Paylaş Paylaş

Mitsubishi ASX incelemesi

Can'ın yeni konuğu Mitsubishi ASX.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • t_d @td

  @meric 'siz 2.video. Tek inceleme güzel akıcı olmuş. Arabanın donanımlarımları, frenleri, sürüş dinamikleri, destek sistemleri üzerinde daha fazla durulabilirmiş.

 • Anonim @anonim

  Yeni inceleme formatını beğendim. Meriç'i severim, kameraya yakışan arabalardan anlayan bir arkadaşımız ama ikiniz bir araya geldiğinizde bir türlü akıcı incelemeler yapamıyordunuz. Birbirinizin sözünü çok sık kesip cümleleri havada bıraktığınız için bazen izlediğim arabanın nasıl birşey olduğunu anlamıyordum.

  Bence burada kötü olan tek şey kamerada, görüntülerde kullandığınız şu saçma renk filtresi. Lütfen kullanmayın çünkü çok kötü. Gerçek renk görmek istiyoruz.

 • FlashLight @flashlight

  Kamera açıları ve çekimler güzel olmuş. Yalnız arabanın teknik verilerinden pek bahsedilmemiş. 1.6 litre olduğunu yakıt sarfiyatından ve fiyattan tahmin ediyoruz. Hakeza aracın kaç beygir olduğu da videonun başlangıcında teknik veriler kısmında söylenebilirdi.

 • 10board @10boardersin

  evo yu andıran tasarım çok hoş olmuş. 100 bin lira bence fazla

 • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

  17:17 de otostopçular mı vardı @can bey? Keşke alsaydınız araç hakkında yorum yaparlardı 🙂

 • capua @capua

  is yerindeyim henuz izleyemedim ama keske cvt modelini inceleydiniz ben onu almayi dusunuyordum 🙂

 • Kesb-i @kesb-i

  CX-3 varken bu bence doblo gibi ve eski kalıyor. Ama kaşkay bu sınıfta rakipsiz gibi gidiyor. Yani hayaller cx3, gerçekler kaşkay. 100 bin verip crossover alacaksam yarım saniye düşünmem kaşkay alırım.

  • Kadir Gündüz @kadirg1976

   Alın bunu buradan...:=))) Nissan kadar çirkin araba üreten var mı yaaa...

  • BraVe @brave

   Qashqai kadar rezil bir araç yok. Arkadaki torsiyon çubuklu süspansiyon geometrisi berbat ve dar iç hacim çok sıkıntılı. Tek olumlu tarafı dizel Renault motoru. Sadece popüler olduğu için satan berbat bir model Qashqai.

  • Kesb-i @kesb-i

   @brave 4 çekerinde bağımsız süspansiyon ve çift amortisör var diye biliyorum. Ben tasarımını bu ticari araca benzeyen mitsuya göre daha güzel buluyorum. Motor zaten olayı bitiriyor. Servis yedek parça ve 2. el olayına girmeye gerek yok. O kadar çok tuttuki renault da kendi kadjarını çıkardı.

  • BraVe @brave

   Elbette çoğu üretici bu klasmanda bir araç çıkardı. Renault Nissan'ın hisse sahibi olduğundan ufak bir makyajla aynı aracı kendi markası altında piyasaya sürdü. Bu arada dediğiniz model Qashqai full 129.190 TL. Ayrıca malzeme kalitesi bu kadar iyi değil ve yürüyen akşam bu kadar kaliteli değil.

  • Kesb-i @kesb-i

   @brave Ama kaşkaydaki iç tasarım ve donanım çok çok farklı. Bunda geriş görüş kamerası bile yokken kaşkayda her bi tarafı gösteren bi sürü kamera, şerit takibi, kör nokta uyarısı bilmem ne falan filan bi sürü say say bitmeyecek donanım var. Tabiki en fulünü almak zorunda değilsiniz. 109binden başlıyor kaşkay 4 çekerler ve tam bakmadım ama 4 çekerlerin en boşu bile bundan doludur diye düşünüyorum. Ayrıca hem 4 çeker farkı var hem de 130 bg harika bir motor var. Asx bu motor donanım ve tasarımıyla ancak 75 bin filan olmalıydı.

  • BraVe @brave

   Aracın fiyatının olması gerekenden fazla olduğu doğru. 4x4 olmasa da Qashqai kullandım. Öyle ahım şahım bir araç da değil. Sürüş dinamikleri ve direksiyon tepkisi kötüydü. Ses yalıtımı başarısızdı. Ve ne kadar uğraşsam da oturma pozisyonu bir türlü rahat değildi. Kokpit malzeme kalitesi de orta sınıftı bence. Gerçi bu sınıftaki araçlarda genelde bunlar oluyor ancak 100.000 TL gibi bir lara verince insan daha çok şey bekliyor. Kısacası benim tarzım değil.

 • Sezer SEVİNÇLER @sezers

  @can tek başına olunca insan bazı şeyleri unutuyor. incelemenin ilk başında teknik verileri söylersen gerisi zaten güzel. Türkiye'de 3 katı vergi olunca 33 bin TL'lik araç olmuş 99 bin TL kolay gelsin.

 • dx486 @dx486

  100 bin mi? Vay arkadaş. Yeni araba almak çoğu vatandaş için mümkün olmaktan çıktı.

 • Kaos @kaos

  Çok akıcı, sıkmayan, güzel bir inceleme olmuş. Teknik verileri duymak isteyen arkadaşlara da hak veriyorum ancak benim bu tarz incelemelerde beklediğim samimi bir kişisel kullanım deneyimidir ve bu incelemede bunu buldum, çok beğendim. Tebrik ederim.

 • Kesb-i @kesb-i

  Bence bagaj için yaygın kullanılan bir çocuk arabası kullanılmalı.

 • Ofpoyraz @redmaner

  Mitsubishi bence rekabetin çok yüksek olduğu bu pazarda bu şekildeki bir fiyat politikasıyla pay edinemez ve büyük bir teknoloji firması olarak ticaret hayatına devam eder.

 • BraVe @brave

  Bir ara bagaja kendisi giriyordu 🙂

 • balcis @balcis

  bana da can'ın hem sunum hem detayları vermesi tam yeterli gelmedi, hep bir şey eksik sanki. bir plase olsa (emre, meriç) daha iyi olurdu diye düşünüyorum. sunucu ve yorumcu gibi, biri anlatır yoruma çok girmez, verileri verir, diğer taraf verilerle uğraşmaz sadece yorum yapar.

 • Atilla @atilla

  Bir Subaru kullanıcısı olarak pek değeri bilinmeyen XV'nin incelenmesinide tavsiye ederim.

 • Okan Oktay @oktayokann

  bildiğim kadarıyla bu arabada reno motoru var Mitsubishi kendi motoru değil

  güzel video emeğinize sağlık

  • mgunes @mgunes

   Okan bey, bu kanıya bilgiyle mi yoksa tahminle mi ulaştınız bilemem ama şunu yazayım ki, arabada orijinal mitsubishi Mivec motoru var. Mitsubishi zaten motor üreten bir firma. Neden Renault motor kullansın ki?

  • Okan Oktay @oktayokann

   İstanbul oto fuarında gördüm aracı Mitsubishi stant da duran(çalışan) arkadaşla sohbet esnasında kendi söylemişti. Dizel motor için geçerli.@can

  • Can Akbulut @can

   Stanttaki arkadaşlar bazen yanıltıcı olabiliyor. Renault ile alakası yok motorun; çalışma karakteri farklı zaten; bir dönem Peugeot 4007 ve Outlander ortak üretildi, PSA dizeli müşterek kullanıldı. Herhalde orada kafası karışmış.

 • Volkan Özkurt @sarkihalindekal

  Meriç veya Emre bey olsaydı çok çok daha iyi olurdu kanaatimce. Teknik detaylara yer vermenizi isterim, ses sistemi hakkında az da olsa bir yorum yapmanızı isterim, sürüş dinamiklerinden daha fazla söz etmenizi isterim. İnceleme için teşekkürler.:) Bu arada periyodik bakım aralıklarına kısa bir yer verilse bir de bu bakımların masrafına değinilse iyi olabilir...

