Merhabalar Teknoseyir ahalisi!
Evrim ağacından Burak Çankaya ile yeni bir bilim projesine giriştik. Çok yakında Twitch'den haftalık canlı bilim yayınları ve söyleşiler yapmaya başlayacağız. Desteğinizi bekleriz...
http://www.twitch.tv/gelecek_bilimde
#HaberinizOlsun #gelecekbilimde #Bilim #BilimSeyir

https://youtu.be/oa18okn1I_Y

Gelecek Bilimde Başlıyor!

Twitch'in ilk bilim kanalı Gelecek Bilimde başlıyor! Çok Yakında! Takibe alın ► www.twitch.tv/gelecek_bilimde Sosyal medya hesaplarımız: Twitter ►https://twi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Side by Side (2012) - http://www.imdb.com/title/tt2014338/

Kamera teknolojilerinde filmliden dijitale geçişin sektörü nasıl değiştirdiğini ünlü yönetmelerin görüşlerini de alarak anlatmaya çalışan bir belgesel. Hem teknoloji hemde sinema ile alakalı arkadaşların izlemesini tavsiye ederim.

Teknolojik imkanların sağladığı kolaylıklar kaliteyi düşürür mü yoksa arttırır mı? An itibari ile düşürmüşe benziyor. Side by Side, bunun sebebine bir cevap bulmamı sağladı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tai per Dog Un @alipektas

  Dijital görüntü işlemenin katettiği yol muazzam fakat hala negatif filmin verdiği kaliteyi veremiyor. Masraflı olmasına rağmen hala bazı bilinen yönetmenler, büyük önem verdikleri filmleri çekmek için yapımcıyı ve bütçeyi zorlayıp hatta gerekirse yapımcılığını üstlenip kullanıyorlar. Bi' bildikleri var demek ki. Negatif filme takıntılı olanlar da var fakat o takıntının da altında kaliteli olmasının payı büyük. Belgeseli izlemedim ama bayağı dikkatimi çekti. Sağ ol paylaşım için.

  • oguz @oguzozturk1991

   @alipektas rica ederim. bazı yönetmenler o kalite farkında ısrarcı ve bunun için "selüloit ile devam" diyorlar. bazıları ise kalite farkını göz ardı etmeleri durumunda sağladıkları teknolojik imkanlar ile imkansız gibi gözüken isteklerini gerçekleştirebildiklerini söylüyor.
   ben de filmli kameranın geleceği yok diye düşünüyorum. dijital kameralar 20 yılda bu noktaya geldi. bir sonraki 20 yılda filmle arasındaki fark göz ardı edilir seviyeye gelecektir.

 • eamedic @eamedic

  En son bildiğim Tarantino panavision 70 ile hateful eighti çekmişti ülkemizde de artık sinemalar dijital olduğu için izleme fırsatımız olmadı. Arada zanaat olarak devam edecektir tek tük.

Levent Pekcan Emoji Serisi ve Duvar Kağıtları

https://youtu.be/XFzomQs8ppU

Merhaba herkese,

Mevlüt'ün Arthapot Tv'deki LP eskizinden sonra aklıma geldi, o gün oturdum çizdim 🙂 Aslında bardak tasarım muhabbetinden beri aklımdaydı, bu denli ilham gelmemişti. Aklıma gelen tüm bilenen replikleri / durumları için birer tane yaptım. Murat Gamsız, Levent Pekcan ve Hamdi Kellecioğlu eğer isterlerse sitede emoji olarak kullanabilirler. Orjinal dosyalarıda yollarım.

Emojiler içinde bir tanıtım videosu hazırladım. Videodaki LP'nin sesini bulmak videoyu yapmaktan uzun sürdü 😀 Kaç tane video taradım bilmiyorum. Bulduklarımda ya arkada oyun sesi yada Murat abinin sesi vardı. Ancak bu kadar temizleyebildim. İdare edin 🙂

 

https://youtu.be/XFzomQs8ppU

 

 

Bunun dışında size bu emojilerden oluşan 18 tane 4k duvar kağıdı oluşturdum. Tüm duvarkağıtlarına videonun açıklama bölümündeki veya aşağıdaki yandisk bulut depolama linkinden ulaşabilir ve indirebilirsiniz.

