merhaba,

monitör değişikliği sonrası 24'ten 27 inch ölçüye geçtim. fakat bazı programlar çok ufak yazılı kaldı. yeniden başlattım da sistemi düzelmedi. sebebi ne olabilir?

#TeknoYardım #Monitör #sistemtoplama #ekrankartı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

merhaba,

Monitörün doğru renk ve ışık düzeyini ayarlamak için hangi programı kullanabilirim? Monitörüm Lenovo Thinkvision T27P-10, ekran kartım RTX 3070

#TeknoYardım #Monitör #ekrankartı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

merhaba,

mesleğim mimarlık ve günde neredeyse 12-14 saat pc başında oluyorum ve 2 ve 3 boyutlu çizim yapıyorum. bu süreçte gözlerim çok yoruluyor. bunu artık monitörüme bakarken de hissediyorum. fakat macbook ekranına bakarken bu yorgunluğu hissetmiyorum.

macbook ekranlarına yakın performans verecek minimum 2k monitör öneriniz ne olur? 27 ekran düşünüyorum. bütçem 3500 tl max.

#TeknoYardım #ekrantavsiyesi #monitörtavsiyesi #Monitör #mimarlık #3dsmax #Autocad #IPS #LED

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • bedelellis @bedelellis

    Dell'in ultrasharp iş monitörleri oluyor tasarımla uğraşan kesimde kullananı çok gördüm. Tam modeli araştırmak lazım.

  • Papa Emeritus @pope

    Macbook ekranında hissetmiyorsanız büyük ihtimal true tone veya keskinlik etkisi. 2K 27” te Macbook ekranının yanına yaklaşamaz. LG dışında çoğu marka 27” ten büyük üretiyor 4K monitörleri ama 4K 27” te ancak kurtarıyor, daha büyüğü keskinlik kaybına yol açıyor. Bulabileceğiniz en küçük 4K monitörü alıp geçin derim bu yüzden. Macbook kullandığınız için USB-C üzerinden tek kabloyla hem veri hem görüntü hem de şarjı halledebileceğiniz LG-UL850’yi tavsiye ederdim normalde ama bütçeyi esnetmek gerekir onun için. Kendim kullanıyorum ve inanılmaz memnunum o modelden.

merhaba, MSI B550 Gaming Edge anakartım var. CPU hızına müdahale ettiğimiz turbo / normal vs. bir uygulaması var mı? #TeknoYardım #MSI #Anakart #cpu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

merhaba,

amd ryzen 7 3700x işlemcili, msi b550 gaming edge wifi anakartlı sistemim var. cpu tabanlı render işlerimiz için kullanıyoruz.

bu anakartı kullanarak amd ryzen 9 5950x güncellemesi yapsam ve sıvı soğutucuya geçsem anakartım yeterli olur mu? msi sitesinde destekliyor fakat çoğu pc satıcısı bu anakarta 5950x sağlıklı olmaz diyor

#TeknoYardım #cpu #AMD #render #3dsmax #pctoplama #SistemTavsiyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 26

merhaba,

Lenovo Thinkpad p15 20ST003KTX cihazımda m471a2k43db1-cwe model samsung 16 gb 3200 mhz cl 22 ram takılı. Crucial Ballistix BL2K32G32C16S4B 3200 mhz cl16 64 gb ram aldım.

16+64gb ram takılır mı? eskisini sökmeli miyim?

#TeknoYardım #RAM

BeğenFavori PaylaşYorum yap

selamlar, bir programın tüm eski verilerini nasıl silebilirim?

#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Merhaba, Apc Easy BVX2200LI-GR 1200 W 2200 VA Line Interactive model UPS kullanıyoruz ve direkt duvardaki prize bağlı. UPS'ten 2 adet masaüstü PC (650w+750w) + 1 adet modem + 1 adet hoparlöre akım korumalı fiş üzerinden elektrik veriyoruz.

Akım korumalı fişten, normal uzatma kablo ile + 2 adet notebook için de güç alsak problem olur mu?

#ups #kesintisizgüçkaynağı #AkımKorumalıPriz #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

merhaba,

ekranımın alttan 1 cm kadar kısmı enlemesine görüntü kaybı var. ekran mı değişmeli yoksa ekrana giden soket mi?

#TeknoYardım #ekran

BeğenFavori PaylaşYorum yap