AKG K7XX ile kullanmak için bayadır ufak tefek DAC arayışındayımdım. Dragonfly Red alacaktım ama haliyle Kosova’da bulamadım, Türkiye’ye dönünce alırım diye düşünürken burada Creative E5 buldum. Dragonfly’a göre çok daha büyük ve ağır ama özellikleri de çok daha fazla. iPhone 7 Plus’un tek bir şarj/ses bağlantısı olduğunu düşününce de şarj ederken müzik dinleyememe sıkıntısını ortadan kaldıracağı için daha bir esnek geldi. DAC arayanlara tavsiye ederim.
#ses #creative #dac

The Sound Blaster E5 by Creative – Headfonics

In mid 2014 we first got wind of a new series of budget busting 'do it all' audio DAC/amps from Sound Blaster and luckily we were able to review the Sound Blaster E1 and E3.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elde video çekimi söz konusu olduğunda Olympus her seferinde etkiliyor (y)
Kırmızı spotlardan nefret eden tek fotoğrafçı ben değilimdir sanırım. Neyse ki Olympus’da pratik bir Custom WB ayarı var.
Custom WB, ISO 3200, f/1.8, MF

Şenay Lambaoğlu Quintet at Turkish Jazz Week #6

Handheld with Olympus OM-D E-M1 Mark II , Olympus M.Zuiko 45/1.8 MF, f/1.8, ISO 3200, Cinema 4K. I have found the video performance quite remarkable. Kudos t...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#spoiler Videosu birazdan yayına girecek sanırım, önden sonuçlarını paylaşayım:)
Olympus E-M1 Mark II, Olympus 12-100/4 Pro: ISO 200, f/8, 1/40.
Benro Tripod, Manfrotto 410 Junior GearHead
Aputure LightStorm LS 1C, 5500K, tam güç

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 21

Olympus E-M1 Mark II, Olympus 12-100/4 Pro, Hoya Vari ND filtre
İlki elde 2 saniye, ISO 200, f/8
İkinci taşın üstüne sabitlemeli 4 saniye, ISO 200, f/10

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 17
Yalçın Aydın paylaştı.

Mi6 ile çekildi…

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#teknoseyir ‘de #olympus bölümü yaptık:) E-M1 MK I, Mk II, 12-40/2.8, 12-100/4, 45/1.8, 60/2.8 Macro
#olympustr #basçek #microfourthirds #m43

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gelecek ay Türkiye’ye gelince bir kaç teknoseyir videosu çekme niyetimiz var. Aynasızlar ve Olympus (E-M1 II, 12-100/4 ve 60/2.8’im Murat’ta şuan) üzerine bir şeyler olur muhtemelen ama fikirlere de açığım, aklınızda kalmasın 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • NTSC @ntsc

  aynasızlar deyince aklıma amarkan filmlerindeki kötü polüs figürü neyim geldi.

 • Hakan ÖZCAN @hakanozcan

  Algılayıcıların çalışma mantığını, ışığın objeden algılıyıcıya kadarki hareketini, diyafram açıklığının bu harekette nasıl bir etkisi olduğunu ve sonuçlarının ne olduğunu, optik stabilizasyonun algılayıcıda olanının ve lenste olanının nasıl çalıştığını ve farklarını ve bunun gibi teknik konuları çok yüzeysel olmayan bir şekilde anlatan biraz daha teknik ve ömürlük bir video hazırlasanız muhteşem olurdu.
  Bu konularda yazılı bulunsa da videolu türkçe içerik pek yok.

  Mesela çok basit bir şey belki ama f/2.8 dendiğinde bunun ne anlama geldiği hakkında teknik anlamda bilgi bulmak imkansıza yakın zorla aramak gerekiyor. Bahsettiğim şey şu f/2.8 dendiğinde kaç milim çapında bir açıklığımız oluyor yada en basiti f/1 kaç milimdir ve bu rakamın böyle olmasına nasıl karar verilmiştir bir dayanağı var mıdır yoksa bir standart mı oluşturulmuştur gibi gibi.

 • Yalçın Aydın @yalcinaydin

  @hakanozcan aslında bunları BasÇek’te hep anlatmıştık ama olabilir tabi. Patron @gamsizm içerik konusunda. Cuma sabahı izleyeni çok olmaz ama soru cevaplı canlı yayın bile olabilir aslında, cevabını bildiğimiz soruları cevaplarız:)

Teknoloji Ankara’dan alışveriş yapmış olan var mı? #teknolojiankara #akış

TEKNOLOJİ ANKARA Online Alışveriş, Bilgisayar, Notebook, Cep Telefonları,...

Bilgisayar, Cep Telefonları, Fotoğraf Makineleri, Ev Elektroniği, LED, Televizyon, LCD,Apple,İphone,Samsung,Lg, Notebook, Sony, Ericsson, Nokia, Laptop, ipod, i-pod, Hafıza kartı, alışveriş,...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Video ağırlıklı fotoğraf makinesi alımı için buyrun kafamı karıştırın:)
Fotoğraf eğitimi projem için 4K çekebilen bir fotoğraf makinesi alacağım. Videolar yıllarca güncel kalacak o yüzden yapmışken geleceğe yönelik güzel bir iş ortaya koymak istiyorum. Bu ilk denemelerin maddi getirisine göre işi daha ciddiye bindirmeye niyetliyim, göreceğiz.

Kafamdaki düşünceler:
1. Fujifilm X-T2: Fotoğraf makinesi olarak da kullanmak istediğim güzel bir makine. Tripod üstü çekimlerde en uygun seçim. IS yok, ek projelerde iş lense kalıyor. Yüksek ISO başarımı da fena değil, ISO 3200’e çıkabilirim ya da doğal ışık durumunda f/1.4 lensleri kullanırım. Dahili 4K kayıt artı, f-log’un dahili sunulması bir nebze eksi.

2. Sony A7S: İlki, II değil:) İkinci elde makul fiyatlara bulunabiliyor. Karavana geçince her şekilde video çekebiliyor olması cezbedici ama dahili 4K yok, Atomos Ninja Flame de evlat acısı gibi. Tek başına çekimlerde ek monitör ek avantaj demek aslında. IS bunda da yok. Sony alırsam AF lenslerden ziya Samyang Cine lenslerden alacağım, 850-1000 civarına seçenekler mevcut.

3. Sony A7S II: Çok güzel ama çok pahalı o nedenle girmesem daha iyi sanki:)

4. Panasonic GH-5: Video için yaratılmış bir cihaz ama Panasonic patronu çıkıp bu bir fotoğraf makinesi diyor. Emin ol, bunu video için alan fotoğraf için alandan çoktur (fazla iddialı oldu, belki değildir:)). IS artı, dahili 4K, hatta yazın 6K anamorphic falan hep artı. Lensler küçük ve güzel.

5. Olympus E-M1 II: Çok heveslenmiştim ama bunun patronu da biz fotoğraf makinesiyiz, video ikinci planda dedi. Flat mod yok, var da flat değilmiş. Onun dışında IS on numara, video kalitesi çok iyi, ekran düşündüğüm iş için en uygunu. ISO 3200 güzel diyorlar. Halihazırda E-M1 ile 12-40/2.8 ve 45/1.8’im var. Bir de belki bir çılgınlık yapıp DJI Inspire 2 ile Zenmuse Z5s alırım, kim bilir:)

Bunu neyle işleyeceksin diyenler olacaktır. Şuan eldeki en güçlü bilgisayırm MacBook Pro mid 2015, 2,5Ghz i7, 16GB, 512GB SSD. Bu da kurtarmaz derseniz bakarız bir çözümler ama mobilde kalmak istiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap