amazon türkiye den aldığım 1 tb #seagate harici diskim bozuldu ürünü alalı 2 yıl geçti amazon yardımcı olamıyor ancak garantisi hala devam ediyor. #seagate sitesinden RMA kodu aldım ancak tamir amaçlı göndereceğim bu harici diski bana geri yollarken gümrük vergisi çıkmaması için ne yapılabilir bilgisi olan var mı ? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

  Türkiye distribütörü RMA için hizmet vermiyor mu? Neden yurt dışına gönderiyorsunuz?

 • Suicide @suicide

  urun geri geldiginde sizden bir form doldurmanizi isteyecekler degisim urunu olduğuna dair, sandisk te degisim urunune ucret odememistim bu yolla.

 • Onur Yıldırım @soyildirim

  ptt kargo ile bu sabah gönderdim durumu oradaki personele anlatınca bana küçük yeşil bir pul gibi bir şey verdiler onun üzerine " 1 adet harici disk garanti kapsamında tamir onarım" şeklinde yazdım ürünün faturası ve seagate 'in bana verdiği 5 sayfalık garanti kapsamında onarım işleri ile ilgili evrakı kutunun üzerinde şeffaf zarf kısmına koydular .
  Kutunun üzerine seagatein bana yolladığı bir tarafında benim adresim diğer tarafından RMA numarası ve seagate adresi yazan kağıdı kutunun en üstüne koyduk o şekilde kargolandı bana sorun çıkmaz şeklinde bilgi verdiler zaten kutunun üzerindeki normalde irsaliye olan şeffaf kısmına garanti kapsamında onarım olduğunu belirten gerekli tüm evrakları da ekledim bakalım bana geri gelirken ne olacak.
  Harici diski seagatin yönergesindeki gibi baloncuklu naylon a sararak kontank lens kutusuna sallanmayacak şekilde baloncuklu naylonlar ile sabitledim kargo ücreti 53,60 tl tuttu bakalım garanti süreci nasıl ilerleyecek daha önce seagate harici disk yollayan tecrübesi olan varsa bilgilendirir ise sevinirim çünkü 560 küsür saat çalışma süresi olan diskim durup dururken diye bileceğim bir şekilde c5 c6 sectör hatası verdi .