Herkese iyi akşamlar dilerim. https://www.decathlon.com.tr/mh500-ayakkabi-id_8383667.html
Bu bottan kullanan var mı acaba? yarın almayı düşünüyorum ama tam karar veremedim. İzmir'de yaşadığım ve bisiklet kullandığım için bileksiz bir model bakıyorum tavsiye eder misiniz?

Erkek Doğa Yürüyüşü Ayakkabıları - MH500 AYAKKABI

229,99 TL - Erkek Doğa Yürüyüşü Ayakkabıları - MH500 AYAKKABI - QUECHUA
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Biliyorum yasal sıkıntı yüzünden çekiliş yapmaktan kaçınıyorsunuz ama ben canlı yayın takip etmek, soru cevaplamak falan hem istemiyorum, hem vaktim yok. Fırsatlar da pek öyle fırsat gibi değil (En azından çoğu). Benim gibiler için de sürprizleriniz olacak mı? @gamsizm @hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11
 • Murat Gamsız @gamsizm

  Çekilişe çözüm bulamadığımız sürece zor.

  • Batuhan @achfighter

   Bazı yabancı forumlarda yapılan çekilişlerde önceden rastgele bir sayı ya da yüzde belirleniyor. Belirlenen sayı bir txt dosyasının içine kaydedilip, şifrelenip üyelerin indirimine açılıyor. Yalnız zip dosyasının şifresi verilmiyor.

   Çekiliş için tanınan cevap verme süresinden sonra üyelere zip dosyasının şifresi veriliyor. İçinde yazan yüzde ya da sayıyı önceden indirenler doğrulamış oluyor.

   Tabi bu da kanunlarımıza muhtemelen uygun değil ama en azından aklınızda bulunsun.

 • Emre @emre64

  Ben de canlı yayını izleyemedim 🙁 Fare de lazımdı ama artık kimlere gitti bilmiyorum 🙁

 • Hamdi Kellecioğlu @hkellecioglu

  Bakın burada karşılığı para olmayan çekilişlerin düzenlenmesi hakkında yönetmelik var. http://www.mpi.gov.tr/node/69

  Burada da o yönetmelikteki şartlara uymayanlar için uygulanacak cezalar var. http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/4.5.320.pdf

  Ben ilgili kısmı buraya yapıştırayım.

  MADDE 52 - Bu Kanun Hükmünde Kararnamenin 41 inci maddesinde tertip ve çekiliş düzenleme hakkı münhasıran İdareye tanınmış olan oyunları tertipleyenlere, aynı maddenin ikinci fıkrası hükmünü ihlal edenler veya bu fıkra hükmüne göre gerekli izni almakla birlikte çekilişleri yapmayanlar veya çekiliş sonuçlarını ilan etmeyenler veya taahhütlerini yerine getirmeyenler ile talih oyunlarının oynanmasına mahsus oyun makina, araç ve gereçlerini bozanlar veya bunları bozuk olmasına rağmen kullandıranlar veya talih oyunları ile ilgili olarak her ne şekilde olursa olsun hile yapanlar hakkında yüz bin liradan on milyon liraya kadar ağır para cezası ve iki aydan iki seneye kadar hapis cezası hükmolunur.

  Bizim büyüklüğümüzdeki bir firmanın yapacağı çekilişler için Milli Piyango İdaresi'nden izin almak çok külfetli. İzin almadan herkesin yaptığı gibi yapalım dersek de yukarıdaki cezayı alma ihtimali var. Siz böyle bir riski alır mıydınız? Şimdiye kadar kimsenin başına bir iş gelmemiş olması bundan sonra gelmeyeceği anlamına gelmiyor.

  Biz de bu şekilde dağıtmak istemiyoruz ama şimdilik çekiliş yapma gibi bir şansımız da yok. Sizin aklınıza güzel bir fikir gelirse önerilere açığız.

 • Krycek @krycek

  Soruya gelecek cevap için bir başlangıç noktası belirlemek lazım. Yani mesela, MG soruyu sorduktan sonra, sohbet kısmına da CEVAPLAR yazacak. Bunu yazdıktan sonrakilerden başlayarak gelecek cevaplar kabul olacak. Öbür türlü gecikmeden dolayı sorun çıkıyor. O an canlı yayını izlemeyenlere çekiliş dışında bir çözüm yok gibi. 🙂

  • Hamdi Kellecioğlu @hkellecioglu

   Bir sonraki yayında Youtube'un düşük gecikme ayarını deneriz. O zaman yayını geriden takip edemiyor kimse herkes canlı olması gerekiyor. Belki o zaman bugün yaşandığı kadar gecikme olmaz.

