Xbox'ta 3 senelik üyelik alma nasıl oluyor ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5
 • yuzibu @yuzibu

  aktif bir aboneliğiniz varsa da oluyor. O da şöyle. Eğer aylık abonelik almışsanız hemen iptal ediyorlar. Eğer uzun dönem aboneliğiniz varsa (benimki ağustos 2021 bitecekti) aboneliğinizi tekrar iptal ediyorlar yalnız geri ödeme yapmıyorlar. Sonrasında muhakkak 2 kart tanımlı olması gerekiyor. Birisinde 2 birisinden 1 live gold üyeliği çekiyorlar daha sonra 44.5tl gamepass ultmate üyeliği çekiyorlar. Hemen kontrol sağlıyorlar onay veriyorlar bitiyor. Bu arada müşteri hizmetleri inanılmaz memnun edici ve ilgileniyor ve gerekirse uzun zaman sizi bekliyor.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  @mkyb Normalde ayda 30 dolar. TR'ye 45TL. Bu yöntem ile 15TL ye geliyor. Bu biraz Netflix'in ortak hesap kullanımına göz yummasına benziyor. 45 de uygun bir rakam değil çoğu kişi için. Ha verdikleri oyunları kendin tek tek almaya kalksan herhalde 3 yılda zaten 10000TL harcarsın.

  Yeni her oyun yok tabi ama mesela game pass üyesine geçenlerde Assasins Creed Origins 60Tl gibi bir şeydi. Steamden almaya kalksan da o kadar falan zaten.

  Özetle Microsoft TR Steam ile benzer politika yürütmeye çalışıyor. Forza Horizon 4 de 92 TL'den Steam'e geldi. Ki bu minimum 500TL değerinde bir oyun.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  @yuzibu benim enpara kredi kartı ile hepsi tek karttan halloldu. Dediğiniz gibi var olan aboneliğin iadesi yada aktarımı yok. Ya iptal edilecek ya da bitene kadar beklenecek. Ben o yüzden içinden gamepass çıkmayan daha ucuz paket ile konsol alımını tavsiye ederim. Genel toplamda daha ucuza geliyor.

Mount&Blade Bannerlord Tüyoları

Yaklaşık 175 saatlik deneyimimden sonra yeni başlayacaklara bir kaç naçizane tavsiyem var.

1- Krallığınız benim gibi haritanın göbeğinde kurmayın. Sırtınızı; okyanusa, çöle veya kutup bölgesine dayayın.

2- Asla savaşlardan elte ettiğiniz klan liderlerinin kellelerini almayın. Ya mahkum edin ki ne yaparsanız yapın kaçıyorlar. Ya da gidip şehirlerde satın. Aksi takdirde o lorda bağlı bütün tüccar, köylü ve esnaflarla ilişkilerini yerle bir oluyor ve iyi asker bulamıyorsunuz. Bir de haritadaki bütün krallıkla bir şekilde birbiri ile bağlantılı. Kız alıp vermişler, akrabalar falan. Sakın yani. Sakın kelle almayın. Hani bunu da yapmadım dememek için bir, iki tane alın ama abartmayın.

3- Ordunuz daima süvari ağırlıklı olsun. Ben 100 kişilik sadece süvari ordusu ile 397 kişilik bir orduyu yendim.

4- Seçeceğiniz yoldaşların mutlaka taktik veya idarecilik becerileri 60 ve üzeri olsun. Bazı görevler taktik ve idarecilik yeteneği istiyor. Ayrıca kale veya şehir ele geçirdiğinizde atayacağınız Vali için idarecilik özelliği önemli. Gerçi ben İdarecilik özelliği 60 veya üzeri bir yoldaş bulamadım.

5- Seçeceğiniz yoldaşlardan bir tanesinin Hekim özelliği iyi olsun ve onu sürekli yanınızda gezdiri. Ordunuzdaki yaralıların iyileşme süresini ciddi kısaltıyor. Bir tane de Mühendislik özelliği 60 üzeri edinin. Onu da sürekli yanınızda taşıyın. O da kuşatmalar esnasındaki kuşatma hazırlıklarının süresini ciddi kısaltıyor.

6- Kazandığınız bonus puanlarının hepsini kendi karakterinize harcamayın. İhtiyacınız olan özelliği bulamaz iseniz bir yoldaşınızın o özelliğini geliştirmeye harcayın. Mesela ben idarecilik özelliği yüksek bir yoldaş bulamamıştım. Şimdi bir tane yetiştiriyorum.

7- Haydut sığınaklarını basın. Tabii basmadan önce sığınağın içinde neler var görün. 20 ye kadar haydutun olduğu sığınağı patlatmak kolay ama ben 90 lık sığınak gördüm. 3 seferden önce patlatmak benim için mümkün olmadı. Sığınak ne kadar kalabalıksa sonucundaki ödülü o kadar büyük oluyor. Rekorum 58 haydutlu bir sığınağı seviye 31, 8 tane ağır atlı okçusu ile patlatmak oldu. 4 tanesi öldü ve 4 tanesi yaralandı. Ama sonucun 14 tane süvari. 30 yakın ciddi gelişmiş asker, 6.000 altın ve bir ton ıvır zıvır hediye verdi. Yalnız şunu belirtmem lazım; sığınağa saldırırken yanınızdaki ordudan rastgele 8 kişi veriliyor yanınıza. Genelde bunlar ordunuzdaki güçlü askerlerden oluşuyor ama 2-3 tanesi de koftiden olabiliyor ki o sığınak bir tane bile koftiden adamı kabul etmez. O yüzden ben seviye 31 olan 8 adamım haricindeki tüm ordumu kaleye bırakıp öyle basmaya gidiyorum büyük sığınakları. Bunun da riski yolda kalabalık bir haydut gurubuna yakalanırsanız hem esir düşersiniz hem de envanterinizdeki herşeyi kaybedersiniz. Sadece paranız kalır elinizde. Gerçi 8 tane seviye 31 süvari ile sizi yenebilecek haydut gurubu epey kalabalık olmalı ama yine de risk sonuçta.

8- Bazı dandik askerleri dandik diye almamazlık veya elde tutmamazlık etmeyin. Zira bunların hem çok çabuk terfi alıyorlar hem de ilk terfilerinde süvari oluyorlar. Tabii savaş atınız varsa; Bunlardan aklımda kalanlar şunlar;

- Bekçi
- Kuzait Göçebesi.
- Vilandiya Vigla Acemisi
- Aseray memlük askeri.
- Eşkiya

bir kaç tane daha var böyle ama aklıma gelmedi şimdi. Bu arkadaşları bir iki çapulcu baskını ile hemen süvariye dönüştürebilirsiniz. En dandik süvari bile en kuvvetli piyadeden daha etkili olabiliyor.

9- Ordunuzda ağırlık vereceğiniz asker grubunu seçmek için Turnuvalar iyi bir deneme alanı. Turnuvalarda benim gözlemime göre en zorlu savaşçılar "Elit Katafrakt" sınıfı askerler. Tam kelleye 4 kılıç darbesinden önce ölmüyorlar. Öyle koluna, bacağına, gövdesine vurursanız vurmak yorgun düşüp kalabilirsiniz, o derece. Sinek ısırığı gibi geliyor adamlara. Tabii 31. seviye her asker türü aşağı yukarı aynıdır ama ben artık zırhından mıdır nedir en çok Elit Katafrakt ile savaşırken zorlanıyorum.

10- Barış dönemlerinde ordumdaki tüm üst seviye askerlerimi kale ve şehirlerime dağıtım sıfırdan ordu kurun. Çapulcu, haydut sığınak basıp kaliteli asker sayınızı yükseltebilir ve uzun süre boyunca savaşabilirsiniz. Yalnız bunu yaparken askerlerinizi riski az, komşu devlet sınırlarına uzak kale veya şehirlere yapın. Zira kaleyi ve şehri kaptırırsanız ordunuz da boşa gidiyor. Ayrıca tüm orduyu tek kaleye veya şehre yığıp sayıyı şişirmeyin. Her şehrin kaldırabileceği bir adam sayısı var. Bu sayıyı aşarsanız gıda yetersiz kalıyor ve ordunuzdaki askerleriniz sizi terk ediyor. Zaten ortalama seviyesi oldukça yüksek 100 kişilik bir garnizonu kimse kuşatmıyor.

11- Bir önceki maddede olduğu gibi şehirlerinizin açık zulalarına katır, yük beygiri, gıda ve iyi silahlarınızı depolayın. Tabii yine güvenli bir şehrinize yapın bunu. Olaki bir savaşta yakalanır ve esir olursanız sıfırdan başlamamış olursunuz. Tabii bu benim gibi save dönmeme prensibi olanlar için geçerli. Her büyük savaştan önce save alanlar için bunun pek de bir önemi yok. Ben de sürekli save alıyorum ama çökmelere karşı kullanıyorum sadece. Mevcut seviyeme gelene kadar en az 10 kere esir düşüp sıfırdan başlamışlığım vardır. Sonrasında kale ve şehir garnizonlarında kaliteli asker ve şehir açık zulalarında en çok ihtiyaç duyulacak malzemeleri depolama yöntemini geliştirdim.

