Blender'ın 2.8 sürümüne kısa süre kala Epic Games ve Ubisoft cephesinden Blender Development Fund'a ciddi etkisi olacak destekler geldi.

Uzun yıllardır geliştirilen 2.8 sürümünün RC sürümünün ortaya çıkışıyla teknolojik anlamda oldukça yol kat ettiğini kabul edebileceğimiz animasyon ve modelleme yazılımı, Autodesk gibi dev rakiplere rağmen iyice görülür hale geldiğini kanıtladı. Yalnızca topluluk desteğiyle buralara kadar gelebilmesi başta Ton Rosendaal olmak üzere Blender topluluğunun büyük özverisine dayanıyor.

https://www.blender.org/press/epic-games-supports-blender-foundation-with-1-2-million-epic-megagrant/

https://www.blender.org/press/ubisoft-joins-blender-development-fund/

Ubisoft, yaptığı parasal desteğin yanısıra animasyon film departmanlarında kendi in-house yazılımları yerine Blender kullanacaklarını ve teknik olarak geliştirmeye de katkı yapacaklarını duyurdu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

AMD announces world’s first 7nm gaming GPU with 16GB memory and 1TB/s memory...

At CES 2019, AMD today announced Radeon VII, the world’s first 7nm gaming graphics card. This new Radeon VII GPU is built on 2nd gen ‘Vega’ architecture and offers 16GB memory, 1TB/s memory...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Meltdown ve Spectre'nin etkilerini bugünden yaşamaya başlayacağız anlaşılan.

Epic Games, Fortnite sunucularında yaptığı Meltdown yamasından sonra CPU yükünün ciddi oranda arttığını bildirmiş. Konu hakkında grafik de sunmuşlar.

https://www.epicgames.com/fortnite/forums/news/announcements/132642-epic-services-stability-update

https://pbs.twimg.com/media/DS3fMoSX4AIf-lk.jpg

Epic Services & Stability Update - Forums

Attention Fortnite community, We wanted to provide a bit more context for the most recent login issues and service instability. All of our cloud services are
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Playdead isimli bağımsız ekibin 6 yıldır üzerinde çalıştığı INSIDE isimli oyun Steam'de 31TL'den satışa çıktı. PC için 7 Temmuz'da oynanabilir olacak.

INSIDE'ın XBOX One Metacritic notu 92. LIMBO severlere duyurulur.

https://www.youtube.com/watch?v=5k17aVeY2rI

10 Minutes of INSIDE Gameplay: LIMBO's Spiritual Successor at E3 2016

We got a chance to go hands-on with Inside, the next game from Limbo creator Playdead, as revealed at Microsoft's Xbox press conference at E3 2016. SUBSCRIBE...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

LIGO, Eylül 2015'deki ilk tespitinden sonra ikinci defa "kütleçekimsel dalga" analizi yaparak iki karadeliğin birleşimini tespit etti.

http://www.nature.com/news/ligo-detects-whispers-of-another-black-hole-merger-1.20093

Bilim çevreleri, bu ikinci tespitle birlikte kütleçekimsel dalgaların evreni anlama serüvenimizde yeni bir çağ açtığı düşüncesinin doğrulandığını belirtiyor.

LIGO detects whispers of another black-hole merger

After historic first discovery last September, twin observatories detected gravitational waves again on Boxing Day.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Özgür Yazılım Vakfı(FSF) başkanı Richard "rms" Stallman, GNU GCC ile özgür yazılıma yaptığı temel katkılardan dolayı ACM'nin 2015 yılı Software System Ödülü'nü aldı. Daha önce de Grace Murray Hopper Ödülü'ne layık görülmüştü.

http://www.acm.org/awards/2015-technical-awards

BeğenFavori PaylaşYorum yap