  • mgunes @mgunes

   Volkan bey, yetkili servisler pahalı. Mitsubishi'nin tek olumsuz yönü bu. Diğer markaların yetkili servisleri de aynıdır. Değişen bir şey yok. Garanti kapsamından sonra özel servisler yarı fiyatına aynı bakımı yapıyorlar.

  • Volkan Özkurt @sarkihalindekal

   Bilgim var, Mitsubishi'nin yedek parça ve servis ücretlerinin yüksek olduğu konusunda da bilgim var. 20 yıla yakındır japon arabaları kullandım hala da devam ediyorum. Parçaları pahalıdır ama ona göre de parçalarının ömrü uzundur ve hor kullanmaya rağmen uzun süre dayanır. Anladım, garanti kapsamından sonra yarı fiyatına düştüğünü bilmiyordum. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim...

 • BraVe @brave

  Yükseltilmiş hb otomobil.

 • mgunes @mgunes

  Can bey, bana değil, arabaya bakıyorlar diye tevazu göstermiş.
  Neyse şaka..
  208 yılından beri Mitsubishi Lancer kullanıyorum. Bu markanın artılarını, eksilerini çok iyi bilirim. Videoyu sonuna kadar izledim. İncelenen model ASX in en donanımlı, en pahalı modeli.
  Keşke bu modelle birlikte daha alt donanımlı modelleri de inceleseydi Meriç bey derim.
  Bu incelenen en pahalı model. Fiyat nerdeyse 100 bin TL. Ama verdiğiniz paraya değer. Mitsubishi sağlamlık, kalite açısından Türkiye koşullarına en uygun araba. Ama Türkiye'de maalesef tutulmadı. Neden? Yedekparçası pahalı, servisi yaygın değil diye. Tamam doğru olabilir anlarım. Ben Lancerimi almadan önce Mitsubishi müşteri temsilcisine yedek parçanın pahalı olduğundan bahsettim. Bana dedi ki; eğer arabayı kazasız, doğru düzgün kullanırsanız yedekparçaya ihtiyacınız olmayacak. Olursa bile neden endişe ediyorsunuz? arabanın sigortası yok Mu? Bunu bana yetkili 2008 yılında söylemişti. aradan 7 yıl geçti. Halâ bir ampulü bile patlamadı. Aküsü orijinal. Değişen parça sadece 60 bin bakımda V kayışı ile bujiler. Onlar da yan sanayi ürünü.
  İkinci olarak yetkili servis sorununa gelince arabam garanti kapsamından çıktıktan sonra hiç yetkili servise gitmedim. Özel servisler çok güzel bakım yapıyorlar. Ha, 100 bin liralık ASX i özel servise götürmem derseniz sizin bileceğiniz bir konu. Bir şey diyemem.

  • homosapien @biggestliar

   @mgunes benim kendi bildiğim bir otomobil var arkadaşımda 1999 model carisma sadece 1 kere conta değişti (o da hararet yüzünden değil vakti geldiği için), 1 kere alt takım değişti (amortisörler değil), Bunların dışında hortumlar, V kayışı değişti o kadar .kalan masraflar rütin bakım. Araca arkadaşım halen biniyor ve araç 879.000 km'de bordo renkli, tüplü ve öfkeli.. O zaman bana sormuştu ne alayım diye ben de "uzun süre sorunsuzca bineceksen mitsubishi yada mazda al" demiştim. şimdi hala lafını eder. Geçen konuştum arabayı değiştirmeyecek misin dedim bana, "gene mitsubishi alacağım" dedi.

 • mgunes @mgunes

  Sayın arkadaşım arabada eleştirecek bir şey bulamadınız dergi ve telefona kafayı takmışsınız. Ayrıca mitsubishi motor üreten bir firma. Dışarıdan küçük veya büyük motor alması mümkün değil. Hele batıdan hiç olmaz. Japonlar bunu kendilerine hakaret sayarlar...

