Faşist filan değilim ben, ama milliyetçi bir insanım. Kendi ülkemin firmalarını hep desteklerim. Lakin bazen öyle şeyler oluyor ki, o firmanın batıp gitmesini, yerine de yabancı firmaların gelip adam gibi hizmet vermesini istiyorum. İşte bu durumlardan birini anlatacağım size.

Bugün 11 Eylül. Günlerden Cuma. Tam iki hafta önce, yani 28 Ağustos'ta Teknosa'nın internet sitesinde yaptığı bir kampanyadan yararlanarak bir kulaklık aldım. Kulaklığa da çok ihtiyacım yok aslında, ama o fiyata o ürün çok iyi gibi geldi, seyahatte filan kullanırım diye aldım. Daha doğrusu almaya teşebbüs ettim. Alıp alamadığım henüz belli değil, çünkü alışverişimin üzerinden iki hafta geçtiği halde ürün elime geçmedi. Üstelik, kargolarda oluşabilecek gecikmelerin önüne geçebilmek için alışveriş esnasında evimin yakınındaki Teknosa mağazasından teslim alma seçeneğini işaretlemiştim. Yani tek yapmaları gereken sevkiyat esnasında o ürünü o mağazaya getirmek. Kapıma kadar gelmesini de beklemiyorum.

Tabi ben de bu süre zarfında boş durmadım. İlk hafta pek ses çıkarmadım. Bir hafta süre tanıdım yani kendilerine. Ancak aynı kampanyadan yararlanarak aynı ürünü alan iki arkadaşımın eline ilk haftanın ortalarında ulaştı ürün. Üstelik bu arkadaşlarımdan biri Marmaris'te, diğeri Eskişehir'de yaşıyor. Hani başka vilayetlere geç ulaşır, İstanbul'a daha kısa sürede gelir ya genelde, burada tam tersi olmuş. Olabilir tabi, herşey tıkır tıkır işlemiyor her zaman. Ufak tefek aksaklıkları hoşgörüyle karşılamak lazım. Benim sinirlerimi sıplatan şey daha farklı.

Ürünü alan arkadaşlarımdan biri kendisine "ürününüz teslim edilmeye hazır" mesajı gelmediği halde mağazaya gittiğini, ürünün mağazada beklediğini, mesaj atmayı unuttuklarını söyledi. Ben de geçtiğimiz Cumartesi, yani siparişi vermemin üzerinden 8 gün geçtikten sonra belki benim kulaklığım da mağazada bekliyordur diye umutlanıp mağazaya uğradım geçerken. Yokmuş, gelince haber veriyorlarmış. Sipariş durumumu Teknosa'nın çağrı merkezinden öğrenebilirmişim. Eve döndüm ve Teknosa'nın çağrı merkezini aradım. Esas komedi bundan sonra başladı zaten.

Konuştuğum kişi, yani çağrı merkezi görevlisi bana zaten bildiğim şeyleri söyledi. Yani çağrı merkezi bile olsa bu kişiler bu firmanın çalışanı, ama benim Teknosa'nın sitesinde gördüğümden fazlasını göremiyorlar. Görüyorlarsa da söylemiyorlar. Neyse, ben biraz söylendim, işte "böyle şey mi olur, kaç gün geçti ürün gelmedi" filan dedim. "Departmana bildirdik, size dönecekler" dediler. Dönen olmadı. Birkaç saat sonra tekrar aradım. Biraz daha sert konuştum. Görevli bana aynı şeyleri tekrarladı. Bir saat kadar sonra tekrar aradım. Daha da sert konuştum. Sinirlenmiştim, çünkü kimse durumu umursamıyordu. O kulaklığın Pazar günü (yani ertesi gün) mağazaya teslim edilmesini talep ettiğimi söyledim. Hep "şikayetinizi iletiyoruz" dediler. Pek iletken insanlar gerçekten.

Sonunda Teknosa'dan birisi beni aradı. Yetkili olsa gerek, yani çağrı merkezi çalışanlarıyla zaten saat başı muhabbet ediyoruz. Aynı şeyleri söyledi. Ben de kendisine kulaklığı hemen istediğimi söyledim. Böyle bir uygulamaları yokmuş. Nasıl bir uygulamaları olduğu belli zaten. Adam bana satış sözleşmesinde beş iş günü içinde teslim edilmesi gerektiğinin yazdığını söyledi. Ben de kendisine zaten beş iş günü geçtiğini söyledim, "eeee... öööö..." gibi sesler çıkarmaya başladı. Mavi ekranın sesli hali yani. Biraz söylendim, biraz bağırdım, sistemlerinin çok kötü olduğunu söyledim. Umursamadı tabi. "Eğer kulaklık elime geçmezse yarın gidip mağazada olay çıkaracağım" dedim, onu da umursamadı. Dünya yansa hasırı yanmayacak. Bunun üzerine ben iyice sinirlenip bağırmaya başlayınca telefonu kapattı.

Pazartesi günüydü sanırım, mağazaya tekrar gittim. Durumu anlattım. "Bizim onlarla alakamız yok, biz sadece gelen ürünü teslim ediyoruz" dediler. Çağrı merkezini tekrar aradım, yetkiliyle görüşmek istediğimi söyledim. Öyle her istediğimde görüşemiyormuşum. Yetkili canı isterse bana dönüyormuş. Dönmediler tabi. Çarşamba günü aradım, yine aynı konuşma geçti çağrı merkeziyle aramızda. Ben söylendim, onlar ileteceklerini belirttiler. Yalnız sadece bir tanesinde görevli bana ürünün normalde İzmit mağazasından gönderildiğini, ama orada kalmadığını, Hatay mağazasından gönderileceğini ama oranın da henüz ürünü kargoya vermediğini söyledi. 10 gün boyunca alabildiğim en somut yanıt buydu. Kendisine nazikçe teşekkür ettim, görüşme sonrasında yapılan ankette de yüksek puanlar verdim.

Tekrar geldik Cuma akşamına. Yarın Cumartesi. Tekrar arayıp söyleneceğim, onlar da tekrar aynı şeyleri söyleyecekler. Siparişin üzerinden toplamda 14 normal gün, 10 iş günü geçti. Hareket yok. Bu nasıl bir firmadır ki, mağazalarıyla sitesinin birbiriyle hiç alakası yok, birşey sormak için bile yetkili birine ulaşılamıyor, herhangi bir şikayet durumunda geri dönen olmuyor, hata yaptıkları halde birisi de "kusura bakmayın bir aksama olmuş, özür dileriz, en kısa zamanda halledeceğiz" demiyor, kimse bir çözüm önermiyor. Bu firma kendi sektörünün en büyük firmalarından biri. Bir firmanın mağazası o firmanın şubesidir. Halbuki mağazaya gidiyorum, "bizim bilgimiz yok" diyor. Aramam gereken numarada bana cevap verenler sadece şikayetimi iletebiliyorlar.

Bir arkadaşım çağrı merkezi çalışanlarına söylenmemin ve bağırmamın yanlış olduğunu söyledi. Haklı aslında. O haklı da, ben de haklıyım. Bir ürün almışım, parasını peşin ödemişim, ama ürün iki hafta sonra hala elime geçmemiş. Benim birilerine söylenmem lazım. Teknosa'da ulaşabildiklerim sadece çağrı merkezi çalışanları. Bir yetkili gelsin, ona da bağırırım, zira hakediyorlar.

