Yurt dışına freelance iş yapmak istiyorum, uzmanlık alanım Google Adwords. Bu konuyla ilgili önerebileceğiniz web siteleri var mıdır? Ödemeleri nasıl almaktasınız malum paypal falan yok. Nasıl hallediyorsunuz? #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

EY AHALİ KINDLE ALMAK İSTİYORUM!

Gözüme Kindle Paperwhite 3'ü kestirdim. Şimdi konuyla ilgisi olanların meraklarımı gidermelerini bekliyorum.

- Kindle'ı nereden satın almam daha uygun olur? Şu an gümrük vergisi yürürlükte mi? N11'de 975 ₺'ye buldum. Daha ucuza alabileceğim yurtdışı sitesi mümkün mü?
- Araştırdığım kadarıyla Kindle'larda REKLAM gösterme gibi bir durum olduğunu gördüm. Yani 2 ayrı modeli oluyorMUŞ. Special offers ve reklamsız sürüm olarak geçiyormuş bunlar. Bunun aslı nedir?

Şu döneme kadar Türkçe kitap desteği konusunda endişelerim vardı ama artık bu endişem e-bookun yükselmesiyle beraber içeriklerin artmasıyla yok olmaya başladı. Özellikle Hattusa.org'un şu özelliğiyle epey rahat edeceğim gibi duruyor: https://hattusa.org/kindle-ekitap-indir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 28
 • Çateş @cates

  Gittigidiyor dan aldım geçen sene 150 ye dokunmatik olmayan kindle. tek fonksiyonu olan bir cihaz zaten. İkinci el alerjisi yoksa alınabilir direk oradan

 • Melburg @melburg

  Kobo'da düşünebilirsiniz isterseniz. Clara HD 650 liralara düşebiliyor indirim döneminde

  • zatisahaneleri @zatisahaneleri

   Muadil ürün gibi bir şey bunlar. Arada ciddi fiyat farkı var ayrıca kobo resmi olarak tr'de diye biliyorum.

  • Melburg @melburg

   @zatisahaneleri Evet paperwhite ve clara birebir aynı segment karşılığı. Clara'da şuan 930 lira ama karne indirim döneminde filan indirim gelir diye düşünüyorum. Ben 1 hafta önce 650 liraya aldım Clara'yı.

  • Melburg @melburg

   @zatisahaneleri Clara'nın Kindle'a göre avantajı gece ışığı özellikli aydınlatma kullanması böylece gözü daha az yoruyor sarı ışık verme özelliği olması ile. Kindle'da avanaj mail yoluyla kitap gönderebilme bunu Kobo'da dolaylı yoldan yapmak var. Buluta kitabı atıyorsun cihazın tarayıcıdan girip indiriyorsun.

  • Maxim Tsigalko @maximtsigalko

   @melburg Ben de send to kindle özelliğine bayıldım ancak Kobo'nun da Pocket'la entegrasyonu varmış sanırım. Send to kindle yerine pocket'a atıp Kobo üzerinden okunuyormuş. Tabi büyük kitaplar ne derece sağlıklı entegre oluyor bilmiyorum. Bir de Kindle'ın büyük bir marka ağır basma durumu var. Bir şey olduğunda değişim yaptığını söylüyorlar.

  • Melburg @melburg

   @maximtsigalko Tr de tamamen satıcı ile alakalı bir olay o resmi olarak yok çünkü Kindle. Pocket ile kitap gönderme imkanı yok ama yukarıda dediğim gibi yandex google drive gibi bir hizmete kitapları atıyorsun kobo'nun tarayıcısından o sayfaya girip kitapları indirebiliyorsun.

  • Maxim Tsigalko @maximtsigalko

   @melburg Zaten o garanti durumu için yurtdışından getirmenin yollarına bakıyorum. Aracı firmalarla satın alma yapılan yerlere bakıyorum.

   Bahsettiğiniz gibiyse send to kindle ağır basıyor benim için. Gönderide de bahsettiğim gibi batarya süresinden sonra en kilit konu o.

  • Melburg @melburg

   @maximtsigalko Sizin bileceğiniz iş ben söylemiş olayımda 😀 Kobo'da da benim için sarı ışık özelliği ağır basıyor gece okurken ışığı göz yormuyor. Kablosuz internetten kitap göndermek kindle kadar kolay değil ama zorda değil o kadar.

 • zatisahaneleri @zatisahaneleri

  Kindle'da da şöyle bir durum var tr'de para ile satın aldığın kitabı Kindle formatına çevirmen lazım. Sanırım koboda bu durum yok.

 • Nightologist @nightologist

  Hocam Kindle bu işin ağababası. Bak fotoları ekliyorum. Reklam denen olay bu fotolardaki durum. Cihaz bekleme konumundayken gördüğün bir şey. Okurken falan değil. Türkçe kitap olayı çok zaten, ekitaplik.net, ekitaparsivi.com, ekitapcilar.com gibi pek çok sitede rahatlıkla bulursun. Mesela benim cihaz 3.seri klavyeli versiyon. Kötü yanı reklamdan daha ziyade, backlight yok. Yoksa adamlar içinde sim kart koymuşlar beleş net var. Tabi kartı yok o da ayrı mevzu.

