Epic Store'dan para verip oyun alabilmisligim yok. 4 ay, 2 ayri musteri hizmetleri girisimi sonrasinda aldigim cevap, her ulke icin ayri bir hesap acmam gerektigi! Dahiyane bir cozum! Steam ile hala Turkiye hesabimi kullaniyorum ve Turk kredi kartimla TL odemesi yapiyorum. Yani yapilamayan bir sey degil...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yalçın Aydın @yalcinaydin

  Control icin kastim baya ama pes ettim arttik, Steam'e geldiginde hala ilgim kalmis olursa bakariz.

 • imperio @imperio

  Epic'ten satın alacağın ilk oyun mu bu? Durum buysa aynı sistem Steam'de de mevcut. İnsanlar oyunların ucuz olduğu ülkelerden vpnle vs. alışveriş yapmaya çalışmasınlar diye. Eğer uzun süredir kullanıp satın alım yaptığın bir hesabın varsa Steam anca o zaman sorun çıkartmıyor fazla. Hesaplsra güven puanı gibi bir otomasyon uyguluyorlar heralde. Ama ülke değiştirince Steamde sorun yaşayan insanları da çok görmüştüm ilk yazdığım sebepten dolayı. Şu an ne durumda bilmiyorum

 • Housedakitopal @housedakitopal

  Aslına bakarsan Steam'de de yapamaman gerekir. Regional pricing abuse resmen.

 • Yalçın Aydın @yalcinaydin

  Benim mesleğim sürekli ülke değişimini gerektiriyor, bazen 2 yıl, bazen 4 yıl, bazen de geçici görevler.

  Her ülke değiştirdiğimde yeni bir Steam hesabı açıp, hangi oyunu oynamak istiyorsam onun olduğu Steam hesabımı bulup onu mu kullanacağım bu bakış açısıyla?

  Diyelim Malezya'nın fiyatları daha uygun buranın kredi kartını alıp buradan alabilir misiniz? Alamazsınız çünkü burda oturmadığınız için kredi kartı vermezler zaten.

  PS4 de benzer şekilde hala Türkiye, hala Türkiye fiyatları ile oyun alıyorum.

  Son 6 yılda 5 kere ülke değiştirdim, Eylül'de de geri Türkiye'ye dönüyorum, 2 yıl sonra bir daha ülke değişecek...

 • Yalçın Aydın @yalcinaydin

  Burada Epic'e asıl kızma nedenim şu olmaz cevabını 4 ayda anca verebilmeleri. Steam kütüphanesi yeterince geniş zaten, bir kaç oyun dışında Epic kullanmayı istememi gerektirecek bir çekiciliği yok.

 • Omer @omerf97

  Epic öyle malesef aynı sorunu bende yaşadım.