Tamam ve devam etiketlerini kullanıp, siyasi değil diyerek etrafından dolaşamıyorsunuz. Mesajlarınız siliniyor. Israrcı olunursa seçim sonuna kadar engelleyeceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Housedakitopal @housedakitopal

  Tamam , aynen devam 😀

  ( Pun intended )

 • Samsa @samsa

  Sizi o sanıp engelleyecektim az daha hocam iyi ki yazdınız.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  @samsa O yine iyi ben az kalsın bu hesabı banlıyordum 🙂

 • Fallout @fallout

  37-38 senelik doğma büyüme Türkiye tecrübesi ki hâlâ devam etmekte, ilaveten "Hayatta güzel şeyler olmaz" mottosundan hareketle bence hiç uyarmadan yasakla @gamsizm kardeşim. Kafan rahat etsin. "Bik bik bik" öten üyelere de çakarsın geçici BAN'ı çiçek gibi olur vallahi.

 • yarimpower @yarimpower

  Kimse sizin siyasi tercihinizi merak etmiyor.Saçma sapan işler yapmayın..

 • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

  Bu ülkede siyaset ve spor tartışmaları genelde yapıcı sonuçlar ile bitmiyor. Bundan dolayı toplum içerisindeki ayrımcılığı daha fazla arttırdığı için bu konulardaki hassasiyet önemli. Ama ben devletin teknoloji sektörüne yönelik yaptığı yanlışları (var ise) eleştirebilmeliyim. Siyasetten çok teknoloji ile ilgili bir tartışma konusunu yasaklamanız doğru olmaz diye düşünüyorum.

 • Nuri Karakaş (Argo Navis) @nkarakas

  Aaa ne güzel engel atıyordum oldu mu şimdi bu.

 • tekhne @tekhne

  Olay tam nedir anlamadım ama ortada etik ya da siteyi zora sokacak hukuki bir gerekçe yoksa, akıl fikir özgürlüğüne kısıtlama getirmek doğru değil. İnsan yapımı bilim ve teknolojiyi siyasetten bağımsız düşünmek ne yazık ki mümkün değil. Adı üzerinde sosyalde siyaset de muhalefet de olur doğal olarak - yeter ki konuyla bağlantısı olsun, siyasi reklam amaçlı olmasın. Ayrıca: Apolitizmin seçeneğe bağlı olmayacak şekilde kural haline getirilmesini önermek de bir siyasettir.

 • ErsinStms @ersinstms

  Teknolojiyi siyasete alet edilmemeli bıktık zaten

 • Woodo @woodo

  Merak etmeyin murat bey seçimler devam olursa çok şeyde engelleneceksiniz. Sizin engellemenize gerek kalmayacak. Siyaset yapmanın/konuşulmasının yasak olması yine demokratik bir kullanıcı oylaması sonucu olduysa sizde siyasetin bir enstrumanı olan demokrasiyi kullanmışsınız. Yoksa başka şekilde mi karar verdiniz yasak olmasına? Size aman zarar gelmesinn yeterki. Sonuçta ekmek teknesi. Benimde direk ekmek teknemi etkilen bir husus olsaydı bende düşünürdüm taşın altına elimi koymalı mıyım diye (?). Yoksa özgür basın olmak için yarattığınız yani özgürce konuşabilmek için girdiğiniz plus üyelik yolunda, özgürce konuşabilinmesi nasıl da bir ironi olurdu değil mi?

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Evet anketle belirlendi. Aslında konu siyaset değil. Yasak olan konuların ortak noktası fanatizm. Din, futbol ve siyaset sadece bu nedenle yasak. Akıl mantık ve en önemlisi saygı çerçevesinde konuşulabilseydi yasak olmazdı. 2003'ten beri forum idare eden biri olarak bu konuda en ufak ilerleme görmediğim gibi, daha kötüye gittiğimizi söyleyebilirim. Eğitimin kötüye gitmesine paralel bir gelişme bu da. 2003 yılında yasak değildi örneğin.

   Haklı olduğumu görmek için bu konuları serbest bırakan siteleri ve sosyal medyayı izlemek yeterli. Oraları görüp bu site de öyle bir yer olmasın diye yasak koyuyoruz. Yoksa 10 dakika önce birbirine Linux konusunda yardım eden iki üye bir bakıyorsunuz iki farklı takım tutuğu için birbirine girmiş. Bizim tercihimiz, bu platformda Linux konusunda paylaşım yapmaları. Fanatizmlerini başka sitelere saklasınlar. Tek platform burası değil sonuçta.

  • arsenik @sha-2

   @gamsizm Sİyaset gazı bütün ülkeyi sarmış durumda. Neyse ki 2 ay gibi kısa bir zaman sonra bunlar yine kimsenin umurunda olmayacak. Ülkecek eğitimi bu kadar konuşsaydık şu an en iyi eğitim sistemi bizde işliyor olurdu herhalde. Şu siyaseti konuşuyoruz konuşuyoruz nereye varıyoruz kimse kendisine sormuyor muhtemelen.

  • arsenik @sha-2

   @gamsizm Sonra sağ elle sol kulağa ulaşmak için kafanın arkasından geçirip şark kurnazlığıyla siyaset yapınca herkes mal zaten kimse anlamıyor bir uyanık o arkadaş oluyor. 😀

  • Woodo @woodo

   @gamsizm Yıllar önce siyaset meydanı vardı. İnsanlar siyaset meydanında farklı görüşleri sanki şu anki survivor izler gibi şevkle izlerdi. O zaman farklı olan neydi? Bilmiyorum. Belki de tarafsız bir modaratör eşliğinde konuşulup tartışılmasıydı. Benim size söylediğim, taşın altına elinizi koymaktan kasıt belki de o modaratörün ve eşitliğin sizin ya da sizin kuracağınız bir ekip ile sağlanmasıdır. Yoksa yasaklamak kolaydır ve basittir. Ancak önemli olan eğitim sisteminin kötü olduğundan şikayet ederken bizim ya da sizin kendi tarafınızda çözüm üretmek için gerektiği kadar çabalamamasıdır. Herkes suçun başkasında olduğunu düşünebilir, durumun iyiye gitmemesinden başka şeyleri/kimselerii suçlayabilir ama bakalım biz kendi görevlerimizi ve sorumluluklarımızı yerine getiriyor muyuz?

   Zaten her yer sansür, zaten herkes otosansür. Bir de belki de ülkemiz geleceği için en önemli seçim için konuşmamızı engellemek hele hele bunların konuşulması için sitelerinin imkanlarını açanları öteki gibi göstermek doğru mu? Bırakın bazı şeylerde öncü olduğunuzda göğsünüz kabararak video çektiğiniz durumlarda ki gibi bu durumda da kafayı zehir çalıştırıp bu duruma da çözüm bulun?

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @woodo Çok denedik ama olmadı. O yüzden 2003 tarihini verdim. 15 yıldır isimleri değişse de topluluk yönetiyorum. Bunun makul bir yolu yok. Ya komple serbest bırakıp topu yargıya atacaksınız, avukatın tavsiyesi de bu yönde, ya da oturup tek tek uğraşacaksınız. Siz ortamı sağlayın onlar birbirini yesin şikayeti olan da mahkemeye versin moderasyon yaparsanız olası bir suça taraf olma riskiniz var dendi net bir şekilde. Millet burda birbirini yerken biz rahat edemeyiz.

   Siyasi bir site ya da genel bir site olsak uğraşırız. Burası alanı son derece net çizilmiş bir site. Siyaset konuşulmasın kararını bile kitleye sorarak aldık. Siyaset teknolojiye bulaştığında ise zaten biz de gündemlerde konu ediyoruz. Aynı şekilde ekonomi bizi de ilgilendiriyor. Bunlar zaten konuşuluyor. Ama seçimin ve adayların tartışılacağı yer burası değil. Bu tip siteler var. Moderasyonu da ona göre yapılıyordur.

   Evet belki bir ekip kurulup çok sağlam moderasyon yapılabilir fakat o moderasyonu kim denetleyecek? Onların kendi görüşlerini işlerine katıp katmadığını denetleyen bir üst kurul olmalı. Ayrıca sürekli iş başında olacak bir de avukat olmalı. Siyaset için kurulmamış bir site için çok fazla ve gereksiz harcamalar bunlar. Hem öyle bir kaynak yok hem de olsa bile moderasyona değil içeriğe harcanır.

   Çok iyi bir teknoloji sitesi olduk da geriye siyaset kaldı durumu yok. Daha kendi alanımızda bile emekliyoruz.

  • Woodo @woodo

   @gamsizm Peki, teşekkür ederim bu kadar şeffaf bir şekilde cevap verdiğiniz için. Kalbim her zaman emeğinin hakkını verenlerden yana olur. Siz de bunlardan birisisiniz. Sizi takip etmeye devam edeceğim ve yolunuzun açık kalmasını umarak, başarılar diliyorum.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Tehdit değil. Bizim rutin cezalarımızın süreleri birkaç gün ile sınırlı. Bir de sınırsız uzaklaştırmamız var. Hesabı komple kapatıyoruz. Seçim dönemlerinde ise kural listemizde olmayan bu durum ortaya çıkıyor. Seçim yaklaşınca siyasi mesajlar artıyor doğal olarak. Biz de silmeye başlıyoruz. Israr edilirse o hesabı seçim süresi bietene kadar banlıyoruz. O zaman misal 25 gün gibi normalde olmayan süreler söz konusu oluyor. Henüz bir kişi bile bu şekilde banlanmamışken bu uyarımı yapayım ki ceza alan sonra sahte hesap açıp bu süre kurallarınızda yazmıyor demesin.

  Tehditlerin ve yasakların gerekmediği bir ülkeye dönüşmemiz lazım. Sorun tepeden başlıyor.

 • arsenik @sha-2

  Orçun ne dedin bilmiyorum da kesin doğru demişsindir. Bu aralar senin düşüncelerin çok tutarlı. 😀 Ya da benim düşüncelerim seninle bu aralar fazla örtüşüyor.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  @lewntek Öyle. Aslında insanlar bir şeyin suyunu çıkarmasa ve tadında bıraksa hiç kural gerekmeyecek. Ama kontrolden çıkma noktasına gelince kurala bağlıyoruz. Yani bir anlamda insanlar konacak kuralları kendi yaptıkları ile belirliyor.

 • Muhammet ŞAFAK @muhammetsafak

  Klasiktir abi o! Seçim öncesi bu güruh hortlar her girdiği yerde "siyasi olmayan" paylaşımlar yapar. Seçimden sonra ortalık durulur yeniden. 😀

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Biz neler gördük 🙂 Bir zamanlar forumlar popülerken troll akınına uğrardık. TS bile nasibini almıştı. Seçimin ertesi günü bir mesaj bile atmazdı o hesaplar.

  • Muhammet ŞAFAK @muhammetsafak

   @gamsizm Yurt dışında durum nedir bilmiyorum ama seçimler yaklaşınca sosyal medya ve forumları kullanmıyorum, seçim arabaları başlayınca da ailemin yanına çiftliğe kaçıyorum. Spam yapıyorlar resmen ne illet bir durum. Ne diyeyim Allah kolaylık versin abi size, işiniz zor. Bu dönemde sahte hesaplara engel olmanız zor olacak muhtemelen. İyi geceler.

 • Gump @runforrest

  Yalnız sayın @gamsizm benim derdim ilgili etiketler ile değil sadece twitter algoritmasına yapılan haksız ve gereksiz müdahale ileydi. Gönderimde etiket dahi yoktu yanlış hatırlamıyorsam. Kısacası niyet ve alaka teknolojiydi orada ama neyse sağlık olsun, canınız sağ olsun. 🙂

 • Halit Kulaç @substitute

  bu iş evet,hayır meselesi ne döndü hayırlı günler diyemiyorduk neredeyse.

 • TeknoStil @teknostil

  Arada konu dışı paylaşımlar yapıyorum/ yapıyoruz. O zaman bile site çorbaya dönüyor. Bir de siyaset tümüyle serbest olursa hiç çekilmez. Bir örneği için:
  https://forum.donanimhaber.com/

  Ne yazık ki linkteki sitenin giriş kısmı hiç teknoloji sitesini andırmıyor. 🙁

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Normal şartlar altında bunlar doğru. Ancak özellikle yenilerin bilmediği bir şey var.

  Siyaset ve fanatizm içerikli konuların TS'de yasaklanması bizim yönetim olarak aldığımız bir karar değil. TS'nin kurucu üyeleri diyebileceğimiz kemik kitlesi buna kendileri karar verdi. Biz de bu yasağı yıllar evvel ilan ettik.

  Eğer şimdi göz yumarsak tepki toplarız çünkü bu yasak her düşünceden insanın ortak kararı ile alındı ve yıllardır iyi kötü uygulanıyor. O yüzden normalde olabilecek o tepki olmuyor çünkü çoğunluğun kararı bu yönde.

  Hatta birçok kişi siyasi gündemden kaçmak için buraya geliyor. Siyasi konuları bize rapor edenlerin gerekçeleri hep aynı; 'burası bizim kaçış noktamız kirlenmesine izin vermeyin'.

  Siyaset, din ve futbola çok ciddi sınır koyarak şunlardan vazgeçiyoruz yönetim olarak.

  1-Seçim dönemlerinde adeta saçılan reklam bütçeleri.
  2-Fanatizm yaratan konuların getirdiği müthiş reyting ve sayfa gösterimi dolayısıyla artan reklam gösterimleri.
  3-Moderasyon yapmamanın getirdiği rahatlık.

  Yani neresinden bakarsak bakalım bizim için karlı ve sorunsuz olan yol tüm bu konuların serbest olması. Derdi olan da kimle derdi varsa mahkemede hesaplaşır. Devlet bizden en fazla IP adreslerini ister. Başımız pek ağrımaz. Başımıza gelen örneklerde böyle oldu.

  Ayrıca küfür ve hakaret olmadan ses duyurma kısmını becerebilse insanlar bu kadar yasak zaten hiç olmayacaktı. Yasak olmasına rağmen bunlar burada bile hala olmaya devam ediyor. Siyaset içeren içeriklerin silinmesinin başlıca nedeni toplumun ikiye ayrılmış taraflarının birbirine hakaret edemeden iki laf edememesi. Bu nefret iklimi dağılmadan bu yasakların kalkmasını insanların talep edeceğini düşünmüyorum.

  Yani ortada aslında çok nezih bir toplum var ama biz ise hala yasaklarda direniyoruz gibi bir görüntü oluşuyor ama gerçeğin ne olduğunu hepimiz biliyoruz.

  Ya yasakları komple kaldırıp moderasyon yapmadan olduğu gibi atış serbest diyeceğiz ya da bu şekilde devam edeceğiz. Bunun orta yolu yok. Bulunmaya çalışılacak her orta yolda, dediğiniz gibi, aslında taraf olunuyor.

  Ben burda, kendi sitemde, uyguladığım hiçbir yasağı kendi hayatımda uygulamıyorum ve çevremde de bu zihniyette insanlar barındırmıyorum. Burda konuşmayın dediğim her konuyu dibine kadar konuşuyoruz. Ancak burası benim özel hayatım değil. Devletin yasaklarına uymak zorunda olduğumuz ve topluluk isteklerine göre şekillendirdiğimiz bir platform.

  Bu işin en güzel çözümü yıllar evvel yaptığımız anketi tekrar etmek olur. Sonuç ne çıkarsa eskiden olduğu gibi aynen uygulanır. Kendi anket sistemimiz devreye girince yaparız.

 • Kvothe @kvothe

  @gamsizm Torunlarina kadar beklemeyebiliriz belki)

 • Murat Gamsız @gamsizm

  @lewntek Öyle bir Türkiye yok. Bana düzgün işleyen bir örnek gösterin uygulayalım. Bizde yasak olan konular konuşulsun, moderasyon hissedilmesin, her düşünceden insanlar küfür ve hakaret etmeden saygılı şekilde konuşup tartışsın. Anahtar ifade, 'her düşünceden'. Kişilerin Facebook sayfaları gibi sadece kendileri gibi düşünenlerin olduğu bir yer olmasın.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  @lewntek Yasak olmayan platformlar da var. Örnek vermek isterdim ama kendim de girmiyorum o yerlere. Açıkçası, bu hassas konuları internette tanımadığım insanlarla asla konuşmam.

 • H.U. @h-u

  TeknoSeyir, belli bir alana odaklanmış bir yayın...ve bu alana (teknolojiye) odaklı konuların siyasi açılımları da yayında yer alıyor zaten. Burada yasak olan siyasi yorum değil, siyasi propaganda... AKK üzerine yapılan tartışmalar ve yayınlar gayet siyasi yayınlardı ve öyle de olması gerekir zaten. Ama bunun propagandaya dönmesi, parti taraftarlığına tahvil edilerek suistimal edilmesi gerekmiyordu ve edilmedi de zaten... Mevcut yayın ilkelerinin bu şekilde anlaşılması gerekir diye düşünüyorum ve gösterilen özen için teşekkür ediyorum.

 • acankat @acankat

  Teknoseyir'in bunu korktugu icin yapmadigini hepimiz biliyoruz; amaclari kullanici kitlesinde yer alan hic bir bireyi kirmadan yollarina devam etmek, bu noktada yapabilecekleri tek sey direkt veya dolayli olarak, kulanicilar - kullaniclar ve yonetim - kullaniclar arasinda gerginlik yaratabilecek her turlu siyasi, dini vs. vs. paylasimi onlemek. @gamsizm gayet tarafsiz bir bilgilendirmede ''her iki''tarafa da seslenmis; adam daha ne yapsin.

  Sosyal ozellikleri de olsa burasi gunun sonunda bir teknoloji platformu; buraya @leventp nin dini sohpetleri veya @hkellecioglu nun ekonomi yorumlari icin gelmiyoruz, @gamsizm in spor yorumu yapmasini da beklemiyoruz hatta istemiyoruz mesela...

  Ne yazik ki ulkemiz gibi bir milyon farkli gorusun ve kendini gostermek icin firsat kollayan bir milyon farkli gerginligin hukum surdugu bir ortamda ''bu tur platformlar icin'' onuruyla varolabilmemin tek yolu su anda tarafsiz olmak, ki biliyorsunuz aslinda tarafsizlik da bir kesim tarafindan suc olarak goruluyor... yani tarafsiz olarak dahi risk aliyor bu insanlar.

  Siyaset tuvalet fircasina benzer, olmadan yapamazsiniz ama o fircayla disinizi de fircalamazsiniz. Buraya tuvalet fircasini bulastirmayin, bunu istemezsiniz. Samsun 960 EVO M2 NVME SSD incelemesi icin geldiginiz yerde siyaset aramanin veya yapmanin hic bir anlami yok.

 • tekhne @tekhne

  @gamsizm Millet edebi adabıyla konuşamıyorsa siyaset yasağı koyalım yerine: Edep ve adabı da gözeten bir yayıncılık yapalım. Bu da yayıncının sorumluluğu. Nefret ikliminin dağılmasını beklemek yerine buna katkı sunmak...

  Tabii bir gereklilik var: Sosyal forum yöneticiliği, moderatörlüğü için mesai ayırmak lazım. Bu mesai için işini bilen eleman tahsis etmek lazım. Milletin konuya vakıf olması için elde referans bir işleyiş ilkeleri manzumesi olması lazım vs. Profesyonel yayıncılık varsa finansman lazım. Mesele bağımsız yayıncılıktan ne anlaşıldığı ile ilgili.

  Siyaset konuşulmasın diyenlere: İsterseniz konuşmayın da herkes konuşmasın ne demek? Konuşmak istemeyen zaten konuşmaz. Konuşacaklar da işin nasılına kafa yorar aynı zamanda - her işte olduğu gibi. Bilim ve teknoloji siyasetten bağımsız işler diye bilimsel bir ilke mi var? "Var, çünkü..." diyen olursa, onu da konuşalım.

 • Alperen Tunçeli @alperen141

  Misafir evinde ev sahibinin sözü geçer. Bu kadar basit.

 • Bulut Fırat @kurabi

  Gamsız'ın yorumların ortasına karışan uzun açıklamasının yeterli olmadığını düşünenler bunu izleyebilirler:
  https://teknoseyir.com/teknoseyir-izleciyi-anketi-sonuclari

  Not: "Kurucu Üye" sıfatı çok hoşuma gitti.

 • RayTracer @saliherk

  Ah be @gamsizm nelerle uğraştın yıllarca. Anlatamıyosun da derdini. Allah kolaylıklar versin ne diyeyim. 🙂

 • QweGhost @qweghost

  @gamsizm Hocam benim bir sorum olacaktı. 70 gün önce 2 tane müzik nedeni ile youtube tarafından telif yedim fakat oradan buradan kurcalarken ben bu video üzerinden para kazanmıyorum seçeneğine tıkladım fakat bu itiraz sayılıyormuş ama bunu gönderdimi tam emin değilim bir kaç video baktım nedenini falan yaz diyor ben öyle bir şey yazmadım ve 30 iş günü içinde cevaplanacaktır diyordu o izlediğim videoda fakat bende öyle birşey olmadı hatırlamıyorum asıl nedenime gelirsek ben video kaldırdım şimdi de ne olup bittiğini göremiyorum 70 gün oldu 1 tane bile e-mailde cevap yok kafam şuan karışık ne yapmam gerek veyatta zararlı cıkarmıyım işleme alınırmı karşı taraf dava açar mı ? Bilgilendirirseniz sevinirim iyi günler

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Bir şey yapmaya gerek yok. Kanal kapanmamış önemli olan bu.

  • Endoskop @endoskop

   dava falan açmazlar, için rahat olsun. ben koskoca japon firmasına karşı bildirim attım tabi adamlar hiç ilgilenmiyor, 14 gün içinde cevap vermeyince yt otomotik telifi kaldırıyor 😀 şu an 80 bin abonem var. Hiç bir sıkıntı olmuyor, ama yinede yt geçersiz telif itirazına kanalı kapatabilir, bu yüzden ilk önce telifci firmaya yt dışı mesaj at.

  • QweGhost @qweghost

   @endoskop Kardeşim öncelikle Ramazan ayınız mübarek olsun ve Allahın selamı üzerinize olsun.
   Kardeşim konuyu uzun uzun yazmayım yukardaki yorumlarda geçiyo ben bir kısmı ile ve kafamı karıştıran noktadan bahsedecem çünkü takıntı hale geldi.
   Ben kısaca 2 ayrı müzikten telif yedim oyun videosu çekiyodum ben tabi ne olduğunu bilmiyordum başta okumadan araştırmadan iş yaptım bilmiyorum zararlımı çıkarım ? İncelerken telifde davacı deyince korktum işin açığı oradan bakarken itiraz et butonu var tıkladım ama dediğim gibi itiraz ne olduğunuda bilmiyordum 5 seçenek var okudum bana göre en uygunu , ben bu videoyu satmıyorum ve para kazanmıyoruma tıkladım fakat kafam karışan nokta şurası gönderdiğimi hatırlamıyorum ;
   1. Sizde zamanınızda itiraz etmişsiniz daha iyi bilirsiniz itiraz etsem e maile şu tarihe kadar cevap bekleniyor falan denilir e-maile bilgilendirme amaçlı gelir diye düşünüyorum yanlışım varsa düzeltiniz.
   2. Gelmedi bilgilendirme ve olduda itiraz gitti diyelim fakat en geç 30 gün yanıtlama süresi var bırakın 30u 70 gün oldu hala cevap yok benim aklımdaki nokta ;
   İtiraz gittimi gitmedimi , gittiyse ne oldu , veyatta cevap gelmedi bazen şöyle oluyor yt geri dönüp itiraz onaylanmadı diyor hic öylede olamadı kafa karıştırdı en kötüsü davalık olunurmu ? Birde kanal önemsiz kapansada sorun olmaz benim için . Kafanı ağrıttığım için kusura bakmayınız bilgilendirirseniz sevinirim.

  • Endoskop @endoskop

   @qweghost dava açmazlar merak etme. Eğer telifci içeriğini gözden geçirdiyse kararın doğruluğunu ispat ettiyse o video artık kullanılamaz en fazla kanalı kapatırlar bu kadar. Normalde ben itirazı copyrigt mail adresi üzerinden gönderdim. o zaman kanal 3 telif yüzünden kapatılmıştı. Zaten 55 dakikalık yükleyince eşleşen veriyordu, sonra bunu 3 dakika'ya düşürdüler, tabi bende geç fark ettim 3 telif geldi 1 ay içerisinde kanal gg oldu. Kanala girip itiraz da edemiyorum, bende direk telif hakkı itirazını mail ile yt'ye gönderdim, muhtemelen telifçi ilgilenmedi ve kanal geri geldi. Zaten o firma binlerce telif ile ilgileniyor, bende buna güvenerek itiraz etmiştim. Kısaca itiraz ettiniz diye kimse size dava açmaz, içiniz rahat olsun. Kanalınız kapanmadıysa ihtarların bitimini bekleyin veya telif işine dikkat ederek yükleyin. Müzikleri ise telifsiz seçeneklerden seçin, seçerken de firmalar kendi isimlerini ve kanallarını açıklama kısmına yazmanızı ister, buna dikkat edin yeter..

  • QweGhost @qweghost

   @endoskop Sağol kardeşim bilgilendirdiğiniz için.
   Ha bu arada kanalda ihtar yok. 🙂 yüz ve telif yedim fakat neden ihtar sayılmadı orasıda acayip.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @qweghost Çünkü bir ihlal yaptığınızda kaderinizi telif hakkı sahibi belirliyor 🙂 İnsaflıymışlar.

 • QweGhost @qweghost

  @gamsizm hocam üst deki yoruma dayanarak kanal önceden açılmış fakat abone hiç denilecek kadar az yani kanal kapansa bile sorun olmaz benim asıl şüphelendiğim konu ; bir takım sözler duydum itiraz edersen karşı taraf seni bulur mahkemelik olursun falan bunlar kafa karıştırıcı şeyler olduğu için size tanışmak istedim 2 aydır bu sorunun cevabını arıyorum telif yediğim zaman alt kısımda itiraz diyor orada da ben bu video üzerinden para kazanmıyorum seçeneği var ona tıkladım fakat gönderdiğime dağil hiç bir bilgim yok 🙂 fakat göndermiş olsam bile arada 70 gün geçmiş youtube tarafından hiçbir bilgi gelmedi bu süreçten sonra ne olur bilgilendirirseniz sevinirim.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Kimse sizi bulmaz merak etmeyin. Kanal bile kapanmamış. İtiraz oldu mu olmadı mı onu bilmem mümkün değil. Sizin açınızdan bir tehlike yok. Bence sizin için burda güzel bir fırsat var. Seni bulurlar diyenlerle ilişkinizi kesin daha mutlu bir hayat yaşayın.

 • QweGhost @qweghost

  Sağolasınız hocam 1 sorum daha olacak sizi de yordum kusuruma bakmayın mesela telifim gitmiş olsaydı karşı tarafa 1. görseydi cevap verirdi 15 gün içinde erteleme süresi 30 gün yada yok saydı veyatta itiraz onayladı buna dair hiç bir bildirim gelmedi 30 gün içinde işlem yapması gerekti ben öyle biliyorum yanlışım varsa lütfen düzeltin şimdi 30 gün yapmadığı işlem geçersiz kalıyor youtube öyle diyor adam sonradan ona işlem yapabilirmi yoksa o orada öyle kalırmı ?

 • Emre Akar @zurrani

  Kişilere profil sayfalarından ya da herhangi bir yerden DM gönderemediğimizi fark ettim, sonra da benim de bir mesaj kutum olmadığını fark ettim 😀

  Murat Bey, yorumlara jpeg, jpg benzeri fotoğraf medyası yüklerken hata veriyor ve yüklemiyor bir süredir. Buradan yazdığım için mazur görün. @gamsizm