İnceleme

Sony Extra Bass ses ekipmanları incelemesi

Sony’nin Extra Bass serisinden üç ürünü inceliyoruz; MDR-XB650BT ve MDR-XB50AP kulaklık ile SRS-XB3 bluetooth hoparlör.

Teknolojiye dair son haberleri kaçırmamak için ABONE olun ► https://goo.gl/z4MuvY

TeknoSeyir Ailesi Kanalları:
Oyun Kanalımız: Gamende ► https://goo.gl/MN4ExT
Otomobil Kanalımız: Otoseyir ► https://goo.gl/ZXgxLT

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter ►https://twitter.com/teknoseyir
Facebook ► https://www.facebook.com/TeknoSeyir

TeknoSeyir kanalı, Türkiye’nin yeni nesil teknoloji platformu TeknoSeyir.com’un YouTube hesabıdır. En güncel ürün incelemelerine ve teknolojiyle ilgili son gelişmelere bu kanaldan ulaşabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Gamescom 2016 genel değerlendirme

Gamescom maceramızı noktalarken, bu bölümde ilk defa katıldığımız Gamescom’un yapısına, hangi oyunların öne çıktığına ve dolaşırken karşılaştığımız ilginç detaylara bakıyoruz.

Teknolojiye dair son haberleri kaçırmamak için ABONE olun ► https://goo.gl/z4MuvY

TeknoSeyir Ailesi Kanalları:
Oyun Kanalımız: Gamende ► https://goo.gl/MN4ExT
Otomobil Kanalımız: Otoseyir ► https://goo.gl/ZXgxLT

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter ► https://twitter.com/teknoseyir
Facebook ► https://www.facebook.com/TeknoSeyir

TeknoSeyir kanalı, Türkiye’nin yeni nesil teknoloji platformu TeknoSeyir.com’un YouTube hesabıdır. En güncel ürün incelemelerine ve teknolojiyle ilgili son gelişmelere bu kanaldan ulaşabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 62
 • waltran @waltran

  geçen sene ramazan ayında yemek fotoğrafı paylaştığım için uayrısız bilgisiz ban yemiştim, bu sene en azından kaç gün olduğu bilgilendirilerek banlandım. ban açıldı, canımda sıkkın dedim bari lp hatrına geleyim ama gelmeye hiç gerek yokmuş. geldiğim gibi geri çıktım videoyu izlemedim, yorumnlarda gördüm sansür rezilliğini. aynısını teknoseyirin yaptıkları bu saçmalıklardan rahatsızlık duyan tüm arkadaşlara öneriyorum. kendilerini modern özgür cart curt gösteripte videolarımızı dislikelıyorlar diye yakınıpta yemek fotoğrafı paylaşanları banlayan, figür sansürleyen iki yüzlü karanlık zihniyete hiç gerek yok. birazda takipçilerinizi dinleyinde anlayın nedne dislike yiyorsunuz. ve lütfen tsyi bana ya söyle düşünüpte böyle incelikten nezaketten yapmışlardır diye savunmayın çünkü işlerin arkaplanı hiçte öyle görünmüyor.

 • freshmind @freshmind

  Japonların hentai fantezilerine ait figürler onlar. Bizde gördük biliyoruz. Figürün kendisi +18 diye satılıyor. Kafayı mı yediniz siz ? Ne biçim bir millet haline geldiniz, moderni ayrı yobazı ayrı hepsi cahil.

  Ayrıca oyuncak bebek figürlerine bile eğer özel bir izniniz ve eğitim-sağlık-sanat alanı haricinde bir alanı bahane etmiyorsanız, sansür uygulanması zorunlu olan bir mecradan bahsediyoruz(Youtube)

  Üstelik öyle kullanıcı falan değil Resmi bir kanalsınız.

  Görür görmez dedim aha 27 dakikalık video gitti bu varo varoların hepsi şimdi ona çullanır. Haklıda çıktım.

  Kanunlu kanunsuz, ama youtubede ama başka yerde, kesinlikle sansürlemeleri gerekirdi zaten. Burası bir teknoloji/inceleme sitesi ve resmi bir kanal. Ve ürün +18 ibaresi ile satılan bir ürün.

  Yorumlara bak şaka gibi yahu.

 • Milimetrik @milimetrik

  Yorumlardan anladığım kadarıyla millet +18 sitelere falan şu an anlayamadığım bazı sebeplerden ötürü giremediği için TS’de meme sansürüne kızmış. “Kadın vücudu estetiktir” şeklindeki cümlelerle hedef saptırma yoluna gidenler olmuş. Mevzuyu ülkenin gittiği yöne bağlayanlarda var. Allah sabır versin valla Murat abiye, ne diyim…

 • Burak Kocak @burak-kocak

  Video’da ki sansür den rahatsız olan sözde modern ve ilerici sananlar varmış burda kendin öğrenmiş olduk. 7’den 70’e izlenen bir yer TeknoSeyir bilmem farkında mısınız?

  Murat Gamsız yanlışlıkla konulduğunu söyledi tabiki koyulması gereksiz. Hiç koyulmasa daha iyi olurdu. Ama koyulduysa eğer ve buna sansür uygulandıysa ve sen bundan rahatsız oluyorsan asıl rahatsız sensin gerçekten. Sansür olmasaydı modern ve ilerici olunuyor. Olunca gerici ve yobaz öyle mi? Bu ülkenin cehalet seviyesini ileri götürenler hep işte bu kafadır. Yazıklar olsun.

NVIDIA 1000 serisi mobil grafik işlemcileri lansmanı ve ilk testler

NVIDIA’nın geçtiğimiz hafta İngiltere’de düzenlediği ve ülkemizden TeknoSeyir’in katıldığı lansmanda, Pascal, yani 1000 serisi GPU’larını dizüstü sistemlere taşıdı. Bu lansmanın özelliği, NVIDIA’nın artık mobil ve masaüstü ayrımı yapmadan, aynı GPU’ları dizüstü sistemlerde kullanacak olması. Bu sayede masaüstü performansı neredeyse aynı şekilde dizüstü sistemlerden alınabilecek. İlk izlenimler ve testler videomuzda.

Teknolojiye dair son haberleri kaçırmamak için ABONE olun ► https://goo.gl/z4MuvY

TeknoSeyir Ailesi Kanalları:
Oyun Kanalımız: Gamende ► https://goo.gl/MN4ExT
Otomobil Kanalımız: Otoseyir ► https://goo.gl/ZXgxLT

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter ► https://twitter.com/teknoseyir
Facebook ► https://www.facebook.com/TeknoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 156
 • Taner Tezel @tanerq

  Video sonuna kadar hiç sıkılmadan izlettirdi. Gerek görselliği, gerekse anlatımıyla harika bir iş çıkarmışsınız. Teşekkürler.

 • etorphine @etorphine

  Gerçekten doğru mu inanamıyorum falan diyenler olmuş şu bir gerçek ki masaüstü bilgisayar deneyiminin tarih olması imkansız arkadaşlar. Dizüstü bilgisayarlar temelde mobil ihtiyaçları gidermek üzere tasarlanmış cihazlardır. Bunun içerisine gtx 1080 de koysanız teknik altyapısı nedeniyle bir süre sonra performansta ciddi düşüşler yaşanacaktır.

  Hepimiz iyi kötü laptop sahibi olup oyun oynamışızdır . Sonuç her zaman ortada, 6 yıllık masaüstü bilgisayarım 3 yıllık dizüstü bilgisayarımdan hala iyi performans veriyor. Bu bağlamda tasarım temellerini ve ihtiyaçları gözardı etmemek gerek .

  Ek olarak şunu söylemek isterim bu cihazlara verecek 6-7-8 bin TL paranız mevcutsa ve oyun oynamak istiyorsanız kesinlikle kendinize masaüstü bir sistem toplayınız artan parayla mobil ihtiyaçlarınızı giderecek bir dizüstü model de satın alabilirsiniz.

