mega drive 2 var. Görüntü çıkışında en sol alt pininde demir kırılıp içinde kalmış. Bunu nasıl çıkarabilirim? Usta arkadaşlardan fikir bekliyorum.
#akış #TeknoYardım #SegaMegaDrive

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13

1200-1300 TL'ye kadar bisiklet almayı düşünüyorum. En son ortaokulda bisikletim vardı. Son derece cahilim bisikletler konusunda anlayacağınız. Dağ bisikletimi şehir mi, freni nasıl olmalı? bilemiyorum. Öğretmenim, okula gidip gelmek için her gün gidiş geliş 8 km yol yapacağım. Bulunduğum ilde kışın çok nadir kar yağar. yol asfalt. tavsiyelerinizi bekliyorum ?
#tsbisikletkulübü #Bisiklet #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

#akış #yardım
Bana 1700-1800 TL arası yeni bir ekran kartı tavsiye edebilirmisiniz? rx 580 mi almalıyım rx 590 mı? 4gb ve 8gb nasıl bir fark oluşturur?
rx 470 ekran kartım bozuldu garanti süresi de bitmişti. tamire verdim çipinde kısa devre olduğunu çipinin değişmesi gerektiğini ama bunun da maliyetli olduğunu o yüzden yeni kart almamı söylediler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12

1 hafta önce Rx 470 ekran kartım bozuldu. Ekrana herhangi bir görüntü gelmiyordu. Garantisi de bittiği için servise veremiyordum. Bu yüzden internetten tamir seçeneklerini araştırdım. Tabi ilk karşıma fırınlama çıktı ama onu son çare olarak pass geçtim. Reballing tamirini gördüm. Cipin altındaki lehimlerin yenilenmesi işlemi. Yapan yerlerle konuştum göndermeyi düşünüyorum. Tamir ettirdiğim taktirde kartın ömrü ne kadar uzar? 4-5 ay sonra eski haline geliyorsa eğer boşuna yaptır mıyım? Rebelling'in ömrü hakkında bilgisi olan var mı?
#akış #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

#TeknoYardım #akış
rx 470 8gb ekran kartlı bilgisayarım var. son zamanlarda arada görüntü gidiyor sonra hdmi değiştirince felan geliyordu. Yada kabloyu çıkarıp takınca. Bugün pubg açarken birden görüntü gitti, gitti o gidiş görüntü alamıyorum. Kasaya dokunduğumda baya sıcaktı. Anakart dan görüntü alabiliyorum ama ekran kartından görüntü gelmiyor. Ekran kartına elektrik geliyor ışıkları yanıyor ama görüntü yok. Şans ya garantisi 3 hafta önce bitti 🙁 sorun nedir çözülebilir mi ne yapmam lazım ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 15

Arkadaşlar 2000 tl gibi bir bütçem var telefon almak istiyorum. 2 telefon arasında kaldım.
Xiaomi Mi Mix 2 64gb mı alsam yoksa Xiaomi Mi6 mı? Ekranından dolayı mix 2 ye yakınlık duyuyorum? Tecrübeli arkadaşlar bir yardım etseniz? Yada tavsiye ettiğiniz başka telefonlar var mı bu fiyata ?
#akış #xiaomi #telefontavsiyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Evidea sitesi dün 10.yıl kampanyası düzenleyecekti. Sitelerinin çökmesi indirimlerin aktarılamaması gibi sorunlar yaşıyorlardı. Ve bugün sitelerini açtığımda direkt karşıma başkasının hesabı çıktı. Kişisel bilgilerine adres kayıtlarına e-postasına ulaşabiliyordum. Sonra çıkış yapıp kendi hesabıma girdim. Kendi hesabımla dolaşırken sitede sepetimde 1 den çok ürün gördüm. Sepetime girdiğimde başka hesaba geçirdi beni. O hesabında bilgilerine rahat bir şekilde ulaştım. Ciddi bir güvenlik açığı bulunmakta şuanda. Arayıp haber ettim umarım yakın zamanda düzeltilir. Çünkü benim hesabımda başkasının bilgisayarında açılabilir.
#akış #HaftalıkGündemeMalzeme #evidea

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Arkadaşlar bu hat değerleri sizce nasıl, yorumlar mısınız?
14 mb den fazla hız alabilir mi?