Şimdilik bu kadar. Benim bilmediğim püf noktalarını da yazanlar olursa sevinirim.

Mesela ben 64 yaşına geldim oyunda ve evlenemedim. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 18
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 19

Karga

Eski radyo programımda kargalardan bahsettiğim kısmı yazıya dökülmüş kısmını sizlerle paylaşmak istedim. Eğer isterseniz elimde bir iki tane daha olan bu içerikleri burada da paylaşabilirim.

''...Gelelim kargalara, şimdi size kargalar şöyle zekidir böyle akıllıdır gibi Wikipedia bilgisi verecek değilim, ha zaten onu da kapatmışlardı değil mi. Aslında benim böyle bir sesi olan kuşu sevme ve onlar hakkında fikirlerimi anlatma sebebim onların yaşam anlayışları. Hem tek bir eşe bağlı yaşayan hem de sürü dışında bir yavru gördüklerinde ona ortak olarak bakan bir kuştur kargalar. Bu başkasının çocuğunu evladı gibi görme aynı zamanda Afrikada da yoğun şekilde var ama onlarda durum baya farklı oluyor. Orada tek eşlilik olmadığı için o anne ile kim birlikte olduysa onlar bakıyor ama kargalardaki sürüsünü benimsemesi, koruması ayrı bir olay. Birini kaybettiklerinde yas tutarken birine zarar gelirse, zarar verene topu şekilde saldırma ihtimalleri de vardır. Bu halleri yüzünden yıllardır bu kuşlara kinci gözüyle bakılmaktadır ama aslında olay biraz hayatta kalma, etkiye tepki. Etkiye tepki dememin sebebi aslında okuduğum bir haberden kaynaklı. Amerika'nın bir yerlerinde yaşayan bir çocuk arka bahçesinde gelen kargaları düzenli olarak besliyormuş, kargalar da bir süre sonra hediye anlamında boncuktur, düğmedir topladıklarını getiriyormuş. Haberde hediye anlamında diyordu ama benim bildiğim kargaların bu tür parlak şeyleri toplamasının sebebi görsel zekasının ağır basmasından kaynaklı, bu topladıklarını yiyecek sanmaları. Sonuç olarak bir karşılığını tekrar ödemeyi düşünüyor. Söylemeyeceğim dedim ama sürekli söylenen 2 şeyden biri olan akıllı olma özellikleri gerçekten hayrete düşürücü.

Tanri Odin ile ilgili görsel sonucuKargalar hakkında söylenen bilgilerden biri 100-150 yıl yaşadıkları ancak onun yanlış olduğunu söyleyebilirim, benim bildiğim 25-30 yılın üzerine çok nadir çıktıkları hatta genelde çoğu türün 10 yaşını doldurmadığını biliyorum ama ne kadar doğru tartışılır. Kargaların bir de kötü olayların habercisi olduğu söylenir ama bu da aslında tamamen saçmalık. İskandinav kültürüne baktığımızda kargaya inanılmaz saygı duyarlar bunun sebebi de Odin'in 2 tane kargası olması, bilmeyenler için söyleyeyim bu kargalardan biri hugin diğeri de munindir. Munin duygudan, hugin de düşünceden oluşmaktadır. Odin bu kargaları saldığında istediği her şeyi öğrenebiliyordu, bir nevi iç gözü gibi düşünebilirsiniz, bu sebepten İskandinav mitolojisinde çok önemlidir. Yunan mitolojisinde ise ölümsüzlüğün sembolü olarak görülmektedir. Bir karganın ömrü, insan ömründen dokuz kat daha uzun olduğuna inanılırmış. Aslında karga dediğimiz kuş, Yunan mitolojisine baktığımızda ilk bembeyaz bir kuş olarak geçiyor. Ateşin ve zanaatkarların tanrısı olarak geçen Hephaistos, Athena ile birlikte olmak ister. Athena bunu istemez, ve Hephaistos'un tohumlarını alıp toprağa atar ve bu tohumlardan Athena'nın oğlu olur. Athena'da oğlunu Atina kralının kızlarına emanet eder ama bu kızlar Athena'nın oğluna iyi bakmaz, bunu gören karga durumu Athena'ya anlatır. Athena'da sinirini ilk kargadan çıkartır, onu sürgüne yollar ve yerine baykuş getirir. Sonra bu tüm sanatların tanrısı olan Apollon kargayı sahiplenir. Karga, Apollon'un sevgilisinin hareketlerini beğenmez ve Apollon'a anlatır. Apollon'da gaza gelir, sevgilisini öldürür. Bundan da pişmanlık duyunca kargayı kapkara yapar ki diğer kuşların yanında yeri olmasın diye. Aslında bu anlattıklarım daha uzun, devamı var. Apollon daha ceza falan veriyor ama konumuz Yunan mitolojisi olmadığı ve çok iyi de hatırlamadığım için burada kesiyorum. Türkçeye çevrilmiş bir kaç Yunan Mitolojisi kitabında bunlardan bahsedilmekte, merak edersiniz oralardan okumanızı tavsiye ederim.  Genel anlamda karga diyince aklıma gelenler bunlar...''

"Eğer insanoğlunun kanatları ve simsiyah tüyleri olsaydı, çok azı karga olabilecek kadar zeki olurdu."

- Henry Ward Beecher

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar ps4 pro mu satiyorum. 2500 liraya yaninda ps hesabımı, tüm dijital ve kutulu oyunlarimi ve 10 aylik plus aboneliğimi veriyorum. #ikinciel #PS4Pro #satılık #akıș
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-oyun-konsol-oyun-konsolu-oyunlari-ile-birlikte-satilik-ps4-pro-519700408/detay

Oyunları ile birlikte satılık Ps4 Pro - İlan ve alışverişte ilk adres...

Oyunları ile birlikte satılık Ps4 Pro - En ucuz PlayStation 4 Pro konsol fiyatları, ikinci el oyun konsolları ilan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Hepsini izlemenizi öneririm ama asıl olay 6:07 de 😀 Bu saatte sesli sesli güldüm ya 😀

PİLOTLAR NEDEN ÇOK İYİ İNGİLİZCE BİLMELİ?

İngilizce havacılığın dilidir ve eğer kendinizi kokpitte hayal ediyorsanız iyi İngilizce konuşmak zorundasınız. Peki, bir pilot İngilizce bilmezse ne olur? C...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://youtu.be/9_rMDLG6iNM
Deneyelim bakalım fıtık için iyi geliyormuş.

[TAKTİK] Omurga Sağlığı İçin 3 Egzersiz! Bel Ağrısını Önle!

Curl Up! Omurga sağlığı için karın ve bel kaslarını çalıştıran, her gün yapman gereken 3 egzersiz! McGill's big 3! Bel ağrısı ve bel fıtığını önle! TOP 5 SUP...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

SATILIK XBOX 360 ÖZEL SERİ JTAGLİ (40 OYUN YÜKLÜ) / 2 KOLLU \
HDMI HEDİYEMDİR.

(ÇOĞU OYUN'DA TÜRKÇE YÜKLÜDÜR)

Merhaba arkadaşlar ses sistemi almak için elimdeki xbox 360 satıyorum. Ürünü 1 yıl kadar kullandım. Üründe herhangi bir hata sorun yoktur canavar gibi çalışıyor. İçerisinde güncel olan çoğu oyun vardır cihazın bütün güncellemelerinide kendim yaptım. Sizin tek yapmanız gereken fişe takmak olucaktır. Eğer arzu ettiğiniz oyun olursa elimde geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Cihazda online oynayabileceğiniz CoD Black Ops 2 de yüklüder Serverlar en az 20 kişi olduğunda her vakit oynayabilirsiniz.

Oyunlar

*Pes17 *Gta 5(Türkçe) *Cod Black Ops 2 *Minecraft(Türkçe) *The Witcher 2(Türkçe) *Rise of Tomb Raider *Gran tourisma 4 *Mass Effect 3(Türkçe) *Dishonered(Türkçe) *Child Of Light(Türkçe) *Valient Hearth(Türkçe) *Metal solid Phantum Pain *Max Payne 3(Türkçe) *Fallout New Vegas(Türkçe) *Fifa 17 *Assasins Creed 4(Türkçe) *Dead Light (Türkçe)

Ve daha bir çok AAA ve İndie oyun yüklüdür yaklaşık 40 oyun sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Cihazda 2 kolda sağlam bir şekilde çalışıyor. Cihazda göz zevkinizi bozucak çizik yoktur sadece arka yüzünde 2 adet küçük çizik vardır. Xbox 360 Kulaklığıda sağlamdır MultiPlayer oyunlarda takım şeklinde oynayabilirsiniz.

İlk Fotoğraf Cihazın Fotoğrafıdır.

FİYATI: 550 TL #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

Bugüne kadar oynadığınız en baba senaryoya sahip oyunlar nelerdir? #akış Bir database oluşturalım. Verip veriştirelim beraber.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 31