 • Tuncay Kızıldağ @tnc-designer

  Arkadaşlar tata inceleyin.. merak ediyorum. çevremizde yok binelim.. fiyat olarak malum cazip

 • emirclio @emirclio

  Bunu almak yerine 6 milyar daha verip otomatik benzinli tuscon almakta mümkün.
  Bu arada Can bey bir tavsiye. Eğer teknoseyir ofisinden başlıyorsanız test sürüşüne, ofistekileri aynı anda araca bindirip genişlik rahatlık testide yapabilirsiniz.(5 dk sürer diye tahmin ediyorum)

 • Meriç Türkbıkmaz @meric

  Volvo XC60 ve Nissan X-Trail'i çektiğimiz mekan 🙂 ama Can'la çektiğimiz videoların çoğunda bu görüntü filtresi kullanılmıyordu, kıskandım ...

 • Cem Oğuz @cem_oguz

  Can Bey, başta bir çirkin dedi, testin sonunda güzel dedi. 🙂 Bunlar tartışılabilir görüşler. Bence arabanın dış görünüşü gayet güzel. İnceleme için teşekkürler.

 • Executioner @executioner

  Elinize sağlık gerçekten güzel bir inceleme olmuş. Mitsubishi çok sempati duyduğum bir marka ve otoseyir'in Mitsubishi incelemelerine ağırlık vermesi hoş.

  Can Bey tek başınada çok güzel idare etmiş ama eski otoseyir ekibini seviyorduk. Can,Meriç ve Emre'li otoseyir gündemlerinin tadı başkaydı gerçekten.

 • ssm @ssm

  Giriş efsane olmuş @can abi 😀

 • Emre K @emre-k

  Bir araçtaki en önemli özellik olan kapı sesi 04:03'te incelenmiş. Araçta tok kapı sesi olmadığı için bence almaya değmez. 😀

  Öte yandan aracın aynı hacimdeki dizeli ile benzinlisi arasında 12-16bin TL fiyat farkı var. Bu farkı amorti etmek için kaç km yol yapmak gerekir bilmiyorum.

  • mgunes @mgunes

   Bence de tok kapı sesi saçma. Değerlendirme kriteri olamaz. Araçtaki ve motordaki kaliteye bakın siz.. Geçen bayramda son gün geriye dönüşler başlamıştı. İstanbul Anadolu yakasından boğaz köprüsüne geliş çok yoğundu. Saatlerce dur-kalk la geldik. Dikkat ettim motor harareti yapıp sağa çekilen ve kaputu açılan arabaların hepsi de avrupa arabalardı. En başta Renault, sonra volkswagen, sonra skoda sağa çekilmişti. Eski modeller değil yanlış anlaşılmasın hepsi de yeni modellerdi. Japon arabalarının hiç birinde kaput açma olayı olmamıştır. Ben henüz görmedim

  • Emre K @emre-k

   Ülkemiz insanlarının araç seçme kriterleri maalesef çok kötü. Tok kapı sesi olayını bunu eleştirmek için geyik olsun diye yazmıştım. Ayrıca her araba incelemesi altına yazıyorum elimde değil. 🙂 Konuya gelirsek ben de Japon'dan şaşmayacaksın adamlarındanım. 96 model AE101 kasa Corolla'yı sattığımızda 420 bin kilometredeydi ve bakımları hariç kaputu açılmadı aracın. Japon'un sorunsuzluğuna alışan bağımlısı oluyor.

 • Can Keser @cankeser

  tok kapı sesi bu kadar önemli miymiş yav 😀 ben onu bi yan özellik gibi düşünüyordum alman arabalarında olan 😀

 • Can Akbulut @can

  @bozdener82 Bagaj hacmini kendi bineğinizle yahut herhangi arabayla mukayese edebilmeniz için sabit boyutlu bir referans objesi gerekiyor malum. Bu özel olmamalı, herhangi biriniz de gidip kolayca bulabilmelisiniz. Çocuk koltuğu neyse de üniversal olmadığı için valiz seti anlamsız olur.

  Bununla beraber arabaların test prosedürü ve çekimi çok sıkışık bir planla yapılıyor. Birçok zaman testte kullandığımız ekipmanı eve/ofise bırakamadan arabayı teslim ederek geri dönmem gerekiyor. Kucağımda çocuk koltuğu, basketbol topu veya katlanmış koli ile 30km umumi vesait ile gezmek pratiklikten uzak. Taksi ile dönmek -çeşitli sebeplerdenn ötürü- işime gelmiyor. Oysa dergiyi elde taşımak sorunsuz.

