A101 deki bu laptop fiyatına göre nasıl? Oyun falan oynamayacak. Sadece ofis ve internette film izleme? Aynı özelliklerde daha ucuza var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 41

Zenni'den sipariş (28 haziran) ettiğim gözlük geldi. Önündeki güneş gözlüğü kısmı polarize.
Sadece çerçeve fiyatı (Magnetic Sunshades dahil) 17,98 $ + 9,95 $ kargo.
Önüne takılan "Magnetic Sunshades" den ekstra isterseniz 5,95 $ ekleniyor.
Numaralı cam ile fiyatı 35,95 $ oluyor. Belki ilerde böyle yaparım.
http://www.zennioptical.com/magnetic-snap-on-eyewear

Bunun gibi modeller Türkiye'de çok yok. Kadıköy'de sorduğumda sadece Mustang markası için var dedi sadece çerçeve 200-250 ₺ ve polarize değil.
#Zenni #Optik #Gözlük #güneşgözlüğü
Ve siteyi gösterdiği için @zaalt'a teşekkürle.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 49 / 88
 • Oguz Dogan @life-goes-on905

  Selamlar. Buradaki yorumlar aracılığıyla ben de sipariş verdim. Siparişim 55 dolar kadardı. Gümrükten geçerken hiçbir sıkıntı oluşmadı. Hong Kong Post ile, Şaka gibi bir sürede, tam 8 gün içinde kargom elime ulaştı. Henüz açmadım paketi ama bir sıkıntı oluşacağını zannetmiyorum. Görseli buraya bırakıyorum.

  • Akif Sever @pauselife

   Güle güle kullanmak dileğiyle. Hayırlı olsun. Numaralı aldıysanız nasıl yapıldığına dair adımları TS'de paylaşırsanız çok yararlı olacaktır. Ben kolay yolu seçip çok detaylı yardımcı olamamıştım.

  • Oguz Dogan @life-goes-on905

   @pauselife teşekkür ederim. Evet numaralı sipariş ettim. Yakın zamanda gözlük muayenesi olmuştum devlet hastanesinde. Dolayısıyla e-devletin Medula Optik Cam ve Çerçeve Bilgisi Sorgulama sisteminde göz bilgilerimin tamamı yazıyordu. Oradaki aks astigmat vesaire bilgilerin hepsini aldım, sitede sipariş verirken ilgili alanlra yazdım. Zaten sipariş verenler görecektir zenni’nin sitesinde. Önemli olan yakın zamanda gözlük muayenesi yaptırmış olmanız ve göz numara aks vs. sitede istenen bilgilerinizi doktordan almanız. Sonrasında zaten kendiniz yazıyorsunuz siteye. Camı ona uygun düzenleyip gönderiyorlar. Şahsi tavsiyem, sorun yaşamamak adına sipariş vermeden önce mutlaka bi göz muayenesi olun numaralı alacaksanız. Ben klipsli olanlardan aldım. Hatta ne olur ne olmaz ilerde kırılır diye beş dolar daha verip ekstra klips aldım. Numaralı alacaklara bunları tavsiye ederim. 👍

  • Daviance @daviance

   @pauselife Sorun varmı gümrükte şuan gzlük ile ilgili.

 • Hamdi @hamdi

  @pauselife Aynı çerçeveden bende de var. Bi sefer kırıldı aynı çerçeveden aldım, camları taktırdım. Fakat önden bakınca camların kenarları beyaz beyaz görünüyor. Fotoğraflarda felan çok çirkin duruyor. Özellikle flaş ışığı olursa. Fotoğrafını yüklüyorum.

  Sizde böyle bir problem var mı? İşçilikten mi kaynaklanıyor acaba emin olamadım. 1-2 fotoğraf atabilme imkanınız var mı?

  • Akif Sever @pauselife

   İnceltilme oranı ne kadar? Şimdi yoldayım. Müsait olunca atarım.

  • Hamdi @hamdi

   @pauselife %35-40 gibi birşey olması lazım. Tamamdır, hiç acelesi yok. Müsait olunca atarsınız. Ne demek istediğimi anlamışsınızdır umarım 🙂

  • Hamdi @hamdi

   @pauselife teşekkürler. Görünürde birşey yok gibi. Sizin bir şikayetiniz yok değil mi? Önden baktığınızda beyazlık görünüyor mu?

  • Akif Sever @pauselife

   @hamdi Şikayetim yok. Beyazlık yok veya çok ince gibi.

  • Hamdi @hamdi

   @pauselife hocam sizin göz numaranız nedir? Optikçi ile görüştüm, senin numaranda normal diyor. Daha farklı yapamayız diyor. Benim gözler -4.0 numara bu arada.

   @serkanozer siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Birde bugün bir optikçi ile tanıştım. Çok ilgili bir adam. Bir cihaz ve bir alet ile ölçümlerimi yaptı. Gözbebeklerinin mesafesi ve odak için sanırım. Odak olarak 31.5, 32 değerlerini gösterdi cihaz. Camlar konusunda da 2 adet cam sundu bana. Fotoğrafını da ekliyorum. Oradaki adet fiyatına 2 camıda yaparım dedi

  • Akif Sever @pauselife

   @hamdi Göz numaralarım -4,00/-4,25

  • Hamdi @hamdi

   @pauselife bu optikçiler benimle kafa buluyor o zaman 😀 Siz nerde yaptırmıştınız camları?

   İnceltilme oranınız ne kadardı bu arada? Benim %30 imiş.

  • Serkan Özer @serkanozer

   @hamdi hocam fiyatlar epey artti opak lens firmasinin camlari iyidir kaplama atması garantileri vardır sürekli bilgisayar başında iseni mavi filtre kaplamalı cam tavsiye edebilirim ama normal kaplamalı cam 1.56 olarak (incelik ,cam yapisi) işinizi görür. İmkaniniz varsa 1.60 asferik cam daha güzel olur dışarıdan size bakanlar gözünüzü küçük görmezler asferik camin en buyuk özelliği budur ama zaten 4 numara miyopda çok fazla rahatsiz verici bir görüntü olmaz birde mavi kaplama olmadan düz 1.60 fiyati sorabilirsiniz

  • Akif Sever @pauselife

   @hamdi İnceltme oranını tam hatırlamıyorum. %40 olabilir.

  • Hamdi @hamdi

   @pauselife teşekkürler 🙂

   @serkanozer işim gereği günde 9-10 saat bilgisayar kullanmak durumundayım. Benim için kaplamalı olması önemli. Yukarıdaki 1.56 olan mavi ışık filtreli cam iş görür mü o zaman 160 liraya(en baştaki)? Bu arada şu anki camlarımın sertifikası aşağıda. İşbir in camları. Fark ne olur?

  • Hamdi @hamdi

   @pauselife 1.56 standart inceltme %30 imiş benimkide bu arada. 1.60 olunca %40 oluyormuş.

  • Serkan Özer @serkanozer

   @hamdi çerçeve ne begendiniz hocam? bana kalirsa 1.56 çok ince olmayan bir cerceve ile çiçek gibi olur numaranız 5 üzeri olsaydi 1.56 inceliği mutlu etmezdi sizi ama bu durumda rahat kurtarir. Hocam işbir camlar ile maalasef hiç çalışmadık kiyas yapamayacağim ama işbir kalitesine yakındır zaten bunu müşterinin anlaması epey zor. Çalıştığım markalar opak novax hoya idi genelde hoya mesela tamamen japon üretim bir cam ve gerçekten çok kaliteli camlari var fiyatida ona göre tabi ki. Opağın bu camlarinida ben müşterilerimize satışını yaptim geri dönüş olarak bir sorun yasamadik hic. Ama mesela opağın kararan colormatik camlarini tavsiye etmem cok çabuk özelliğini yitiriyor.

  • Hamdi @hamdi

   @serkanozer şu cam işini bi çözüyüm istedim önce. Henüz çerçeve beğenmedim. Şuanki çerçeveme yaptırıyım diyorum eğer bu bahsettiğim beyazlık düzelecekse. Yukarıdaki mavi çerçeveden kullanıyorum. Numaralar aynı, 1.56 camlarda. Kalınlık konusunda şikayetim yok zaten. Siz bu beyazlık konusunda ne düşünüyorsunuz? Düzgün yapılsa azaltılabilir mi? Özellikle fotoğraflarda flaş olursa bembeyaz bi çerçeve görünüyor camın etrafında.

  • Serkan Özer @serkanozer

   @hamdi hocam o beyazlik 1.6 camda biraz daha azalır ama konkav - numaralarin yapisi gereği o beyazlık oluyor numaranizda az değil ama aşırı bir numarada değil maalasef fizik yasaları devreye giriyor konkav camin kenarlari kalin gobek ise incedir konveks camlarda da tam tersi

  • Hamdi @hamdi

   @serkanozer arkadaşın numaraları da benimki ile aynı. Onda pek belli olmuyor. Bakın;

  • Serkan Özer @serkanozer

   @hamdi kenarlar traşlanmis buyuk ihtimal odak kaybetmemek adina kenar kalinliklara dokunulmamasi gerektigi öğretildi bize sizinkinde evet buyuk ihtimal çapak denilen kenar inceltme pürüzsüzleştirme işlemi dahi yapılmamış gibi duruyor yani bu konuda optikciye şikayetinizi belirtin size seçenek sunar

  • Hamdi @hamdi

   @serkanozer hocam herşey için teşekkürler. Dün bahsettiğiniz ölçümleri yapan birisiyle tanıştığım için mutluyum bugün. O konuda da elimden geldiğince düzgün yaparım diyor. Ama tamamen kaybolacağının garantisini veremem diyor. Birde camlar kesildikten sonra elle düzeltilme yapıldıysa ondan da kaynaklanabilir dedi. Neyse artık 🙂 Aynı boyutlarda çerçeve bakmaya başlayım en iyisi. Uygun fiyata gelirse birisi yedek dursun en azından...

  • Serkan Özer @serkanozer

   @hamdi rica ederim 😇 umarım yardımcı olmuşumdur evet makinadan kesilmiş cam çıkınca üzerine birde manuel olarak kenar kalinliklara traşlama yapılabilir ama odak kayma riski var bilinçli biri yapmazsa sıkıntı yaşarsınız iş biraz el yeteneğine giriyor.

 • Safa Akkaymak @simos55307

  @hamdi İyi günler ben burayı yeni gördüm. ilk kez gözlük kullanacağım buradaki bir gözlükçü frequency blue cut cam için 140 TL fiyat biçti.Siz kullanıyor musunuz? Memnun musunu?

 • Hamdi @hamdi

  @serkanozer hocam selamlar 🙂 Benim gözlük macerası daha devam ediyor. Lazer, lens vs araştırdım bir süre ama gözlük ile devam ediyorum. Çerçeve bulamadım bir türlü, aynı çerçeveden alıp, yedek tutuyum diyorum. Cam konusunda konuşmuştuk. Opak ve Hawk Plus alternatifi var önümde. Bunlarla alakalı bir düşünceniz var mı, hangisini tercih etmeli? Fiyat farkı yok gibi.

Taahhüt Süresi Dolmadan İnternet Aboneliğini İptal Ettirmek

İnternet aboneliğiniz var ve iptal ettirmek istiyorsunuz. Ancak 2 yıllık taahhüt süresi dolmadı. İptal ettirmek istediniz servis sağlayıcı firma size ceza borcu çıkarttı.

Öncelikle kanunen müşteri yani siz haklısınız :

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/11/20131128-1.htm

Madde 52'nin 4. kısmına bakabilirsiniz.

(4) Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması hâlinde de tüketici sözleşmeyi feshedebilir. Fesih bildiriminin kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren bir yöntem belirleyemez.

Peki bana kesilen borcu nasıl sildirebilirim ? :

Abonelik 1 yılı dolduysa ceza ödemeden iptal edebilirsiniz. İptal için ceza kesen servis sağlayıcıları tüketici hakem heyetine vererek borcu sildirebilirsiniz. Ancak ilk kez internet bağlatıyorsanız servis sağlayıcı hat açma, kurulum vs gibi masraflar ekliyor sözleşmeye onları ödemek zorundasınız.

Ayrıca 1 yıldan önce iptal ettirmek isterseniz tüketici hakem heyetinin yapabileceği bir şey yok. O parayı ödemek zorundasınız. Hakem heyeti 1 yıldan fazlasına bakıyor. Tabi firma size 1 yıldan fazla ceza çıkarırsa hakem heyetine başvurabilirsiniz.
Gelen son faturayı ödeyin çünkü icraya verebilirler. Tüketici hakem heyeti kararı sonrası paranızı kuruşuna kadar iade alabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 185

ARKADAŞLAR YENİ BİLGİ KUSURA BAKMAYIN BU ŞEKİLDE AYARLAYIN

Atromıtos - Fenerbahçe maçını yayınlayacak olan Tivibu Spor SD yayını Avrupa kapsama alanında olduğu için Maç ‪BISS‬ şifreli olarak yayınlanacaktır. HD Frekans'ta ‪Şifresiz‬ olacaktır... Frekans ve BISS şifresi şu şekilde ;
Kanal Bilgileri :
Tivibu Spor (SD)
Uydu: Türksat 42°E
Frekans: 11797 V 8800
BISS Key : 100 000 00 000 000 00 | SID: 8190
Tivibu Spor (HD)
Uydu: Türksat 42°E
Frekans: 11853 H 25.000
#akış

Farklı uydu alıcıları ıçın bıss key

TIVIBU SPOR
TURKSAT 3A/4A {42.0°E}
11797 V 08800
Ident: 1FFF
Index Hex Kéy : 10 00 00 10 00 00 00 00
B 1FFF 11797:08800:V:2008 1000001000000000 ; TIVIBU SPOR {42.0°E}

Ya da BISS Key : 100 000 00 000 000 00 | SID: 8190

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Güzel bir açıklama olmuş bence. Yanlız bir sıra da odak ile ilgili olması gerekir miydi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu fotoğrafla beraber TeknoSeyir'in meşhur çekim odası tarih oldu. Saklayın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 52