  ( İmkansız kelimesini sevmem. Hiçbir şey ulaşılamaz değil ancak masaüstü gücünün olduğu gibi mobilite cihazlara geçebilmesi için topyekün devrimsel teknolojilerin üretilmesi gerekli bu da ciddi zamana bağlı )

  • lterlemez @lterlemez

   Kesinlikle katılıyorum, bir dizüstü tatilde, yazlıkla vb yerlerde oyun için uygun olabilir ama devamlı oyun oynamak için çok ideal değil. O küçücük kutunun içinde yüksek sıcaklıklarla aynı verimi kesinlikle veremeyecektir. Kaldı ki, ilk aldığınızdaki termal macun (üretim bandında kaliteli sürülmüşse) ömrünü tamamladığında, yenileme periyotlarınız eskisi gibi uzun olmayacak hiçbir zaman (her seferinde çok daha kısa periyotlarda sürmeye başlayacaksınız). Şimdi diyeceksiniz ki, zaten makine ömrünü tamamlar. Nereye tamamlar 6000 lira verdiğim makine elimde en az 6-7 sene taze taze çalışmalı, yoksa hiçbir anlamı yok.

  • sayahan @sayahan

   Katılıyorum fakat şöyle, olay bence neyin standart olduğuna bağlı. Masaüstüne yapılan mikroçipler, her zaman daha fazla yer kaplayabilme lüksüne sahip olacağı için, dizüstünün onunla karşılaştırılması abes kaçıyor. Ama günümüz oyun bilgisayarı standardı mobil cihazlar olsaydı, yani daha yavaş olan cihazlarda oyun oynasaydık, masaüstleri bu amaç için kullanılmıyor ya da oyun firmaları onları baz alarak oyun yapmıyor olsalardı, o zaman bu yarışa gerek yoktu. Aynı şey cep telefonları içinde düşünülebilir. Orada vaaauww denilen oyunu, bilgisayar için yapılmış oyunla kıyaslamaya bile tenezzül etmezsin. Halbuki o aletler neredeyse 10sene öncesinin bilgisayarları hızındalar.

   Üstteki yorumumda daha detaylı bahsetmiştim:
   https://teknoseyir.com/nvidia-1000-serisi-mobil-grafik-islemcileri-lansmani-ilk-testler#comment-2161237

   Aslında Nvidia’nın, mobil cihazlar için ayrı işlemci çıkarmayacağını söylemesi bir nebze umut vadediyor. Böylece masaüstü frenlenip, onun geri kalması sağlanarak, dizüstlerinin önü açılabilir. Tabi rakiplerin eli armut toplamıyor:)

  • lterlemez @lterlemez

   @sayahan Dediğiniz doğru ama mini ve micro üretimlerde soğutma daima problem olacaktır. Aksi halde bahsettiğiniz durum içine akıllı telefonları da almalıyız. Dizüstülere bile gerek kalmaz o zaman. Ama durum bu yani, mini ve mikro üretim şu an için sadece mobiliteyi sağlamak.

  • etorphine @etorphine

   @lterlemez @sayahan Nvidia’nın bu hamlesi bana göre oldukça dikkate değerli. Mobil, taşınabilir cihazların önünü açmak istedikleri belli. Tabi bizim arka planda çok da bilemediğimiz ticari işbirlikleri ve savaşlar dönüyor. Bunlar ciroları çok yüksek firmalar. Amd’nin konsol ve masaüstü cephesinde eli biraz daha güçlü Nvidia’ya göre . Performans bazında konuşmuyorum tabiki fiyat -- performans anlamında AMD bu noktada iş bitirici. Nvidia da bunu mutlaka görüyor bu sebeple mobilite cihazlar tarafında AMD’ye karşı bir atak olarak değerlendiriyorum. Tabi AMD’nin konsol cephesinde güçlü olması GPU liderliğinde NVIDIAyı tahtından edemiyor bu da gerçek.

  • lterlemez @lterlemez

   @etorphine Doğru, haklısınız ama NVidia bu tip taşınabilirlerin masaüstü boyutlarına gelmeye başladığının da farkındadır. Aslında bu hareket biraz da Tigra’dan kaynaklanıyor sanırım. Bir şekilde entegre etmeyi düşünüyorlar ama nasıl?

  • dx486 @dx486

   Zaten daralan masaüstü oyuncu pazarı bu gelişme ile birlikte daha fazla daralacak. Belki bizimki gibi alım gücü düşük ülkelerde bu daha geç hissedilecek ama gelişmiş ülkelerde bunun böyle olacağı açık.

 • dx486 @dx486

  Çok beğendim videoyu. Teşekkürler.

MSI Radeon RX 470 Gaming X 4GB ekran kartı incelemesi

AMD Radeon RX 480’ten sonra, daha uygun fiyatlı RX 470 de piyasaya çıktı. Kartın performansı RX 480’den çok az bir farkla düşük. Dolayısıyla ciddi bir seçenek olma yolunda.

0:20 — Kart skalasındaki konumu
1:42 — Yüksek bellek gerekli mi?
3:06 — RX 480 ile karşılaştırma
4:55 — Çalışma modları
5:38 — Karşılaştırmalı teknik özellikler
8:21 — Çıkışlar
9:16 — Performans
10:32 — RGB aydınlatma
11:33 — Fiyat

Teknolojiye dair son haberleri kaçırmamak için ABONE olun ► https://goo.gl/z4MuvY

Web Sitemiz: http://teknoseyir.com/

TeknoSeyir Ailesi Kanalları:
Oyun Kanalımız: Gamende ► https://goo.gl/MN4ExT
Otomobil Kanalımız: Otoseyir ► https://goo.gl/ZXgxLT

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter ►https://twitter.com/teknoseyir
Facebook ► https://www.facebook.com/TeknoSeyir

TeknoSeyir kanalı, Türkiye’nin yeni nesil teknoloji platformu TeknoSeyir.com’un YouTube hesabıdır. En güncel ürün incelemelerine ve teknolojiyle ilgili son gelişmelere bu kanaldan ulaşabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 127

Corsair Carbide Clear 400C kasa incelemesi

Corsair’ın sade kasa sevenler için tasarladığı Carbide 400C’yi inceliyoruz. Optik sürücü yuvası bulunmayan kasa, sıvı soğutmalar ve büyük bileşenler için yeterince yer sağlıyor.

TeknoSeyir Ailesi Kanalları:
Oyun Kanalımız: Gamende ► https://goo.gl/MN4ExT
Otomobil Kanalımız: Otoseyir ► https://goo.gl/ZXgxLT

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter ►https://twitter.com/teknoseyir
Facebook ► https://www.facebook.com/TeknoSeyir

TeknoSeyir kanalı, Türkiye’nin yeni nesil teknoloji platformu TeknoSeyir.com’un YouTube hesabıdır. En güncel ürün incelemelerine ve teknolojiyle ilgili son gelişmelere bu kanaldan ulaşabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 73

MSI Vortex G65 6QF SLI sistem incelemesi

MSI’ın oyuncular için özel tasarlanmış sistemi Vortex G65’i inceliyoruz. Sistemin en önemli özelliği, içinde iki tane GeForce GTX 980 bulunması. Sistemin geri kalanı da oldukça güçlü ancak bu küçük hacimde iki tane ekran kartı, çok sık görebileceğimiz bir manzara değil.

Teknolojiye dair son haberleri kaçırmamak için ABONE olun ► https://goo.gl/z4MuvY

TeknoSeyir Ailesi Kanalları:
Oyun Kanalımız: Gamende ► https://goo.gl/MN4ExT
Otomobil Kanalımız: Otoseyir ► https://goo.gl/ZXgxLT

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter ► https://twitter.com/teknoseyir
Facebook ► https://www.facebook.com/TeknoSeyir

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 78

Büyüklere tavsiyeler; bebek telsizi ve kamerası seçimi

Apple ürünleri konusunda birlikte çalıştığımız Doğa Güçlü ile yeni bir seriye başlıyoruz. Teknolojinin sızmaya başladığı çocuk ürünlerinde bilinmeyen o kadar çok şey var ki, çocuğu olanların gereksiz yere harcamalar yapmaları kaçınılmaz. Biz de işin teknoloji yönünü Doğa ile beraber aydınlatıyor ve alış veriş tavsiyeleri sunuyoruz. İlk ürünler bebek telsiz ve kameraları.

Videodaki içeriği ve daha fazlasını Doğa’nın sayfalarından takip edebilirsiniz.

Site: http://ddguclu.net/kategori/baba-gunlukleri/
Instagram: https://www.instagram.com/normalbababildiginanne/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 100
 • Koray Üstüner @korayus

  Merhabalar,
  Ben de 14 aylık bir bebek sahibi olarak kendi önerilerimi/tecrübelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.
  Öncelikle bebefon olarak ceptelefonu+tablet kullanıyorum. Bunun için DORMI adında bir yazılım kullanıyorum ve ÇOOOOOK memnunum. Size kullandığım bu yazılımın nasıl çalıştığını, neler yapıp neler yapamadığını anlatmak istiyorum:
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sleekbit.dormi&hl=en

  Program Apple’ın şartlarına uymadığı için sadece Android platformunda var. Her ay 4 saatlik kullanım ücretsiz. Memnun kalırsanız 15 TL civarı bir fiyata ömür boyu kullanım lisansını alabiliyorsunuz.

  Android cihazlardan birini “bebek” konumuna getiriyorsunuz ve o cihaz bebeğinizin olduğu odada duruyor. Dilerseniz kamerasını da aktif edebilirsiniz. Diğer android cihazınıza da (veya dilediğiniz sayıdaki cihazlara) aynı yazılımı kurup onuları da “ebeveyn” konumuna getiriyorsunuz. Önceden cihazları birbirleri ile şifreli bir şekilde eşleştirme yaptığınız için cihazlar birbirlerini hemen buluyor. Bebek cihazı ile ebeveyn cihazları birbirlerine 3g/4G, wifi, wifidirect, bluetooth olarak bağlanabiliyor. Yani eğer ev ağına bağlıysanız hiç interneti kullanmıyor ve çok hızlı stabil bağlantı kuruluyor. Eğer ebeveyn cihazlarından biri ev dışında ise o da internet üzerinden aynı anda bebeği dilediği zaman dinleyip görebiliyor.
  Dormi progamının en sevdiğim özelliklerinden birisi, eğer bağlantı bir şekilde koparsa 1 dk sonra size haber veriyor. Telefonunuzun sesi tamamen kısık veya titreşimde bile olsa bir şekilde sesini açıyor ve mutlaka size haber veriyor.
  Kamera görüntü kalitesi dilerseniz oldukça iyi olabilir, bunu ayarlarından siz seçiyorsunuz.
  Dormi programının bir ebeveyn olarak bana sunduğu özellikler şunlar:

  -- Bebek odasında sizin belirleyeceğiniz belli bir ses şiddeti üzerine ses duyarsa sizin cep telefonunuzu (veya tabletinizi) hemen açıp bebeğinizin sesini /veya görüntüsünü size iletiyor. Eğer smart monitor seçeneğini seçerseniz mevcut gürültüyü baz alıp onun üzerine çıkan ses olunca size haber veriyor (klima sesi veya sokaktaki araba gürültüsü gibi)

  -- Dilediğiniz zaman bebeğinizin odasını dinleyip görebilirsiniz. Bu yüzden devamlı olarak bir kota/wifi sinyali söz konusu değil. Wifi/3G v.s. zararlı mı tartışılır fakat dormi ile sadece ses olduğunda kablosuz bağlantı aktif veri akışı yapıyor.

  -- Ebeveyn olarak bebek cihazının pil durumunu ve eğer destekliyorsa bebek odasının ısı durumunu görebiliyorum. (bebek cihazı eğer bebek gece 3-4 kez ağlıyorsa pilden 10 saatlık zaman diliminde %30 kadar götürüyor).

  -- Dilerseniz bebeğinizin odasındaki android cihazın flaşını açabilir, ön veya arka kameradan istediğinizi gözlemleyebilirsiniz.

  -- Çift yönlü ses desteği de var ki açıkcası ben bunu faydalı buluyorum. Bebek ile konuşmak için değil. Çünkü bebeğe konuşunca bir faydası olmadı. Benim en büyük faydam, eşim bebeğin yanına gidince bir yardıma ihtiyacı olursa onunla bu şekilde haberleşiyoruz.

  -- Dormi’nin birden çok ebeveyn cihazı kullanabilme özelliği var. Bebeğim bazen annemde oluyor ve böyle zamanlarda onlar dormi kullanırken biz de dışarda işte iken bebeğimizi dinleme imkanımız olabiliyor. Bazen merak ediyorsunuz şimdi uyuyor mu, v.s. diye. Annenizi zırt pırt arayıp sormak da sıkabiliyor. Ayrıca sınırsız olarak dormi kullanmak için o kadar cihazdan sadece 1 tanesi 15 TL lik lisansı alması yeterli.

  Ben android akıllı telefon kullanıcısı olarak DORMI programı için çocuğuma €65 ya Lenovo tablet aldım ve tüm ihtiyaçlarımı bu şekilde karşıladım. Kamerası çok iyi değil ama yeterli. Tablette niniler, youtube herşey var. Gayet yeterli.

  Dormi log tutabiliyor. Dilediğiniz zaman saat kaçta ses çıkmış görebiliyorsunuz. Bazen uyuyakalıyorsunuz duymuyorsunuz veya akşam kaç kere kalktınız sayamıyorsunuz yorgunluktan. Log size herşeyi söylüyor.

  Bebek sahipleri için gece lambası konusunda uyarıda bulunmak istiyorum. Gelişimleri için bebek odasının ZİFİRİ KARANLIK olması önerilmekte. Bu nedenle bebeğinizi bebeklikten itibaren karanlıkta uyumalarını sağlayın. Korku nedir zaten bilmiyorlar. Bu nedenle onları doğaları dışında bir şeye alıştırmayın.

  Teknolojiye meraklı olduğum için ben tablete ayrıca teamviwer kurdum. PC den bazen tabletteki uygulamaları yönetiyorum. Örneğin ninniyi kapatıp bebek monitörünü devreye sokmak gibi.

  Misafirliğe gidiyoruz örneğin internet wifi ağı yok ve bebeğimiz uyuya kalıyor. Onu hemen yandaki boş bir odaya yatırıp eşimin cep telefonunu örneğin bebek moduna alıp benim telefon ile wi-fi direct bağlantı kurup benim telefonumu da ebeveyn konumuna alıyorum. Kafam rahat.

  DORMI programı hakkında merak ettiğiniz konular varsa bana sorabilirsiniz. Dediğim gibi her ay ilk 4 saatlik denemesi bedava. Deneyin görün memnun olursanız ister ömür boyu ister aylık veya yıllık lisans alırsınız.

  @DDGuclu @gamsizm

 • Emre CESTEL @ecestel

  Burada bazı arkadaşlar eskiden kamera mı varmış gibi bazı yorumlar yapmışlar, öncelikle bebeklerin ani gelişen ölüm denilen boğulma, tıkanma vb sebeplerle hayatını kaybetme risklerinin yüksek olduğundan belli ki habersiz. Bizim bebeğimiz 4 aylıkken, telsiz olmasaydı büyük ihtimalle kusma sebebiyle boğulacaktı, salonda otururken telsizin sesiyle gidip boğulmasını engelledik.

  Ayrıca günümüzün modern insanı zaten sınırlı bir yaş aralığında 28-38 bir yada iki bebek yapıyor, önceki zamanlardaki gibi 18 yaşında evlenip çocuk yapmıyor. Dolayısı ile bebeklerine gerekli özeni göstermek zorundalar, belki başka çocuk yapacak vakitleri yok, doğurgan zamanlarının sonlarındalar. Ayrıca bebek ölümlerinin azlığı ülkenin gelişmişlik göstergesidir, bknz Afganistan 1000 bebekte 120 ölüm, İsveç 1000 bebekte 2 ölüm.

  Kendi bebeğimiz üzerinden deneyimlediğim kadarı ile bebek ile aynı evdeyken büyük çoğunlukla tek taraflı bir telsiz yeterli oluyor. Bebeğin ses frekansına duyarlı olanlar, yani o frekansta ve ses fazlalaştığında sesi kendiliğinden arttıran modeller var, bunlar arkadan gelen ninni sesini engelliyor, ancak bebek mızıldandığında ya da öksürdüğünde sesi yükseltiyor. Siz de bebeği dinlemediğiniz zamanlarda ses duymamış oluyorsunuz.
  Sıcaklığı göstermesi bence yararlı bir özellik, artık doktorlar bebekleri battaniye vs ile örtülmesini istemiyor, oda sıcaklığını belli bir arlıkta tutmak gerekiyor.
  Bazen kısa süreli de olsa acil bir durumda yakın bir yere gitmeniz gerekebiliyor. Tek kişi bebeğe bakıyorsa bu zor bir duruma dönüşüyor. 2-3 dakikalık mesafede bir yere çekim gücü yüksekse gidebilirsiniz. Bu anlamda 100-150 mt gerçek menzili olan modeller tercih edilmeli.
  Biz bu konuda bildiğimiz bir telsiz markası olduğu için Motorola aldık, o zaman fiyatı 120 TL civarındaydı.

  Ip kamera ise güvenlik için alınıyor, kapalı sistem kayıt yapanlar evde bulunan ve kaydedilen kişi için ulaşılabilir olduğundan buluta kayıt yapanlardan almak gerektiğini düşünüyorum. Eğer bir suç varsa suç işleyen kişi kayıtları silebilir. Kayıt yapmayan kameranın bence bir değeri yok, sonuçta bunlar başta tespit sonrasında delil olsun diye kullanılacak. Ben daha almadım ancak bulut kayıt hizmetini kiralayan bir takım markalar var.

  Arkadaşın dediği upload sıkıntısı doğru, 1 mbit upload 3 kamerayı kaldırmıyor, internet upload hızını arttırmak gerekiyor. Ben cep telefonu üzerinden denedim, 2 kameradan sonra sıkıntı var. 3 kamera kayıt etmek istediğinizde görüntüde ciddi atlamalar oluyor.. Ayrıca akşam eve geldiğinizde interneti kullanmak, kameraları kapatmadan çok mümkün olmuyor.

 • cybernick @cybernick

  Bence en iyi çözüm ucuz ip camlar(foscam gibi) kesinlikle bunları nat lamadan (malüm güvenlik sorunları) synology veya qnap gibi güvenilir bir NAS a bağlamak. Hem geçmiş kaydı izlenebilir hem de canlı izleme imkanı verir. NAS ın iyi olması önemli. Synology ve Qnap sık sık güvenlik updateleri yayınlıyor.

Bondic sıvı plastik yapıştırıcı incelemesi

Kırık objeleri yapıştırıcılarla yapıştırmak çoğu zaman çözüm olsa da, özellikle kırık parçaların bütünlüğünü kaybettiği durumlarda, dolgu malzemesi gerekiyor. Hatta bazen kırık parçanın eksik kısmını yeniden üretmek şart oluyor. Bondic bunun için piyasada olan çözümlerden biri. 4 saniyede UV ile donan sıvı platik olan Bondic, yapıştırıcı yerine geçmiyor ama birçok şeyi tamir etmenize imkan tanıyor.
Teknolojiye dair son haberleri kaçırmamak için ABONE olun ► https://goo.gl/z4MuvY

TeknoSeyir Ailesi Kanalları:
Oyun Kanalımız: Gamende ► https://goo.gl/MN4ExT
Otomobil Kanalımız: Otoseyir ► https://goo.gl/ZXgxLT

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter ► https://twitter.com/teknoseyir
Facebook ► https://www.facebook.com/TeknoSeyir

TeknoSeyir kanalı, Türkiye’nin yeni nesil teknoloji platformu TeknoSeyir’in teknolojiyle ilgili son gelişmeleri verdiği YouTube hesabıdır. Teknolojik ürün incelemelerine, teknolojiyle ilgili son gelişmelere bu hesaptan ulaşabilirsiniz.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 71

TeknoSeyir’in özel kasası TeknoKüp Mod.1’i topluyoruz

TeknoSeyir için İsmail Ozan İzci tarafından tasarlanıp imal edilen TeknoKüp Mod 1’i çalıştırma zamanı. İçine koyduğumuz parçaların listesi şöyle.

Intel Core i5 6600K
Kingston Fury 2600 DDR 4 2400 16GB
Asus Z170I Gaming Pro
Asus GTX 970 Mini
Kingston HyperX predator M2 SSD
Sandisk 480 GB Plus
Güç kaynağı High Power Astro Lite 750W
Soğutucu Dark Aqua force

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 137

MSI Nightblade MI2-020EU oyun sistemi incelemesi

MSI’ın Nightblade serisi, MI2 modeliyle iyice küçülüyor ancak 1080p oyun için yeterince performans sunuyor.

İşlemci: Intel i7-6700
Yonga seti: B150
Ekran Kartı: Nvidia GTX960 4GB DDR5
Hafıza: 8GB DDR4 2133MHz
Ses: 7.1 Nahimic teknolojisi
Bluetooth: 4.2
Wifi: 802.11 AC
Hard Disk: 1TB 7200 RPM HDD ve 128GB SSD
Optik sürücü: DVD Multi
Güç kaynağı: FSP 350W
Boyutlar: 127.6*234.8*340.6 mm
Teknolojiye dair son haberleri kaçırmamak için ABONE olun ► https://goo.gl/z4MuvY

TeknoSeyir Ailesi Kanalları:
Oyun Kanalımız: Gamende ► https://goo.gl/MN4ExT
Otomobil Kanalımız: Otoseyir ► https://goo.gl/ZXgxLT

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter ► https://twitter.com/teknoseyir
Facebook ► https://www.facebook.com/TeknoSeyir

TeknoSeyir kanalı, Türkiye’nin yeni nesil teknoloji platformu TeknoSeyir’in teknolojiyle ilgili son gelişmeleri verdiği YouTube hesabıdır. Teknolojik ürün incelemelerine, teknolojiyle ilgili son gelişmelere bu hesaptan ulaşabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 102
 • Ömer @yesil

  @gamsizm pardon abi görmedim eyvallah

 • Ömer SOLAK @ossolak

  Valla bundan önce tanıtılan bütün mini pclerden en iyisi bu olmuş sistemi küçültmek için gerçekten güzel mühendislik harcanmış bundan önceki sistemlere mini atx yada micro atx kasaya standart ekran kartını taktığın anda sistem zaten kocaman hacim kazanıyordu ama anakarta paralelel tasarım işi gerçekten çok değiştirmiş. laptop ram slotu olması çok iyi olmamış ama 4 kanal slotlu stanadart ddr 4 olsaydı daha iyi olurdu bir de ön panel usb sinin 2.0 olması ve sayısının az olması da üzdü bu derece güzel bir kasa tasarımına en az usb 3.0 olmalıydı kaldı ki bu aralar type c tipi usbler de her yeni tasarımın oldupu yerde çıkıncı 2.0 biraz işin kolayına kaçmak olmuş

 • Ömer Faruk Gökce @klisedenolenvar

  Bu sistemi barebone olarak amazondan toplasam kaça gelir diye baktım, 16gb bellekli ve gtx 970li hali (geri kalanı aynı) 1250$ kadar tuttu. Güzel ülkemize güzel bir sövüp kapattım sekmeleri sonra.

 • Ahmet Bektas @ahmet6493

  @gamsizm abi ben bu bilgisayarın i7 6700 750ti lı modelini almayı düşünüyorumda elimde gigabytın gtx 970 mini oc ekran kartı var ekran kartını değiştirmeyi düşünüyorum fakat psu yetersiz kalır diye pek cesaret edemiyorum bu konuda yardımcı olabilirsen müteşekkir olurum.