Yurt dışına freelance iş yapmak istiyorum, uzmanlık alanım Google Adwords. Bu konuyla ilgili önerebileceğiniz web siteleri var mıdır? Ödemeleri nasıl almaktasınız malum paypal falan yok. Nasıl hallediyorsunuz? #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

EY AHALİ KINDLE ALMAK İSTİYORUM!

Gözüme Kindle Paperwhite 3'ü kestirdim. Şimdi konuyla ilgisi olanların meraklarımı gidermelerini bekliyorum.

- Kindle'ı nereden satın almam daha uygun olur? Şu an gümrük vergisi yürürlükte mi? N11'de 975 ₺'ye buldum. Daha ucuza alabileceğim yurtdışı sitesi mümkün mü?
- Araştırdığım kadarıyla Kindle'larda REKLAM gösterme gibi bir durum olduğunu gördüm. Yani 2 ayrı modeli oluyorMUŞ. Special offers ve reklamsız sürüm olarak geçiyormuş bunlar. Bunun aslı nedir?

Şu döneme kadar Türkçe kitap desteği konusunda endişelerim vardı ama artık bu endişem e-bookun yükselmesiyle beraber içeriklerin artmasıyla yok olmaya başladı. Özellikle Hattusa.org'un şu özelliğiyle epey rahat edeceğim gibi duruyor: https://hattusa.org/kindle-ekitap-indir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 22
 • Melburg @melburg

  Kobo'da düşünebilirsiniz isterseniz. Clara HD 650 liralara düşebiliyor indirim döneminde

  • Melburg @melburg

   @zatisahaneleri Evet paperwhite ve clara birebir aynı segment karşılığı. Clara'da şuan 930 lira ama karne indirim döneminde filan indirim gelir diye düşünüyorum. Ben 1 hafta önce 650 liraya aldım Clara'yı.

  • Melburg @melburg

   @zatisahaneleri Clara'nın Kindle'a göre avantajı gece ışığı özellikli aydınlatma kullanması böylece gözü daha az yoruyor sarı ışık verme özelliği olması ile. Kindle'da avanaj mail yoluyla kitap gönderebilme bunu Kobo'da dolaylı yoldan yapmak var. Buluta kitabı atıyorsun cihazın tarayıcıdan girip indiriyorsun.

  • Maxim Tsigalko @maximtsigalko

   @melburg Ben de send to kindle özelliğine bayıldım ancak Kobo'nun da Pocket'la entegrasyonu varmış sanırım. Send to kindle yerine pocket'a atıp Kobo üzerinden okunuyormuş. Tabi büyük kitaplar ne derece sağlıklı entegre oluyor bilmiyorum. Bir de Kindle'ın büyük bir marka ağır basma durumu var. Bir şey olduğunda değişim yaptığını söylüyorlar.

  • Melburg @melburg

   @maximtsigalko Tr de tamamen satıcı ile alakalı bir olay o resmi olarak yok çünkü Kindle. Pocket ile kitap gönderme imkanı yok ama yukarıda dediğim gibi yandex google drive gibi bir hizmete kitapları atıyorsun kobo'nun tarayıcısından o sayfaya girip kitapları indirebiliyorsun.

  • Maxim Tsigalko @maximtsigalko

   @melburg Zaten o garanti durumu için yurtdışından getirmenin yollarına bakıyorum. Aracı firmalarla satın alma yapılan yerlere bakıyorum.

   Bahsettiğiniz gibiyse send to kindle ağır basıyor benim için. Gönderide de bahsettiğim gibi batarya süresinden sonra en kilit konu o.

  • Melburg @melburg

   @maximtsigalko Sizin bileceğiniz iş ben söylemiş olayımda 😀 Kobo'da da benim için sarı ışık özelliği ağır basıyor gece okurken ışığı göz yormuyor. Kablosuz internetten kitap göndermek kindle kadar kolay değil ama zorda değil o kadar.

 • PhoeniXim @phoenixim

  @maximtsigalko ödeme yok, ben Türkiye'denim diyorsun direkt kaldırıyorlar

 • Maxim Tsigalko @maximtsigalko

  Zaten uzun süre satın alıp okumama gerek kalmayacak gibi duruyor. Gerekirse de araştırdığım kadarıyla zor bir işlem değilmiş.

 • Maxim Tsigalko @maximtsigalko

  Uzun açıklamalarınız içi teşekkür ederim. 2. el paperwhite 3 için temaslarda buluyorum şu an. Satıcıya sormamı önerdiğiniz sorular var mı? Ürün çalıntı mı vs bunu nasıl anlayabilirim?

MSI Geforce GTX 1080Ti Lightning Z tam 4600 TL. Şu an alabileceğiniz en pahalı kart olması fan testinden korkacağım anlamına gelmiyor tabi ki.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 26

Gün ortasında klasik müzik ziyafeti. 🙂 Video bana ait değil sadece paylaşayım dedim 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=BGKuD3MPjCs

TeknoSeyir Ofisinde Klasik Müzik Ziyafeti

Bu videoyu beğenmeyi unutmayın 👍🏻
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Kulaklık vb küçük şeyleri şarj eden Mophie Capsule'ü bir aydır kullanıyorum. Gerçekten kullanışlı ürünmüş. Jaybird X3 kulaklığı 3 defa, Samsung HS3000'i de 1 defa şarj ettim ve halen 4 LED'den 2'si yanıyor. Zaten hep bu kılıfın içinde saklıyorum kulaklıkları, bir de bunların şarjı ile uğraşma işini azalttı baya.

http://www.mophie.com/shop/power-capsule-wireless-headphone-charger

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TeknoSeyir Plus Dönemi Başlıyor

TeknoSeyir'de yıllardır konuştuğumuz, ücretli abonelik sistemi TeknoSeyir Plus başlıyor. Detayları bu videoda konuşuyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 353