amazon türkiye den aldığım 1 tb #seagate harici diskim bozuldu ürünü alalı 2 yıl geçti amazon yardımcı olamıyor ancak garantisi hala devam ediyor. #seagate sitesinden RMA kodu aldım ancak tamir amaçlı göndereceğim bu harici diski bana geri yollarken gümrük vergisi çıkmaması için ne yapılabilir bilgisi olan var mı ? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

  Türkiye distribütörü RMA için hizmet vermiyor mu? Neden yurt dışına gönderiyorsunuz?

 • Suicide @suicide

  urun geri geldiginde sizden bir form doldurmanizi isteyecekler degisim urunu olduğuna dair, sandisk te degisim urunune ucret odememistim bu yolla.

 • Onur Yıldırım @soyildirim

  ptt kargo ile bu sabah gönderdim durumu oradaki personele anlatınca bana küçük yeşil bir pul gibi bir şey verdiler onun üzerine " 1 adet harici disk garanti kapsamında tamir onarım" şeklinde yazdım ürünün faturası ve seagate 'in bana verdiği 5 sayfalık garanti kapsamında onarım işleri ile ilgili evrakı kutunun üzerinde şeffaf zarf kısmına koydular .
  Kutunun üzerine seagatein bana yolladığı bir tarafında benim adresim diğer tarafından RMA numarası ve seagate adresi yazan kağıdı kutunun en üstüne koyduk o şekilde kargolandı bana sorun çıkmaz şeklinde bilgi verdiler zaten kutunun üzerindeki normalde irsaliye olan şeffaf kısmına garanti kapsamında onarım olduğunu belirten gerekli tüm evrakları da ekledim bakalım bana geri gelirken ne olacak.
  Harici diski seagatin yönergesindeki gibi baloncuklu naylon a sararak kontank lens kutusuna sallanmayacak şekilde baloncuklu naylonlar ile sabitledim kargo ücreti 53,60 tl tuttu bakalım garanti süreci nasıl ilerleyecek daha önce seagate harici disk yollayan tecrübesi olan varsa bilgilendirir ise sevinirim çünkü 560 küsür saat çalışma süresi olan diskim durup dururken diye bileceğim bir şekilde c5 c6 sectör hatası verdi .

samsung 850 evo 250 gb ssd kullanmaktayım ancak ömrü konusunda kafam karıştı değerleri resim olarak ekliyorum ve şunu merak ediyorum ssd'nin sağlığı ne durumda acaba ? OP%20

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#turknet için f/p ürünü vdsl modem tavsiye edebilecek olan var mı?
#TeknoTavsiye #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Asus ac51 modemim'de 1 2 gün açık kaldığı zaman 192.168.1.1 adresine girmiyor en güncel firmware yüklü mobil uygulamasıda modeme bağlanamıyor bu sorun tek bende mi var yoksa modemi servise göndermem gerekir mi yardımcı olabilecek var mı ? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

#turknet kullanıyorum telekom evimin 80 ve 90 metre yakınlarına ki bunlar benim bildiklerim 2 adet tip 7 saha dolabı kurdu ve bunlar şuan çalışıyorlar türknetin sitesine girip paket ayarlarımı güncelledim ancak bana " paket değişikliği ile ilgili üzülerek söylüyorum kartınız adsl kartı olduğu için vdsl bir hizmete geçmeniz mümkün değil. Telekom eğer ki alt yapı çalışması yapıp değiştirirse bu durumda ancak vdsle geçiş yapabilirsiniz. Kendinize iyi bakın. " şeklinde bir geri dönüş aldım bu adsl kartı dediği şey ne acaba evimin dibindeki 80 metre uzakta olan ile aramda hiç bir bina yok caddenin öbür tarafında arada bir kaç bina var sadece camdan çok net görebiliyorum o derece yakın faydalanmam için ne yapmam gerekli ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13

steam a giremiyorum acaba sorun sadece bende mi steami sildim yeniden yükledim modemi resetledim yok düzelmiyor çözümü bilen var mı
#TeknoYardım #steam

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

çin'den usb kablo almıştım takipli kargoyla sorguladığım zaman şuan bu aşamada ancak daha önceki siparişlerimde başakşehir'den direkt bana dağıtım yapan ptt ye gelmişti acaba şimdi niye dolaştırıyorlar paketi bilgisi olan varmı?
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

digitalocen dan alacağım sanal sunucuya vpn kurmak istiyorum bu işlerden anlayan biri yardımcı olabilir mi ?
#TeknoYardım
#KonuDışı
#birsorumvar

BeğenFavori PaylaşYorum yap

tekno seyirin hazırladığı kendi vpn sunucusu kurulumu rehberini takip ederek sunucuyu kiraladım open vpn kurdum ancak kurduğum sunucuya bağlanamıyorum yardımcı olabilecek varmı?
#TeknoYardım
#KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap