#TeknoYardım #keyshot #render #3D

Keyshot 10'da 3D animasyon render'ı alırken yaklaşık 4. saatlerde PC donuyor. Ama çok daha uzun süren görsel render'larda bir sorun yok, hatta önceden aldığım animasyonlarda da sıkıntı yok.

Windows 10, TR1920X kullanıyorum. Başka uygulama da açık değil. Bu dediğim şey olduğunda ekran tamamen donuyor ve sanki render bitmiş gibi fanlar normal hızına düşüyor ancak mouse, klavye vs. hiçbir şey tepki vermiyor. Sadece hard reset ile çıkabiliyorum.

Lütfen yardım edin, iş yetiştirmem lazım ama 4 gündür bu sorun yüzünden geciktim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tarık KAYA (38) @tarikkaya

  Konuya ne sistem kullanıyorsun? Hangi işletim sistemi? gibi bilgiler ver ki insanlar sistemi algılayıp çözüm sunsunlar.

 • Krycek @krycek

  Önce güncel sürücüyü indirin.
  DDU ile güvenli modda ekran kartı sürücüsünü silin.
  İnternet bağlantısını kesin.
  Son sürüm sürücüyü sıfırdan yükleyin.

  memtest ile ramlere bakılabilir.

  HDD varsa bad sektör taraması yaptırın.

 • AAY @ademalp

  eski çalıştığım yerde 3d max ile animasyon yapan bir arkadaş vardı. bir proje için video render alıyordu tabi o zamalar 15-20 dakikalık bir render 1 haftadan uzun sürüyordu. çalışanların PC'lerine 3dmax kurduk geceleri o pclerde sahne sahne render yaptık ama bazı pcler kapanıyor bazen elektrik kesiliyordu. al baştan al baştan. sonra dedik ki premier sıralı resim desteği var 3dmaxdan resim olarak export alalım. bir sorun olsa bile artık kaldığı yerden devam ediyorduk render almaya. o dönem çok iş geliyordu inşaat firmalarının tanıtım CD işleri.

iPhone SE (2022) vs. iPhone 11 vs. 11 Pro Max
- min 128GB

Kullanım Amacı: İşte sıkça video-fotoğraf çekme, numune inceleme işleri vb. durumlar; Müzik dinleme (sadece pc'den eşleştirilmiş itunes), youtube-twitter-instagram vb. sadece içerik tüketme, ofis işleri, mailleşme, erp vb.

Tasarımcıyım, şu an 6S kullanıyorum (2014'ten beri aynı telefon), tüm aparatlarım var ama pil artık yetemiyor, iOS yavaşlatıyor artık. Eğer büyük ekrana geçersem belki eskiz işleri de yaparım ama onun haricinde büyük ekran ihtiyacım yok. Sadece bataryası büyüktür diye büyük kasa düşünüyorum. Mobilde oyun oynamam. Fotoğraf ve video çekmek gibi bir hobim yok, haftada ayda 1-2 kare o kadar belki.

Bana SE, 6S'ten sonra ideal geçiş gibi geliyor. max. 10-12K arası bütçem var ve uzun süre kullanacağım, uzun süre de kullanılabilecek bir cihaz almak istiyorum.

Öneriniz ne olur?

#telefontavsiyesi #iPhone #iPhoneSE3 #iphone11 #Tavsiye #TeknoYardım #TeknoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 24

#TeknoYardım #sistemtoplama X399 serisi bir anakart için bağlantı kabloları aramaktayım. Eğer anakart markasının servisine gidersem oradan temin edebilir miyim? Yoksa dışarıdan mı almam gerekir? Eğer dışarıdan almam gerekiyorsa, hangi marka ya da mağazadan almalıyım? Bilgisi ve tecrübesi olanlardan yardım edebilir misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #akış #Windows10 #WindowsInsider

Sitede Windows Insider programında olan arkadaşlar varsa rica ediyorum IPv4-IPv6-Teredo-XBOXLive-IPSec-IP Helper konularında Microsoft'a gerekli şikayetleri aktarabilir misiniz?

Her büyük Windows 10 güncellemesinde nasıl oluyorsa ağ ayarlarımda değişiklikler oluyor ve XBOX Servislerine bağlanamıyorum. Ayarlar/Oyun/XBOX Ağı bölümünde her seferinde NAT ve Sunucu Bağlantısı denetlemesinde ENGELLENDİ ya da KISITLI diye hata alıyorum. Düzelt seçeneği de işe yaramıyor.

Daha çnce denediğim bazı yöntemler vardı araştırıp bulduğum:
- Services.msc üzerinden yapılan.
- Microsoft sitesinden Fix dosyaları indirmek.
- CMD üzerinden yapılan bazı düzenlemeler.

2004 Güncellemesinden sonra bunlar da işe yaramaz hale geldi.

Ve malesef her güncelleme bu ayarları bozuyor. Artık hangi kombinasyonun işe yaradığını hatırlamıyorum.

Twitter üzerinden bütün Microsoft ve XBOX hesaplarını etiketleyerek aşağıdaki görseli attım ve kaç gün geçti hala hiçbir cevap gelmedi.

Bu adamlara tahmin ediyorum benden daha kolay ulaşabilecek sadece Insider Programında olan kişiler kaldı. Sizden ricam bununla ilgili bir güncelleme-fix vb. bir şey yapılmasıdır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #yardım #corsair #kulaklık

Corsair Advanced RMA hakkında bilgisi olan var mı acaba? Daha önce de bahsettiğim HS70 arızasıyla ilgili iade-değişim süreci başladı galiba ama çok fazla İngilizce terimler vb. var, kafam karıştı benim.

Süreçle ilgili bilgisi, deneyimi olan varsa yazabilirseniz çok sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#LaptopTavsiyesi #TeknoYardım #SistemTavsiyesi #NotebookTavsiyesi

Akademisyen bir arkadaşım işlerini hızlıca yürütebileceği bir laptop aramakta ve bana danıştı. Ben de size sormak istiyorum. Söylediğine göre:
-Sıfır almak istiyor, 3500-4000TL arası bütçe ayırabilirim dedi taksit durumuna göre.
-Oyun oynamak gibi bir amacı yok.
-500GB SSD üzerinde ısrarcı.
-Hafif olan bir laptop arıyor.
-Günlük ihtiyaçlarında da (internet, netflix vb.) işine yarayabilecek bir bilgisayar olmasını istiyor.
-Ekran boyutu ve çözünürlük öncelikli değilmiş.
-FreeDOS olabilir (ki ben Windows 10 kuracağım.)
-Son olarak kendisi bir hanımefendi. Öğrencilerinin önünde de kullanabileceği bir bilgisayar arıyor.

Birkaç ay önce Acer Swift düşünüyordum ama dolar yüzünden şu anda HP 255 G7 gibi bir bilgisayar ona uygun olabilir diye düşünüyorum. Konu hakkında bilgisi olanlar belirtilen amaçlara uygun hangi modelleri önerirler?

Şahsen İkinci elden çok daha iyi bir laptop bulabileceğimi söyledim ama kendisi akademik çalışmalarda bulunduğu için güvenlik açısından fazla tedirgin. Hatta MacBook'lar bile vardı ikinci elde ama sıfır almak konusunda ısrarlı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 16

Şu Allahın belası Teredo olayında biri lütfen yardım etsin. Her windows güncellemesinde bu lanet şeyin ayarları değişiyor ve bilgisayardan xbox live'a bağlanamıyorum.

Benim bilgisayarımda Teredo yok. Kurulmuyor da bulunmuyor da... Komut Satırından hiçbir şey işe yaramıyor. netsh'li hiçbir yöntem çalışmıyor.

Şu siteden bişeyler yapınca düzeliyordu:

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/929852/guidance-for-configuring-ipv6-in-windows-for-advanced-users

Services.msc'den ve bu linkten bişeyler yapınca düzeliyordu ama rastgele deneye deneye oluıyordu. Şunun sırasıyla nasıl yapıldığını anlatabilecek biri var mı?

#TeknoYardım #teredo #XboxLive #forzahorizon4 #Windows10 #yardım #akış #HaftalıkGündemeMalzeme #TeknoSeyir #destek

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13
 • Alperen Tunçeli @alperen141

  @achfighter olabilir. Bişey diyemiyorum. Malesef kesin bir çözüm yok gibi. Ben bununla alakalı port açma tarzı bir işlem yapmaya çalıştım. Meğerse ISS'den onun için servis satın almalıymışım. Dedim ki önceden yapabildiğim birşey şu an olmuyor. Şimdi niye para ödemem gerek? Cevapları yok. Onlar da bilmiyor neden olduğunu. Ayrıca direk Teredo'yla alakalı Microsoft'un sitesine yönlendirildiğinizde verilen çözüm yöntemi zerre işe yaramıyor ve PC değil XBOX Konsoluyla ilgili bir rehber o. @gamsizm ve @leventp abinin bahsettiği güncelleme sonrası verileri kaybolan kullanıcı haberleriyle de bağlantılı bu olay. Nedense bu arıza çok kişide var ve microsoft hiç oralı değil.

