Uzun bir aradan sonra oyunda PC'ye dönüyorum. Hoş PS4 oyun dolu, habire aldım oynadığım pek yok ama ilk heves oynarım herhalde 🙂 Şuan PC'de grafik olarak şov yapan hangi oyunlar var? FPS önceliğim. Herkes Forza Horizon'ı öneriyordu onu da alacağım.

İndirimdeyken MSI GE75 Raider-657 aldım haftaya gelecek (144Hz 1080p, i7-9750H, RTX2080, 64GB, 2TB SSD). Oyun oynamak için almadım aslında, 3D için güçlü bir workstation gerekiyordu, bu kadar RAM'i bir arada görünce aklımı çeldi 😀 Benzer RAM ve SSD'yi MacBook Pro'ya koyunca fiyatı 2 katı oluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 13

Sketchup Pro'da mevcut 2015 full+full MacBook Pro ile acı çektiğim için yeni br dizüstü bakmaya başladım. Nedenini de anlamıyorum ama RAM her zaman dolu.

Ekosistem bütünlüğü ve garanti olayını (2,5 yaşında ekranı ücretsiz değişti) sevsem de, istediğim konfigürasyon MacbookPro 16'nın 25 bine dayanması nedeniyle Windows içeren seçenekleri de değerlendiriyorum. Telefonda da Huawei'ye geçmiştim zaten (iyi ki geçmişim demedim ama :D).

3D tasarım programı ile acı çekmesin, işlemci güçlü olsun, 32GB bellek olsun, ekran kartı da RTX 2070 olsa fena olmaz. Önerileri alabilirim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 13

PS4'te yarıştı zamandı takılmadan yani sınırlama olmadan geniş geniş araba kullanabileceğimiz en iyi/keyifli oyun hangisi? Elde Gran Turismo Sport ve Drive Club var. Direksiyon paslanacak yakında🙄

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 21

Daha yeni Huawei'ye geçtik diye mi bunlar oldu şimdi:/
Mevcut telefonları etkilemeyecek denmiş ama yeni Android sürümlerine güncelleme olmaz muhtemelen. Asıl gerdiren PlayStore ve Gmail haliyle. Bakalım nasıl ilerleyecek süreç.

Bilgisayarda da MateBook X Pro'ya niyetim vardı ama onun da geleceği karanlık şuan. Cep telefonunda kendi işlemcisini üretiyor da bilgisayar tarafında buna girer mi, sanmıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Cep telefonları baya ilerlemiş olsa da özellikle gece olunca fotoğraf makinesinin yeri ayrı. Bunun değişeceğini de sanmıyorum.
Fujifilm X-H1 ve Fujifil. 80/2.8 Macro

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Huawei P30 Pro moon mod. Üçkağıt yok ay yüzeyi X-H1 fotoğrafı ile aynı. Bu moda özel işleme yapıyor muhtemelen, ben de Lightroom'da biraz daha işledim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Huawei P30 Pro tele (5x) fotoğrafı gene telefonda Lightroom'da işlendi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2. yatak odasını (alt kısımdaki oda) depo olarak kullanmayı düşünürken çalışma odası yapmak daha mantıklı geldi. IKEA'dan IVAR sistemi ile baya bir raf kurdum ve evdeki ıvır zıvırı derli toplu bir şekilde raflara yerleştirdim.

Neyse, konumuz salondaki modemden uzaklaşınca hala 5 birim çeken WiFi'nın rahatlıkla hissedilen düşük hızını ne yapalım da arttıralım? Ben elektrik hattından iletimi tercih ettim ve AV1300 Gigabit Passthrough Powerline ac Wi-Fi Kit aldım. Daha doğrusu ana yatak odasındaydı, bu odaya taşıdım.Hız farkı bariz bir şekilde belirgin (Mbps):
1. Doğrudan salondaki router'a bağlanınca hız: 9,63/1,64
2. AV1300 alıcısına bağlanınca hız: 43,20/79,77

Özetin özeti: her 5 diş bağlantı sunan WiFi başarımı aynı değil, cihazı olabildiğince yakınınıza almanız daha hayırlı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni eve interneti taşıdım bugün (30$). Kabloyla Router üzerinden hız testi yaptılar, ülkem adına üzüldüm gene. 1 Gbps fiber, kota yok, AKN gibi zırvalar yok. Aylık 200 MYR yani yaklaşık 50$. 100 Mbps da yarı fiyatına. Nüfus çok bahanesine de inanmıyorum ben, burada da 35 milyon nüfus var (Malezya).

BeğenFavori PaylaşYorum yap

PS4’de direksiyon olarak ne alayım diye sormuştum. Sonunda siparişlerim geldi. Arada evleneyim diyorum ama bekarlık güzel bir şey aslında😅
Thrustmaster T-GT
Apiga AP1
Şansıma GT Sport da indirime girmiş bugün, süper denk geldi😊👍

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 14