#akış #ttnet

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar amazondan bf indirimleriyle Beyaz Xbox Controller almayı düşünüyorum. Bu yeni controlleri kullanmak için bilgisayarda bluetooth mu olmalı ? Yoksa wiriless yetiyor mu ?
#TeknoYardım #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış
Olsun artik bu. Türkiye Uzay Ajansı ile çalışmalar tek çatıda toplanacakmiş. Yani Türkiye Uzay ajansı kuruluyor anladığım. Ve fırlatma merkezi kurulcakmiş.
http://aa.com.tr/tr/bilim-teknoloji/turkiye-uydu-firlatma-merkezi-kurmaya-hazirlaniyor/645095

Türkiye uydu fırlatma merkezi kurmaya hazırlanıyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, "Ülke olarak kendi uydularımızın tasarım ve üretimine dönük çalışmaları yürütürken, aynı zamanda bunları fırlatacağımız merkezin de...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tarık KAYA (37) @tarikkaya

  Para ile yapılmış roketi fırlatırlar. Onca yakıt çökeltisi bir kaç ile yayılır belirli aylarda. Olan biten bu. Allah bilir giderler Rize ayder yaylasının ortasına kurarlar hee! 🙂 🙂

  • Tarık KAYA (37) @tarikkaya

   @night-to-light Ne alaka? ABD yi kıyaslaman çok saçma. Ben yanan yakıtın attığı zehirden bahsediyorum sen muhalefetten? Bunlar ne kadar benzer şeyler dimi? 🙂 🙂 Asıl sevgiler benden.

  • Agah @agah

   amerika yapsa kral olurdu mu? amerika bunu yapalı yarım yüzyıldan fazla oluyor. biz de yapalım ama yarım yamalak yapmayalım adam gibi yapalım. işte işin o kısmı sallantıda.

  • Tarık KAYA (37) @tarikkaya

   @darkgod İsim güzel. Türkiye Uzay Ajansı. 🙂 Görende diyecek roket teknolojisini üretiyoruz. Üretirken yeni teknolojiler çıkıyor. Bunu geliştirip ihraç ediyoruz biz kullanıyoruz vs.. vs.. Çinden veya başka yerden gelecek tırlarla kargo uçaklarıyla. Bur da montajı yapılacak parayı Hüküet alıp kullanacak. Onca atık bizim gökyüzümüsü pisletecek! Amerika veya diğer alanlarda bu tip kalkışların olduğu yerler tamamiyle açıklık ve rüzgar hatları üzerine kuruluyor. Ayrıca yine yapısal olarak teknolojiler kendilerine ait. Basıyorlar aynı yansanayiye cant yaptırmak gibi.. Mesela Boing uçakların bir tek bildiğim kadarı ile lastikleri Amerikada üretiliyor diğer tüm parçaları Çinden ordan burdan geliyor. Mesela Kanat ergonomisini Almanların test ediyor vs.. vs.. vs.. Bildiğin amelelik hesabı! Aç fabrikanı enstütünü, yap uydunu (uydu yapılıyor) sonra o uyduyu yörüngeye taşıyacak roketi hazırla üstüne rampa teknolojisi ve idame teknolojisini yap, üret... Yani üretim yok. Bu şide aynı araba üretmeyip arabadan araba üretmiş gibi ÖTV alma hesabı. Roket gelir parayı alırlar, roket fırlatılır miss. Uydu dediğin topu topu 30 milyon dolar. 🙂 Varsa paran atarsın sende. Üretim yok bol reklam kapasitesi var.