Sonuç olarak kulaklık hala gelmedi işte. Yarın bana dönüş yapsalar bile "şu anda birşey yapamıyoruz, kargolar kapalı" diyecekler. Önümüzdeki haftaya atacaklar, önümüzdeki hafta da tekrar sallayacaklar. İşte bu yüzden Teknosa batmalı. İflas etmeli. O beceriksiz çalışanları da işsiz kalmalı. Kimsenin ekmeğinden olmasını istemem, ama bu kadar umursamaz ve beceriksiz adamların hala maaş alıyor olmaları bana dokunuyor. Kapansın, bitsin, gitsin. Amazon gelsin Türkiye'ye. Best Buy geri gelsin. B&H gelsin ya. Çok ciddiyim, gavur mavur demem, onlardan yaparım alışverişi. Zira müşteri memnuniyetine daha fazla önem vereceklerini, desteğin de bu kadar rezil olmayacağını biliyorum. Kimsenin ciddiye almadığı Çinli küçük esnaf bile 2$'lık siparişin nerede kaldığını sorduğumda birkaç saat içinde dönüş yapıyor, eğer belirtilen sürede elime ulaşmadıysa hemen yenisini yolluyor. Bizim sektör devi Teknosa telefonlara cevap vermekten aciz.

Son olarak; Teknosa için bunları söyledim ama diğerlerinin de ondan farkı yok. Vatan Bilgisayar da aynı, Bimeks de. Ben sadece örneği Teknosa'dan verdim. Diğerlerinin de rezillik konusunda pek eksiği yok. Hepsi aynı pisliğin bir parçası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • serdarservet -socialguy @serdarservet

  Evet katılıyorum, esnaf bile gerçekten çok daha düzgün destek veriyor. Hem de o kadar işinin arasında. Gerçekten adam gibi işletemiyor bu adamlar, olmuyor, beceremiyorlar.

 • umut666 @umut666

  bimeks'de telefona bakan yok 😀
  hepsi aynı. reziller..

 • serdarservet -socialguy @serdarservet

  O zaman adam gibi yönetici koyacaklar. Mesela her bölge için ve her il için ayrı ayrı ufak yöneticiler koyamazlar mı ? Koyabilirler. En küçükten en büyüğü gereklilik düzeyine göre sırayla ilerleme kaydedilebilir. Ama biz burada bunları düşünürken onların düşünmemesi, ve düşünüp anlatanlarıda dinlememesi acı verici.

 • 502 @502

  Hepimiz çok çekiyoruz bu firmalardan.@serdarservet Beceriyorlardı.Paranın nasıl kazanılacağını öğrendiler bu yüzden işlerine gelmiyor.Bu konuyu okuyan ve alışveriş yapan arkadaşlar bu firmalardan ders çıkarmalı.Para kolay kazanılmıyor,2 kuruşluk ürün de olsa kazanmak için çaba gösterenlere nasip olsun paranız.

 • Akif Sever @pauselife

  İşin garip tarafı, kimileri var hiç sorun yaşamadan alışveriş yapabiliyor. Sorun bizde olmasın 😀

 • 536f @5468696e6b206d6f7265

  Türk çalışan-işçi sınıfı hiç bir işi düzgün yapmaz. Hangi sektör olursa olsun. Çünkü o lise terk eleman askari ücret değil de 3.000 TL + Prim alamalı. Yoksa ne uğraşacak senin kulaklığınla filan. Sonunda kavga çıkar ben söyliyim abi.

 • Melih AYDIN @melih_aydnn

  Çok çok haklısın. Biraz suç sende de var ama. Böyle yavşak bir firmaya güvenip internetten sipariş vermişsin. Gidip kendin alsan sadece ukela satış elemanlarıyla konuşurdun, istediğini alır çıkardın. Mecbur kalmasam önünden bile geçmem ama ilçede oturunca başka çarem olmuyor malesef.

 • aMeLeDeRViS @ameledervis

  O burada da oluyor, bir kac yil once GTX470 ekran karti siparisi vermistim 1 hafta cit yok ariyorum ulasamiyorum yada bilinmeyen bir sebepten psikopatin biri her dk musteri hattini mesgul ediyordu neyse 1 hafta 2 gun falan sonra ulastim...
  Nerde benim kart?
  Ya urun stoklarda kalmamis, sitede goremiyormusunuz diye firca atmaya kalkti.
  Aptal adam dedim ben siparis vereli 10 gun olacak simdi niye bakayim.
  Size yardim edebilecegim birsey yok dedi kapatti.

  Iste bu kisimdan sonrasi Turkiye den ayriliyor...
  Mail yazdim, sizi tuketici haklarina sikayet edecegim avukata da dilekce yazacagim dedim.
  2 dk sonra email geldi parami geri odediler...

  Hatta gecenlerde bir iphone 5 ekrani icin benzer durumu yasadim, hizli cevap verdiler ama ben sorana kadar tenezzul edip urun stokta yok demediler...

  Sozun kisasi boyle durumlarla karsilasilabiliyor, Teknosa'nin bu konuda sabikali oldugunu duymustum.

  Gecmis olsun, umarim kisa surede urununuz elinize ulasir.

 • seramik_demlik @seramik_demlik

  Bence bir hatanızda mağazadan teslim almayı istemek olmuş . Mantığınıza göre doğru bir seçim gibi görünse de bu iş bilmez , umursamaz insanların bulunduğu sistemin ekstradan bir basamağıyla daha muhatap olmak zorunda kalmış oldunuz. Ha bu umursamazlık müşteriyi sallamamazlık olayı tüm kurumlarda var maalesef , akbil dolum gişesinden Türk Telekom'a kadar her yerde. Insan gibi güler yüzlü davranarak hiç bir işini yaptıramıyorsun , illa bağırman çirkefleşmen gerekiyor. İşi en baştan sıkı tutup hiç naif davranmadan direkt olaya sert bir giriş yapmal lazım yoksa bakkaldan zincir mağazaya kadar sıkıntı.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Ben doğrudan üretici ile iletşime geçiyorum. Vatandan cooler master aldıysam vatana değil cooler master ile çözüyorum.

 • Orcun @orcun

  2005 den beri internetten alışveriş yaparım,ne zaman ki internet yaygınlaştı her eve girer hale geldi,o zamanda afedersiniz boku çıktı,köşe başı bilgisayarcı esnaf gibi 3 kağıtlar peşindeler,yasa var ortada millet şakır şakır hakkını aradığı vakit teknosayı vs. falan öttürüyor,ama parası olan adam için bunlar,bizim gibi 3 kuruşluk şeyi alan tüketiciye enayi mal,salak gibi ifadeler ile mal satılıyor,geçende yazdım sizi konunuza kendi çalışanları bile kendi içlerinde birbirlerinin kuyusunu kazıyor böyle bir kuruluş yani teknosa,milleti enayi yerine koyup bir güzel söğüşlüyor.

 • aMeLeDeRViS @ameledervis

  "...en son aradığımda samet dedi çalışan acar açmaz ..."

  Bana yapilsa...
  "Efendim hayatim, soyle bir tanem derdim." 🙂

 • lawnmower @lawnmower

  Yo, inadım tuttu. Ev kulaklık dolu, ürüne ihtiyacım yok. Alacağım ama. Köpek gibi bulup teslim edecekler o kulaklığı. Onu bulamazlarsa üst modelini verecekler.

 • prometrik @prometrik

  "Pek iletken insanlar gerçekten." 😀 İşte bu yüzden mağazadan almayı tercih ediyorum. Ben parayı peşin veriyorsam, ürünüde peşin alacağım. kargoda ne olur,ne biter sinir stres yaşamam. Başınıza gelen olay üzücü. Telefon bir kişi doğru düzgün: şu şu sebepten aksama olmuş, ilgili yerlere bilgiyi geçiyorum diyememesi ise tam rezillik. Bir kişi cevap vermiş ama hepsinin bu cevabı verebilmesi gerekir. Telefondaki müşteri parayı vermiş, parasının hesabını soruyor sonuçta, bunu yapmak hakkı. Call center dakilerde ki bu umursamazlık şirket politikası mı? Yoksa o arkadaş bilgisayarda iki yazı yazıp aramaya yüksünüyor mu? Sizin ürünü aramak yerine orada solitaire yada agar.io mu oynuyor? Doğru düzgün eğitim verilmiyor mu böyle büyük firmada?...sorularda uzar gider. Olan, hizmetin kalitesizliği olur. Bu firma telefon "üretse" ne olur?

 • Mr.Bell @mr-bell

  Şu Sony marka 25 TL civarına satılan kulaklık mı?
  Eğer o kulaklık ise mağazadan teslim alamayan bir tek siz değilsiniz sanırım zira başka şikayetlerde okumuştum bu konuda.Kesinlikle arkasını bırakmayın zira tüketiciyi enayi yerine koymayı çok seviyorlar.Hiç bir konuda yardım etmiyorlar.

 • Paralelport @paralelport

  Teknosa'da baltaladığın bir ürün müdürü olmasın @lawnmower?

  5 işi günü diye bir sözleşme maddesi mi var? İlk defa duyuyorum. Klasik e-ticaret vakası olmuş; kampanya talebini karşılayamamışlar herhalde. Teknosa'nın web-mağaza iletişimi maalesef çok kötü: stokları düzgün gösteremiyorlar. Garanti paketi satamıyorlar vs vs.

  Teknosa şu an nerede bilmiyorum, gel Pazartesi gidelim merkeze 🙂 Videoya çekecek birisi lazım şimdi.

  • prometrik @prometrik

   Güzel noktaya değinmişsiniz. Web mağaza iletişimi. Yaşadığım bir olayı anlatayım. Yıllar önce netten baktım, bimeksin bir mağazasında aradığım kulaklık gözüküyor. Gittim almak için, baktım baktım yok. Çalışana söyledim baktı bulamadı, o da başka çalışana söyledi. Bulunamadı. 2 tane mi ne gözüküyordu şimdi tam hatırlamıyorum. Çalışan dedi çalınabiliyor yada bozuktur vs.

   Yanlış hatırlamıyorsam çalışanda baktı bilgisayarda mağazalarında olması lazım ama yoktu 🙂

 • turker @turker

  bankaya bi dilekçe parayı aldılar ama ürünü göndermediler diye, gerisini banka halleder.

 • Burak Öztan @burak-oztan

  Şu an sizinle aynı durumu yaşıyorum. Tekno"SA" dan 2 Eylül tarihinde verdiğim sipariş elime geçmeyince, kargo beklemek yerine iptal ettirme hatasına düştüm. 1 hafta kargo için süründürdüler şimdi 1 hafta da iptal için süründerecekler adım gibi eminim. Ben çağrı merkezi ile yaptığım görüşmeleri gün ve saat olarak kaydettim. Önümüzdeki hafta sonuç alamazsam yapmış olduğum bütün süreci ıslak imzalı olarak hazırlayıp SABANCI HOLDİNG'e fakslayacağım. Mail atacağım. Adım gibi eminim faksın ardından yarım saat sonra arayıp özürler sunarak, indirim vs sunacaklar ve isteğimi anında yapacaklar. S.tiri çekip olayı sonladıracağım.

  Bu olayın bir başka lacivertini 5 sene önce "BİRİ" İnternet hizmeti iptali için uyguladım. KOÇ'a bir faksa baktı iş.

  Doğrudan büyükbaşa iletmek etkili çözüm.

 • mometazonfuroat @mometazonfuroat

  Muhalefet etmek gibi olmasın ama, şu ana kadar en memnun kaldığım firmalardan biri Teknosa. İnternet kısmını hiç bilmiyorum fakat gidip mağazadan aldığım ürünlerde sorun yaşamadım. Özellikle ürün değişimlerinde yardımcı oldular oldukça. Ama haklısınız, çoğu kişi hakkını aramadığı için bu kadar yüzsüzlük yapabiliyorlar. Direk tüketici mahkemesine gidin bence, tüketicinin sonuna kadar yanındalar bildiğim kadarıyla.

 • Rasko @rasko

  Aynı şey Amazon'da olsa şimdiye üst modelini hediye olarak göndermişlerdi 🙂 Bence çağrı merkeziyle falan uğraşmayın, verin Tüketici Hakem Heyeti'ne, onlar uğraşsın.

  • Gerginix @gerginix

   THH'nin hiçbir yaptırımı yok. En iyi ihtimalle zaten hak edilen durumun gerçekleşmesi için 3 - 5 ay beklenen bir yer o kadar. Firma THH'ye giden müşterinin 3 - 5 dırdırından kurtuluyor cabası. Tabii kararın firma lehine çıkma ihtimali %1'se bu da kar.

  • Rasko @rasko

   @gerginix Her gün çağrı merkeziyle saçma sapan muhabbetlere girip, stres olup üstüne hiç bir ilerleme kaydedememekten iyidir. Ürün zaten acele gereken bir şey değilmiş anladığım kadarıyla. Firmanın avukatına ek iş çıkar işte.

 • Jorji Costava (eskiden Cartman @jcostava

  Amazon olsa kulaklığı gönderirdi bi de üst modelini hediye ederdi hatta üstüne bir de hediye çeki, indirim tarzı bir şey verirdi. Tabii Amazon buraya gelse çalışanlar buralı olacağı için hizmette pek de değişen bir şey olacağını zannetmiyorum ben, bizim gibileri Amazon ABD'yle bol bol iletişime geçmek zorunda bırakırlar o kadar.

  • Orcun @orcun

   Keşke türkiyeye resmi olarak gelse amazon ama yok,adamlar bu işi çok iyi yapıyor,alanında iyisi olduklarına göre ben o yüzden amazonu severim,ama bizde mantık şu '' ben bunu her türlü zaten satıcaz ne diye yağ çekeyim ne diye satmak için didinelim ? her türlü zaten keriz gibi fahiş fiyata alacaklar'' diyorlar.

 • Gerginix @gerginix

  Kargo süresi hesap edildiğinde "Teknobaba"

 • Agab @agab

  Tüketici mahkemesi her zaman firmanın yanındadır. Başvurduğunda birşey Sonuçlanmaz.

  • Marki @nasuhcan

   @agab öyle deme uğraştırınca sana iade etmek ve üzerine 120 tl ceza ödemek zorunda kalıyorlar şimdi herkes bişey alıp şikayet etse bunları batırırız gelin birlik olalım ve bunları indirelim 😀

 • Bora Aydoğan @le_roi

  internetten alışveriş ettim mi hatırlamıyorum lakin, mağazadan aldığım kulaklığın başka kulaklıklarla çalışan telefonumda çalışmaması üzerine mağaza görevlisi ile ufak bir anlaşmazlık yaşadığımız olmuştu bir daha alışveriş etmem diyemiyorum (mali sebeplerden ötürü) fakat kesinlikle tercih etmemem gerektiğini öğrendim, madem çözmüşsün derdini sıkıntın ne diyenler için buradan sonrası; Kulaklığı üzerinde yazan "compatible all new .... phone" ibaresinde .... kısmında yazan markalardan birinin benim kullandığım telefon markası olması ve üreticinin internet sitesinde spesifik model belirtilmemesine karşın kulaklığın iki senedir üretilmesi ve benim telefonumun bir senedir piyasada olması bilgilerine dayanarak telefonumla uyumlu olacağını düşündüğümden dolayı aldım. Enteresan şekilde telefonumda çalışmadı kulaklığı başka cihazlarla denediğimde çalıştığını gördüm, telefonumu da başka kulaklıklar denediğimde çalışmama gibi bir problemle hiç karşılaşmadım. Mağazaya gittim bunu böylece görevliye anlattım. Dinledi bir deneyelim dedi kulaklığı kendi cihazında denedi bu çalışıyor dedi. Biliyorum diyip bir daha anlattım. Bu sefer telefonumu başka bir kulaklıkla denedi çalıştığını gördü. Zaten anlattığım durumu artık kendi deneyerek dediklerime inandı da mı yoksa deneyerek mi zaten anlattığım şeyleri idrak etti bilemiyorum müdürünü çağırmaya geldi. Bir kere daha müdüre anlattım herşeyi görevli de anlattı kendi denemesini, müdür bey kulaklık da arıza olmadığını ve vücutla böyle temas eden ürünlerde ayıp olmadığı sürece iade yada değişim yapamadıklarını söyledi. Kendisine
  ürünü deneme imkanı bana sağlamadıkları için üzerine beyan edilen bilgilere dayanarak alabileceğimi ve bu bilgilerin doğru çıkmayarak beni yanılttığını bunun bir ayıp olduğunu sölediğimde şu bomba yorumu yaptı cihazınızda bir elektronik sorun vardır. Ufak bir sorun bile buna sebep verebilir. Dikkatinizi çekmek istiyorum geniş veri yolu ile birbirine bağlanan iki karmaşık devreye sahip cihazdan bahsetmiyoruz. 3.5 mm jack a sahip bir kulaklık ve telefondan bahsediyoruz. Neyse ben kendimi bozmayayım dedim orada tamam dedim çıktım eve geldim. Durumu teknosaya bildirdim geri dönüş yaptılar üç yada dört gün sonra gidip iade edebilirsiniz diye. Gittim müdür bey bir karış surat geri aldı. Öğrenci misin sen diye sordu evet dedim. Normalde geri almıyorlar o yüzden almışlardır dedi. Ulan ben belirtmedim hiç bir yerde öğrenci olduğumu nereden anladılar (yaşım müsait değil anlamalarına) hıyar niye sen sıkıştıkça işkembeden bir şeyler sallıyorsun demek geçti içimden ama boşver dedim. He deyip geçtim. Bu olayların benim için sorun olan kısmı en başta boşa sinir bozukluğu sonra benim yaşadığım ve çalıştığım yere en yakın teknosa ki kendisi bu işlerin başıma geldiği 40 dk uzaklıkta, benim çalışan bir kulaklığa sahip olmam için dört saatimin yolda geçmesi ve iki hafta kulaklıksız kalmam gerekti. Bu saatte yatmadan önce sadece yazıyorum bu yorumu hata ettiysem bir yerde kusura bakmayın yarın a okuyacağım o zaman düzeltirim. Herkese iyi geceler.

 • Ferhat @berbat-ferhat

  Madem inada bindi, ben olsam siparişi iptal eder, gider başka yerden alırım, sonra aradaki fark için hakem heyetine şikayet ederim.

 • Shawn Kemp @darkwindduck

  benzer bir sıkıntıyı ben de kliksa.com yaşadım sonra tövbe ettim oradan alışveriş yapmaya. 20 günde para iadesini zor yaptılar.
  SA ların genelinde böyle bir durum var galiba.

 • Enes @b-enes

  Amazon dan Ssd aldım standart kargo ile hızlıal.com danda hdd kutusu aldım ikisi elime aynı sure zarfında geçti

 • kizilsakal @kizilsakal

  Samsung la bir mahkeme kararıyla ödememiz var anlatsam yıkılırsın hala ödemediler elimizde mahkeme kararı olmasına rağmen bekletiyorlar diyorumkş mahkeme 15 gün içinde diyor diyorum bekleyeceksiniz diyor diyprumki TC yasalarını tanımamış uygulamamamış oluyorsunuz bu suç diyorum susuyorlar diyorum ki tek istediğim zaman verin şu gün şu tatihte yatıcak 1 ayda olsa yok sonra liderleri ile görüştüm p...ç söz verdi 2 gün içinde bakıp geri dönecekti 3 hafta oldu nerdeyse hatta birde diyorki akşama bile dönerimde hadi 2 gün diyelim diyor suç işliyorlar devlet denetlemiyor umursamıyor vergileri verdikten sonra bize ne yapmışlar umrunda değil devletin

  • prometrik @prometrik

   Hata sizde. Madem mahkeme kararınız var, vaktinde de ödemediler, buyurun icraya başvurun. Kapılarına icra memuru gitti mi, birde bu haberlere çıkarsa tam rezil olurlar. Beklemeyin onlardan cevap falan. icra gerekli işlemleri yapacaktır.