  Her gazete bayiinde bulabilirsiniz, dergi boyutları birkaç istisna dışında 1-2cm fark eder. Bagaj alanını pek ala gösterecek kadar da iridir. Bir başka otomobil dergisini tercih etmek pek şık olmazdı. Kadın dergileri abuk subuk, cüretkar başlıkları ve renkli menkli kapaklarıyla karanlık, koyu bagajlarda çekim için ideal. Birkaç alternatif yayın olduğu için aynı klasmanda adil davranabiliyoruz hem.

  Ben Hanımların ilgisini çekmek istesem de #TS izleyicisini eski Amiga dergisiyle daha mutlu edeceğimi düşünen @gamsizm sayesinde yeni çekilen testlerde eski dergiler göreceksiniz... Daha iyi fikirlere açığım ancak göz göre göre tekrarladığımız bir hata varsa bilin ki farkındayız, etken başka faktörler bağlıyor. Yine de teşekkürler, ilgili takibiniz mutluluk sebebi bizim için 😉

 • Ofpoyraz @redmaner

  Vw ye düşman olmaya gerek yok arkadaşlar bence. Evet mitsubishi sağlam ama vw de sağlam araçlar üretir. Yaşadığı skandal yüzünden yaptığı kaliteli araçları gözetmemek haksızlık olur. Üstelik ülkemizde belki de en çok istenen özellik olan konfor yönünü de japonlardan çok daha iyi yapıyor avrupa markaları. ( bu da Japonların çok sevdiğim rahata düşkün olmayış özelliklerinden kaynaklanıyor sanırım :-))

  • mgunes @mgunes

   Sayın arkadaşım, Vw. kimse düşman değil. Ama Almanya'da kendi ülkesine, kendi halkına egzoz gazı ölçümlerinde attığı kazıkla ve dünya çapında yarattığı skandal olayla son günlerde gündemde. Sizin haberiniz yok galiba. Türkiye'de de doğuş Oto. Vw kedi başta olmak üzere bir kaç aracını piyasadan geri çağırıyor. Japonlara böyle şeyleri yaptıramazsınız. Onun için Japon arabalarını gözünüz kapalı, gönlünüz rahat alabilirsiniz.

  • Ofpoyraz @redmaner

   Ben japonlarında teste tabi tutulmadan aklanamayacağını düşünüyorum. Ki honda ve Toyota nın bazı Teknolojileri bu yapılan işin aynısına kılıf geçirmek idi. Bu konuda şuan hiçbir firma temiz değil

 • homosapien @biggestliar

  @can ben mi kaçırdım vidyoda bilemiyorum, acaba teknik detay verdin mi? hacim, tork, beygir vs. bu araç 2000cc dizel mi?

 • alatriste @alatriste46

  İstanbul'un neresinde çekim yaptınız çok merak ettim buraları.

 • Gökhan @gokhann_

  Renault Kadjar dikkatimi çok çekti geçen gün, inşallah bi inceleme de ona gelir 😀

 • Tesla @tesla

  Akıcı ve eksiksiz bir anlatım. Eline sağlık @can Bir tek tavsiyem bir boş orta boy bavul kullanılarak bagajın kapasitesi gösterilse daha hoş olur.

 • Mustafa Kemal TOKATLI @ulyses

  Bu tarz arabaları hiç sevmememe rağmen bu arabayı çok beğendim. Yalnız fiyat biraz tuzlu sanki.

 • resul demircioglu @resullldemircioglu

  İyi günler, sizlere bir konuda danışmak istiyorum. Benim Opel insignia 1.6 Turbo 180hp aracım var, araca lpg taktırmak istiyorum ama araştırmalarıma rağmen aklıma yatan birşey bulamadım. Hangi marka uygundur, hangisi sorun çıkarmaz, hangi markanın hangi serisi takılabilir yardımcı olursanız çok sevinirim... Şimdiden teşekkürler .)

