Sizce klavye, mouse ve kulaklık konusunda hangi firmalar tercih edilmeli?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16

Bu laptop nasıldır sizce? Alınır mı?
LENOVO 82K200JYTX / Idepad Gaming 3

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazon Prime kullanıp #BF1 oynamayacak olan var mıdır acaba? önce #BF4 şimdi #BF1 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazon Prime kullanıp #BF4 oynamayacak olan var mıdır acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#doğaiçinçal #muratgamsız

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Asus anakartlarda Prime ile Tuf serisi arasındaki farklar nelerdir? İkisinin de b450 olduğunu varsayarsak. Sizce Prime serisi mi yoksa Tuf serisi mi tercih edilmeli?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • baris1 @baris1

  Tuf; bileşen kalitesi olarak, ses çipi olarak, görsel olarak hatta oturup dikkatli baksak baya birşey buluruz. Tabi Tuf da kendi içinde modellere ayrılıyor. Eğer alacaksanız GAMİNG PRO olanını alın.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Ucuz olanı al git. İşlemci ram ekran kartı iyimi? O önemli. Anakartta pek takılıyorum. Eskiden 2 bin verdiğim anakart sadece kasada boş boş duruyor. E tüm slotlarida dizmiyoruz. Yok sata 6 olsun. 3.1 olsun diye kuruyoruz. 1 SSD 1 HDD 2 spot ram takıyoruz geçiyoruz 😁
  USB 3.2 var anakartta hiç kullanmadım. Alırken de illa olsun diyorum. 1 mouse 1 klavye var 😂

RX590 sizce nasıl bir kart? Çok fazla güç tükettiği söyleniyor ama performans olarak da GTX1070 e yakın diyebiliriz. Sizce alınır mı yoksa üzerine biraz daha koyup GTX1660 mı alınmalı? (İşlemci AMD Ryzen olacak şekilde)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

Ekran kartları ile anakart arasında bir uyum sorunu oluyor mu? Yani bir ekran kartını tüm anakartlarda kullanabilir miyim? Mesela RTX2080 alacağım diyelim buna uygun bir anakart için hangi özelliğe bakmalıyım? Veya şuan 1050Ti takılı bir anakarta ileride RTX2080 takabilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5
 • imperio @imperio

  Hiçbir fark yoktur istediğin ekran kartını istediğin anakarta takarsın. Anakart 10 yıllık falan değilse tabi 🙂

 • altalena @altalena

  Doğrudan uyumluluk sorunu olmasa da 1050ti'yi besleyen işlemcinin 2080'i beslemesi beklenemez. Uygun işlemci de bakmanız gerekecek o sokete uygun işlemci yoksa anakart da yenilenecek. Bu yüzden sert bir upgrade durumunda dolaylı yoldan sorun yaşarsınız. ileride örnek veriyorum 1050 ti den rx 590 gibi bir karta geçecek olursanız mesela, işlemciye Ram e dokunmanız gerekmez muhtemelen.

 • gio @gio

  Slot uyuyorsa her karta takarsın, anakartın sıkıntısı şu, eğer eskiyse işlemcin de eski olacaktır doğal olarak. Eski işlemciler de yeni ekran kartların güçlü olanlarına yetişemeyebiliyor. Bir de PCI-E sürümleri var, daha güncel olanda daha iyi performans alırsın ama benchmark dışında çok fazla fark edeceğini yine sanmıyorum. Gönlün rahat olsun yani.