   İçin de çekiliş olmadan az sayıda hediyeyi çok kişiye arasında dağıtmanın yolunu bulun uygulayalım. Biz düşündük çıkamadık işin içinden. Önerilere açığız.

  • Krycek @krycek

   @hkellecioglu Ben bunu bir facebook yayınında görmüştüm. Yayın nasıl yapılırsa yapılsın illaki sorun oluyormuş. Bu yöntemi bulmuşlar.

  • Fırat ➕ @frt

   @hkellecioglu onun yerine soruyu sohbet bölümünden sorsanız? Farklı bir renkle daha görünür olması sağlanabilir.

  • cglrozgn @cglrozgn

   @hkellecioglu @gamsizm açıkçası yapılabilir mi bilmiyorum ama mesela videoyu izlemeye başlama zamanını (canlı yayın yada sonradan kaydedilmiş halini) kullanıcı adı - video start zamanı olarak liste halinde tutup, 100.- 200. yada X sırada izlemeye başlayan kişiler şeklinde olabilir. Hem canlı yayın anını izlemek zorunda kalmaz, ama videoyu da izlemek zorunda kalır 🙂 Hemde yayını kaçıranlara da şans verilmiş olur. Tabi hem yapılabilirlik hemde suistimal durumu olabilir mi o kadar teknik bilgim yok açıkçası.

Algo VPN

Kullandığım VPN servisinin engellenmesi üzerine kendim kurmaya karar verdim. Algo VPN bu konuda yardımcı oluyor, işi kolaylaştırıyor. Ben Mac üzerinde yaptım ama Windows’ta da çalıştığı yazıyor.

İşlemlerin çoğu Terminal ile yapılıyor. Komutları direkt kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://github.com/trailofbits/algo

İlk önce indirip, zip’ten çıkartıyoruz. Şimdilik dosyaya dokunmuyoruz.

 

Mac’inizde Xcode Command Lines’ın yüklü olması gerekiyor. Terminal’i açıp

xcode-select -p

yazıp enter’a basın, eğer yüklüyse yüklü olduğu dizin gösterilecek. Yüklü değilse de yüklemek için

xcode-select –install

yazıp enter’a basın. Yeni bir pencere açılıyor, onaylıyorsunuz ve yükleniyor.

Yükledikten sonra yeni bir Terminal penceresi açıp

 cd yazıp bir boşluk bırakıyorsunuz Zip’ten çıkardığınız algo-master adlı dosyayı Terminal’e sürekleyip bırakıyorsunuz ve enter’a basıyorsunuz.

Sonra,    python -m ensurepip –user    yazıp, enter.

Sonra,   python -m pip install -- user --upgrade virtualenv    yazıp,enter.

Bu tamamlandıktan sonra,

python -m virtualenv env && source env/bin/activate && python -m pip install -r requirements.txt

yazıp,enter.

Bunun yüklenmesi biraz zaman alabilir, tamamlandıktan sonra (Terminal açık kalacak) algo-master dosyasının içindeki config.cfg dosyasını TextEdit ile açıp, users yazan bir satır göreceksiniz, onun altındaki satırlara VPN’niz için istediğiniz sayıda kullanıcı ismi ekleyeceksiniz (her biri ayrı satıra yazılacak.) Değişiklikleri kaydedip, kapatacaksınız. Bunu yaptıktan Terminal’e dönüp.   ./algo  yazıp, enter.

Şimdi yükleme süreci başlayacak, önce hangi hizmeti kullanmak istediğinizi soracak. Ben DigitalOcean ile kurulum yaptım. DigitalOcean’a giriş yapıp üstteki menüden API’a tıklayıp gelen sayfada Generate New Token’dan alacağınız kodu kopyalayıp Terminal’e yapıştıyorsunuz.

VPN’nize istediğiniz bir isim gireceksiniz.

Hangi sunucuyu kullanmak istediğinizi soracak.

Sonrasında birkaç soru çıkacak ve bunları kendi isteklerinize göre y/n şeklinde cevaplayacaksınız.

Soruları cevapladıktan sonra VPN kurulumu başlayacak, bitmesini bekleyeceğiz.

Başarılı olduysa, böyle bir ekran gelecek.

