2. yatak odasını (alt kısımdaki oda) depo olarak kullanmayı düşünürken çalışma odası yapmak daha mantıklı geldi. IKEA'dan IVAR sistemi ile baya bir raf kurdum ve evdeki ıvır zıvırı derli toplu bir şekilde raflara yerleştirdim.

Neyse, konumuz salondaki modemden uzaklaşınca hala 5 birim çeken WiFi'nın rahatlıkla hissedilen düşük hızını ne yapalım da arttıralım? Ben elektrik hattından iletimi tercih ettim ve AV1300 Gigabit Passthrough Powerline ac Wi-Fi Kit aldım. Daha doğrusu ana yatak odasındaydı, bu odaya taşıdım.Hız farkı bariz bir şekilde belirgin (Mbps):
1. Doğrudan salondaki router'a bağlanınca hız: 9,63/1,64
2. AV1300 alıcısına bağlanınca hız: 43,20/79,77

Özetin özeti: her 5 diş bağlantı sunan WiFi başarımı aynı değil, cihazı olabildiğince yakınınıza almanız daha hayırlı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni eve interneti taşıdım bugün (30$). Kabloyla Router üzerinden hız testi yaptılar, ülkem adına üzüldüm gene. 1 Gbps fiber, kota yok, AKN gibi zırvalar yok. Aylık 200 MYR yani yaklaşık 50$. 100 Mbps da yarı fiyatına. Nüfus çok bahanesine de inanmıyorum ben, burada da 35 milyon nüfus var (Malezya).

BeğenFavori PaylaşYorum yap

PS4’de direksiyon olarak ne alayım diye sormuştum. Sonunda siparişlerim geldi. Arada evleneyim diyorum ama bekarlık güzel bir şey aslında😅
Thrustmaster T-GT
Apiga AP1
Şansıma GT Sport da indirime girmiş bugün, süper denk geldi😊👍

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 17

PS4’de direksiyon tavsiyesi alabilirim. Fanatec bulamadım burada, Kore’den geliyor ve pahalı. Thrustmaster T-GT almaya niyetliyim. Yanına da vites ve Apiga AP1 ekleyeceğim sanırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tayland'ın kuzeyindeki Beyaz ve Mavi Tapınak. Devamı instagram’da:)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şuan Tayland’dayım ve kiraladığım Yarisleri MX-5’mişçesine kullanıyorum. Virajlı dağ yollarında tempolu kullanmayı seviyorum, bunu yolda yapmak yerine evde yapayım dedim:) Logitech G29 almaya niyetlendim, koltuklu stand de alacağım. PS4’üm var ama Pro değil. Grand Tourismo ya da Driveclub’ı VR ile deneyen oldu mu? Pro almama gerek var mı? #ps4 #psvr

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Seat Leon'u 3 yıl garanti ile aldık sanıyordum 2 yılmış. Merak edip diğer markalara da baktım. Mitsubishi 5 yıl garanti sunuyor, başka da uzun garanti süresi göremedim. 2 yılın üzerine artı koyanlar var ama ekstra onlar da. #otoseyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 24

#Samsung Ativ Pro (XE700T1C-A01TR) şişen pil sorunu kısım-4

Özetle: şişmiş pille oynamayın 😅

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Samsung Ativ Pro (XE700T1C-A01TR) şişen pil sorunu kısım-3

Meraktan maket bıçağı ile kestim en üst kısmı, duman ve koku gelmeye başladı. Yanacak diye korktum açıkçası ve banyoya götürdüm pili. Ama bir yandan da koku geliyor, yanmayı geçtim zehirleneceğim herhalde dedim. Kahrolsun rezidans hayatı evin balkonu da yok, götürdüm dışarıdan hava alan merdiven boşluğuna bıraktım. Üzerinde çöpe atmayın işareti de var, ne yapacağız hiç fikrim yok!

BeğenFavori PaylaşYorum yap