#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu Türk Telekom adamı katil eder. Kaç aydır kullandığım Türknet bugün kesildi. Fiziksel bağlantı bile yok diyor, online işlemler. Çıktım etraftaki sokaklara baktım, birinde rögarı kaldırmış kablolarla boğuşuyorlardı. Akşam oldu hala gelmedi internet, komşulara sordum var dediler. Aşağı inip telefon kutusuna baktım, benim kabloyu ortadan ikiye kesip üzerine Türknet- telefon numarası yazmışlar. Aylardır çalışan sistemi niye kurcaladılar anlamadım. 😡😡😡
#TürkTelekom #TürkNet
-Dayanamadım fotosunu çekip ekleyeyim. Bu nedir allasen 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eskiden trt 2de bilişim rüzgarı diye bir program vardı. Bu adamları tanıyan varmı? Bu programdaki elemanlar sektör içinde yokoldular sanırım. Program yayındayken tvde canlı yayında bi bölümde benim adımıda söylemişlerdi o zaman forumuna katkılarım büyüktü 😛

Bak şimdi bunu yazarken aklıma birde teknoloji tvde @gamsizm ın yanında balık etli biri vardı o takıldı. Onuda piyasada göremedik bir daha veya ben hiç rast gelmedim. Bir tek drx i bulabildim o da 6 ay önce yine kaybolmuş: https://www.youtube.com/channel/UCCRDKHTXHuGCB6_UPe4R3AQ/featured?disable_polymer=1

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Türk halki olarak bir seyleri cok cabuk tükettigimizi düsünüyormusunuz?

#birsorumvar #kafamdabirsoruvar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 32 / 36

Sunu aldim, baya hesapli geldi 🙂
Yaklasik 3,5 euro

5 adet oyun var:

Syberia 1-2, SUPERHOT, Dirt 3, Lords of the Fallen (Cok zor oyun)

Aslinda, Syberia serisi icin sadece diyebilirim...

#steam #G2A #OyunFırsat

https://www.g2a.com/game-deals?banner=main&shop=global

G2A Deal - Special Video Game Deals

Get massive discounts on excellent games straight from developers. Monthly-updated packs of great PC games are the way to expand your game library.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

Steam Koleksiyon Kartları ve Rozet İşlemek

Son zamanlarda TeknoSeyir akışında birkaç kez Steam koleksiyon kartları ile ilgili sorulara denk geldiğimden kartlar ve bu kartların kullanımı ile ilgili deneyim ve bilgilerimi paylaşmak istiyorum:

Steam'deki koleksiyon kartlarını farklı şekillerde kullanabiliyorsunuz.

İlk olarak koleksiyon kartları ile ait oldukları oyunun rozetini işleyebilirsiniz.

Öncelikle Steam koleksiyon kartlarının nereden geldiğine değinmek gerekirse:Steam'de bir oyun koleksiyon kartlarını destekliyorsa siz oyunu oynadıkça ve belirlenen sürelerde steam'e giriş yaptıkça koleksiyon kartları düşüyor.Her oyun için belli bir kart düşürme hakkı var.Eksik kalan ve rozet işlemeye yetmeyen kartları Steam Topluluk pazarını kullanarak diğer oyunculardan satın alabilirsiniz.(Oyunda Steam Koleksiyon kartı desteği olup olmadığını oyunun mağaza sayfasından öğrenebilirsiniz)

Rozet için gereken kartları tamamladığınızda "Rozeti işle" butonu aktif hale geliyor.Rozet işlediğinizde Steam size XP,işlediğiniz oyunla ilgili bir ifade,yine işlediğiniz oyun ile ilgili bir arka plan ve başka bir oyun için indirim kuponu veriyor.Bunlardan;

-İfade ve arka planları topluluk pazarında satabilir,cevhere çevirebilir veya kendi profilinizi özelleştirmek için kullanabilir,

-indirim kuponunu kullanabilir ya da takas edebilirsiniz.

