Herkese selamlar. Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Benim bir odada iki bilgisayarım var ve ikisi de aynı anda aktif olarak kullanılıyor. Bilgisayarlardan bir tanesine Powerline üzerinden kablolu bir şekilde internet bağlı. Diğer bilgisayarda Wifi ile bağlı, wifi ile bağlı olan bilgisayarda Online oyunlarda aşırı ping dalgalanması yaşıyorum, aynı zamanda normal kullanımda da ara sıra dalgalanmalar yaşıyorum. Sorum şu ben odaya Powerline üzerinden getirdiğim interneti nasıl iki bilgisayara en verimli şekilde paylaşabilirim ? Switch kullansam sorunumu çözer miyim? Kullandığım powerline adaptör 500Mbit destekli, bütçe olarak çok aşırıya kaçmayan nasıl bir çözüm bulabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Melih Akkoyun paylaştı.

Hepimizin yararına ufak bir proje planım var. Projenin amacı youtube'daki kalitesiz Türk kanallarını filtrelemek.

Bildiğiniz üzere çoğumuz bu iş için tarayıcıda Video blocker eklentisini kullanıyoruz. Ancak herkesin elinde kendine ait ufak çaplı bir filtre oluyor. Ve bu filtre kendini herhangi bir yere yedeklemediği için eklenti silinmesi, cihaz değişimi gibi durumlar çalışmıyor ve cihazlar arasında senkronizasyon yapmıyor.

Amacımız herkesin kullanabilieceği, kaybolmayan, özelleştirmeye açık dev filtre veri tabanı oluşturmak.

Nasıl yapacağız?
- Video blocker eklentisinde bulunan "Export" işlevi bilgisayarınıza engellediğiniz kanalların listesini içeren bir .json dosyası indiriyor. Bu dosyaları tek büyük liste oluşturmada birleştirmek için kullanacağız. Hatta Github işlerinden anlayanlar projeye doğrudan katkıda bulunabiliecekler. Github'dan anlamayan ve zamanı olmayan kişilerin .json dosyalarını da bulut ortamında bir havuzda tutup vakit buldukça ana listeye ekleyeceğiz.

Şimdilik Github üzerinden projeyi ben yönetmeyi planlıyorum. Zamanla güvenilir arkadaşlara da gereken yetkileri vereceğim.

Bu işe girişmeden önce fikirlerinizi almak istedim. Bir kaç kişinin güzel katkısı ile kar topu gibi büyüyen bir filtre oluşturabiliriz. Normalde 2-3 kişi oturup dev bir filtre oluşturabilir ancak her gün cins cins yeni kanallar açılıyor. Bize lazım olan sürekliliği yüksek bir proje.

Bu durumu paylaşın, yorumlarda fikir verin. Sizden gelen talep ve geri bildirimlere göre proje şekillenecek ve hayata geçecek.
#YouTube

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 28

Euro Truck Simulator 2 de Fransa için harita genişletme paketi yapılmış. 5 aralıkta çıkıyormuş.
Steam: http://store.steampowered.com/app/531130
https://youtu.be/xm3T-3IzigM

Euro Truck Simulator 2 - Vive la France ! trailer

Vive la France ! is a large map expansion add-on for Euro Truck Simulator 2. Releasing December 5! Make your way through broad boulevards of industrial citie...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #TeknoYardım Bu cihazı almayı düşünüyorum, fakat ekran kartı hakkında çok bir bilgim yok. Eurotruck, CS:GO tarzı oyunları rahat oynatmaya yeter mi? Cihaz hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Lenovo İdeapad 500 Intel Core i5 6200U 2.3GHz / 2.8GHz 8GB Fiyatı

Lenovo İdeapad 500 Intel Core i5 6200U 2.3GHz / 2.8GHz 8GB en iyi fiyatla Hepsiburada'da! Şimdi Hepsiburada'da taksit seçenekleriyle ve indirimli fiyatla sipariş verin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir süredir torrent bağlantısında sıkıntı yaşıyorum internet hızım yüksek ve seed sayısıda normal olmasına rağmen indirme başlamıyor yada çok düşük hızlarda kalıyor, aynı şey popcorn time uygulamasında da oluyor acaba modem üzerinden bir ayar ile bu sorun düzelir mi? önceden böyle bir sıkıntım yoktu birden bire ortaya çıktı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoSeyir #SSD Arkadaşlar laptopuma SSD takmayı düşünüyorum fakat laptopum Sata 2 alıcağım ssd sata 3 herhangi bir sıkıntı yada performans kaybı yaşarmıyım. Çıkan hdd'yi de bir adaptörle dvd-rom yerine takıcam burda herhangi bir sorun olur mu? Birde sistemi yüklerken herhangi bir işlem yapmama gerek var mı?. Yoksa standart format işlemi mi ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

#TeknoSeyir ailesi tablet almayı düşünüyorum, 400 tl civarı bütçem var. Tableti genelde internetde dolaşmak için kullanıcam önerileriniz nelerdir? #ÜrünTavsiyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9