 • mgunes @mgunes

  Resul arkadaş, arabana lpg taktırmak sana üç kuruş kâr getirisi sağlayacak ama senden götürdükleri neler?
  1 – Can güvenliği. Arabana lpg taktırmakla bomba ile dolaşıyorsun demektir. Kendini düşünmüyorsan aileni, sevdiklerini düşün. Onlara acı. Şimdiye kadar kaza sonucu lpg tankı patlayıp arabanın içinde yanarak ölen onlarca cinayete şahit olduk. Kaza değil, cinayet…
  2 – Arabanın bagajı küçülecek. LPG den sonra bir valizi ancak alır.
  3 – Şimdiki otomobiller (dizel veya benzin)sıvı yakıta göre üretilmiştir. Kim ne derse desin lpg taktırmakla motoru öldürüyorsun. Motor kısa zamanda sizlere ömür olur. Şimdi birileri çıkacak diyecek ki efendim yeni nesil LPG sistemleri motora zarar vermiyor. Kesinlikle inanma. LPG li motor 100 bin km yi göremez.
  Benden söylemesi.

 • Paralelport @paralelport

  0:20 Can gelir ve araçtan iner, araca bakalım şöyle bir. Tasarım yorumu. Lastikler 18”. Direksiyonda ben olduğum için değil araç güzel ondan bakıyorlardır yorumu.
  1:38 yandan araca bakalım. Cam tavan. Bagaj yorumu filan da oluyor zira tasarımla ilgili.
  3:05 bagaj ve büyük sürpriz! Amiga Dergisi yeni referans ölçeğimiz. Can dergiyi bagaja atar…Arka koltukların yatırılması, bagaj gözleri, stepne eksikliği..
  4:00 Can aracın içine giriyor. Tok kapı sesi var mı bölümü. İç kabin yorumu. Anahtar. Koltuklar. Pedallar yakın imiş sürücüye. Direksiyon ayarı. Dikiz aynaları. Görüş problemi var mı?
  5:40 İç malzeme kalitesi
  6:05 torpido gözü ve orta ekran. Park sensörü var arka kamera yok.
  6:55 Direksiyon döndürmece.
  7:10 Sürüşe geçelim. Lastik ölçüleri. Yol tutuşu. Önden çekiş. Şanzıman. Debriyaj. Vites yolları. Motor.
  8:49 Tezcan Odun Ekmek’in gizli reklamı. Demek ki Mahmut Şevket Paşa civarındayız.
  9:00 Motor sesi çekimi
  9:22 Direksiyon ve süspansiyon yorumuna devam.
  9:57 Gösterge paneli çekimi ve hızlanma
  10:23 Yakıt tüketimi 100km’de 5 litre. Bunun sebepleri…
  11:22 Süspansiyon yorumuna dönüş. Aracın ağırlığı. Yol kavrama hakkında yine yorum. Arka kısmın yol tutuşu.
  11:50 Bir otobüs geçiyor…Motorun tınısı, yalıtım. Araç niye baş ağrıtmıyor..Kokpitteki ergonomik kusurlar neler. Can kaç numara ayakkabı giydiğini açıklıyor.
  13:20 İç kabin aydınlatması üzerine yorum. Klima düğmeleri. Tekrar direksiyon hakkında yorum (elektrik destekli olması vs). Düşük süratte nasıl..
  14:00 El freni ve orta alt konsol kalite testi
  14:13 Can arkaya biner. Sanki epey bir geniş. Kemeri zor takıyor. Yan göze şişe giriyor mu? Çocuk kilidi.
  15:00 Şantiye trafiğine giriş. Çukur testi. Yine vites yorumu. Otomatik olmaması. Vites kolu derisindeki sorun.
  16:56 “Elit ambians” ve fiyat etiketi
  17:00 Far çekimi gece
  18:00 Servis yorumu. 5 yıl garanti. Can’ın nihai yorumu.

 • hasan oztamer @hasan-oztamer

  @can akbuluta katılıyorum servis ve yedek parça konusunda bizde 1990 model Suzuki süper carry var şu ana kadar değişenler conta (yandı) sağ ön sinyal kuyruk lambaları (sinyal fren park gurubu totalde 140 lira tututu işçilik hariç