  Nereden alacağım dersen İstanbul'daysan git 2.elcilere bak. Hemen bence binlerce lira verme çünkü alacağın cihaz kitap okuyucu. Ben bir bilgisayarcının tozlu raflarında rast geldim, adam ne işe yaradığını da tam bilmediğinden ver 50 lira al dedi verdim aldım. 😀 Şimdi kobo, kindle yeni seri falan boş geliyor.

  Gelelim en önemli mevzun olan kitaplar. Yeni seriler pdf'leri güzel düzeltiyorlar ama eskilerde pdften çok hayır bekleme. Genelde epub takılıyorum. Düzenli, düzgün kitaplar oluyor. Ama kindle'da illa ki yazılım kullanman gerekecek. Onunda çaresi calibre. Basit, türkçe bir yazılım. Orjinal kitapları yüklemek için drm eklentisine adobe drm hesabının bilgilerini giriyorsun onları da işleyebiliyor. Zaten bu cihazlar 1-2 ay belki 3 ay boyunca pili bitmeyen zıkkımlar olduğu için bilgisayara bağlayıp 1000kitap attıktan sonra bir daha kim öle kim kala yazılımla. Yazılım ne kadar zor dersen kitapları seç, kindle'a yükle... Az bekle, kahvenden bir yudum al, işlem tamamlandı.

  Ben ne alırdım şimdi alsam, kesinlikle kindle alırdım ama backlight isterdim. He kağıt kitapta ışık mı var dersen o da yok. O yüzden baş ucu lambası tüm olayı çözdü.

  Edit: Reklam şık duruyor, ben amazon hesabıma ekletmek için iletişime geçtiğimde adam kaldırabiliriz dedi, yok dedim dursun... En azından biraz daha kitap havası veriyor...

  He bir de bunların internet bağlantısı falan filan var. Gazete abonelikleri mi rss beslemesi midir nedir bir şeyi destekliyorlar sende böyle sabah tuvaletteyken gazete okuyabiliyorsun ama ben yapamadım çok ta uğraşmadım...

MSI Geforce GTX 1080Ti Lightning Z tam 4600 TL. Şu an alabileceğiniz en pahalı kart olması fan testinden korkacağım anlamına gelmiyor tabi ki.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 31
 • ARMv7 @armv7

  abi senden sonra aldığım tüm ekran kartlarının fanını kırmaya başladım dedim vardır hamdi abinin bir bildiği.

 • primat @primat

  Fan kırılır, kasa içinde kalır.. kol kırılır fifa oynayamazsın..

 • Radagast @sistemuzmani

  Tüm Teknoseyir ailesine günaydın. Hepiniz çok kaliteli samimi insanlarsınız ve çok seviliyorsunuz. Ancak desteğinizin olmaması youtube abone sayınızın diğer şaklabanlık ve saçmalık dolu kanallardan az olması donanım firmalarının yeterli desteği sizlere sunmaması bazı bloglarda olduğu gibi önde gelen bi kaç markaya yalakalık yapmadığınız her ürününe ooo bu çok iyi mükemmel demediğiniz kullanıcıya gerçekleri söylediğiniz için büyüyememeniz çok ama çok üzücü.. Şahsen ben bi ürün alacağım zaman eğer sizde incelemesi varsa gözü kapalı sizi referans alırım. Levent abininde o detaylı yazılı incelemelerini mumla arar olduk. İnceleme adı altında yapılan yalakalık videolarının ayyuka çıktığı şu zamanlarda. Burdan Levent abiye sesleniyorum bir blog açsın (bütün masraflarını karşılarım) ve incelemelerini deneyimlerini yazsın ondan sizlerden öğrenecek çok şeyimiz var. Hepinizi çok seviyoruz ve inşallah sizleri daha iyi yerlerde görürüz.

 • Ahmet aykök @systemnet

  Hamdi abiyi çok seviyorum sempatik biri

Gün ortasında klasik müzik ziyafeti. 🙂 Video bana ait değil sadece paylaşayım dedim 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=BGKuD3MPjCs

TeknoSeyir Ofisinde Klasik Müzik Ziyafeti

Bu videoyu beğenmeyi unutmayın 👍🏻
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14

Kulaklık vb küçük şeyleri şarj eden Mophie Capsule'ü bir aydır kullanıyorum. Gerçekten kullanışlı ürünmüş. Jaybird X3 kulaklığı 3 defa, Samsung HS3000'i de 1 defa şarj ettim ve halen 4 LED'den 2'si yanıyor. Zaten hep bu kılıfın içinde saklıyorum kulaklıkları, bir de bunların şarjı ile uğraşma işini azalttı baya.

http://www.mophie.com/shop/power-capsule-wireless-headphone-charger

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TeknoSeyir Plus Dönemi Başlıyor

TeknoSeyir'de yıllardır konuştuğumuz, ücretli abonelik sistemi TeknoSeyir Plus başlıyor. Detayları bu videoda konuşuyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 366