 

Duvar Kağıtlarını İndir

 

Murat Gamsız ve Hamdi Kellecioğlu'nun Emojilerini de hazırlıyorum. Bu abilerimin yüz yapıları daha kemikli olduğundan 🙂 LP emojileri ile aynı tarzda olmuyor malesef. Beceremedim aynı tarzı yakalamayı. Daha çok çizgi roman tarzı oluyor (Örn: Otisabi) Üzerine çalışıyorum. Murat abinin gülmesi ve Hamdi Abinin fan kırması (ninja) yakında ... 🙂

Tanıtım videosunu kanalına koyduğu için Arthapot Tv Kanalının sahibi Mevlüte teşekkür ediyorum burdan 🙂 Arkadaşımı deskteklerseniz de sevinirim 🙂

Umarım Beğenirsiniz. Sürç-i lisan ettiysek affola. Duvar Kağıtlarınızı indirmeyi unutmayın 🙂

@leventp @gamsizm @hkellecioglu #lpemoji #teknoseyiremoji #arthapot

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 53

NZXT Türkiye'de ve ben bundan çok geç haberdar oldum.

https://www.coraxalpha.com

Firma NZXT'nin resmi Türkiye ofisi. Umuyorum kendileri de Teknoseyir'e üye olur. Hatta umuyorum @lawnmower @gamsizm @hkellecioglu Teknoseyir'de bir programa katılma şansı da elde edilir.

Türkiye'de asla bulamayacağınız, ancak yurtdışından getirtebileceğiniz bir çok kasa ve oyuncu aksesuarı kargo masrafsız ve yurtdışından çok daha uygun fiyatlarla satılıyor.

Daha önce de bahsettiğim ve firmayı keşfedene kadar Amazon'dan siparişini veridiğim https://www.coraxalpha.com/tum-urunler/kasa/konsept-serisi/nzxt-manta bu kasayı ITX sistem toplayacak arkadaşlara şiddetle tavsiye ederken bir incelemesini de burada sizlerle paylaşacağım.

Firmanın "HAKKIMIZDA" kısmında Türkiye'de PC ve Oyunculuk adına boş bırakılmış alanlarla ilgili hoş ve iddialı ifadeler var. Mesela "OYUNCU KOÇLUĞU" gibi... Bu koçluk hizmetinin detayları hakkında hiçbir fikrim yok ama burada bir program çekilirse öğrenme şansı bulurum diye umut ediyorum.

Corax Alpha | Cherry | NZXT. | Mionix

Corax Alpha olarak ; Cherry, Mionix, NZXT gibi markaları Türkiye'de temsil ederek "gaming | oyuncu" piyasasında kullanıcılara ve üyelere profesyonel hizmet vermek için canla başla çalışıyoruz.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Windows10 yükseltme yaptıktan sonra lisans anahtarınızı bu dosya ile öğrenebilirsiniz: https://dl.dropboxusercontent.com/content_link/o47ItHo87A4ErH7n8hvheSffh91ukTmMFxfTG5HyjCT8DukemOryJiT1UndR6iHS?dl=1

win10da aslında lisans anahtarı işi biraz muamma. çünkü bilgiler şöyle ki windows 10 donanımı lisanslıyor gibi bir şey. yani siz win10 a yükseltme yaptıktan sonra sıfırdan win10 kurarsanız, işletim sistemi donanımı algılıyor (seri numarası vs.) otomatik olarak, siz lisans anahtarı girmeden lisanslıyor windows u. dolayısıyla burada şöyle bir sorun çıkıyor :

Ben wi-fi kartını değiştirip, win10 temiz kurulum yaparsam lisanslı olmayacak mı? burası tam belli değil. bence microsoft bir açıklama yapmalı. eğer doğruysa donanım değiştirince windows lisanslı olmuyor.. ama belki bu dosya ile öğrendiğiniz lisans anahtarı o zaman işe yarayabilir.. çok kafa karıştırıcı yapmışlar.
#akış #Microsoft #Windows #TeknoYardım
dosyayı aldığım yeri de vereyim de hak geçmesin.
http://8.enpedi.com/2014/08/windows-8-ve-81-lisans-anahtarn-bulmak.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap