Sevdiği işi yapmak gerçekten mutlu eder mi? Örneğin Teknoseyir editörleri, kendi meslekleri yerine bu işi yapmaktan hiç pişmanlık duymuşlar mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Dijital ortamdaki içeriklerin satışı ve dijital içeriklerin dinlenmesine, izlenmesine, oynanmasına, kaydedilmesine, kullanılmasına ilişkin tüm hizmetler ile bu hizmetlerin reklamlarından elde edilen hasılata yüzde 7,5 oranında Dijital Hizmet Vergisi uygulanacak.

Dijital ortam tanımı için herhangi bir limit koyulmamış. Fiziki olarak karşı karşıya gelmeksizin, çevrim içi faaliyetin gerçekleştiği her türlü ortam Dijital Hizmet Vergisi’ne tabi tutulacak.

Hasılatı düşük şirketler bu vergiye dahil edilmeyecek. Türkiye’den elde ettiği hasılatı bir önceki hesap döneminde 20 milyon lira veya dünya genelinde elde edilen hasılatı 750 milyon Euro’dan az olanlar muaf olacak.

Torba yasanın bu maddeyle birlikte yasalaşması halinde Spotify, Netflix, Google gibi teknoloji devleri, Türkiye'den elde ettiği hasılatının yüzde 7,5'ini Dijital Hizmet Vergisi olarak devlete ödeyecek. Bu değişiklik ile yabancı teknoloji devlerinden ciddi miktarlarda vergi geliri elde edilecek.

https://www.donanimhaber.com/teknoloji-devlerine-dijital-hizmet-vergisi-geliyor--115261

Teknoloji devlerine Dijital Hizmet Vergisi geliyor

Türkiye'den hasılat elde eden dijital platformlara Dijital Hizmet Vergisi geliyor. TBMM'ye sunulması planlanan torba yasanın detayları belli oldu. Dijital Hizmet Vergisi nedir?
BeğenFavori PaylaşYorum yap

E hani 19'unda tüm platformlarda kullanabilecektik?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hadi bakalım....

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yaklaşık 1 Aylık Mi 9T deneyimim:
Bildiğiniz gibi 27 gün önce sizlerin de görüşlerinizi alarak Mi 9T satın almıştım (İmei kayıtsız)
Geçen 27 gün boyunca Mi 9T kullanımım ve puanlamam şu şekilde:
(Telefonda oyun oynamadığım için Pubg vs deneyimim olamadı)

Tasarım:
Telefonun arka yüzey tasarımı çok güzel ancak kaygan ve kavisli tasarımı nedeni ile, her an elinizden kayıp gidecek hissi veriyor. Bu nedenle sürekli kutu içerisinden çıkan arka kılıf ile kullanmak durumunda kaldım. Ancak siyah kılıf ve telefonun kırmızı tonu pek uyumlu değil.
6/10

Batarya:
Batarya çok başarılı.Push çalışan 6 email hesabı, günlük ortalama 2-3 saat browser kullanımı, yoğun sosyal medya kullanımı ile 24 saat içerisinde şarj ihtiyacı hiç olmadı.
9/10

Kamera:
Genel olarak başarılı. Gcam yükledim, ancak gözle görülür bir fark hissettmediğim için sildim.(S10 serisinin gerisinde kalıyor)

Kendi yazılımı ile çektiğim fotoğrafı da ekledim. Video da aynı şekilde tatminkar (Yine S10 serisinin gerisinde kalıyor)
7/10

Isınma:
27 gün boyunca herhangi bir kullanımda ısınma yaşamadım
10/10

Genel olarak fiyatının telefonu olmuş (İmei kayıtsız 2100 TL ye almıştım) Bu güne kadar herhangi bir kronik sorunu duymadım, yaşamadım
Samsung S10E kullanmış biri olarak beni çok üzmedi, ama tabi ki imkanım olsa her zaman s10E yi tercih ederim.
Almayı düşünen arkadaşları fazlasıyla tatmin edecektir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hangisini almalıyım?
Arkadaşlar selamlar. 2900 TL bütçem var. Bugün mutlaka telefon almam gerekiyor. Video çekim kalitesi çok önemli.
Samsung s8 ile Mi 9T arasında kaldım. Sizin öneriniz ne olur? Video kalitesi için bu fiyat aralığında başka alternatif var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 19

İnternet üzerinden yayın yapan platformlara sansür geldi

İnternet üzerinden yayın yapan yurtiçi ve yurtdışı televizyon kanallarına RTÜK denetimi getirildi. İnternetten TV yayını yapmak isteyenlere 100 bin TL karşılığında lisans verecek....
BeğenFavori PaylaşYorum yap

hepsiyurtdışından - Hepsiburada

Hepsiburada'da artık yurt dışından binlerce ürüne, sizin adınıza gümrük işlemleri dahil olarak güvenilir teslimat seçenekleriyle ulaşabilirsiniz.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6