Mono'yu merak eden eski müdavimler, görünüşe göre kendisi gayet iyi 🙂

https://www.instagram.com/p/BriWG9HhVVb/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 12

Bu sabah Spotify Premium'da yüksek kalitede müzik dinlerken bir noktada ses bitrate yetmeyince biraz kulak tırmalar ya (sesi de tarif etmek çok zor) öyle bir bölüme denk geldim ya da ben öyle hissettim. Ya yok mu kayıpsız ya da daha iyi ses veren bir müzik servisi diye biraz Google'ladım. Tabi bunun yanında farklı anlayabilir miyim diye de sordum kendi kendime. Tabi ki başkaları da sormuş benden önce ve genel olarak pek de fark edemezsiniz tarzında yanıtlar alınmış:

https://www.quora.com/Can-you-hear-a-difference-in-quality-between-Spotifys-320-kbps-stream-and-TIDALs-HiFi-lossless-audio-stream#

Ayrıca bu yanıtlarda bir de test verilmiş denememiz için.

http://abx.digitalfeed.net/

Tabi testi yaptım (Samsung'un verdiği AKG kulaklık ve onboard ses kartı ile) ve sonuç olarak "muhtemelen fark edemezsin" sonucu çıktı (en kısa testi yaptım). Açıkçası neredeyse tamamında farkı algılayamayıp A'dır deyip geçtim. Sadece ilk parçada %80 yapabildim ama dediğim gibi diğerlerinde gerçekten bir fark algılayamadım.

Şimdi bir video içeriği önerim olacak @gamsizm 🙂 Önerim artık hemen hemen herkesin kullandığı stream servislerinin ses kaliteleri (oturup bilimsel testler yapmaktan ziyade fiyat farkına değer mi değmez mi, deneyim yorumları eşliğinde), sundukları farklı hizmetler (şarkı sözleri, ek bilgiler vb.) ile bir fiyat/performans değerlendirmesi yapabilirseniz ilgi çekeceğini düşünüyorum. @leventp 'nin Hi-Fi konusunda bir kültürü de var bildiğimiz kadarıyla. Bilgisayar ve dijital müzik kültürü açısından da bilgilendirici, hoş bir sohbet olabilir. "Spotify Alternatifleri: Kalite farkları ve Fiyatlar" diye bir başlık dikkat çeker bence 🙂

Konu hakkında deneyimi olanların da yorumunu beklerim.

Bilmiyorum bu önerime diğer TS takipçileri ne der? Ya da buyrun farkı algılayabiliyor musunuz deneyin. Ha bu arada Tidal'a üye oldum. Tidal'ı açınca hissedeceğiniz ilk ve en büyük fark sesin çok daha yüksek olması. O şarkıyı da yeniden dinleyeyim, bakayım fark var mı dedim, dinleyemedim çünkü grubu Tidal'da bulamadım 🙂 (Krakow - https://open.spotify.com/artist/7Ar0qgvUv9jpn9yKqIkoJY?si=0ulX5wBgSOeWEzwlkKEDKQ)

Can you hear a difference in quality between Spotify's 320 kbps stream and...

Lots of people will tell you “Oh yes, the difference is huge”. There are many answers right here using words like “massive” and “crisper” and “depth”. But confirmation bias is a...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

+90 850 473 70 06

Bu numaraya dikkat edin. Az önce aradı. Arkada uğultulu bir yer sesiyle aksanlı bir kadın (eski Sovyet coğrafyasından Türkçe öğrenmiş biri gibi) Türkiye internet sağlayıcıları bilmem ne merkezi zamazingosundan (tam hatırlamıyorum, uydurma bir kurum adı zaten) arıyorum, şu kişiyle mi görüşüyorum diye sordu. Ben de evet dedim. Ardından internet aboneliğiniz sona eriyor, haberiniz var mı diye sordu. Ben de öyle birşey söz konusu değil, beni bir daha aramayın deyip kapattım.
Muhtemelen kampanyamız var, aboneliğinizi uzatalım, kredi kartı numaranızı verin şeklinde devam edecekti. Aklınızda bulunsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

#SpaceX 'in ilk başarılı fırlatmasının yapıldığı günün 9. yıldönümüne denk gelen, şirketin orta-uzun vadeli vizyonunu anlatan sunum:
https://www.youtube.com/watch?v=tdUX3ypDVwI
- Falcon'dan BFR'ye (açılımını vermiyorlar ama Quake'teki BFG gibi olabilir: Big F*cking Rocket) geçiş.
- BFR'nin iki aşaması da yeniden kullanılabilir.
- BFR'nin Dünya'da ulaşımda kullanılması (en uzak mesafeler 1 saatten az sürecek)
- BFR ile Ay'a gitme ve üs kurma.
- 2022'de Mars'a iki kargo BFR'si göndermek.
- 2024'te 2 insanlı 2 kargo BFR'si göndermek ve ilk üssü kurmak. Ardından Mars'taki kaynaklarla BFR'yi doldurup Mars-Dünya trafiğinin başlaması ve Mars'taki şehrin büyümesi.

Making Life Multiplanetary

This week at the International Astronautical Congress (IAC) in Adelaide, Australia, SpaceX CEO and Lead Designer Elon Musk will provide an update to his 2016...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

  mars'a gitmedeki bu diretmeyi anlamıyorum? gezegende hiç bir şey yok ki ya? kupkuru. elmas falan filan mı var yoksa?

  • ÖG @ozgurg

   Gidince bir şeyler olacak.

  • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

   @ozgurg mars'ta kolonize olursak seviye 1 uygarlığa geçiş yapıyoruz. ama tek amaç bu olamaz yani.

  • ÖG @ozgurg

   @ronniejamesdio Doyumsuzuz.

  • protego @protego

   Sebebi, güneş sistemi içinde en yaşanabilir ülke bizim için. Kötünün iyisi. Dünya'da olabilecek herhangi bir kıyamet senaryosuna karşın Mars bir yedekleme gibi olacak.

  • Tirido @tirido

   @ronniejamesdio insanlık olarak başka gezegende yaşayabilir olmak türün devamının bir garantisi. Dünya bugüne kadar 5 büyük biyolojik yok oluş yaşadı. En ünlüsü dinazorlar. 6. olduğunda Dünya'ya alternatif bir gezegene sahip olmamız avantaj olacaktır. Ayrıca bir yere ilk gitmek oranın kaynaklarından (madencilik) ve fırsatlarından yararlanmanızı sağlar. Bakınız, 17yy. sonrası kolonileşen ülkelerin zenginliklerindeki artış. Genelde uzayla ilgili çalışmaların getirisi uzun vadeli ve insan türünün geleceğini etkileyecek şeyler.

  • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

   @tirido dünyaya benzer gezegenler çok ışık yılı uzaktalar. kaldı ki dünyaya benzediği söyleniyor, oraya gittiğinde avucunu yalaman da olası. hatta gittiğin gezegen yerinde bile olmayabilir. bu bir adım elbet ama insanlığı kurtaracak adım için daha çok zaman var.

  • Tirido @tirido

   @ronniejamesdio bir yerden başlamak lazım, sonuçta erken kalkan çok yol alır 🙂

  • protego @protego

   @ronniejamesdio Cevap yazdığın arkadaş dünyaya benzer gezegenlerden bahsetmedi ki 😀 Mars'a gitmekteki diretmeyi sordun ona cevap verdi. Başka sistemlere gitmek şu an hayal zaten. Mars dünyanın garantisi olacak. Dünya'nın başına birşey gelmesine karşın insan ırkının korunması gerek. Bu yüzden zaten kupkuru bir kayaya koloni kurmaya çalışıyorlar. Ha tabi gerçi tamamen boş da değil. Yer altında hala su kaldığına inanılıyor. Bu yüzden dünyanın garantisi olarak en elverişli gezegen şu an

  • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

   @protego ben işin geleceğinin çok uzakta olduğunu belirttim. galactica benzeri gemiler lazım o işler için. gemi içinde nesiller gelip geçecek ki, gittiğin gezegende hayat kur.

  • protego @protego

   @ronniejamesdio Evet güneş sistemi dışı için öyle ama Mars için o kadar da uzak değil gibi olay. SpaceX aylar önce zaten Mars koloni planının tamamını halka açık yayınladı neyi nasıl yapacakları belli. Biz oraya götürürüz orada nasıl bir koloni kurulacağını da başkaları düşünsün diyorlar kısaca. 😀 National Geograpic'in Mars isimli bir dizisi var daha ilk sezonu yayımlandı onu izle. Yarı belgesel yarı dizi şeklinde. Herhalde Mars'a gidişte olabilecek en mantıklı senaryoyu yazmışlar

  • JohnSmith @johnsmith

   @tirido İnsan türünün devamı da çok lazım zaten, sadece 1 gezegenin içine yapmış durumda türümüz(!), çok az, kabul edilemez(!)

  • Mert Derin @mert-derin

   Ay'a yeniden göz dikme olayınin nedeni sanırım platin madenleri. Mars'a gözümüzü dikmemiz de yine aynı sebep madenler.

Tayvan'ın elektronik atıkları geri dönüştürme şirketinde bir tur:
https://www.youtube.com/watch?v=toijA2e1sLw
130 kişinin çalıştığı şirket, her ay 200 ton e-atıktan 100 kg altın, 800-900 kg gümüş ve 1 ton bakır elde ediyor.

Turning SCRAP Electronics into GOLD BARS!

This company literally takes scraps from electronics manufacturing and turns them into massive amounts of precious materials. And we got to check their proce...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herhangi bir Windows bilgisayara sızmayı sağlayacak bir aracın ortaya çıktığı haberi var.

https://twitter.com/Snowden/status/852949485726699520

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni Xbox, HDMI 2.1 ile gelecek yeni TV'lerde FreeSync 2'yi destekleyecek.
https://www.youtube.com/watch?v=t18QbBdPK-8

Project Scorpio Supports FreeSync and HDMI 2.1 Variable Refresh!

In actual fact, it's FreeSync 2 baked into Scorpio... Rich has the full details for you plus a video demo of what makes this technology so important. Subscri...
BeğenFavori PaylaşYorum yap