The p12 and SSH keys password for new users is yazan kısımda olan parolayı bir yere kaydedin, cihazlarınıza VPN’i kurarken ihtiyacınız olacak.

 

VPN kurulum dosyalarınızı da algo-master dosyasının içindeki configs dosyasında VPN sunucunuzun IP adresi yazan dosyanın içinde bulabilirsiniz. Apple cihazları için .mobileconfig dosyalarını kullanabilirsiniz.Apple cihazlarınıza AirDrop ile gönderebilirsiniz.Kurmak için herhangi bir ek uygulama yüklemenize gerek yok, sistem profili olarak iOS’a ekleniyor ve ayarlardan istediğiniz zaman açıp-kapatabiliyorsunuz.

Mac'te ise .mobileconfig dosyasına çift tıklayıp kurabilirsiniz.Sonra ise Ayarlar-Ağ kısmından yönetebilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Game of Thrones takipçileri, sezon 7'nin blurayinde extras kısmında 45 dakikalık bir şaheser var. Targaryenlerin 7 krallığı ele geçirişini anlatan 45 dakikalık müthiş bir animasyon. Valyria'nın çöküşüyle ve Targaryenlerin Westeros'a gelişiyle başlayıp, Ned ile Robert'ın isyanı, Robert'ın tahta geçmesi ve Daenerys'in Essos'a kaçırılmasıyla son buluyor. Birçok soruyu cevaplıyor ve boş kalan kısımları dolduruyor. Türkçe altyazı bile var içinde. İzleyin derim. Tam ismi Conquest & Rebellion - An Animated History of the Seven Kingdoms #Dizi #GameofThrones

Edit: Şurada mevcutmuş. Sırasını ters vermişler ama. Önce 3-4 dakikalık yer tanıtımlarından başlayıp sonra 45 dakikalık Targaryen animasyonunu koymuşlar. Tam tersi olmalıydı. 30:28'den başlayarak sonuna kadar izleyip sonra en başa dönerseniz daha iyi olur

https://www.youtube.com/watch?v=GASpcw01qig

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ebay den Alışveriş Yapmak İstiyen Arkadaşlara Duyrulur

Paypal ın block lu olmasından dolayı ebay den birşey almak isteyip alamıyorsanız arkadaşlar bu servisi tavsiye ederim , ufak bir komisyon karşılığı dilediğiniz herşeyi alabilirsiniz.

Site : http://www.ebaypaketim.com

Not : Aşağıda kısa bir süre önce aldığım bir ürünün ekran görüntüsü mevcut.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ReactJS ile ilgili güzel bir eğitim

https://www.youtube.com/watch?v=CjIbUVh-GTw

Bazı metotların kullanımı o zamandan bu zamana değişiklik göstermiş. İlgilisinin dikkatine.
#react

React JS Eğitimi İlk Kısım (1/4)

Üstün Özgür tarafından 13 Haziran 2015'te verilen bu eğitim serisinde Facebook'un React.js JavaScript tabanlı user interface (kullanıcı arayüzü) kütüphanesi ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu video listesinde şahane bir react deposu var. Bunları izleyenin #react ile hiçbir sorunu kalmaz muhtemelen. 😉

https://www.youtube.com/watch?v=rmbH9H60niU&list=PLWKjhJtqVAbknyJ7hSrf1WKh_Xnv9RL1r

React: Data Sorting (P5D45) - Live Coding with Jesse

Project 5 Day 45: Today we will give users the ability to sort search results. See a professional front-end developer at work. Unscripted. Mistakes included....
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Linux'a tüm yeni başlamış olanlar (debian tabanlı) ve eksiklerini tamamlamak isteyenler için son derece faydalı bir site. Komut kullanımından hatalarla başa çıkmaya kadar çok sayıda bilgi var. Örneklerle açıklanmış. Fav'a atın bir gün lazım olur. #akış #Linuxİpucu #Linux

https://www.debian.org/doc/manuals/apt-howto/ch1.tr.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Debian tabanlı #Linux dağıtımlarımda Silverlight (Pipelight) yüklediniz ama yine de silverlight destekli siteleri göremiyorsanız aşağıdaki komutları sırasıyla terminale yapıştırıp girin. #akış

sudo pipelight-plugin --create-mozilla-plugins
sudo pipelight-plugin --unlock silverlight5.1
pipelight-plugin --enable silverlight5.1

BeğenFavori PaylaşYorum yap