-XP ise Steam seviyenizi arttırmak için kullanılıyor.Steam seviyeniz arttıkça profiliniz gelişiyor.Arkadaş listesi kapasitesi artıyor,oyun rozet eşya envanter vitrinleri gibi bölümler ekleniyor.

Rozetlerin pek çoğu hatta hemen hemen hepsi 5.seviyeye kadar işleniyor.Yani bir oyundan en fazla 500 XP kazanabilirsiniz.Bazı rozetleri Steam koleksiyon kartlarıyla değil belirli şeyleri yaparak da geliştirebilirsiniz.Örneğin "Topluluk elçisi","Müzayede katılımcısı" rozetleri gibi.

İkinci olarak Steam koleksiyon kartlarını hiç kullanmayıp direk Topluluk pazarında satarak paraya çevirebilirsiniz.Öncelikle Topluluk pazarını kullanabilmek için #SteamGuard 'ın aktif olması gerekiyor.Steam Koleksiyon kartlarının rayici 15 kuruş ile 45 kuruş arasıdır.Parlak Koleksiyon kartları ise daha pahalıdır ve rayiçleri 1 ile 1,5 lira civarıdır.(Örneğin CS:GO parlak kartları)Bu satışlardan gelen para Steam cüzdanında birikir.

Son olarak kartları Cevhere(Gem) çevirebilirsiniz.Her Steam Koleksiyon kartının bir cevher değeri vardır.Bu değer envanterinizde koleksiyon kartını seçtiğinizde "Sat" butonunun üstünde yazar.Örneğin CS:GO koleksiyon kartlarının cevher değeri 40 iken Mark of the Ninja koleksiyon kartlarının cevher değeri 13'dür.Bu değeri elde edebilmek için Steam koleksiyon kartını cevhere dönüştürmelisiniz.Fakat unutmayın CEVHERE DÖNÜŞTÜRME İŞLEMİ GERİ ALINMAZ.Yani ona göre cevhere çevireceğiniz ögeyi seçin.

Steam koleksiyon kartını cevhere çevirince yapabileceğimiz iki şey var:

-İlk olarak elimizdeki cevherleri 1000 cevher içeren "Cevher çuvalı" haline getirip Topluluk pazarında satabiliriz.Fakat duruma göre cevhere çevirilecek ögeleri tek tek satmak daha avantajlı olabilir.

-ikinci olarak envanterdeki cevherleri kullanarak hızlandırma paketi üretebilirsiniz.Hızlandırma paketi seçeceğiniz oyun için 3 adet Steam koleksiyon kartı veren bir eşyadır.Fakat bu yöntem daha önce akışta yazıldığı gibi 3 kartı topluluk pazarından satın almaktan çok daha pahalıya gelir ve resmen cevherlerinizi ziyan eder.Kesinlikle önerdiğim bir yöntem değil.

Cevherler Steam yılbaşı müzayedesinde teklif verilirken de kullanılıyordu fakat bu seçenek açık arttırma olayının bitmesi ile ortadan kalktı.

Özetle Steam Koleksiyon kartlarını bu 3 şekilde değerlendirebilirsiniz.Ölçüp biçip kartları nasıl kullanacağınıza karar verirsiniz.Umarım yararlı bir yazı olmuştur.Yeni şeyler geldikçe paylaşmaya devam ederim.

#Steam #KoleksiyonKartları #Cevher #Gem #Rozet #Teknoseyir

Emre Arat Ocak 2015 TeknoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 17

Technopat kadar rezil bir kuruluş olamaz. Forumları ayrı bir dert, incelemeleri ise ayrı bir reklam kokuyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 14
 • Ercüment @ercuments

  İstemek gerekiyor. En son ceza bitince uzun bir blog yazıp sonunda üyelik iptalini dile getiririm.