 • Alperen Tunçeli @alperen141

  @achfighter Aynen. IP satın almanız lazım gibisinden bişeyler dediler. Ve hepsi sırayla topu birbirine attı. Microsoft Destek, ISS'e... onlar Microsoft Destek'e...

 • Alperen Tunçeli @alperen141

  Bi güncelleme daha ve yine aynı terane.

 • Görkem Dağ @gorkemdaag

  şu sorunu düzeltebilen var mı ya? her yolu denedim hatta pc ye microsofttan bağlandılar yine olmadı

Z97 anakartıma PCI üzerinden M2 SSD bağlarsam performans olarak kayıp yaşar mıyım? Şu anda USB 3.0 kartı ve GTX1070 bağlı. 4790K işlemci kullanıyorum. Anakart üzerine 3. bir PCI kartı bağlamak herhangi bir performans sorunu çıkarır mı? #TeknoYardım #sistemtoplama #SSD

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #TeknoTavsiye #Notebook #LaptopTavsiyesi

Laptop tavsiyenize ihtiyacım var arkadaşlar. Aşağıya madde madde ihtiyacımızı ve bütçemizi yazıyorum:
-Maksimum 3500TL. (Sıfır)
-Hiçbir oyun-gaming ihtiyacımız yok. Bu yüzden hafif, dayanıklı ve uzun ömürlü bir model olmalı.
-Ara sıra istatistik programları kullanılacak. Onun haricinde bilgisayarı aşırı yoracak herhangi bir kullanım senaryosu yok.
-Sağ taraftaki numpad mutlaka olmalı.
-500 GB yeterli. Ama SSD olabilirse çok güzel.
-FreeDOS alıp kendimiz OEM kodla Windows 10 kuracağız masrafı düşürmek için.
-15.6" 1080p ekran tercihimiz.
-Ben RAM için en az 16 olsun sonra yükseltmekle uğraşmayalım diyorum. Ancak piyasadaki 16GB'lik modeller giriş seviye gaming tarzı olduğu için diğer parçalarıyla beraber 4000TL'den başlıyorlar.
-Intel, Ryzen farketmez. Bu bilgisayarı sanırım en kasacak şey SPSS adlı programdır. Akademisyen kullanacak bunu kısaca.

Önerileriniz nelerdir? Ya da bu özellikler yükseltme yapabileceğim modeller nelerdir?
Görüntü olarak bugün incelediğimizde Acer Swift'ler bayağı hoşuna gitmiş. Fikir vermek açısından size bunu yazabilirim.

Akakçe, İnceHesap ve tüm teknoloji mağazalarını araştırdım. Aradığımız özelliklerdekilerden ya çok düşükleri ya da çok fazlaları var.

Şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım PC'de Forza Horizon 4'te online oynayamıyorum. Microsoft Destek'le konuştuğumda Xbox Live Gold almam gerektiğini söylediler.

Bu dedikleri sadece XBOX One için değil miydi? Kullanan var mı? Nasıl oluyor bu iş benim kafam karıştı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 12
 • 4ever @joe

  Normal gamepasste online yok. Gamepass ultimate alman lazım.

 • Onay Kalkan @onay-kalkan

  Ultimate vs. gerekmiyor, PC için Game Pass olması yeterli. DNS değiştirmeyi deneyin. Ben de ilk yüklediğimde sunuculara bağlanamıyordu, DNS değiştirdiğimde sorun çözüldü.

 • Ekrem @huseyinekrem

  Çeşitli windows scriptleri var hızlandırma vaadi olan. Onlardan falan çalıştırdıysanız xbox hizmetlerini devredışı bırakıyorlar. Başlata services ya da hizmetler yazarsanız ilgili yere ulaşabilirsiniz. Orada XBOX ile başlayan 3-4 tane servis var. Otomatiğe elle yada devre dışı olmaması gerek o servislerin.

  Bir de yine bu scriptler host dosyasını editleyip mikrozort takibini engelliyorlar. Yine oradan da xbox ile ilgili satırları silmeniz gerek. Windows>system32> drivers>etc yolundaydı sanırım.

  Tabi hepsinden önce windowsun en az 1806 mı ne öyle bir şey olması gerekiyordu. Eski bir sürümdeyseniz güncelleyiniz Windowsun kendisini.

 • Alperen Tunçeli @alperen141

  Windows'um olabileceği en güncel halinde, hep kontrol ediyorum. Ancak oyun içinde IPSEC hataları alıyorum. XBOX Ayarlarında da Sunuculara bağlantımın Engellendiği yazıyor. Microsoft'un, Forza'nın, XBOX'un bütün çözüm önerilerini denedim sonuç sıfır. Herhalde sadece format atarak çözülecek bu.