Hepsiburada.com gerçekten şaka gibi bir firma. Az önce hepsiburada.com hukuk bölümünden Tarık bey beni arayıp "Sipariş vermişsiniz, göndermemizi istiyor musunuz?" diye sordu 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Maalesef korktuğum başıma geldi. Hepsiburada'nın da müşteri şifre ve kişisel bilgileri muhtemelen çalındı.
Bu akşam sipariş durumumu öğrenmek için (12/06/2020 tarihinden bu yana göndermedikleri steam kodu) Hesabıma giriş yapmak istedim. Ancak sistem şifremi kabul etmedi. Şifremi sıfırlamak için emailime sıfırlama linki talep ettiğimde ise "Bu emaile bağlı bir hesap bulunmuyor" şeklinde bir uyarı aldım.

18 dk bekleyip telefonda müzik dinleyip müşteri hizmetlerine bağlanabildiğimde ise "Evet hesabınız silinmiş" cevabını aldım.
Neden silindi diye sorduğumda, bizim tarafımızdan silime işlemi mümkün değildir cevabını aldım.. Benim de bu şekilde bir talebim olmadığını da onayladılar.

"O zaman geriye tek ihtimal kalıyor müşteri bilgilerinizi mi çaldırdınız?" diye sorduğumda derin bir sessizlik için de karşılıklı bekledik. müşteri temsilcisinde en ufak bir inkar refleksi olmadı. Sadece sustu.

Şifrelerinizi acilen değiştirin, kayıtlı kart bilgileriniz varsa öncelikle kart bilgilerinizi kaldırın. Büyük bir ihtimalle müşterilerinin bilgilerini çaldırdılar. Siparişimle ilgili olarak da hemen Tüketici Hakem heyeti şikayetimi oluşturdum.

Umarım kayıtlı kartlardan dolayı kimsenin canı yanmaz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hintli aktör Amir Khan
Şahane bir yardım hareketi yapmış
Kişi başına 1 Kg un yardım yapacağını, ihtiyacı olanların alabileceğini duyurmuş.
Pek çok kişi rağbet etmemiş, ancak gerçekten ihtiyacı olanlar, evinde ekmek dahi bulunmayanlar bu yardımı almış. Un poşetlerini açtıklarında içerisinde ise 15.000 rupi (Yaklaşık 1800 TL) bulmuşlar.
Gerçekten yardıma ihtiyacı olanlara ulaşmanın yolu. Alkışlanacak hareket.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15

Sevdiği işi yapmak gerçekten mutlu eder mi? Örneğin Teknoseyir editörleri, kendi meslekleri yerine bu işi yapmaktan hiç pişmanlık duymuşlar mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Dijital ortamdaki içeriklerin satışı ve dijital içeriklerin dinlenmesine, izlenmesine, oynanmasına, kaydedilmesine, kullanılmasına ilişkin tüm hizmetler ile bu hizmetlerin reklamlarından elde edilen hasılata yüzde 7,5 oranında Dijital Hizmet Vergisi uygulanacak.

Dijital ortam tanımı için herhangi bir limit koyulmamış. Fiziki olarak karşı karşıya gelmeksizin, çevrim içi faaliyetin gerçekleştiği her türlü ortam Dijital Hizmet Vergisi’ne tabi tutulacak.

Hasılatı düşük şirketler bu vergiye dahil edilmeyecek. Türkiye’den elde ettiği hasılatı bir önceki hesap döneminde 20 milyon lira veya dünya genelinde elde edilen hasılatı 750 milyon Euro’dan az olanlar muaf olacak.

Torba yasanın bu maddeyle birlikte yasalaşması halinde Spotify, Netflix, Google gibi teknoloji devleri, Türkiye'den elde ettiği hasılatının yüzde 7,5'ini Dijital Hizmet Vergisi olarak devlete ödeyecek. Bu değişiklik ile yabancı teknoloji devlerinden ciddi miktarlarda vergi geliri elde edilecek.

https://www.donanimhaber.com/teknoloji-devlerine-dijital-hizmet-vergisi-geliyor--115261

Teknoloji devlerine Dijital Hizmet Vergisi geliyor

Türkiye'den hasılat elde eden dijital platformlara Dijital Hizmet Vergisi geliyor. TBMM'ye sunulması planlanan torba yasanın detayları belli oldu. Dijital Hizmet Vergisi nedir?
BeğenFavori PaylaşYorum yap