Amerikapaketim.com: ABD'den alışveriş için yeni bir mail forwarding sitesi

Daha önce, yurtdışında bir posta adresi veren, bizim adımıza paketleri kabul eden ve Türkiye'ye gönderen Borderlinx adlı mail forwarding firmasını incelemiştim (4 yıl olmuş!)

Borderlinx (mail forwarding)

Borderlinx'in fiyatları son dönemde yüksek gelmeye başladı. Ayrıca, gümrük için ürün değerini hesaplarken ürünün kendilerine gelmesi sırasında oluşan kargo bedelini de katmaya başladılar. Ben de alternatifleri araştırırken amerikapaketim.com'a rastladım ve epey memnun kaldım.

Amerikapaketim.com, California'da bir adres veriyor bize. ABD'de yaptığımız alışverişlerde bu adresi kullanıyoruz. Tıpkı Borderlinx ve diğer alternatifler gibi çalışıyor. Web siteleri pek kullanışlı değil. Siparişleri tek tek sisteme girmeniz gerekiyor. Sonra çıkan listede, ürünleri birbirinden ayırt etmek pek kolay değil. Borderlinx'e göre biraz yavaş çalışıyor. Türkiye içinde Sürat Kargo teslim ediyor paketleri. ABD'den Türkiye'ye gelene kadar tracking de sunmuyor. Ayrıca, 200 gramlık bir ürün de olsa, 1 kg olarak hesaplıyorlar. Ama 2-3 paketi birleştirince ağırlık pek artmıyor, çünkü paketleri bayağı büyük. Hacimsel ağırlık daha öne çıkıyor.

Amerikapaketim'in bence asıl avantajı, gümrük konusunda çok iyi çalışıyorlar. Borderlinx'e göre çok daha memnun kaldım bu yönden.

Sonuç olarak:
- Aşırı hızlı değil, 3-4 günde gelmiyor, ama fiyatları uygun.
- Birkaç ürünü birleştirince kargo maliyeti çok hesaplı oluyor.
- Gümrük işlerinde iyiler.

- Müşteri hizmetleri Türkçe ve iyi çalışıyor.

Amerikapaketim.com, şu anda Borderlinx yerine kullandığım firma haline geldi. ABD'den bir ürün alacaksanız, tavsiye ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İlk mobil uygulamasıyla tanıştım ancak sitesine girince mobil uygulamaya gerek olmadığını gördüm. Piyasada denediklerim arasında en başarılısı. Diğer siteler eski databaselerden ararken bu site yeni databaselerden arıyor.

https://sorgulapp.com

BeğenFavori PaylaşYorum yap

E3 2017 Yayınları

E3 2017'de canlı yayın yapacak kanallar ve o kanalda yayın yapacak kişiler. Eksiklikler olabilir. Sizinde bildiğiniz yayınlar varsa yorum olarak yazın, eklerim. (Yıldızlı olanlar sonradan eklendi.)

(TS yayın yapacak mı? 😀 )

 

Yayınlar

Konsol Üssütwitch.tv/konsolussu

Multiplayertwitch.tv/multiplayer | youtube.com/UCvKcRMr2_wmejWIIMuVRGZA

Konsol Oyuntwitch.tv/konsoloyunlive

Bölüm Sonu Canavarı*twitch.tv/bolumsonucanavari

Videoyun*twitch.tv/videoyun

  • Batuhan Bozkan*
  • Fuat Can Köseoğlu*
  • Buğra Kocabaş* (Chyrozen)

PartyChatTV*: twitch.tv/partychattv | youtube.com/UCT17FCaszANfqanlTSiKMwg

 

Türkiye saati ile konferans saatleri

  • EA: 10 Haziran 22:00
  • Microsoft: 12 Haziran 00:00
  • Bethesda: 12 Haziran 07:00
  • Devolver: 12 Haziran 08:00
  • Ubisoft: 12 Haziran 23:00
  • Sony: 13 Haziran 04:00
  • Nintendo: 13 Haziran 19:00
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kapitalizm güzel bir dille anlatılmış 😀

#akış #konudışı #kapitalizm

https://eksisozluk.com/entry/30531292

kapitalizm

ali 34 yaşında. çekmeköy’de, kendisine ait olan 5+1 villa’da oturuyor. bu evi 2009 yılında 3,5 milyon tl karşılığında satın aldı. oturduğu bu konut dışında 3 adet daha evi var. onlar ataşehir, sarıye…
BeğenFavori PaylaşYorum yap