Borderlinx (mail forwarding)

ABD'den alışverişleri Türkiye'ye getirtmek için bir yılı aşkın bir süredir Borderlinx adlı firmayı kullanıyorum (www.borderlinx.com). DHL ile çalışıyorlar, standart servisleri bile gayet hızlı. Fiyatları çok hesaplı değil, ama PTT ile hele gümrükçülerle muhatap olmamak için fazlasıyla değer. İngiltere'de de bir merkezleri var ve Avrupa'dan buraya ürün göndertebiliyorsunuz, ama fiyatları ABD'den pahalı! Amazon ve ebay'den sadece ABD'ye gönderi yapan satıcılar için çok kullanışlı. Gümrük limitini geçen ürünler için gümrük vergisini önceden ödüyorsunuz. Gümrüğe geldiğinde sadece fatura vb bilgileri tarayıcıdan geçirip epostayla gönderiyorsunuz. İşlemleri onlar hallediyorlar. Pazartesi verilen siparişler Çarşamba İstanbul'a iniyor, ertesi gün Ankara'da teslim ediliyor. Fiyatlara örnekler:
- 199 dolarlık Nexus 7. Kargo ağırlığı 2 lb, kargo fiyatı 20.57 dolar, vergisi 39.50 dolar toplam maliyet 60 dolar.
- 1.95 kargo ağırlığı (gerçek ağırlığı 1.6kg) olan üç pantolon: 37 dolar.
- 1.38 kg kargo ağırlığı (gerçek ağırlığı 0.68kg) 2 erkek kol saati 26.62 dolar

Artısı: Hızlı, zahmetsiz
Eksisi: Fiyatlar yüksek.

20 ŞUBAT 2018 GÜNCELLEME:

İlk incelediğimde Borderlinx'e 9 yıldız vermiştim. Ancak son dönemde çok ciddi sorunlar yaşadım. ABD, İngiltere ve Almanya'daki ambar adresleri son 2 yılda birer kez değişti. En son Almanya ambar adresleri 9 Şubat'ta değişmiş. Ben 6 Şubat'ta bir paketin nakliyesi için talimat vermiştim. Bugün 20 Şubat ve paket hala DHL'e verilmedi. Anladığım kadarıyla diğer ambar adres değişikliklerinde de benzer sorunları yaşayanlar olmuş.
Şu an için ABD'den gönderilerde amerikapaketim.com'u, Almanya'dan gönderilerde mailboxde.com'u tavsiye ediyorum. Borderlinx şu aşamada hem pahalı hem de çok riskli.

16 MAYIS 2018 GÜNCELLEME:

Borderlinx DHL ile yaşadığı bir anlaşmazlık sonucunda artık ABD'den hizmet veremeyecekmiş. Bu durumda, anlamını büyük ölçüde yitirmiş oluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler