Paylaş Paylaş

Days Gone İncelemesi

Sony'nin iddialı hayatta kalma ve macera oyunu Days Gone'ı inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Melburg @melburg

  Rdr'ye inceleme gelmeyip buna gelmesi 🙁

 • Melburg @melburg

  Oyun indirimde alınıp bitirilecek oyun olmuş yazın filan oyun kıtlığında iş görür gibi birde performans sıkıntılarını çözsünler

 • o.ctl @octl

  Days Gone yani "Giden günlerim oldu"

 • Ekrem 🎧 🎮 @huseyinekrem

  Kan efektleri Diriliş: Ertuğrul seviyesinde. O kadar kötü 😀

 • suicide @suicide

  Kapakta oyundan kare olunca lp mg sandim 🙁

 • Orcun @orcun

  430 lira fiyat feci insafsız bir rakam, şimdi yani bunun lamı cimi yok, deli bir para isteniyor. Eyvallah oyun fena değil beni pek açmadı ama oynanır gene de o parayı ben mümkünatı yok vermem. Kusurabakma Sony bey, bu gow değil veya işte Kojima'nın yeni çıkartacağı bir oyun değil. Ha birde bu oyunun birçok yerde kopyası da mevcut tamam birebir aynısı değil ama var mı var ? e zombi olayı zaten insanlar öööeeeh moduna getirdi artık, zor.
  Düşsün, 2-3 ay sonra kardeşlikten en fazla 100 150 lira verip alırım, düşmezse de sıkıntı değil oynamayız, daha ötesini ben şahsen bu oyuna vermem.

  • Melburg @melburg

   Zombi olayı evet milleti sıktı belki ama bu oyunun yapı olarak muadili yok pek

  • Orcun @orcun

   @melburg Bana izlerken uncharted özellikle herifin animasyonları bire bir sayılır, ondan sonra dış dünya aynı gene uncharted havasında biraz horizon var vs. zombi işi biraz word war z oyunu az biraz l4d2 havası vs. hani her oyunda biraz biraz var farcry tomb raider vs. vs. güzel ama işte 430 liracık. Ha deseler ki gow işte neydi bu Kojima'nın yeni oyunu gelecek vs bak eyvallah çünkü orada dersin ki aga bu oyun kaliteli olacak ama bu days gone nedir ? kimdir ? kilimcinin kör oğlu modunda biraz o yüzden o fiyat ciddi bir rakam.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @ronniejamesdio Oyun PC'de olmayınca PC'nin nimetleri para etmiyor yalnız 🙂

  • Orcun @orcun

   @ronniejamesdio PC iyidir de, ne yapalım yani istediğimiz oyunlar bir ps4'de varsa ? sadece bu oyun özelinde değil birçok oyunda böyle, online oyun sevmiyorum pek artık hikaye bazlı oyunları seviyorum. E şimdi pc'den yürüsek okey steam şu bu çok daha uyguna oyun alabilirim, veya korsan oynarım kime ne bedava ? ama işte yok ki bu oyunlar. RDR2 mesela hala oynuyorum mükemmel yapmışlar ara ara bakıyorum seviyorum. Metro şu bu zaten bunlar konsolda da var, kardeşlikle baya indirimli alıyorsun. Atıyorum bu oyun 300 liraya düşmüş mesela yüzde 60'ı 1. primary hak, yüzde 40 secondary hak oluyor, 1. hakkı yani 180 gayme 2. hakkı 120 gaymeya şuan oynarsın bu oyunu, ha amerika psn yok bilmemne psn dersen dahada düşer fiyatlar. Ha bitti mesela sat gitsin değeri var. RDR2 mesela bitsin satıcam 180'e mi ne aldık ya ts'den birinden primary hakkı bende, oyun bitsin hoop satarım.

  • Orcun @orcun

   @ronniejamesdio Öyle sandığın gibi maliyeti yok aslında, aldığım en pahallı digital oyun gow, gerçi witcher 3 çıktığı gibi almıştım 179 liraya kutulu oyunda tr dil yoktu sonra geldi vs. o arada koydun 170'e sattım. Bile bile lades olduk açmasaydım jelatini iade edecektik. İlanı verdim dh'den işte ertesi gün eft ile para geldi gittim ptt'den verdim kargoyu o kadar. Ha sonra tr dil desteği geldi hesap olarak satılıyordu 60 lira mı ? 70 lira mı öyle bir meblağ aldım oynadım hikayesi bitti 50 liraya galiba sattım. Gta 5 öyle çıktığı gibi ps4'e 50 liraya aldım hala duruyor hesap bende satsam gene satarım.
   Digital oyunda çok daha basit mesela çünkü talep var. ID mail adresi şifre şeklinde konusu var zaten satılık ilanlar konusu orada veriyorsun aynı gün en kötü 2-3 güne satıyorsun parayı alıyorsun id ve maili veriyorsun bitti gitti. Hani bir talebi pazarı oluştuğu için zorlanmıyorsun, mesela pc'de key satıcan diyelim satabilir misin ? veya steam hesabın var diyelim satıcaksın satabilecek misin ? pc'de aslında daha zor bu işler. Konsolda çok çok basit. Bende birde referanslar var, bazen oyun id vs alıyorum adam önceden yolluyor girip indiriyorum ertesi gün eft yapıyorum hiç sorun olmadı. Ha yalan değil birkaç kere çarptılar beni de ama hala hesap ediyorum al sat vs neredeyse bedava oynamaya yakın meblağ vermişimdir oyunlara, atıyorum 100'e aldın bitti 80'e koy sat 20 lira zarar edersin. RDR2 için rockstar baya kıl, kıllığı geçtim dediğim dedik kafasında bir firma o konsola exc dediyse öyle bırakır.

  • Orcun @orcun

   @ronniejamesdio E tabi ki yoksa oyunu nasıl satacan 😀 Hesap satıyorsun o kadar. Ana hesabım var da kupalar incik boncuklar gene primary hesap ise aldığım 2. hesap ana hesabımdan girip oynadığım için ana hesapta kalıyor. Secondary ise o aldığın hesapta oynayacan, kupalar başarımlar orada kalır. Online oyun değil zaten bunlar çokta atla deve değil.

  • Ali Mali @mali5481

   @orcun aynı benim kafadan. Ben de single player oyun seviyorum DH den alıyorum ucuza. En son Metro aldım sevmedim sattım, 5 TL zararım oldu anca. Kendim alsam 300 küsür para verip sevmesem yandık girdi 300 TL bana.
   RDR2 sec piyasası biraz düşsün ben de alacağım.

 • Ahmet Erdoğan #123+ #180+ @aerdogan17

  benim açımdan oyundaki karakter ve hikaye örgüsü Ezio ile ilk tanıştığımız AC'yi anımsattı... baştan bi soğuk sonra yavaş yavaş ısınan ana karakter bilmiyorum ama biraz suya-sabuna dokunmamamak riske girmemek gibi geldi bana... yine de güzel bir oyun bence...

 • Anıl @anilkirac

  Enis Kirazoğlu ve Konsol Üssü incelemelerine baktım, burada da yarıya geldim. Enis çok fazla performans sıkıntısından bahsetmiş ve vasat bulmuş, Konsol Üssü de çatışmaları çok eleştirip ufak detaylara takılmış. Şimdiye kadarki en olumlu bakış Uğur Yurtsever'den geliyor 🙂

  Beni gördüklerim ve anlatılanlar memnun etti. Yaza kadar sorunlar da giderilirse şans verilecek bir oyun diye düşünüyorum. Fiyat şu an çok sıkıntılı.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Kıyamet alameti benim gözümde...

  • Uğur Yurtsever @ugury

   @anilk Performans problemlerinden biz de uzun uzun bahsettik, ama yine de çıkmamış bir oyunu bu yüzden cok elestirmek pek sağlıklı değil. Kaldı ki hem bu performans problemleri oyunun genelini çok etkilemiyor, hem geliştirici ekip basın için gonderdigi kilavuzda performansin iyilestirilmesi icin çalıştiklarindan bahsetmiş, hem de performans God of War'da ve RDR 2'de bile sık sık saniyede 30 karenin altına düşüyordu.

 • sawgent @sawgent

  Tam 50-60TL'ye düştüğünde alınacak oyun olmuş.

 • jaks @jaks

  Öncelikle oyun 5 sene önceki grafiklerin üzerinde değil.Zombi yada freak'ler tipleri,saçları,üzerinde elbiseler yırtıklar bile aynı.Arabaların camları hep aynı şekilde kırılmış.Kaç senesindeyiz silahlar 1910'daki gibi görünüyor açıkcası beğenmedim oyunu, oyun için en iyi söyleyebileceğim şey vasat.Uğur'un beğenmesine şaşırdım olumlu yaklaşmak için çaba sarfetmiş gibi.

 • paratoner @paratoner

  Ben oyunun işleyişinin gösterimini god of war 2018 incelemesindeki gibi olmasını beklerken spor-kültür sanat etkinliği münazarası gibi incelenmesi açıkçası oyundan nefret ettirdi, basitinden bir yerlerde oyunu oynayın gösterin yahu niye kıyas ediyorsunuz bırakın biz yapalım arada bir iki anlatırsın da bar bar bar nedir nefessiz anlatım, 1saat olsun videosu 12 saat oynayın kırpın koyun nihayetinde anlatım olsa yazarsın da oyunu müsabaka yorumlar gibi-edebi bir iş anlatmanın bize izleyiciye ne faydası var. şu tanıtıma bakıp diyebilirim ki bu oyun 100TL bile etmez isterse 80saat oynanış süresi olsun yemişim süresini. gece gece hiç hoş olmadı.

 • Yekta F. @electric

  Sonunda Uğur ve Tansel incelemesi. Süpersiniz aynen devam ve siz yapmalısınız oyun incelemelerini.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Bence de. Eleştirilere aldırmamaları lazım. Sonuçta kendi tarzları var. Az izleniyorlar bu yüzden çoluk çocuğa göre ama biz zaten onlara uygun bir yayın değiliz.

  • o.ctl @octl

   @gamsizm Eleştiri değil zaten onlar, 50 liralık internet pakediyle dünya ayağına gelsin de her şey istediği gibi olsun diye bekleyen youtube serserilerinin, ergenlerin hezeyanları.

   Gerçekten geliştirmeye yönelik pozitif eleştiri ve tavsiyelerde bulunan azınlığın söyledikleri zaten bir bir yapılmış görüldüğü üzere. Stüdyo ortamı giderek düzenlendi, sohbet daha akıcı vs. Kanalı oyun gündemi, steam indirimleri gibi videolar sayesinde tekrar izlemeye başladım ben mesela. Böyle bir kitle de var.

 • freshmind @freshmind

  Jeneratör tamir et-zombi vur, jeneratör tamir et-zombi vur, Bisikleti güçlendir, zombi vur, jeneratörü tamir etmiş miydin ?

  Görselleri hatırına 50 tl'ye düşünce alınır arşive konur. Ps 5'de güzel gider 😀

 • Sinan Çavdar @snncvdr

  Güzel inceleme olmuş. Ağzınıza sağlık. Oyun değince ikiniz aklıma geliyorsunuz. Süper ikili👍
  Zombi sıktı kanaatindeyim ama türkçe altyazı olması cezbedici bir oyunda

 • maxemilian @maxemilian

  Helal inceleme dört gözle bekliyordum