Vural Top paylaştı.

Arkadaşlar bilenler biliyor, normalde benim ek işim diyebileceğim #tamirtadilat işleri yapıyorum. Genelde elektronik, cep telefonu, bilgisayar ve parçaları vs. bunu tabi normalde internette pek duyurmuyordum. Arada işte TS'den falan ulaşan arkadaşlar sağolsunlar yolluyor tamir edip geri yolluyordum.

İhtiyacı olan varsa işte atıyorum '' abi telefonumun ekranı kırıldı ne yapıcaz ? '' yapılır, yeni ekran alırız, ufak bir işçilik ücreti alırım takarız. Veya notebook'um menteşesi yada kasası kırıldı, işte klavyesi pert, veya ekranı kırık falan bunları yapıyorum. Hani aklınıza gelebilecek çoğu sıkıntının tamirini yapabiliyorum.

Dediğim gibi ek işim çünkü geçmişte teknik servislerde çalıştım. Ama malum düzenli para lazım olduğundan ve başka mesleklere yöneldim. Bu işte aslında hobi şeklinde başladı ama devam ediyorum. Para kazanmak ilk amacım değil ama tabi ek gelir olsun diye yapıyorum. Ama ola ki maddi durumu yoktur, veya işte yetemiyordur sıkıntı değil gene elimden geldiğince yardımcı olurum.

Bana nasıl ulaşacaksınız ? genelde mail ve telegram kullanıyorum.

Mail : orcun89@outlook.com
Telegram : @orcun89

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 30

Herkesin mutlaka izlemesi gereken video. Buradan bir kişi bile izlemediyse çok şey kaçırıyor. Günümüzde bu kanser kitle hızla yayılmaya devam ediyor. Onların tekniklerini, nasıl davrandıklarını Efe Abi burada muhteşem bir şekilde açıklamış. Daha fazla uzatmadan videoya geçin bence. İyi seyirler! 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=uZqGcjX7rTI

Kırmızı Hap Bölüm 4 - "Din Olmayan Din: Politik Doğruculuk"

Müzikler: "Desert City" Kevin MacLeod (incompetech.com) Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0 License http://creativecommons.org/licenses/by/3....
BeğenFavori PaylaşYorum yap

MOBA Oyun Yapıyoruz (Unity) Part 8 – Tower eklenmesi ve en yakın minyon takip

#MobaOyunYapıyoruz

Bir önceki part:

https://teknoseyir.com/blog/moba-oyun-yapiyoruz-unity-part-7-minyon-spawn

Daha önce eklediğimiz assetslerden Moba and Tower Defense'ın şimdide tower defense kısmından tower alıcaz. Ben Tow_Gauss3 ve Tower_Base2_2 olanı beğendim. Namlusu olan bir tower seçmek daha iyi rakibi takip edip etmediğini anlayabilmek için.

 

Towerlar:

Şu şekilde:

Turret kısmını rakibe göre döndürücez base kısmı sabit.

 

MinionAI scriptini değiştirdim. Sabit bir target yerine yolu takip edecek.

1- Path isminde bir object oluşturun ve altına Sphereleri ekleyin eklediğiniz sırayla takip edecek. Ve SolMinion.cs yi Foootman prefabına ekleyin.

Sphereler:

Footman Prefabı: (Healt özelliğini tower hasarı ekledikten sonra kullanıcaz.)

SolMinion.cs:

https://paste.laravel.io/037d794c-3765-4219-b449-da19353b89e7

 

2- Tower scriptini Tower'a ekleyin ayrıca footman'nın tag kısmı üstteki resimdeki gibi solMinion olsun:

Tower.cs:

https://paste.laravel.io/63925fc4-c902-4075-96a1-b4b96a8a9bfa

 

Çalıştırdığınız zaman tower en yakındaki minyonu takip edecektir.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Unity Shader graph ile vertex displacement nasıl yapılır konusunda bir tutorial hazırladım. İlgilenenlerin umarım işine yarar 🙂 #Unity
https://www.youtube.com/watch?v=jkBF_wvJTTk

UNITY SHADER GRAPH with Subway Surfers Shader

In this tutorial, we'll make world bending shader with bending the mesh with shader graph shader, effect will seem like the Subway Surfers mobile game.You ca...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#FilmÖnerisi Varmi izliyecek bisey? Cerezlik degil izlemeye deger bisey. Konusu ne olursa fark etmez.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13

Algoritma ve Programlamanın Temelleri (Ücretsiz Kurs Daveti)

Algoritma ve Programlamanın Temelleri
(Herkesin katılımına açık Sertifikalı ücretsiz kurs)

"Algoritma ve Programlamanın Temelleri" kursu EDUKEY ve Eğitmen Emrah YÜKSEL tarafından sunulan tamamen ücretsiz bir kurstur. Bu kurs önceden hazırlanmış ve izlemeye hazır diğer EDUKEY kurslarının aksine Eğitmen tarafından programlandırılmış süre zarfında güncel olarak ilerleyecek ve kurs boyunca için her bir ünite sonunda geçerli olan bir online sınavı olan bir kurstur. Katılımcı tüm öğrencilere kurs bitiminde EDUKEY tarafından katılım sertifikası sunulacaktır.

Kayıt ve Detay Bilgi: https://goo.gl/6TZ2K7 

#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar, geçenlerde sizden geri dönüşler aldığım su shader'ı ile alakalı bir tutorial hazırladım. Shader graph kullanarak #Unity 'de bu shader'ı yapıp kullanmayı öğreneceksiniz bu tutorial ile 🙂 Umarım işinize yarar:
https://www.youtube.com/watch?v=pqWCZcGHu7g

UNITY SHADER GRAPH with Simple Water Shader

We will make a simple water/sea shader in Unity Shader Graph tool. You can use this shader in your projects, by doing that you will also learn fundemental no...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

DigitalOcean ya da Aruba, VPN kurmak için hangisini tavsiye edersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba TS ahalisi. WordPress Site Kullananlar kullandıkları eklentileri buraya yorum olarak yazsa yanında ne işe yaradıklarını birbirimize acayip faydamız olur. bazen bir eklenti bir siteyi kurtarıyor tema değiştirmeyi engelliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap