Çin'in fırlattığı bir roket kontrolden çıkmış. Şöyle bir internet sitesi yapmışlar takip etmek için. https://orbit.ing-now.com/satellite/48275/2021-035b/cz-5b/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Microsoft azureun uygulama hizmetleri adını verdiği servisini kullanarak çok hızlı ve zahmetsiz bir şekilde nasıl wordpress sitesi kurulabileceğini gösterdim. Bu arada gerçekten 8 dakikadan daha kısa sürüyor anlattığım halde. Amatörce ilgilenen varsa, ya şu köşede de kişisel blogum olsun orada öyle dursun takılsın diyen varsa dakikalar içinde kendisine internet sitesi kurabilir. (WordPress olması şart değil ama burada wordpress için anlattım)

https://youtu.be/FcAvde-y5Uk

Azure Üzerinden 8 Dakikada Wordpress İnternet Sitesi Kurulumu

Microsoft Azure'u kullanarak dakikalar içinde ve hiç kod bilmeden nasıl kendi wordpress sitemizi kurabileceğimizi ve çalıştırabileceğimizi gösterdiğim video....
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Biraz eğlence 🙂 Fazla vaktinizi almamak için başlangıç zamanı ekledim. (ingilizce)

https://youtu.be/pm33KB2Th9M?t=1045

LGR Oddware - X10: MS-DOS Smart Home Automation!

Using an IBM PC AT to control the lights in your house? YEP. Enjoy this history, setup, and demonstration of one of the X-10 Powerhouse and the HAL 2000 voic...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Araç Bakımını Neden Aksatıyoruz?

Pek çok araç sahibi, vakti geldiğinde yapılması gereken periyodik araç bakımını oto check-up yaptırmayı aksatıyor. Peki, araç bakımını neden aksatıyoruz ve araç bakımı yapılmadığında ne olur?

Araç bakımı ve aracın durumunu kontrolü konusunu üç başlık altında ele alabiliriz. 

  1. Araç Muayenesi

Devlet eliyle zorunlu kılınan araç muayenesindeki kontrol bir tür düzenli kontroldür. Ancak burada aracınızın uzun ömürlü olmasına yönelik değil aracın trafikte güvenli seyretmesine yönelik bir bakış açısı söz konusudur. Yine de aracın genel durumu hakkında sürücüye bilgi verir. Lakin ülkemizde araç muayenesi, sadece istenen bir prosedürü yerine getirmek ve trafiğe çıkabilme hakkına sahip olmak olarak algılanıyor. Oysa araç sahipleri, araç muayenesinden kendilerine araçlarının durumu için ders çıkararak daha özenli olsalar hem daha fazla güvenli sürüş, hem daha çevreci trafik hem de daha uzun ömürlü araç kullanımı genel oranda sağlanabilir. 

  • Araç Bakımı / Periyodik Oto Bakım

Periyodik bakım olarak bildiğimiz bu bakım türünde, aracın düzenli olarak kontrolü ve bakımı söz konusudur. Motor yağı, şanzıman yağı, hava filtresi, klima polen filtresi, yakıt filtresi, yağ filtresi, lastiklerin durumu, far ayarı gibi pek çok nokta periyodik bakımda gözden geçirilir. Bir sorun varsa bakım, onarım, değişim ile çözüm üretilir. Böylece aracın ömrü uzar ve kullanım konforu da sürüş güvenliği de ileriye taşınır. 

  • Oto Check-Up

Düzenli aralıklarla aracı kontrol etmek önemlidir. Eksilen yağ, eksilen sıvı, bozuk ayarlar, korozyona uğrayan parçalar; motorlu bir aracın km yaptıkça karşılaştığı olağan durumlardır. Genellikle küçük bir mekanik sorunla başlayan oto arızaları dikkate alınmaz ve ilerleyerek büyük masraf kalemlerine dönüşür. Bu nedenle oto check-up yaptırmak önemlidir. 

Araç Bakım ve Kontrollerini Aksatmanın Sonuçları

Aracınızın her biri birbiri ile uyumlu ve birbiri ile ilişkili küçük-büyük parçalardan oluştuğunu düşünün. Burada bir parçadaki sorun tespit edilip giderilmediğinde diğer parçaları etkileyecektir. Zamanla çözümü daha zor ve daha masraflı bir sorun ağına dönüşmesi de kaçınılmaz. İşte bu nedenle araç bakımını ve araç kontrollerini vaktinde yaptırmayı önemsemek gerekiyor. Ayrıca araç bakımı aksatıldığında sürüş güvenliği ve insan sağlığı için tehlikeli durumlar da söz konusu olabilir. Örneğin oto klima bakımı ihmal edildiğinde kirli hava içeriye verilecek ve uzun vadede ciddi sağlık sorunlarına neden olacaktır. 

BeğenFavori Paylaş

Eski Gamepadleri ya da uyduruk gamepadleri yeni oyunlarda oynayabilmek için bir şey buldum sizinle paylaşayım dedim. Sanal Gamepad oluşturup xbox 360 gamepadine göre map edebiliyosunuz cihazınızı, oyun da otomatik tanıyor sonra, kullanışlı oldu benim için, geçen sormuştum kullanamıyorum diye, çakma bi xbox kontrolcüsü mü alsam diye bakınırken tesadüf denk geldim.
https://www.x360ce.com

Xbox 360 Controller Emulator

“Xbox 360 Controller Emulator” allows your controller (gamepad, joystick, steering wheel, pedals, etc.) to function as an Xbox 360 controller. For example, it lets you to drive cars with Steering...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google Play Store da yorum yaptığım uygulama, bir apk sitesinde yer alıyordu.

Dolayısı ile ismimi google layınca şakkk diye vesikalık fotoğrafım, yorumum vs çıkıyordu. Siteden ve namecheap tan sonuç alamayınca Google a durumu bildirim, şimdi bunu yollamış bana🤦🏻‍♂️
Ne istiyor anlamadım da tam olarak? Ne yapabilirim şimdi? 🥺😔

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

Gündem değişsin biraz .

Türk Telekom fiber altyapısı olanlar interneti https://gibir.net.tr/ den almayı düşünsün derim. WhatsApp dan sözleşme ve kimliği gönderiyorsun. Seni arayıp onay alıyorlar. Ertesi gün Türk Telekom gelip bağladı. Sonra sözleşme ve kimlik fotokopisini 1 hafta içinde mng ile gönderebilirsiniz.

Güzel özellikleri:
-taahhüt yok
-100/5 mbit modem dahil 95 tl
-kurulum ücreti yok (diğer seçenekler 100,120 TL)

şimdi dosya indirdim.saniyede 12 megabayt.97.5 megabit gösteriyor pc

GIBIRNet

GIBIRNet, İletişim Hizmetleri
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10