GitHub’daki bir projeyi bilgisayarınıza indirmeden tarayıcınızda çalışan bir Visual Studio Code üzerinde incelemek isterseniz, ‘github.com’ yerine ‘github1s.com’ yazmanız yeterli.

Örnek: https://github1s.com/torvalds/linux

#Programlama #GitHub #VisualStudioCode #FaydalıBağlantılar

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Öz Türkçe isim ararken Türk Dünyası'nı keşfet diye şöyle bir site buldum: https://www.turktoyu.com/

Türktoyu.com, Türk Dünyası Çocuk Vakfı tarafından, Türk topluluklarının kolay iletişim kurmasını, tek bir kaynaktan tüm Türk Dünyası’nın gündemini takip etmelerini sağlamak ve tüm coğrafyaya engelsiz bir platform sunmak amacıyla kurulmuş sosyal iletişim ağıdır.

#TürkToyu

Türktoyu - Türk Dünyasını Keşfet

Türk topluluklarının iletişim, kültür ve tanıtım ağı
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Enpara vadesiz kartı internet aylık alışveriş limiti koyarak(atıyorum 300Tl ) kullanmanın vadesiz hesaptaki parayı riske edecek bir pozisyonu olabilir mi? o numarayı kullanarak limit değiştirilemeyeceğine göre ayda en fazla 300 TL soyuluruz değil mi 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Python ile aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi web sitenin içeriğini tarayıp ona göre tweet atan #bot yapma rehberi: https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-scrape-web-pages-and-post-content-to-twitter-with-python-3
#programlama

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Eren Hatırnaz @erenhatirnaz

  Hangi amaçla kullandığına göre değişir. Mesela kendi sitenin twitter hesabını böyle yapabilirsin. Gerçi çoğu içerik yönetim sisteminde "yazı yayınlayınca otomatik twitter'da paylaş" özelliği oluyor ama yine de işe yarar bir içerik olarak düşündüm. Kötü amaçlı kullanımı da gayet olası dediğiniz gibi.

 • merakli @merakli

  Peki raspi ile atılan twitin SS'ini alıp daha sonra paylaşan bir sistem yapabilir miyiz? Atıyorum A kişisi twit attı. Anında SS alıp paylaşım yapacak.

Huawei P30 Serisi firmaya göre fotoğrafta kuralları yeniden yazacak...

Bu gönderi altında paylaşımlar devam edecektir. Takipte kalın 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 59

Ben Android Uygulamaları geliştiriyorum kendi halimde bu aralar ufak tefek şeyler genelde örnek olsun diye Github projelerine bakıyordum şeyi merak ettim adam mesela uygulama yapmış kaynak kodları herşeyiyle açık kullanıcılara bunu bide Play store'a koymuş ücretli olarak satıyor bu işin mantığı ne acaba yani isteyen herkes o kodu kullanamıyor mu bir engel falan mı var

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11

İşi bırakalı 2.5 ay oldu, 78 kilodan 93,5 olmuşum. İştah kapanmıyorda, bir haftada geçici kilo verip 90’a düşmeyi planlıyorum. Ödem attırıcı şeylerle falan, ülkeye dönünce spora yazılırım diyorum. Var mıdır geçici kilo vermek için tavsiyeleriniz.

Geçici (acil) kilo vermek istememin sebebi smokinde göbeğin rahatsız etmesi, korsede daraltıyor insanı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13
 • Burak Özkes @burakozkes

  @erkann 10km parkur var onu yapayım o zaman 😅

 • Ekrem @huseyinekrem

  Dayanabilirsen su diyeti diye bir yöntem var. 36 saat hiç bir şey yemiyorsun. Sadece su içebilir, abartmamak kaydıyla çay veya yeşil çay içebilirsin. Ödem namına ne varsa siler, denedim 😀 Hatta şuan 2. kez deniyorum, bakalım sonuç ne olacak.

 • Uğur Yurtsever @ugury

  Su diyetine kesinlikle bulaşma derim. Tabii ki yerine koyması en az 10 kat daha zor olan kaslarını kaybetmek istiyorsan bilemem. Vücudun, aç kaldığında önce yağları yaktığı geyiği kesinlikle doğru değil. Kasların varlıklarını sürdürebilmesi için yapısal proteine ihtiyacı var. Bunu da havadan alamıyoruz ne yazık ki. Kısacası; su diyetiyle yağdan ziyade öncelikle kas ve kas dokularındaki suyu kaybeder vücut. Bu kayıp ilk günlerde daha yoğun olur. O yüzden dikkat etmek gerek. Kas derken biceps'lerden, rear deltoid'den, hamstring'den falan bahsetmiyorum. Kalbin de kas olduğunu unutmamak gerek.

  Kısa sürede sağlıklı ve düzgün bir şekilde ödem atmak istiyorsan, sabah öğünleri dışında karbonhidratı kesip tempolu yürüyüş yapacaksın. Akşamları protein ağırlıklı besleneceksin. Dikkatli ve disiplinli olursan, metabolizman da iyice yavaşlamadıysa bir haftada hızlıca ödem atıp birkaç kilo verebilirsin. Beslenmene dikkat edersen kas kaybetmeden yağ da yakarsın. Uzun vadeye yayarsan 2 ayda, hatta daha kısa sürede, eski kilona da öncekinden daha sağlıklı bir şekilde dönebilirsin. Bu şekilde attığın ödemi, yaktığın yağı geri kazanman da zor olur.

  Tamamen sağlıksız, deli saçması, kestirme, uydurma yöntemlerden uzak dur yeter. Sadece water feasting için söylemiyorum. Ottur boktur onları da gördüğün yerde arkanı dönerek kaç. İnternette biraz dolaşsan bin tane yöntem bulabilirsin. Birçoğu görece seni sonuca da götürür. Ancak bu işi yapmanın sadece bir (rakamla 1) tane doğru yolu var. Ha "ben vücudumu sevmiyorum, sadece göbek smokinden fırlamasın yeter" diyorsan bilemem.

  • eamedic @eamedic

   gördüm de su diyeti ne diye baktım, sıkıntılı görünüyor. Kilolu insanların metabolizma ve özellikle böbrek hastalıklarına sahip olduklarını düşünürsek protein yıkımı (özellikle albumin ve globulinler) sonrasında vücudun kanı damarda tutamayarak hayati organlarda ödeme sebep olması ciddi hayati tehlikeye bile sebep olabilir.

 • maxemilian @maxemilian

  Çoğunluğu Karbonhidrat olan besinleri almamanı öneririm öncelikle.

#ikinciel
Arkadaşım elindeki fazlalikları satılığa çıkardı. Ölucule yüzünden fiyatları bilerek biraz daha yukarıda tuttu. Eğer almayı düşünürseniz kendisiyle konuşup fiyatta bir şeyler ayarlamaya çalışırım.

https://tr.letgo.com/tr/i/acil-pazarliga-acik-or-hp-prime-graphing-wireless-calculator-or-hp-prime-grafik-wi-fi-hesap-makinesi_a77b3301-5646-4c6f-9fe5-4e170cc5761c -Hesap makinesi

https://tr.letgo.com/tr/i/acil-pazarliga-acik-or-blackberry-q5-or-takas-yok_0a9442b7-42e8-44df-aa0e-f2d7b9897d73 -Blackberry Tuslu telefon

iPod- iPhone satıldı!

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Artık eminim, dünyanın en berbat programları yazıcı programları. İnsanı kanser etmek için üstünde özellikle uğraşılmış gibi. Tüm teknoloji dünyası gelişiyor şu yazıcılarda tık yok

BeğenFavori PaylaşYorum yap