Çevre Birimleri

MSI MAG 274UPF - Cazip Fiyatlı 4K 144Hz Monitör

Ürün linki: https://msi.gm/S24B26F4

4K çözünürlüklü monitörler az değil ancak bu çözünürlükte 144Hz yenileme hızını destekleyen monitörlere pek sık rastlanmıyor. Bugün konuğumuz olan MSI'ın MAG serisinden 274UPF modeli, 27" bir FastIPS panelde 4K çözünürlüğü ve 144Hz yenileme hızını, rakiplerine göre rekabetçi bir fiyatla sunarak öne çıkıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kirazerik @kirazerik

  Çevre birimleri ayrı uzmanlık istiyor. Herşey öyle artık. Bilgisayarın her birimi ayrı uzmanlık istiyor. Teknoseyir ve diğerleri bu uzmanlaşma sorununa çözüm bulamadı iç ve dış etkenlerden. Şöyle bir yola gitti teknoseyir “ah eskiden eskiden” deneyim ve tecrübe paylaşımı yani. Elinizde Levent pekcan varsa bu yola gidebilirsiniz. Ne kadar kurtarır bilmem. Murat bey ile bunun kavgasını burada çok yaptık. Sonuçta o bize mutfağı bilmiyorsunuz dedi. Ben ise ona yavaş yavaş ölüyorsunuz. Ezber bir yoldan gidiyorsunuz dedim. Murat beyin argümanlarını anlyamadım bir türlü. Ama sonradan çıkıp slime ve şebeklik yapmadan bir saatlik incelemeler ile pat onları geçti. İzleyici ve takipçi olarak. İçerik için yapabilecek bir şey yok. Çünkü incelemesi yapılan ürün ülkende üretilmiyor. Burada sitenin gücü devreye girmedi bir türlü. Donanımhaberde erdi ok ama esas gücü forumları. Teknopat idare eder ama esas itici güçleri forumları. Teknoseyir ne yazık ki bu yola girmedi. Son 7 yılda ekonomi kanalına döndü. Bunlar bozulma sinyalleri.

  Bugün birisi bir ürünü “alıcı” gözüyle araştırıp üretilmiş içerikleri (inceleme, kullanıcı yorumu, mağaza yorumları) derlese daha bir içerik oluşturabilir. Peki teknoseyir veya başkası bu yoldan gidebilir mi elbette hayır. Ama bu gerçeklik bu tarz içeriklerin ihtiyacını sorgulatıyor.

  Son kullanıcı parasına bakar lafını doğru kabul edersek ortaya şöyle bir tablo çıkıyor. Parayı sokakta bulmadım. Bu cihazın nelerden dolayı ekonomik olduğunun çok ciddi vurgulanması gerekiyordu, kıyaslanması gerekiyordu.
  https://youtu.be/CrHk7-mSOZM?si=rqRVrDkq8sEHPcn2

  Sadece fare inceleyen kanallar vardı. İki yıl önce umuta söyledim çevre birimlerinde uzmanlaş derinleş diye.

  Neyse bu dertleşmenin sonucuna gelelim. 4k 27 inch 1ms 144hz ile iş bitmiyor. Bu monitörü üstüne çıkabilecekseniz almayın. Kalite ve özellik fiyata mündemiçtir. Bir şey ucuz ise tercih etmeden ucuzluğun kaynağını bilmeniz lazım. Bu bazen pazara yeni girme de olabilir. Ama her zaman öyle olmayabilir.

ASUS ROG Strix XG249CM - 270Hz Oyun Monitörü

Ürün linki: https://tr.rog.gg/V4Yq4S

Monitörlerin ekran yenileme hızları 60Hz sınırını aşmanın ardından çok kısa sürede 90, 120, 144Hz ve üstü hızlara erişti. Bugün konuğumuz olan monitör, çıtayı 270Hz düzeyine çıkartıyor. Tüm özellikleri çok hızlı tepki süresine ve hareketli görüntülerdeki bulanıklıkları azaltmaya yönelik şekillendirilmiş XG249CM, özellikle anlık tepki gerektiren oyunları tercih edenlere hitap ediyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

MINIX Neo Serisi USB Hub'lar

Laptoplar inceldikçe, üzerlerindeki bağlantı noktaları azalıyor. Bu sorunun çözümü, çeşitleri gittikçe artan USB adaptörlerde yatmakta. Bu incelemede, MINIX firmasının yeni nesil USB Type-C adaptörlerinden 3 tanesini gözden geçiyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ZIO Venom Fabric Oyuncu Koltuğu İncelemesi

Oyun editörlerimiz, iki aydır kullandıkları Zio Venom Fabric oyuncu koltuğunu inceliyor. Koltuğun kişiselleştirme seçenekleri geniş bir yelpazeyi kapsıyor. Oyuncular, farklı renk ve doku seçenekleri ile koltuğun görünümünü oyun odalarına veya çalışma alanlarına uygun şekilde özelleştirebiliyorlar.