 • Neseli Enginar @neseli-enginar

  Bununla ilgili 4-5 gün önce teknoseyir'de bir yorum paylasmistim. Bir technopat kritigi.
  Kritigi orada yapabilemiyor olmam ne ironik degilmi. :)))

  ---- ALINTI ----
  Technopat iyidir aslinda incelemeleri falan detayli ve hos , Recep ve Ali ikilisi güzel uyum yakalamislar, Lakin sosyal ve takinti haline getirdikleri Türkceyi iyi kullanma gibi bir durumlari var.
  Öyleki noktalama isaretlerinden sonra bosluk kullanmadigi icin uzaklastirilan bende dahil yüzlerce üyesi var. Hangi iletiden dolayi yasaklandiginizida size asla söylemezler, vardir illaki forumdan uzaklastirmak icin bir nedenleri. Maazallah hesap sorma gibi bir lüksünüzde yok , istatistiklerime göre hesap sorarsaniz %96,3 konunuz kilitleniyor, size cevap hakki taninmadan.
  Cezaniza razi olup , efendi olursaniz, ufak hatalariniz göz ardi edilebilir belki. 🙂
  Ben gözlemlemeyi seven biri olarak rapor fonksiyonunu kullanarak birkac yanlis Türkce kullanan üyenin iletisini raporladim. Lakin ayni üye ayni gün , ertesi gün , ve ertesi gün yazmaya devam edince , yani ceza almadigini görünce , acaba adamina göremi muamele var diye düsünmeden edemiyor insan. Ben kritik yapmayi seven bir insan oldugum icinmi acaba hatalarim göze batiyor diye icimde bir his. 🙂

  Her yetkili/yöneticiyi’de ayni kefeye koymamak lazim elbette , sitede harika makale yazan , egosunu tatmin etmeden sadece gercekten ceza almasi gereken üyeye gerekli cezayi veren moderatörler illaki vardir , belki bana denk gelmedi. 🙂
  Biraz daha yetiskin mod alimi yapmalilar bence birde.

  Umarim bu yapici elestirimi dikkate alirlar. Ve Türkce kurallarinda gerekli esnekligi saglarlar. Bazi seyler gec olmadan yapilsa iyidir. Aksi durumda youtube’deki takipcileri ile yetinmek zorunda kalacaklar gibi.
  Yine uzun yazmisim , yahu ne dolmusum ama… 🙂
  Artilari daha cok aslinda teknopat’in lakin oraya gecmiyorum , yalakalik gibi görünmesini istemem.

  Saygilar efendim.
  ---- ALINTI ----

 • Ercüment @ercuments

  ben rapor ettim diye bir ay ceza yedim. o durumdayım yani.

Technopat'a en ağır küfürlerimi sunuyorum! Yeryüzünün gelmiş geçmiş en beyinsiz moderatörlerle çalışıyorlar. Adamlara bir Blog Yazısı yazdım. Başlığını da "2. El Playstation 3 Alınır Mı?" Koydum. Blog içeriği olarak mantıklı olup olmadığına dair bilgiler verdim ve oynayabilecek oyunlardan bahsettim. Hatta aynı yazımı burada da paylaşmıştım .

Bizim "Pire Yavrusu" moderatörlerden biri bana mesaj göndermiş. "Eğer soru sormak istiyorsan Sosyal kısmını kullan, konu açmayı da bilmiyorsan al şu videoyu izle. Blog kısmında soru soramazsın" Demiş. Üstüne de banlamış.

Allah'ın beyinsiz adamı, beni banlayacaksan banla. Umrumda değil. Ama işini adam gibi yap. Suçsuz yere kullanıcılara ceza veremezsin. Önce bir içeriği aç, oku...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 16
Neseli Enginar paylaştı.

Bitcoin nedir, nasıl elde edilir, nasıl harcanır?

Son zamanların en çok merak edilen konularından Bitcoin'i masaya yatırıyoruz. Konuğumuz Deniz Can Karaca, bize kendi deneyim ve araştırmasının sonuçlarını aktarıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 164