Mühendisliğin gücü adına👊
Bir şeyler üretmek, geride somut bir şeyler bırakmak, bunlar özlediğim şeyler. Şuan yaptığım işi de birinin yapması lazım sonuçta da ben yapmasam da yapan biri bulunur elbet😊

Newly Developed AI Image Processing "Sees in the Dark". See Extreme Fujifilm...

 Magic Image Processing? Image quality is determied mostly by 3 things: sensor, lenses and image processing. However, we often underestimate the power of image processing. For sure Fujifilm believes...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türkiye’deki bankam ve iş hesabının online bankacılık işlemlerinde SMS almak için basit bir telefon alayım diyordum kendimi MI mağazasında buldum. Bana çift hatlı çok daha basit bir telefon yetecek aslında ama göz gene daha iyilerine kayıyor. Çerçevesiz çok güzel bir model vardı 2300’e onda Gözüm kaldı ama:)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#otoseyir 4×4 kamyoneti de MTV konusunda otomobil sınıfına soktuklarını yeni öğrendim ve ağzımın tadı kaçtı hemen. Türkiye’ye dönünce kardeşime aldığım arabayı satar Ford Ranger 2.2 alırım diyordum, MTV’yi görünce anında vazgeçtim. İkinci el fiyatlarımız avantajlı olmayınca da sıfıra yöneldik ve Seat Leon 1.2 TSI DSG Style’da karar kıldım. Buna bir de 8″ infotainment ekledik. Xcellence paketi 1.4 TSI’da var ve 100 bini geçmek psikolojik olarak fazla geldi. Sonradan öne park sensörü de ekledik mi benim için tamamdır.

Enteresan ve saçma gelen ise CarPlay’in VW grubu araçlarda ek 1.200 TL lisans ücreti ile açıldığını öğrenmek oldu. Kime gidiyor bu para, Apple’a mı? Bluetooth ile bağlarım daha iyi.

– 2018 Seat Leon 1.2 TSI DSG yıllık MTV: 738TL
– 2018 Ford Ranger 2.2 TDCi yıllık MTV: 5.396 TL

Bunun gibi bir şeye niyetliydim:
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ford-sahibinden-satilik-2017-model-full-aksesuarli-ford-ranger-552613287/detay
Dönünce ücretsiz izin alıp bir süre dolaşmaktı plan ama Türkiye’de yaşamak kolay iş değil…

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kardeşime araba bakıyorum da Türkiye’deki araç fiyatları ne olmuş öyle. Sıfır desen onların fiyatları kulağıma çok daha uçuk geliyor. İnsanlar bunları nasıl alabiliyor hiç fikrim yok. Bol bol krediye giriliyor sanırım.

Şuan 2017 model Seat Leon 1.6 TDI DSG bakıyoruz, km’si az olan. Ben dönünce kullanacağım ya da satıp 2016 sonrası Ford Ranger alacağım. Akaryakıt fiyatları daha korkutucu olduğu için hiç girmeyebilirim de:)

Şuan Malezya’da dizel 2,38 TL civarında, 95 oktan benzin de hemen hemen aynı fiyata sahip. Araba fiyatları burada da ucuz değil ama 60 bine 2009 Toyota Fortuner 2.7 alınabiliyor. 320i’mi satıp 2006 Fortuner 2.7 almaya niyetliyim, X5 ve Sprinter 413 CDI 4×4 sonrası alçak arabaya alışamadım:)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13

#satılık veya Olympus E-M5/10 gövde veya M4/3 lenslerle #takaslık :
1x Fujifilm X100T (baya az kullanıldı, 1 yıldır açmadım hatta)
1x Olympus E-M1 + grip + yedek pil (bu da baya az kullanıldı)
1x Olympus 12-40/2.8 Pro (12-100/4’ü kullanıyorum)

Hepsinin kutusu var ama Ankara’da. 1-2 haftaya istanbul’a uğrayacağım, ekipmanları getirebilirim, kutuları da Eylül başında Ankara’ya döndüğümde yollayabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

AKG K7XX ile kullanmak için bayadır ufak tefek DAC arayışındayımdım. Dragonfly Red alacaktım ama haliyle Kosova’da bulamadım, Türkiye’ye dönünce alırım diye düşünürken burada Creative E5 buldum. Dragonfly’a göre çok daha büyük ve ağır ama özellikleri de çok daha fazla. iPhone 7 Plus’un tek bir şarj/ses bağlantısı olduğunu düşününce de şarj ederken müzik dinleyememe sıkıntısını ortadan kaldıracağı için daha bir esnek geldi. DAC arayanlara tavsiye ederim.
#ses #creative #dac

The Sound Blaster E5 by Creative – Headfonics

In mid 2014 we first got wind of a new series of budget busting 'do it all' audio DAC/amps from Sound Blaster and luckily we were able to review the Sound Blaster E1 and E3.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elde video çekimi söz konusu olduğunda Olympus her seferinde etkiliyor (y)
Kırmızı spotlardan nefret eden tek fotoğrafçı ben değilimdir sanırım. Neyse ki Olympus’da pratik bir Custom WB ayarı var.
Custom WB, ISO 3200, f/1.8, MF

Şenay Lambaoğlu Quintet at Turkish Jazz Week #6

Handheld with Olympus OM-D E-M1 Mark II , Olympus M.Zuiko 45/1.8 MF, f/1.8, ISO 3200, Cinema 4K. I have found the video performance quite remarkable. Kudos t...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#spoiler Videosu birazdan yayına girecek sanırım, önden sonuçlarını paylaşayım:)
Olympus E-M1 Mark II, Olympus 12-100/4 Pro: ISO 200, f/8, 1/40.
Benro Tripod, Manfrotto 410 Junior GearHead
Aputure LightStorm LS 1C, 5500K, tam güç

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 22