Ürün Linki: https://ziogaming.com/fabric/ ("Teknoseyir" koduyla %10 indirim)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ViewSonic X2-4K Projeksiyon Cihazı İncelemesi

ViewSonic'in Xbox lisansına da sahip projeksiyon cihazı X2-4K'yı Levent Pekcan inceledi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Monitör Önerileri | Ağustos 2023

Bu videomuzda monitörler üzerine sohbet ediyor ve her işinize koşabilecek monitörler öneriyoruz.

00:00 Başlangıç
01:52 24" Monitörler
05:00 27" Monitörler
09:54 32" Monitörler
13:38 Mini Led Monitörler
19:00 Oled Monitörler

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 26
 • qubit @qubit

  YT'de Google'da aradığımızda bu video çıksın, kategori isimleri dışında model numaralarını da bir yere yazın.
  2:30 Philips 24M1N3200VA/00 4.600 TL
  5:00 LG UltraGear 27GL63T-B 5.300 TL
  7:20 Asus TUF Gaming VG27AQL1A 9.400 TL
  9:56 Dell G3223D 11.500 TL
  11:40 Dell G3223Q 18.000 TL
  Mini LED
  13:44 Samsung Odyssey Neo G8 30.000 TL S32BG85
  OLED
  19:00 LG 27GR95QE-B 38.000 TL

 • emrahkaracam @emrahkaracam

  OLED ekranların metin netliği kötü.

 • Candaş @culas

  280Hz Asus TUF Gaming VG279QM kullanıyorum evde. İşyerinde ne zaman 75hz iş monitörüne dönsem CRT monitöre dönmüşüm gibi oluyor. Hem göz yoruyor hemde hantal geliyor. Bence bu saatten sonra 200Hz altı monitör alınmaz. Yüksek Hz değeri gözü daha az yoruyor.

 • Oğuz Sel @ouz

  Öneriniz doğrultusunda Dell G3223D modelini aldım. 23 inç AOC'den sonra hayatım değişti resmen.

  • Umut Koçak @umtk

   Memnun kalmanıza sevindim hayırlı olsun. Bir paylaşımını beklerim. 🙂

  • Oğuz Sel @ouz

   @umtk Tamir görmüş Galaxy S8 ile çektim, o yüzden pozlar süper değil. 😀

  • Oğuz Sel @ouz

   @umtk Bir tane de yakın çekim ekleyeyim.

  • Umut Koçak @umtk

   @ouz incelemesi yahut deneyim yazısı gelir mi?

  • Oğuz Sel @ouz

   @umtk İnceleme konusunda söz veremem ama bir iki saatlik deneyimimi paylaşayım (bu ikindi saatlerinde aldım daha).

   RTX 2060 ekran kartım var ve denemek için DLSS destekli Atomic Heart'ı açtım. Ne renk ne akıcılık konusunda önceki monitörüm AOC 75 Hz Full HD (modelini tam anımsamıyorum, belki eski durumlarımda paylaşmış olabilirim) ile alakası yok. Siyahlar net olarak daha siyah, renkler muazzam canlı. Hani bunu gördükten sonra bu genişlikte bir OLED nasıl olur, hayal edemiyorum. Ekran genişliği de oyunun içinde gibi hissetmemi sağladı. Daha önce "İşte, oyun oynuyorum," tadında takılıyormuşum resmen. Henüz Forza Horizon 5 gibi araba yarışlarına bakmadım, muhtemelen onlarde delireceğim. Ama bu monitörü asıl alma nedenim, ekranı doğru düzgün dört parçaya bölerek her birinde farklı ekranları takip edip bir şeyler üretebilmek. Bir de hobi olarak uğraştığım işlerdeki proje dosyalarını daha konforlu düzenlemek.

   Ayar tarafında hazır preset'lerden "Cool"u kendime uygun buldum. HDR, beklediğim gibi bir etki yaratmadı, bir de masaüstünde sarımtırak bir görüntü oluşturdu. Masaüstündeyken sağ tık menüsünden yeni bir pencere açılırken sanki bir pırpırlama hissettim ama muhtemelen HDR'den kaynaklı bir durum çünkü kapatınca her şey normale dönüyor.

   İnternette daha uygun fiyatlara verenler var ama ben Vatan'dan aldım, en azından gözümün önünde ölü piksel testi filan yapıldı. Yine soru olursa bilgim, deneyimim dâhilinde yanıt veririm memnuniyetle.

   Öneri için teşekkür ederim bu arada. Daha önce Asus vs. düşünüyordum ama nokta atışlı doğru bir ürün aldım, daha iyi oldu.

   Ekleme: USB-C bağlantısına Galaxy S8'i takar takmaz DeX modu açıldı, bunu beklemiyordum, bu da iyi oldu. 🙂

  • Umut Koçak @umtk

   @ouz Teşekkür ederim bu paylaşım burada kaybolur ama akışa içerik olarak da atabilirsiniz.

  • Oğuz Sel @ouz

   @umtk Müsait bir zaman bulup durum şeklinde paylaşırım olmazsa. 😉

Dev OLED / Asus ROG Swift OLED PG42UQ İncelemesi

ASUS'un yüksek renk doğruluğu sağlayan dev OLED monitörü ROG Swift OLED PG42UQ'yi Levent Pekcan inceledi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10
Secured By miniOrange